Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od kllr007 »

Recovery. MS oficiálne bing nevydal ako iso, aj keď na nete sa dá zohnať viete + aktivacia tvojim číslom.
takesande
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: čtv dub 09, 2015 13:50
Zařízení: Lenovo Ideapad Miix 3 830

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od takesande »

Jerry7650 píše:No tak třeba jsem chtěl vypnout zobrazování narozenin. Ani nevím odkud je čerpá, pravděpodobně jsem to někdy v minulosti propojil s facebookem. A taky bez nastavení to vlastně ani nevím jak propojit s Googlem.... atd atd.
No je to jedno. Stáhnul jsem Classic shell, takže Metro ignoruji i na tabletu.

Jsem ale celkem zvědav na Windows 10. Zatím co tak čtu, tak by mělo dojít k propojení s Windows Phone a pokud by skutečně tohle byla pravda, dostaly by naše tablety koňskou dávku nové použitelnosti. WP považuji za dobrý systém a klidně bych pak na dlaždice a kvalitní WP aplikace přešel...
Vypnes si to v rozsiahlejsej pouke nastaveni, ktora sa vyvola cez Charm bar / Nastavenia / ...
frajky
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob srp 04, 2012 10:39
Zařízení: HTC Titan II czech lang

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od frajky »

Tabak píše:Už jste někdo zkusil nový tablet z Tesca Lark ultimate 8i s W8.1 Bing za 2399,-?
Mám Lark 7i win , rozdíl pouze ve velikosti obrazovky. Odezva OK, zobrazování OK ale pouze až do doby bílé smrti (třetí den po zakoupení). Po zapnutí bílo šedá obrazovka . Reset zřejmě nefunguje,nebot v návodu je pouze označení pro reset v místě kde je ledka( návod asi universální pro všechny Larky tablety. Vypnout lze pouze podržením POWER tl na cca 10s.Nevíte někdo jak na hard reset tabletu? Předpokládám však závadu na grafickém čipu či kabelovém spojení obrazovky tabletu.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od tslany »

Reklamovat
jeeffo
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob črc 25, 2015 13:48
Zařízení: Colorovo CityTab Superme 8 H

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od jeeffo »

Ahojte,
Kupil som Colorovo CityTab Supreme 8, viete mi prosim poradit, co nastavit v Biose, aby som mohol nainstalovat iny win?
Spravil som boot USB kluc - na ostatnych pc funguje, na colorove aj pri zmene priority (z USB ako 1) sa hned spusti nainstalovany win. Za kazdu normalnu reakciu budem moc rad.

Dakujem
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od veigy »

Jaký win?
jeeffo
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob črc 25, 2015 13:48
Zařízení: Colorovo CityTab Superme 8 H

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od jeeffo »

Mometalne je tam 8.1 Bing. Chcel by som win 7 alebo 10. Viac menej mi to je jedno, lisi sa postup pri instalacii?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od veigy »

No musí to být systém s podporou UEFI... Na W7 budeš asi muset vypnout secureboot....

Ale dej si bacha, zpětná instalace W8 w Bing je dost složitá... Raději počkej do středy na ofiko update na W10, budeš to mít o dost jednodušší...
jeeffo
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob črc 25, 2015 13:48
Zařízení: Colorovo CityTab Superme 8 H

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od jeeffo »

Hmm, nad tym som rozmyslal, len mne este neponuklo update na 10 :( a pri volnom priestore ktory ma 1,8GB neviem ako to zvladne :(
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Sandra »

Osobně bych na tablet Windows 7 nedala, nedalo by se to absolutně ovládat a je otázka, jestli by se vůbec vešly, jsou větší než 8.1 a navíc jsou i pomalejší. Nech si tam 8.1, které jsi dostal a prostě počkej, až ti to nabídne W10. Není nutné spěchat, dostaneš je tak jako tak, navíc toho 29. července je stejně dostane jen minimum lidí, tak prostě vydrž. A co se týče místa, spusť si vyčištění disku jako správce, označ všechno a odstraň to, něco se ti uvolní a možná budeš překvapený, kolik místa tak získáš.
jeeffo
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob črc 25, 2015 13:48
Zařízení: Colorovo CityTab Superme 8 H

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od jeeffo »

Oki, diky moc za rady :) pockam radsej...
Pekny vikend
jeeffo
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob črc 25, 2015 13:48
Zařízení: Colorovo CityTab Superme 8 H

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od jeeffo »

Ahojte,
Tak som nepockal na oficialny update, a instaloval som na colorovo win10. Problemom vsak je, ze windows nenatiahol vsetky ovladace takze jedina moznost ovladania - mys, klavesnica, wifi chvala bohu ide. Pisal som aj na [email protected], nikto sa neozval takze technicka podpora uzasna. Skusal som program Slimdrivers, ktory mi obvykle zaberal na drvivu vacsinu PC bol neuspesny. Chcel by som poprosit dobru dusu - bud poradit program, ktory by drivre vedel dotiahnut, alebo niekoho, kto by si dal pracu a drivre stiahol zo svojho, uploadol ich a poslal mi link :). V pripade, ze sa mi ozvu z colorova a pomozu, samozrejme budem sharovat link.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Sandra »

Výrobce nemá ovladače ke stažení na svém webu?
jeeffo
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob črc 25, 2015 13:48
Zařízení: Colorovo CityTab Superme 8 H

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od jeeffo »

Fu, keby mal, neplacem tu, niesom z tych, ktori nehladaju a idu rychlo na forum :) jedine k comu som sa dopracoval zatial bolo FTP (mozno niekomu pomoze, na moj tablet bohuzial nie)

Kód: Vybrat vše

ftp://ftp.abcdata.com.pl/Colorovo/
. Mimo colorova v parent directory najdete ovladace aj inych vyrobcov. Teraz som sa dopatral na jednej pl stranke vraj ku "kompilacii ovladacov", tak ju doma zachvilu skusim, ak bude ok dam info, mozno pomoze niekomu pri experimentovani.
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Luks »

A drivery pro W8.1 nejdou?
jeeffo
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob črc 25, 2015 13:48
Zařízení: Colorovo CityTab Superme 8 H

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od jeeffo »

Je to mozne :) ja ich vsak nemam. Stiahol som drivery z jedneho odkazu, vyzera to tam byt vsetko (vyzera to ako vyexportovane drivre niecim typu DriverMax a pod). Domov sa dostanem az niekedy na vecer, takze skusim, ako sa budu chovat. Dam potom info, ako som dopadol, nech vedia aj dalsi.

Preto som pisal v prvom prispevku, ci by sa nasiel niekto, kto ma colorovo, stiahol napr. drivermax-om svoje drivre, zabalil ich a uploadol niekde. Nic tazkeho.

EDIT: Musim si nasypat aj ja popol na hlavu, predtym ako som siel preinstalovat, mohol som drivre vyexportovat, ratal som vsak s tym, ze w10 uz bude vediet trosku viac :(
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od vormen »

nahodil jsem w10 home 32bit na Pipo W4, dotyk, wifi, všechno jede, akorát nefunguje automatické otáčení obrazovky. nastavení nemůžu nikde najít a v ovládacích panelech v zařízeních, žádný otazníky, všechny ovladače nainstalovaný.

tak si odpovím sám, stáhl jsem někde drivery pro W4 a zkusil něco z toho nainstalovat a přibyla v nastavení možnost zámek obrazovky a automatické otáčení už jede. jediná věc, která nejede, je HW tlačítko WIN, ale to upřímně vítám, pořád jsem to omylem mačkal, tak už to řešit nebudu.
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Mirdyn »

Jen tak z hecu jsem si koupil v Globusu 8" tablet NextBook za akční cenu 1990,- s W8.1. Byl jsem velmi překvapen, start za cca 15 vteřin. Nyní již na W10 všecno bezvadně funguje a po připojení klávesnice, myši a tv (má hdmi) i jako detskop.
jeeffo
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: sob črc 25, 2015 13:48
Zařízení: Colorovo CityTab Superme 8 H

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od jeeffo »

Ahojte,

Updatnem trochu moj stav.
Bol som pracovne odcestovany, takze som sa nestihol venovat. Z colorova sa mi po par telefonatoch podarilo vydrankat original drivre aj s instalacnym "setup-om". Pre majitelov Colorovo Citytab Supreme 8H (mozno si chcete spravit zalohu) som preto uploadol drivre http://uloz.to/xaifLjCz/drivers-colorovo-rar
Vo svojom som zmazal komplet disk, a na "cisto" nainstaloval win 10. Drivre nainstalovane, vsetko funguje ako ma - na disku po aktualizaciach mi zostava 4,8 gb.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od uni »

Mirdyn: Vítej v době flash úložišť. Ano, po optické myši je SSD nejvýznamnější upgrade pro PC (zde tedy eMMC):) A co teprve, když pak z SSD PC sedne člověk k běžnému HDD PC, to je pak o nervy:)
Je super, že ten tablet má samostatně HDMI a neprznili tak zbytečně užitečnost. Za ty peníze až zázrak.
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů