Windows 10 Public release: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Zamčeno
kesounam
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: úte dub 15, 2014 13:47
Zařízení: Lumia 520 , HTC HD2 , Lenovo A6000 ,

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kesounam »

Nevíte prosím někdo kde se v nastavení vypíná automatické otáčení obrazovky ? Zámek v listě nemám.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

systém -> displej
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eXtenZ »

:D Áno som si istý. Nedokážem ani downgrade na windows 8, lebo mi pri spustení inštalácie vyhodí že než budem pokračovať v inštalácii, tak treba se podivat na pár veci. Kliknem na aktualizovat a hodí ma do prehliadača kde mi vypisuje hlášku ,,Bude nutné, abyste si do Windows 8 opět přidali svoje jazyky." a to je všetko. Pridal som si jazyk, ale nepomáha nič. Wifi som nejak rozbehol. Nejde ethernet, a ostatné veci.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Ten typ mi to nechce najít ani CZ ani US podpora HP :D google vyhodí odkaz na podporu s textem: Vybraný produkt není podporován střediskem podpory HP nebo se nejedná o platný produkt. Vyberte jiný produkt.
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eXtenZ »

Áno veigy ja viem. Skúšal som všetko možné. Ak niekto bude vedieť, budem rád za pomoc.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Tak ručně zjistit HW ID (PID, VID) síťovky a najit podle toho na internetu ovladač...

Edit: Už jsem to našel: http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/publ ... nvOid=4158" onclick="window.open(this.href);return false;

Edit 2: HP trošku stávkuje, asi přidává nové ovladače či co... Ale teď mi to nenajde ani můj 8470p :D
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eXtenZ »

To bola rýchlovka. Refreshujem HP stránky, tak možno fakt pridávajú pomaly všetky drivery. Díky
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragonerix »

Lidi tak mám problém a potřebuji opravdu poradit. Mám notebook Lenovo y50-70 s Windows 8.1. V době kdy byl build 10166 sem si ho tam chtěl dát ale update končil chybou... zkoušel sem vše možné o sem na google našel al nakonec se to dostalo do situace kdy mi už update na 10166 nechtěl najít... ani později 10240.

V den vydání Windows 10 bylo u hodin logo Windows ta rezervace systému která mi také ten den zmizela. a Dál Windows jakoby o win 10 nevěděl. Ok Stáhnul jsem si Media Creator ale po stažení a pokusu o update to končí s chybovou hláškou že update nelze provést ani když zvolím čistá instalace, zřejmě důsledek toho když sem dělal cokoliv včetně registru abych tam dostal 10166.

Tak jsem tedy chtěl nainstalovat čistý Windows 8.1 a na něj dát pak update, ale to se nedaří. Notebook má TZN one key recovery přes který by to mělo fungovat ale píše mi že oddíl nemůže najít. Když se podívám oddíl tam je ale notebook měl HDD rozdělený tak jak jsem nechtěl a tak jsem trochu zahýbal s místem v podstatě sloučil C s D jelikož je to 256GB SDD a na D bylo původně směšných 20GB.

Takže mám jen 2 řešení:
1) nějak zprovoznit recovery ale nevím jak data z toho vytáhnout také neumím nebo nevím přes co a zda by to pomohlo
2) někde sehnat ISO Windows 8.1 ale nevím zda půjde aktivovat klíčem co mám zde v lenovu k tomuhle win a následný update.

Žádám kohoholiv o jaký koliv postup kterým tam dostanu aktivované a legální Windows 10. O recovery oddíl my nejde stejně se používá jednou za uherák ale ted se hodí :D ač koliv tam je a udajně o něm jen neví. Předem děkuji

EDIT: Když sem chtěl ve Windows dát obnovit "úplne smazání a přeinstalace Windows" tak po mě chce medium které také nemám. Pomohlo by vytvořit update na flashku přes ten media creator a nabootovat z ní a tam zvolit update bez zachování dat? nebo také hodí chybu jako z Windows že to není možné
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kllr007 »

V sucasnosti mas aky OS ? Mas 8.1 With Bing alebo klasicky ?
K.poatupu - existuje program (najfes cez google) ktory ti ukaze product key ktory mas zapisany v biose.
A dalsi postup je taky ze stiahnes iso z ms stranky cez ich tool (prislusnu verziu) spravis usb boot a pouzijes ten key ak by si.ho system.nevzal sam.

Potom uz len update na 10.

K potrebe medii u obnovy - daj start a napis vytvorenie - hned by malo najst nieco ako "vytvorenie media.na.obnovu" to pustis das usb kluc ono zapise par systemovych suborov a potom normalne obnovis.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Jak píše kolega výše, stačí stáhnout ISO W8 (http://www.zive.cz/clanky/tip-jak-si-vy ... fault.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;) a normálně přeinstalovat. Když nainstaluješ správnou verzi, tak se systém aktivuje sám. Pokud vyloženě chceš Product Key, tak na to existují utility, které ho vytáhnou z útrob NTB...

Pak už je to jednoduché a stačí spustit upgrade na W10 ;)
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

Produkt key by měl být pořád uložený v UEFI. Teda pokud si ho při hraní s W10 nepřepsal. V současné době má těžítko, tak ho asi žádným programem nevydoluje...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Nejsem si jistý, dyžtak mě opravte, ale Product Key je pevně uložený v UEFI a jen tak přepsat nejde....
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

Nejsem si na 100% jistý, ale pokud provedeš čistou instalaci a zadáš nový produkt key, tak by k přepsání dojít logiky mělo.
Edit: Kecám, původní kód zůstane a nový se jen přidá. Ověřeno na mém Miix 2.
Edit 2: Dragonerix, Mrkni sem http://getintopc.com/softwares/operatin ... -official/" onclick="window.open(this.href);return false; snad jsou odkazy na ISO soubory pořád funkční. Jsem v Německu, tak to radši zkoušet nebudu. :D Pak si z ISO vytvoř bootovací USB. Programů je na to víc, ale google ti poradí.
Uživatelský avatar
Fireboss15
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon bře 17, 2014 19:47
Zařízení: Sony Xperia Z1

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Fireboss15 »

Ešte sa vrátim k tej karte, ja som to pozeral neviem skúšal som všetko.. Neviem, že čo mám robiť.. Ja mám HPčko ntb a mme fungije všetko
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od chmeldas »

Nedávno se mi stalo to stejné na ntb s Win 8.1. Nevím, co to způsobilo, ale pomohla až obnova z recovery. Jakou máš v PC zvukovou kartu? Integrovanou, nebo dedikovanou?
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragonerix »

Ahoj, děkuji za podporu... Nástroj na ISO jsem si stáhnul ale nevím zda zvolit Windows 8.1 nebo Windows 8.1 N

Každopádně ani netuším co je Windows 8.1 with bing. ale dočetl jsem se že je to ochuzená verze která je levná nebo zdarma a nejdou tam měnit jazyky popřípadě neumí pracovat s více fyzickými jádry což vzhledem k tomu že mám i7 to bude ten normální Windows
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Luks »

8.1 BEZ N
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragonerix »

Ten už stahuju... Chci se tedy zeptat můžu v průběhu instalace zrušit všechny jejichoddíly a ponechat si jen C? Je tam ten Recovery s názvem PBR_DRV a pak ještě další oddíly co nevím k čemu jsou aby třeba nezrušily tu možnost jít do biosu jelikož se tam leze tak že vypnu notebook a pustím ho tlačítkem one key. Pak tam jsou tedy ještě tyto oddíly LRS_ESP, SYSTEM_DRV, WINRE_DRV ale opravdu nevím k čemu jsou....
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eXtenZ »

Blbne niekomu Groove Music, alebo prehrávač na filmy ? Po upgrade z win 8.1 na 10 všetko išlo jako po masle. Teraz, po čistej inštalácii laguje zvuk a obraz. (cez iné video a audio playeri to je v pohode)

Druhá otázka, máte mail, kalendár, počasie a ostatné v angličtine ? Rovnako po upgrade som mal všetko vo svojom jazyku. Po čistej inštalácii mám Windows v slovenčine, ale niektoré apps(počasie,mail,calendar,camera) sú v angličtine.

A, funguje Vám notifikačné centrum ? Mne ani neprehrá zvuk, ani neukáže prijatý mail.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragonerix »

Tak se mi nedaří nabootovat z usb... Pokaždé to hodí toto: [img]http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/31 ... a3deba.jpg[/img]



Nevím co s tim v biosu sem už zkusil snad vse... :(

Edit: Tak to děla i na jinem pc takže se to asi blbe stáhlo? Ted to zkouším znovu ale jako iso a na usb to hodím přes jiny nastroj...

Jinak podle netu by melo jít opravit to recovery, buď vrátím c na původní velikost ale tu nevím.. Nebo na jednom z oddilu upravim soubor s velikosti na aktuální ale nejde se mi tam dostat abych to mohl upravovat...
Zamčeno

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů