Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Pomozte nám vylepšit SMARTmanii, sdělte nám co máte na jazyku!
Odpovědět
cvenda
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát led 11, 2013 18:40
Zařízení: Lenovo p70

Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od cvenda »

Zdravím, měl bych pár specifických dotazů na WP. Dosud jsem měl jen androidy a jsem na ně zvyklý. Jak je to např s ROOTem ? Má už wp admin práva a aplikace k použití které na androidu fungovali jen s ROOTem, nebo lze WP admin práva nejak přidělit ? Dále u všech Lumií vidím menší RAM nez u androida, nakládá WP s RAMkou lépe nez android ? A také na androidy lze placené appky sehnat zadarmo když je nekdo hodí na net, mají příponu .apk . Jsou všechny appky na WP pouze stáhnutelné z marketu nebo je lze taky sehnat na netu ke stažení zadarmo ? Dále pak už mě zatím napadá jen poslední dotaz a to jestli jsou na WP appky jako např dSploit, Luckypatcher, a nebo třeba emulátory PS1 nebo PSP. Diky za odpovědi.
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od jaroslavii »

Paměť RAM je ve WP ok. Systém Windows je lépe odladěný než Android, i když, nový Android 5.. ušel kus cesty. 1GB paměti na chod Windows stačí. Na hry je lepší Android, takže záleží na tom, jak budeš telefon používat. Her je v Play obchodě více a více je jich také zdarma. Záleží, co je pro tebe priorita. Mám Lumii 830, lepší telefon jsem neměl. Androidy jsem nějaké měl, ale časem se zasekaly, musel jsem čistit, ale byly to telefony do 4000,- jen s 1GB RAM, Telefon s Androidem je lepší v něm mít 2GB RAM. Android má více možností využití. Je to dilema. ;-)
kocicak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: ned črc 27, 2014 13:51
Zařízení: Nokia Lumia 1320, Palm Treo 650, Lenovo P780

Re: Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od kocicak »

Je třeba rozlišovat mezi systémem a aplikacemi. WP stačí jen jeden GB, ale pro aplikace je to málo. Programy se každou chvíli obnovují a je třeba čekat třeba i pět sekund.
rejca
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř zář 09, 2015 11:22
Zařízení: Huawei P8 Lite + Lumia 925 (RIP)

Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od rejca »

Přesně tak, 512 MB RAM na Lumie je utrpení (i takové se dají ještě sehnat). 1 GB je v pohodě, ale může to narazit na aplikacích, kterých ale není tolik... ;-)

Rozhodně nelze kategorizovat kolik RAM na android a kolik na windows phone. Třeba teď mám na Sony E4G 1GB RAM a telefon běží stejně svižně jako Lumia 925 s 1GB RAM. Dokonce se mi na androidu pracuje lépe. Aplikace se spouštějí rychle a telefon nemá žádné záseky (nehraji náročné hry). Vše je to o odladěnosti prostředí a Sony asi umí.

Dokonce jsem četl, že více RAM může být u Androidu na škodu, protože si aplikace drží v paměti i když se nepoužívají a může to pak rychle vybíjet baterku (jsou i modely s nesmyslnou RAM 4GB - bylo to u modelu Asus Zenfone 2).

Lumie nejsou špatné, ale mají hodně omezení, které z něj dělají částečně hloupé telefony - zapomeň i na root, pokročilejší úpravy systému atd.. Smiř se s tím, co ti MS naservíruje, nebo se na tu platformu vykašli. Navíc přechod na Windows Mobile 10 nemusí být OK. Microsoft ukončuje služby a programy Nokie a dělá vlastní a celý systém je ještě neodladěný a pomalý (zkoušel jsem na Lumii 640). Aplikace od MS (např. Office) jsou často lepší pro android než pro windows phone.

Celý ekosystém aplikací od Googlu mi přijde pro českého uživatele mnohem lepší. MS na nás .... Viz. Bing, Cortana a další.
LubiCzech
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte srp 18, 2015 12:38
Zařízení: iPhone 5S 64Gb, iPhone 6 Plus 64Gb

Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od LubiCzech »

Chceš aplikace které jsi používal na Androidu ? V tom případě na Windows phone okamžitě zapomeň.
Do WP nejdou nahrávat aplikace mimo jejich store. Snad jen v nějakém tom jejich "Developer", když dělají z uživatelů pokusné myšky ...

Kamaráde "-Pavel-", tak si představ že i aplikace stažené z netu nemusí být hned warez. Jen je vidět tvoje neznalost.
RAM řešit musíš - čím víc ji je, tím více můžeš mít otevřených programů a nemusí se spouštět znovu. Třeba u Lumie která má 1Gb RAM stále běhá 5 teček nebo píše "Obnovuji" :D
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od SmetyCZ »

Snad jen v nějakém tom jejich "Developer", když dělají z uživatelů pokusné myšky ...
Kdo dělá z uživatelů pokusné myšky? Konkrétně prosím.
Třeba u Lumie která má 1Gb RAM stále běhá 5 teček nebo píše "Obnovuji" :D
Chyba vývojáře aplikace, reklamuj u něj.
rejca
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř zář 09, 2015 11:22
Zařízení: Huawei P8 Lite + Lumia 925 (RIP)

Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od rejca »

Trošku objektivity, mám oba systémy a oba mají své + a -. Viz. výše. Nemá cenu se přít, který systém je ideální. Není to ani jeden, ale Android momentálně vyhovuje více lidem a proto má větší podíl prodaných zařízení i bez masivní dotace cen telefonů jako to dělá Microsoft.

Netrolujte.

:tlem:
LubiCzech
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte srp 18, 2015 12:38
Zařízení: iPhone 5S 64Gb, iPhone 6 Plus 64Gb

Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od LubiCzech »

"-Pavel-" - ale máš pravdu, v tomto případě jde uživateli zřejmě o loupež ;-)
Chyba vývojáře aplikace, reklamuj u něj.
Tak to by mě asi MS poslal do zadele .. protože to píše třeba u jejích galerie nebo prohlížeče. Ale už mě to trápit nemusí, třeba někdy WP znovu zkusím, až bude mít pro mou potřebu aplikace a bude více friendly user ...
LubiCzech
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte srp 18, 2015 12:38
Zařízení: iPhone 5S 64Gb, iPhone 6 Plus 64Gb

Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od LubiCzech »

Viz. můj předchozí příspěvek ...
rejca
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř zář 09, 2015 11:22
Zařízení: Huawei P8 Lite + Lumia 925 (RIP)

Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od rejca »

-Pavel- píše:Mám L930 a vyhovuje mi, ale chci mít rozmanitost zařízení a to zatím u MS není. To je obrovská chyba. Je to asi tím, že se čeká na vydání W10M, ale jestli nebude více HW, tak se vracím k androidu. ;-)
A jak se ti líbí nová Lumia 950 (tedy jestli se vzhled a parametry potvrdí). MS nikdy nebude vyrábět moc modelů, maximálně 3-4 řady.

Je to na ostatních výrobcích a pro ty není Windows Phone (Mobile) atraktivní, protože jejich pokusy s tím systémem skončili (zatím) tragicky.
rejca
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř zář 09, 2015 11:22
Zařízení: Huawei P8 Lite + Lumia 925 (RIP)

Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od rejca »

Jojo, uvidíme, taky držím palce. Konkurence je vždy ku prospěchu. Aspoň si člověk může vybrat.
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od finchcz »

a tobe ten HW v 930 nedostacuje?
Hlen
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 22, 2015 12:23
Zařízení: Nexus7-2013

Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od Hlen »

Tak já se zatím pohybuji po přesně opačné trajektorii. Zatím Android, ale po zkušenostech lidí okolo mne (v práci i v rodině) přejdu co nejdříve na WP/W10M. Poslední slušný droid byl KitKat, pak už to šlo s plynulostí jen z kopce :-(. Alikace, které využívám, jsou na obou systémech, uživatelský komfort je z mého pohledu na WP nesrovnatelně lepší. takže teď jen čekám, co MS představí a pak se rozhodnu, zda novou vlajkovou loď nebo L735, L830, případně L930. L930 se povedla, je nádherná a po HW stránce mi bude ještě pár let stačit. Jsem člověk, kterému funguje mobil minimálně tak 3 - 4 roky.
Na druhou stranu mám dva mobily a tablet, vše s Androidem, ale vše se bude postupně měnit za W10M :-).
LubiCzech
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: úte srp 18, 2015 12:38
Zařízení: iPhone 5S 64Gb, iPhone 6 Plus 64Gb

Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od LubiCzech »

Hlen píše:Tak já se zatím pohybuji po přesně opačné trajektorii. Zatím Android, ale po zkušenostech lidí okolo mne (v práci i v rodině) přejdu co nejdříve na WP/W10M.
Ty se rozhoduješ podle lidí z okolí ?
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od spellshaper »

A co je na tom tak zvláštního? To je přece všeobecně nejběžnější způsob, jakým se lidé rozhodují. Anglický marketingový termín word-of-mouth je zásadní snad pro jakýkoli produkt.
WallyCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob dub 25, 2015 0:39
Zařízení: Lumia 920

Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od WallyCZ »

Jako vývojář se nestačím divit, co koluje nesmyslů o WP platformě :-( A zdá se, že nejvíc od lidí, co WP viděli z rychlíku... Naštěstí je západní Evropa (ale třeba i Rusko) trochu intelegintnější a předsudky a nesmysly se tam zřejmě nemnoží jak houby po dešti.


ad root) Na WP se něco obdobného jmenuje Interop-unlock podle metody, kterým se lze dostat k vyšším právům. Ovšem tohle odemknutí je prozatím jen částečné. Ve Windows je systém práv trochu komplikovanější než v linuxu, takže dostat se k právům admina neznamená dostat práva ke všemu... Aktuálně jde editovat podstatná část registrů a lze se dostat k podstatné části souborového syst.ému. Lze tak například i zrušit limit nahraných app v telefonu atd., což je i odpověď na to, jestli jdou aplikace nahrát bez s/toru. Jdou a neomezeně a není potřeba Developer unlock. Bohužel ale Interop nejde udělat úplně na všech telefonech s WP, ale jde (zatím) udělat na všech telefonech s W10M.


PS: Haty na jakoukoliv platformu zrovna nevypovídají o přílišné inteligenci pisatelů
Hlen
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: ned bře 22, 2015 12:23
Zařízení: Nexus7-2013

Re: Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od Hlen »

LubiCzech píše:
Hlen píše:Tak já se zatím pohybuji po přesně opačné trajektorii. Zatím Android, ale po zkušenostech lidí okolo mne (v práci i v rodině) přejdu co nejdříve na WP/W10M.
Ty se rozhoduješ podle lidí z okolí ?
Spíše podle přístrojů v mém okolí a dle osobního vyzkoušení a musím říci, že WP mne oslovil daleko více, než Android. Stejně tak naslouchám i zkušenostem uživatelů a ty jsou veskrze pozitivní. Jedná se o 8 kolegů a 3 mé děti :).
vime
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: úte dub 15, 2014 12:00
Zařízení: Lumia 520

Re: Přechod na Lumii WP. Rozdíly ??

Příspěvek od vime »

LubiCzeh a ty se nikdy nerozhoduješ podle lidí z okolí? Jako třeba když ti doporučí dobrý film, restauraci apod. ? Možná že ne, jen se ptám ;)
Odpovědět

Zpět na „Náměty, dotazy, připomínky“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů