Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
Nirnen
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned srp 23, 2015 12:14
Zařízení: Nokia

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Nirnen »

Telefon mam dva dni a mam par dotazov.
1: spust fotaku je oproti zamykaciemu taka pohyblivejsia...staci minimalny dotyk na kraj spuste a uz sa ohyna dostrany. Ma to tak byt, alebo je to chyba?
2: pri foteni je cely obraz akoby zrnity, ale snimky su uz ostre.
3: najvacsi problem je bateria. Aj pri mensom pouzivani ma problem vydrzat 1 den a pritom je skoro vsetko vypnute...aj wifi, gs, poloha a v nastaveni maju vsetky aplikacie beziace na pozadi menej ako 1 % spotreby. Cez noc mi ubudlo 8% a baterka ide stale sama dole.

Vdaka za odpovede
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

Necituj předchozí příspěvek, je to zbytečné :) Mimonaut

Me baterie vydrzi tak den a neco a mam skoro porad zapnute wifi a mam povypinane veci na pozadi, jdou jen asi 3 veci. Muze to delat nejaka aplikace. Jo, fotak si nekdy dela co chce. Nainstaluj Lumia camera classic a tu normalni smaz. Spis byl problem s nepresnosti gps. Jinak jsem s telefonem spokojen.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

BTW když už jsem po měsících zase tady, musim si trochu postěžovat. Lumia 920 co mám už bez pár týdnů 3 roky sice ještě funguje, ale třeba tlačítko na HF sluchátkách už neregistruje, baterka vydží polovinu co nová a přiznám se, od té doby co jsem začal běhat bych uvítal něco lehčího. Nakonec jsem se rozhodl pro 830, jdu se podívat kde se dá sehnat a šok! Ona nejen že není levnější než před půl rokem, ona je kolikrát někde i dražší :-O
¨
jaroslavii: to GPS se nějak zpravilo, nebo fakt fungovalo blbě? Pro mě stěžejní záležitost, vzhledem k tomu, že denně používám na běhání endomondo..
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

cena je cca na najnizsej hodnote tak ako pred 2 mesiacmi... ba dokonca je mozne zakupit v najnizsej cene aj gold verziu...
Uživatelský avatar
jaroslavii
smartguru
smartguru
Příspěvky: 576
Registrován: sob bře 02, 2013 8:30
Zařízení: Lumia 830
Bydliště: Český Krumlov

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od jaroslavii »

ta gps po zapnutí ukazuje nepřesně, ale pak se většinou po nějaké době chytí a funguje. Mám model pro Francii. Hodně nešli italské verze.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

Zítra jdu do Maxmobilu potřetí reklamovat svou 830ku... nejdřív to byl odlepující se displej, pak dvě světlá vypálená místa v displeji a tentokrát to jsou vypálené pixely. Lze už nyní požadovat vrácení peněz? Možná bych místo 830 koupil tu černozlatou 930.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

dve svetla mista si reklamoval na jeden krat alebo 2x za sebou ? ak dvakrat za sebou tak teraz to bude 4ta rozna oprava a teda mozes pozadavovat vratenie - inak ako to je u telefonov... nie je nejaka tolerancia na vypalene pixely ? napr ze ich tam moze jeden dva byt ? lebo minule som akorat studoval manual k mojej LG smart TV a tam bolo pisane ze zopar pixelov neuznaju ako reklamaciu ze to sa proste stava :D
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marcelino »

imperator
pozor v CZE platí nový Občiansky zákonník a už majú pravidlá o zárukách úplne odlišné od minulosti a od SVK.
(pozn. samozrejme so zohľadnením toho kedy kupoval, či za účinnosti už NOZ alebo OZ)
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

Nechápu to, to jsou prostě samé kosmetické vady. Žádný jiný problém s telefonem nikdy nebyl. Ale očividně na displeji ještě v Nokii šetřili.
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karelchadim »

Tak se po nějaké době hlásím s řešením náhodných restartů. Zkoušel jsem všechno možné, vyjmutí sd karty, výměna vlastnoručně ořezané simky, tovární nastavení, Windows 10 Mobile a ja nevím co ještě. Nakonec jsem zkusil vypnout nastavení citlivosti displeje na normální a světe div se už dva dny bez restartu. Ťuk ťuk ťuk. Teď mi ale vrtá hlavou jestli je vážně problém softwaru nebo je to hardware.
Uživatelský avatar
ransot
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: úte črc 09, 2013 14:54
Zařízení: Lumia 950, Moto G5 plus
Bydliště: Slovensko

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ransot »

Problem s chrapcanim reproduktoru pri zvoneni melodie pri prichadzajucom hovore mi zmizol ked som vybral melodiu na zvonenie ktore su uz ulozene v mobile.
Ked som skusal melodiu /vlastnu nie co je origo v mobile / pri ktorej mi ten reproduktor praskal zmenit na velkost mensiu ako 400 kb tak sa cuduj svete tiez to nechrapci...
Mysli,ze niekto mal s tymto tiez problem tak nech to skusi ci to zabaralo :roll:
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od tslany »

Dvě světlá místa mám taktéž, jsem myslel že je to způsobené zvýšeným tlakem na displej (= nošením 5" pádla v kapse kalhot s pouzdrem), oni to normálně vyreklamují? :???:
everyone
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv zář 15, 2011 9:29
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od everyone »

nekupoval někdo v poslední době baterii do 830tky? Téměř nikde ji nemají skladem, místo toho mají baterie do Nokií, které už se ani neprodávají. Pokud o něčem víte, dík za tip
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Sunnysoft ma skladem
karelchadim
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 490
Registrován: stř říj 05, 2011 7:16
Zařízení: P9 lite|P8 lite|Lumia 830|HTC 8x|LG Optimus 7

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karelchadim »

tak jsem to zakrikl, telefon se zacal opet restartovat, sel na reklamaci..
Agent47
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř srp 12, 2015 17:20
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Agent47 »

přemýšlel jsem o koupi krytu baterie ale v českých obchodech mi příjdou docela drahé, neví někdo o něčem levnějším třeba i ze zahraničí?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

ak original tak je vsade relativne drahy
Agent47
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř srp 12, 2015 17:20
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Agent47 »

jaký je největší rozdíl originálua faku? co jsem se tak díval tak ta cívka na bezdrátové nabíjení ale to bych i oželel, jde mi spíš o věrohodnost barev, netuší někdo jak jsou na tom neoriginály oproti originálu?
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

Par eur za to ze sa bude viac skrabat slabsie bezdratovo nabijat alebo ti nebude dobre doliehat no... Nie je lepšie usetrit na niecom inom ?
Agent47
nováček
nováček
Příspěvky: 35
Registrován: stř srp 12, 2015 17:20
Zařízení: Lumia 830

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Agent47 »

bezdrátové nabíjení nepoužívám takže to nevyžaduji, kvůli tomu jsem se ptal co všechno ot ještě obnáší, to nedolíhání by docela vadilo no, díky za postřehy :)
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů