Ma cenu si koupit mobil z cinskeho eshopu?

Diskuzní fórum věnované smartphonům značky Huawei (P9, P8, Mate 8, Mate S, Mate 7 a dalším…) a také telefonům brandu Honor (7, 6, 5X…)
Odpovědět
star753
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 28, 2014 16:33
Zařízení: sony eriscon

Ma cenu si koupit mobil z cinskeho eshopu?

Příspěvek od star753 »

Dobry den. Uz nejakou tu dobu premyslim o tom ze bych si koupil novy mobilni pristroj.
Premyslim o nakupu z cinskeho eshopu.
Ale nevim Jestli mi pujde dat do mobilu nase ceska simka. Ikdyz se na strankach pise Europe version.
Prosim poradte mi Jestli to pujde nebo nè...
Predem dekuju.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Ma cenu si koupit mobil z cinskeho eshopu?

Příspěvek od Mahtiel »

Být vámi, tak si to rozmyslím, nad cca 22 euro ceny zboží se platí DPH a nad asi 150 euro vám navalí clo (v případě zaslání českou poštou, v případě jiné přepravní společnosti netuším), měl byste s tím počítat. Navíc jsem myslím několikrát četla, že kupujícímu zboží nedošlo, páč na celnici mu mobil zabavili jakožto padělek...

osobně si z Číny objednávám prkotiny typu screen protector, obal nebo silikonový obal na mobil, hadry a další drobnosti, ale mám od soudruhů třeba slušná bluetooth sluchátka za pár Kč :)
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Ma cenu si koupit mobil z cinskeho eshopu?

Příspěvek od Jumbo78 »

CLO určitě ne, elektronika je od CLA osvobozena...
kosan123
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: čtv led 16, 2014 19:25
Zařízení: LG G2 32GB CZ White

Re: Ma cenu si koupit mobil z cinskeho eshopu?

Příspěvek od kosan123 »

Jumbo78: všechna elektronika (tzn i notebooky např) , nebo jen telefony?

Jinak ani většina čínských telefonu zde fungovat bude. Na funkční LTE ale asi zapomeň, potřebuješ frekvenci 800 a tu 90% čínských telefonů nemá. Jinak by neměl být problém.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Ma cenu si koupit mobil z cinskeho eshopu?

Příspěvek od Radek Hulán »

Telefon bez "českých" LTE frekvencí je v podstatě k ničemu, protože půlku doby bude na EDGE, takže kupovat něco z Číny je úplně mimo, pokud nejde o low-end pro děti.
star753
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 28, 2014 16:33
Zařízení: sony eriscon

Ma cenu si koupit mobil z cinskeho eshopu?

Příspěvek od star753 »

Dekuji moc za nazory...
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Ma cenu si koupit mobil z cinskeho eshopu?

Příspěvek od uni »

Tak pokud je to např. HUawei a z jejich eshopu dostaneš to samé co zde, tak proč ne. Když se vyplatí cena vs typicky menší záruka. Tam není riziko, že by něco bylo jinak (pokud je to fakt stejný model). Ale jestli myslíš takovou tu "čínskou čínu", bůh ví, co dostaneš a co bude fungovat. Vlastně jsi to nijak neupřesnil, těžko tedy nějak reagovat.
Mutenroshi
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned led 04, 2015 22:09
Zařízení: Android

Re: Ma cenu si koupit mobil z cinskeho eshopu?

Příspěvek od Mutenroshi »

Z ciny jsem objednaval za posledni 2 roky nekolik telefonu( prevazne antelife.com, pandawill.com,etotalk.com). Pomer cena vykon je opravdu pritazlivy.
Komunikace s cinanem je pomerne bezproblemova a radi vyjdou vstric. Pro drazsi zasilky si priplacim za DHL. Vetsinou jsem u nich platil "DPH" asi 270kc, kdy nikdo neresil co je v balicku a pro me to byla castka, kterou jsem byl ochotny obetovat.
Bohuzel ani nakupy z Ciny nejsou bezproblemove. trh s telefony se meni asi 3x do roka a za rok na mene znamy telefon je problem sehnat nahradni dily, at uz jde o digitizer, lcd nebo treba krytka power tlacitka. Dnes kdyz nekomu objednavam telefon zameruji se na zname znacky, prevazne xiaomi, kvuli sve velke komunitni podpore a jistote nahradnich dilu i v budoucich letech. Dalsim aspektem, ktereho se snazim vyvarovat jsou procesory od mediateku. Ano jsou vykonne a srovnatelne s konkurencnim qualcomem, ale asi u 15% telefonu jsem nasel nefunkcni gps. Tohle jsem nikdy u qualcomu nevidel.
Navic se cesky trh zmenil a ceny ceskych prodejcu(preprodejcu) se blizi cene nakladu pri nakupu z Ciny a navic zakonna 2leta zaruka.
Urcite nedoporucuji kupovat telefon na aliexpressu, protoze je tam dost podvodniku, co se snazi prodat telefon pod jinym nazvem a clovek se muze nechat lehcee napalit.
Timhle prispevkem nechci shazovat nakup z ciny, sam tam nakupuji drobnosti i drazsi zbozi(prevazne z aliexpressu) a jsem velice spokojeny s jejich nabidkou i kvalitou mnou vybranych vyrobku, ale chci predat cast mych zkusenosti s nakupem telefonu.
Jako vsude tak i tady plati 2x mer a jednou rez. Tak si poradne nastudujte o tom co chcete a z kama si to kupujete a pak nebudete zklamani.
Podporujte cinskou ekonomiku a ne ceske smelinare ;)
Odpovědět

Zpět na „Huawei & Honor telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů