Windows 10 Public release: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Zamčeno
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

finchcz píše:
Sandra píše:Ahojky, omlouvám se za off-topic, ale tohle mi fakt leží v hlavě a nechápu to. Chtěla bych se zeptat na jednu věc (a opravdu nejde o flame, jen mě to zajímá)...
asi proto, ze u masoxu to je jen jakasi vetsi aktualizace systemu, kdezto v pripade Windows se jedna o uplne novou verzi systemu...
To sotva, v obou případech jde o novou verzi OS. A takový El Capitan přináší více novinek než celé W10. K mylné domněnce, že jde "jen" o aktualizaci tě zřejmě vede konzistentní vzhled, který je od OS X 10.0 prakticky stejný (díky Bohu).
Michalcin
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon črc 27, 2015 19:51
Zařízení: Lumia 640 DS

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Michalcin »

já taky akorát
$Windows.~BT...386 kB
$Windows.~WS....47,1 MB
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Wertigo »

Sandra opravdu pobavila. Nelenil jsem a strýček G mi prozradil které že to novinky Capitan přinesl. Jako vtip po ránu to působí dobře,takže děkuji za lepší den ;)
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od osso »

Sandra píše:
finchcz píše: asi proto, ze u masoxu to je jen jakasi vetsi aktualizace systemu, kdezto v pripade Windows se jedna o uplne novou verzi systemu...
To sotva, v obou případech jde o novou verzi OS. A takový El Capitan přináší více novinek než celé W10. K mylné domněnce, že jde "jen" o aktualizaci tě zřejmě vede konzistentní vzhled, který je od OS X 10.0 prakticky stejný (díky Bohu).

Ale stale to je verzia 10, kde windows 10 ma novy kernel v 10.0... A stare windows mali 6.1 w7 a 6.3 w81, ale aj tak nejde porovnávať Unix a Windows je to úplne iná architektúra jadra a OS
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od finchcz »

osso píše:ale aj tak nejde porovnávať Unix a Windows je to úplne iná architektúra jadra a OS
a tim bych tuto debatu, ve ktere tazatelka nema paru, o cem se hada, ukoncil
merffin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte kvě 21, 2013 15:52
Zařízení: Nokia Lumia 1520
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od merffin »

Zdravim, zeptám se, ačkoliv je možné že otázka byla položena, a dle předchozích informací Microsoftu nemám uplně jasno. Abych dostal finální Win 10 Pro, musim přeinstalovat zpět na Win 8.1 Pro a počkat na nabídku upgrade ? nebo i z TP dostanu upgrade na plnohodnotné "desítky" ?
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Wertigo píše:Sandra opravdu pobavila. Nelenil jsem a strýček G mi prozradil které že to novinky Capitan přinesl. Jako vtip po ránu to působí dobře,takže děkuji za lepší den ;)
Pokud ti např. zásadní zrychlení celého systému přijde jako nedůležitá novinka, je vidět, že jsi se s OS X nikdy nesetkal. El Capitan je na mém Macu rychlejší než Snow Leopard blahé paměti a to je pět let zpátky. Plus samozřejmě další novinky, jako třeba podstatně rychlejší a rozšířený Spotlight (ve Windows k tomu alternativa neexistuje, to integrované hledání opravdu není jako Spotlight), rychlejší a spolehlivější práce se sítí a mnoho dalšího. Ovšem je mi jasné, že Windowsák výhody OS X nepochopí.
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od myscho »

merffin píše:Zdravim, zeptám se, ačkoliv je možné že otázka byla položena, a dle předchozích informací Microsoftu nemám uplně jasno. Abych dostal finální Win 10 Pro, musim přeinstalovat zpět na Win 8.1 Pro a počkat na nabídku upgrade ? nebo i z TP dostanu upgrade na plnohodnotné "desítky" ?
TP/Insider uz maju davno finalny build - 10240 a ten isty sa zacal dnes distribuovat v ramci rezervacii na upgrade
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

osso píše:Ale stale to je verzia 10, kde windows 10 ma novy kernel v 10.0... A stare windows mali 6.1 w7 a 6.3 w81, ale aj tak nejde porovnávať Unix a Windows je to úplne iná architektúra jadra a OS
El Capitan má také novou verzi kernelu, v čem je tedy rozdíl? A porovnávat různé operační systémy samozřejmě jde, to že jeden je Unix a druhý Windows je nepodstatné, oba jsou operační systémy, které dělají to samé, tedy umožňují používat osobní počítač.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

Nic pro ti, ale Trabant a Ferrari jsou také auta, tedy něco v čem se dá jezdit a umožní to přepravu osoby z místa A do B, takže taky žádný rozdíl?
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

finchcz píše:
osso píše:ale aj tak nejde porovnávať Unix a Windows je to úplne iná architektúra jadra a OS
a tim bych tuto debatu, ve ktere tazatelka nema paru, o cem se hada, ukoncil
1. o ničem se nehádám, pouze jsem položila otázku. 2. ukončovat můžeš co chceš, nicméně je ti to prd platné. 3. možná o tom vím víc než ty, to ovšem těžko posoudíme. Pro mě je operační systém program, který mi umožňuje používat počítač. To, že OS X je v mnoha ohledech roky před konkurencí je fakt, který nelze vyvrátit a na tohle jsem se ani neptala. Mě jen zajímá, proč aktualizace OS X trvá 25 minut a aktualizace Windows 10 trvá dvě hodiny, když jde o ten samý proces, tedy aktualizaci staré verze operačního systému na novou.

TomSoft: zrovna trabantem bych Windows nenazývala, jsou minimálně na úrovni takového Volkswagenu, tedy nejsou špatné, jen jim k dokonalosti něco chybí.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Obdivuji tazatelku, ze polozi takovou otazku na foru, kde uzivatele miluji sve Windows. Nedelam se iluze, ze v opacnem gardu by dostala totez na Mac foru. Tady lidi o macu (az na vyjimky) nevedi nic, na Mac foru to obecne bude naopak. Jina odpoved se cekat nedala. Zbytecny boj. Ze se widle upgraduji hodiny je smutny fakt a bylo to tak vzdy, upgrade z 8 na 8.1 pres vsechny aktualizace byl proces na par hodin na tabletu co jsem mel. Nic vic nic min. Konecne clovek to nedela kazdy den.
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TomSoft »

Já ale Trabantem myslel MAC :tlem:
Ne, nemyslel jsem žádné auto = nějaký OS, prostě jen srovnání jako takové.

A proč to tak dlouho trvá? Asi tu není nikdo kdo by na toto "správně" odpověděl. Snad vývojáři MS a MACu.
Bylo by možná zajímavější a přesnější porovnat oba OS v případě nové instalace na čistý počítač.
Ale u nějaké aktualizace, u kterých ani nevím jak to instalátor dělá, těžko říct.
To není jen o tom tam nakopírovat hromadu souborů, ale zjistit aktuální HW, SW, nastavení a vše zachovat. MAC tohle zjišťovat při upgrade nemusí. Čistá instalace na můj pracovní NTB (SSD disk, i7 CPU a 8GB RAM) trvá z USB asi 15-20 minut. Upgrade z WP8.1 trval o něco déle, rozhodně nemůžu říct že 2 hodiny. Jsem ale zastáncem čistých instalací...

Z mého pohledu mi na MACu zase chybí spousta věcí, které na Windows mám. Každý jsme prostě jiný ...
Ale asi jeto debata do jiného vlákna, tak už mlčím.
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od finchcz »

kristova noho, ona toho nenecha...

uz ti bylo odpovezeno, jsou to dve naprosto rozdilne architektury. ty systemy se uvnitr chovaji uplne jinak, takze i ta tvoje aktualizace probiha jinak...

a pro tvou informaci, na sluzebnim ntb mam ubuntu a nekolik let se zivim administraci aplikaci bezicich na AIXu, takze o fungovani nixovych systemu neco vim a jsem si jist, ze opravdu vic nez ty...

mimochodem, aktualizace Yosemite -> El Capitan je v reci cisel 10.10 -> 10.11, opravdu velky skok oproti win7/8/8.1 -> win10 ;)

edit// a srovnavat rychlost aktualizace na tabletu a "velkem" stroji, to chce taky odvahu :)
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dragonerix »

Když už tu byl priklad s auty tak to je jako měnit motor u auta a u autíčka na dalkove ovladani což zabere jen par minut a ne pul dne... Mac je primitivnejsi a ne tak rozzashlej tisici soubory jako Windows. Zkratka to nemá cenu řešit a jestli se ti to nelibí zůstaň u dosu ten byl rychlej :D
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Strasny kecy o primitivnosti macu, ale co tu cekat. Je to NIX, takze primitivnost si nechte pro nekoho jineho aspon. To se fakt neda.

A hodnotit zmeny podle cisla verzi, to je taky sila, kdyz to takhle apple dela uz X let, jak tomu rikam a jakou verzi dam je fuk, podstatne jsou zmeny a vysledek.

OSX Vam dovoli cokoli budete chtit, zadna omezeni nejsou, tady si to nekde plete s iOS. Apple muze nektere veci schovat, ale je to NIX a mozne je uplne vse. Smutne ze se vyjadruji i lide, kteri o tom nic nevedi.
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milennium »

Jak to tak pročítám, tak opravdu obdivuji @Sandru. Nebojí se položit technický dotaz, má docela přehled (a na rozdíl od některých zde i praktické zkušenosti) a dokáže diskutovat... Klobouk dolů...
Více se nebudu pouštět do diskusí...
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milennium »

A znáte ten ftípek, co má na stole uživatel Win a uživatel OSX ?
Uživatel Win má na stole sadu šroubováků a uživatel OSX, kafe... A tak to jest...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Zajímavé, jak v den vydání nového OS W10 přichází na některé nekritické vyznavače Apple teskná, melancholická a hádavá nálada...
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Windows 10 Technical Preview: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mberdych »

Jako promin, me je fuk co si Microsoft roluje, ale dovedou me vytocit ocividne lzi. Jestli Vas to tesi se tu prsit, jak jsou widle skvele fajn, ale trochu soudnosti by neskodilo. Kazdy pouziva co mu vyhovuje, ale to neznamena, ze o tom druhem bude psat blbosti. Tohle me proste neda a musim reagovat. Ale jak jsem psal, na dotaz Sandry to jinak tady na tom foru dopadnout nemohlo.
Zamčeno

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů