lumia 830 + here drive + rychle vybijeni i pres nabijeni

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
herbert24
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: úte kvě 14, 2013 19:27
Zařízení: Nokia Lumia 830

lumia 830 + here drive + rychle vybijeni i pres nabijeni

Příspěvek od herbert24 »

Mám problém s navigací Here drive.
Poslední dobou jsem si všiml, že se mi extrémně vybijí 830 při používání navigace.
V podstatě 5h jízda je problém, nevydrží
Telefon se extrémně zahřeje a vybijí se i přes klasické nabíjení z cigaretové zasuvky v autě.
Teď řeším, co s tím. Jsem si zcela jistý, že je to novinka. S navigaci jezdim pravidelně a nikdy problém nebyl, naopak se 830 lehce při navigaci + mobilní data dobila.
Někde jsem snad četl, že při přehřátí se odpojí nabíjení? Ikona nabíjení ale svítila. Aplikace Baterie žádné nabíjení nezaznamenala, jen strmý pokles. Nebo nějaká chyba po nejnovejsi aktualizaci? Nebo se v těch vedrech Lumia prehriva více než obvykle a fakt odpoji nabíjeni?
Co s tym?
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: lumia 830 + here drive + rychle vybijeni i pres nabijeni

Příspěvek od Dragonerix »

Sezen si 2A nabíječku od samsungu.. Ta klasická to neutáhne bohužel :)
NiceOne
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pon črc 29, 2013 10:09
Zařízení: Nokia Lumia 630

lumia 830 + here drive + rychle vybijeni i pres nabijeni

Příspěvek od NiceOne »

Delala mi to 620tka dela to I 630. Je to Tim prehrivanim. Nabijecku man 2.1 A. Doporucuju dat Mobil pred vydech klimatizace...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

lumia 830 + here drive + rychle vybijeni i pres nabijeni

Příspěvek od htcjirka »

Pak mas nejakou neorigo ci smejd nabíječku, která tech 2A neda, protože nama zkratovane dva dulezite piny pro plny vykon..Telefon se zahriva prave proto, ze je vetsi spotřeba/odliv z baterie nez to co da zpet nabíječka.Originalni nabíječka Samsung velmi dobře chodi s Lumia telofony a jako jedna z mala opravdu stiha dobijet a nezahriva se s ni telefon.
herbert24
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: úte kvě 14, 2013 19:27
Zařízení: Nokia Lumia 830

lumia 830 + here drive + rychle vybijeni i pres nabijeni

Příspěvek od herbert24 »

Ano, do auta mám 5V/1A, to tady neřeším. Mne zajímá, proč mi to najednou nefunguje? Od počátku jsem s touto nabíječkou jezdil s navigací, vždy ještě lehce dobíjela i přes navigaci + mobilní data.
Pokud to je teplotou, tak to fakt potěš koště. Navigaci mám pod čelním sklem, ale přilepenou na palubce v ne zrovna levném držáku, takže umístění před klimu možné není.
Pokud se telefon přehřívá pro teplotu v autě + gps, tak mi bude asi k ničemu i ta 2A nabíječka, ne?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

lumia 830 + here drive + rychle vybijeni i pres nabijeni

Příspěvek od htcjirka »

Telefon se prave zahriva íce proto, ze ma vetsi odber nez to co doda zpet ta slaba 1A nabíječka.
Se silnou nabíječkou toto nastavat nebude.Toto jsem kdysi resil uz s 920 a na vine byla prave 1A nabíječka. Po zakoupeni Samsung nabíječky 2A problém zmizel.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: lumia 830 + here drive + rychle vybijeni i pres nabijeni

Příspěvek od Dragonerix »

Naopak.. 2A nabíječkou ulechcis baterce a tudíš se nebude tak zahřívat.. Jde o to ze telefon si bere vice nez tvoje nabíječka dodává takže se nabiji a současně hned vybiji coz zahřívá nez když se jen nabiji a zbytek se odebírá rovnou z nabíječky... Klidně si sezen 3A a bude to ještě lepsi obecně čím vice tim lepe a bát se maxima nemusíš :)
herbert24
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: úte kvě 14, 2013 19:27
Zařízení: Nokia Lumia 830

lumia 830 + here drive + rychle vybijeni i pres nabijeni

Příspěvek od herbert24 »

Mno, stejně bude chtít auto nabíječka po 4 letech upgrade. Maxima se nebojím, občas to naperu i přes Ipad nabíječku. Nicméně chlapci, já chápu, co mi vysvětlujete pořád dokola.
ALE - já se ptám, PROČ to půl roku FUNGOVALO a TEĎ to NEFUNGUJE. Proč najednou nestačí 1A nabíječka, kterou mám v autě už snad 4 roky, nabíjela při navigování L 800, 720 a cca půl roku 830 a a teď to nefunguje. To je má otázka. Stalo se to někomu? Je to tou novou aktualizací softwaru, kterou jsem provedl cca 3 týdny zpět? je to tím, že je bylo 37 st a na mobil mi pere přímo slunko přes sklo? Nebo mi odchází baterka?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

lumia 830 + here drive + rychle vybijeni i pres nabijeni

Příspěvek od htcjirka »

Logicky, slunicko ma také na tom svůj podíl, proto je v telefonu ochrana a při prehrati prestane dobijet.
Lepsi nabíječkou snizis teplotu a i se sluníčkem v zadech to zvladne.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: lumia 830 + here drive + rychle vybijeni i pres nabijeni

Příspěvek od Dragonerix »

Tak 4 roky ma taky svoji roly nehledě na to ze ti v požati telefonu může běžet nějaká app která předtím neběhala a to je pak take znát.. Neřeš tvé otázky a pořiď lepši nabíječku a budeš spokojenej :)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

lumia 830 + here drive + rychle vybijeni i pres nabijeni

Příspěvek od JirkaTom »

herbert24: může to být tou aktualizací a hlavně extrémní venkovní teplotou. Teploty už se snižují, počkal bych jak se to bude dál vyvíjet se stávající konfigurací... 8-)
herbert24
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: úte kvě 14, 2013 19:27
Zařízení: Nokia Lumia 830

lumia 830 + here drive + rychle vybijeni i pres nabijeni

Příspěvek od herbert24 »

no v době dovolených jsem teda urychlil nákup 2A nabíječky a pohoda, vše funguje. Díky za radu. btw jsem 830 zapomněl chvíli v autě, na přímém slunku, když jsem se vrátil zpět, byla vypnutá, po zapnutí hláška, že telefon byl přehřátý, proto se sám vypnul. Takže to má i nějakou ochranu proti přehřátí, kdy se telefon sám vypne.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google a 25 hostů