Tablet s Windows

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
laco73
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 263
Registrován: pon čer 07, 2010 8:12
Zařízení: , LG G2, Miix 2 8" 3G

Tablet s Windows

Příspěvek od laco73 »

Mam v umyslu nakup tabletu s Windows jako nahradu za Miix 2. Mam radeji pockat na nove stroje s X3,5 nebo vzit neco z sucasne nabidky? Vyzaduji FHD display. Vzit nejakou exotiku v podobe PiPo a podobne? Nejake tipy?
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Tablet s oknama.

Příspěvek od Sandra »

Neporadím konkrétně, ale osobně bych šla do osvědčené značky koupené v ČR v kamenném obchodě kvůli záruce. Jinak mám Asus T100TA a na poměry tabletu má výkonu na rozdávání a výdrž baterky 12 hodin také není k zahození. Jen tedy nemá fullHD displej. Ale podívala bych se u takové nějaké značky a ne nějakého pofidérního číňana.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Tablet s oknama.

Příspěvek od uni »

mmt, obsah tvého dotazu a tvůj podpis....wtf?:-)
Jinak pokud jsem koukal, tak nové Atomy toho zase tak moc nepřináší, když budu hodně přísný, tak snad více méně posílení GPU? Takže si asi spíše hlídej velikost úložiště, vlastnosti displeje atd. než si komplikovat život SoC. Stejně se strefíš předpokládám do 4jádra v nějaké poslední revizi.
Snad jen, že X5 konečně s LTE modemem, že to ale trvalo.
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Tablet s oknama.

Příspěvek od l0lz »

x3 a x5 su mid end SOC. Keď už tak aspoň x7. Ale také zariadenia okrem surface 3 tu nevidím, takže buď počkať, alebo neviem :-D
x3 a x5 su skoro rovnake vykonovo ako predošla generacia, jediné čo vzrástlo je GPU výkon. Jedine čo je vykonom vyrazne vyššie je asi len x7.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tablet s oknama.

Příspěvek od tslany »

Pipa ani jiných "zajetých" čínských značek bych se nebál.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Tablet s oknama.

Příspěvek od uni »

tslany: Jen pokud máš lokálně komu to hodit na hlavu. Co si budeme nalhávat, u těchto značek nebude kontrola kvality výstupu nijak valná, max. tak "zapne se to". Takže zdlouhavě a draze řešit výměny s něčím kdesi poměrně solidně věc prodraží (jak přímé náklady, tak časově).
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tablet s oknama.

Příspěvek od tslany »

Reklamace nezapnutí mě vyšla na 300Kč a měsíc a půl čekání, to je potom ale věc každého, zda chce reklamovat u nás, nebo mu nevadí čína. Já jen uvádím že bych se nebál funkčnosti jako takové.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Tablet s oknama.

Příspěvek od uni »

No já docela jo, protože prostě to má svá "specifika". Prostě to chce štěstí nebo trpělivost, u těchto "číňanů". Ale funkce jako takové pravděpodobně budou zachovány. Než je člověk začne užívat, viz naprostá klasika utržený konektor připájen vlásenkovitě s co nejmenším množstvím materiálu, apod.:)

EDIT: Mě reklamace trvala 2 dny a tablet byl vyměněn "no question" (dle pravidel výrobce).
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Tablet s oknama.

Příspěvek od Sandra »

tslany: Mě reklamace tabletu koupeného v ČR nestála ani korunu a trvala přesně šest dnů, řekla bych, že je to dost podstatný rozdíl. Osobně bych si z Číny nic takového nikdy nekoupila právě kvůli drahé a zdlouhavé reklamaci, dám radši přednost (byť o něco dražší) koupi v ČR s dvouletou zárukou než ušetřit pár korun a koupit si zařízení z Číny pouze s jednoletou zárukou a drahým servisem. Navíc CLO a DPH to prodraží natolik, že se koupě z Číny ani nevyplatí.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tablet s Windows

Příspěvek od tslany »

Já koupil Pipo ještě v době, kdy na ČR trhu vůbec nebylo, a byl to jediný tablet s cenovkou pod $99, takže tolik k mé koupi :-) Stejně jako předtím Ainol Fire, ten byl na čínském trhu tak 3 měsíce, v ČR se oficiálně neprodával, a cena/výkon byl prostě daleko lepší než dostupné plácajdy v ČR. Někdo rád jablka, někdo hrušky :)
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů