Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Massik »

Paffka píše:Změnit to jde a pouze se vybírá z defaultních tónů, ale nedají se použít vlastní např. mp3 zvuky... Nebo tobě to jde ?
Tak už to vidím. Máš pravdu, dá se vybírat jen z defaultních tónů. Já přiřazuji vlastní zvuky, protože jsem nedělal HR a vše, co jsem měl v ringtones mi tam zůstalo jako defaultní (a že jich tam mam hodně). Když si tam teď přidám další, tak už to není vidět v nastavení tónů, přestože to tam je v vidět v průzkumníku souborů.
Fantas!
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte dub 22, 2014 10:16
Zařízení: Nokia Lumia 1020 a Samsung Galaxy S2

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Fantas! »

Tak ani tyto dva posledni buildy mi nevyresily jeden hlavni problem a to, ze se nekdy nedostanu na hlavni plochu. MOJE NERVY UZ! :(
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Marekzprahy píše:Takže, kdyby to někoho zajímalo:
- Lumia 920
- 10.0.10536.1004
- normální upgrade z předchozí verze W10 (bez hard resetu)

Výsledek:
- první spouštění každé aplikace je hodně pomalé, ale jinak je systém celkově mnohem svižnější a mnohem odladěnější
- konečně mi zase funguje odesílání fotek na OneDrive a sdílení internetu (nakonec se nějak rozběhlo i přes BT)
- problém s "Loading" u hlavní obrazovky je pryč, jenom jednou když jsem toho chtěl po telefonu moc, tak se to trochu "kouslo", ale po cca 5s se to samo probralo
- Hudba Groove asi začala zase ukazovat aktuálně přehrávanou skladbu (cover neukáže, ale to mi zase tak moc nevadí)
- SMSky v pohodě
- DnD mód stále nedostupný (myslím, že výhledově slibovali, že to bude fungovat i bez Cortany, zatím se tak nestalo)

Zatím nevím, co to udělá s baterkou, ale vypadá to na vydařený build. Takhle nějak mělo vypadat první TP...
Mě to začalo ukazovat covery alb na dlaždici pár dní zpátky na 10512. Jen tak, samo od sebe, nikdy to nedělalo. Nechápu.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Fantas! píše:Tak ani tyto dva posledni buildy mi nevyresily jeden hlavni problem a to, ze se nekdy nedostanu na hlavni plochu. MOJE NERVY UZ! :(
Neskočí ti to z ozubených kol rovnou do systému? Že nevidíš těch 21 kroků?
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od pogo8303 »

Na L830 mi taky nejprve nešla úvodní obrazovka, místo migrace dat a instalace aplikací jsem měl pouze menu, kde postupně přibývaly aplikace. Nechal jsem to hodinu ležet, obrazovka nefungovala stále, ani po SR, tak jsem udělal HR a obnovu ze zálohy a zatím to vypadá že bude vše ok - jen to nechat zase minimálně půl dne sednout, než si zaktualizuje všechny systémové a další aplikace, takže zatím nehodnotím.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Mě se to stalo taky jednou, nechal jsem dojet aplikace, restartoval jsem telefon a hned mi naběhla migrace dat. Po dokončení všechno ok.
Martin.K
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: úte zář 15, 2015 6:22
Zařízení: Lumia 950 XL, Lenovo ThinkPad 10

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Martin.K »

Takže na build 10536.1003 nový 10536.1004 nainstalovat nešel, musel jsem jít na W8.1 a z něj pak přímo na 10536.1004. Po instalaci byl vyřešen problém se SMS, stejně jsem udělal hard reset jako vždy. SMS chodí, zůstal problém s glance screenem, který po čisté instalaci funguje, ale po upgrade aplikace ze Store mizí z nabídky bonusů (přetrvávající problém). Dále nejde stále nastavit datový limit, padá celé nastavení.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od SmetyCZ »

Do nastavení glance screenu se dalo u předchozích buildů dostat přes store:
Nechat přes bing vyhledat obrazovka rychlého přehledu, najde to i glance ve Store. Po kliknutí na odkaz to otevře Store (stejně jako ve WP8.1), chvíli to píše, že je no longer available. Po chvíli to ukáže, že produkt je nainstalovaný a nabídne otevřít, hodí to do nastavení glance screenu...
Uživatelský avatar
Gooorila
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon srp 06, 2007 10:23

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Gooorila »

KubajZ_N píše:Nevíte někdo, čím by mohlo být, že mi pořád problikává Období klidu - bohužel jsem zatím nezjistil jak toto deaktivovat :o( bohužel telefon neupozorňuje na příchozí zprávy :o( neví někdo jak z toho ven. Verze systému 10.0.10512.1000
Ahoj, mám stejný problém. Stále mi bliká období klidu. Nejdou mi stahovat dnešní nové sestavení (10.0.10514.0 a 10.0.10536.1000), tak to hledám a všiml jsem si, že mi pořád bliká a nepřišel jsem na to, jak spravovat
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od kalmia »

Reinstaloval jsem na nejnovější build Navigon a při spuštění hlásí Navigon chybu. Má někdo stejný problém?
error.jpg
error.jpg (26.07 KiB) Zobrazeno 4266 x
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od kalmia »

Zkusil jsem dvakrát. V předchozím buildu to šlo bez problémů.
zoufalec
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát úno 17, 2012 17:56
Zařízení: DELL Venue Pro, Nokia Lumia 920 Grey

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od zoufalec »

Ahoj všichni,

tak se podělím o trochu z mých zkušeností. Instaloval jsem dnes na NL920 z Win 8.1 Update 2, potom provoz bez HR.
V rámci možností použitelné, semtam menší lag, ale přičítám to pomalému telefonu a neudělání HR.
Ale chci si aktivovat Cortanu a nejde mi to, i když mám region na United States, Regional format na English (US) a English (US) jako primární jazyk...
Neví někdo, jak na to?
Samozřejmě také rád zodpovím vaše otázky.. :-)

Zdravím,

SF.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od jaroslavii »

Jednoduchá otázka, je tato beta verze lepší než W8.1 update 2? Vyplatí se to instalovat? Děkuji za odpověď.
zoufalec
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: pát úno 17, 2012 17:56
Zařízení: DELL Venue Pro, Nokia Lumia 920 Grey

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od zoufalec »

Jestli mohu mluvit za mě, tak ano. Na NL920 Rychlost žádný zázrak, ale v pohodě použitelné. Jak jsem psal, snad se to zlepší po HR, případně s dalšímí buildy. Protože dělám do firemniho IT, zkouším Win Mobile 10 před nasazením ve firmě. Zkoušel jsem připojit PPTP VPN, ta jede. Nejdou mi otevřít eml soubory. pořád v hubu Lidé nejde vyhledávat podle pole Adresa v kontaktu. POkud v historii volání dám vyhledat kontakt, tak už dlouhým tapnutím na něj nejdou vyvolat podrobnosti o hovoru. tyto poslední věci jsem ale nešly už na WP 8.1, tak jen zkouším akt. stav....
Jinak třeba aplikace fotky, až bude doladěná, tak to bude výrazný krok vpřed....
Outlook taky, Kalendář taky... Speed dialing taky.....
A příslib dalších vlastností / vylepšení....

Já jsem optimista (ačkoliv aktuálně na mě jdou podzimní deprese.. :-) ) takže OK...

Zdravím,

SF.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od jaroslavii »

Dekujeme za komentar. Doufam, ze dalsi aktualizace nebude trvat zase mesic nez ji spusti..
KrtickaMikee
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: pon srp 10, 2015 20:30
Zařízení: Lumia 920, Lumia 1320, NextBook 8

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od KrtickaMikee »

Hoši já mám takovej dojem, že program insider bude v brzké době ukončen... tudíž je toto asi poslední build. Potom už jen ofic, nědy začátkem října... nebo koncem, podle toho kdy to pustí :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od veigy »

Podle mě se spíš kadence buildů spíš zvýší, stejně jako na konci u desktopů....
robsol
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 493
Registrován: ned lis 29, 2009 15:26
Zařízení: Samsung S7, iPhone 6s, Lumia 950
Bydliště: Liberecko

Re: Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od robsol »

pořád nejde v dialeru T9 s českou diakritikou :-(
Nimbex
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: úte čer 23, 2015 20:12
Zařízení: Lumia 1520

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od Nimbex »

Čus nevíte, proč nejde nastavit v oznámení a akce, mé tóny a vyzváněcí tón, který chci? Díky (L920 Insider Preview 10536 Build)
sajban7
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: sob kvě 11, 2013 20:56
Zařízení: Nokia Lumia 820

Windows 10 Mobile Technical Preview

Příspěvek od sajban7 »

Ani mne nejdu vyzvanacie tony zmenit, kopiroval som mp3 do ringtones tak ako v 8.1 ale bohuzial nic, poradte, nechce sa mi vracat spat na 8.1...
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů