Lumia 1020: Vydrz baterie

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
kocicak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: ned črc 27, 2014 13:51
Zařízení: Nokia Lumia 1320, Palm Treo 650, Lenovo P780

Re: Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od kocicak »

Proč by vám měl někdo zdarma půjčovat náhradní mobil? Takové pitomé služby "zdarma" jenom zvyšují ceny zboží pro ty, co nic takového nepožadují.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od mbelas »

Skoro tři týdny se již čeká u reklamace mojí L1020 na součástky :-( Netuším co vše budou měnit. Ze servisu mi jen napsali, že do úterý by měly díly dojít a pak to snad rychle opravi, neboť 26.7 mi končí 30-ti denní reklamace.......děs, běs.......kdysik jak jsem reklamoval L900 tak to bylo vyřešeno do týdne ! Dám pak info jak jsem dopadl....
Northimn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: ned lis 03, 2013 21:58
Zařízení: Lumia 1020 White

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od Northimn »

proto mám schovanou l800 - abych měl záskok...
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Re: Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od Sandra »

kocicak píše:Proč by vám měl někdo zdarma půjčovat náhradní mobil? Takové pitomé služby "zdarma" jenom zvyšují ceny zboží pro ty, co nic takového nepožadují.
Radši si připlatím než být v případě problémů bez zařízení. Jenže přijde mi, že tuhle službu nabízí jen Apple. Když jsem reklamovala iPhone, dali mi oproti podpisu po dobu opravy náhradní, aniž bych se na to ptala (byl to už druhý rok záruky, proto nebyla okamžitá výměna kus za kus, ta je jen v prvním roce). Je to bezva služba, škoda, že ji nemají i ostatní.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od kleinak »

Taky se podělím. Mám L1020 a byl jsem s ní max spokojen,navigace sice hrála a to dost, ale jinak bez chyb. Baterie vydržela 4dny běžného používání,samozřejmě internet jen na chvilku, nebo vůbec, wifi chvilku, volání a sms,+ pár fotek. Jinak standartně mi vydržela 3dny a to jsem byl moc rád. Ale????? Teď se něco muselo stát,baterie vydrží pouze den a to nic nedělám. Mám na displeji živou dlaždici baterie a tam všechno sleduji. Kdo tvrdí, že to vybíjí telefon, tak potom nechápu, proč mě vydrží i 4dny používání, né ležení na stole. Glance používám 24h, ale je v nočním režimu, jelikož jen v nočním režimu jdou vybrat 4barvy, mám červenou. A dokud baterie byla OK, tak to měřilo, že se vybíjí 1 až 1,25 % a teď 2,5 - 3,2% a v grafu vybíjení, letí strmě dolů. PROČ!!!! Používám telefon pořád stejně a i když teď jen leží na stole, tak jsem schopen na spořiči na GS pozorovat, jak procenta baterie letí dolů. Přemýšlím o výměně baterie, sám, podle youtube. Nic to není, už jsem měnil displej u 808. Otázka je taková, zda to je baterií a nebo něčím jiným, já to nepoznám. A jinak, ARVATO v letošním září končí, co bude potom nevím, tak si pospěšte. Z podpory Windows mi psali, že to řešit nemám,že ze zákona mám záruku 2 roky a zbytek řeší firma u které jsem to kupoval.To byla odpověď??? Ale uvažuji o koupi 64Gb , ale z ebay, co potom s reklamací,to je průser. Takže co teď.
Díky za jakou koliv radu.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od mbelas »

Zkoušel jsi hard reset ? Mi ten mobil začal blbnout po loni po updatu na WP8.1 a poté přišel zlom v zimě, kdy jsem hodinku lítal po venku v mrazu se stativem a mobil promrzl asi......vybil se do mrtva a od té doby to začalo je*at :-( Někdy baterka držela jak prase někdy letěla šíleně dolů, nepochopitelné. Žádna appka v tom nebyla, takže to bude někde v HW, a jelikož mám i jeden z prvních kusů, tak asi tam bude někde ten eror v elektronice. Teďka je mobil v servise už skoro měsíc a čekají na náhradní díly...tak čekáme :-( ...tento týden by měl být snad hotov, určo sem dám info.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od kleinak »

Hard reset jsem ještě nezkoušel, ale samozřejmě to vyzkouším, také dám vědět jak to dopadlo. Ale jak píší někde shora, hart reset nepomůže. Ale samozřejmě vyzkouším.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od kleinak »

Chci se zeptat, jak zjistím stáří telefonu Lumia, jde mi o 925. Jelikož jsem našel v Bonusech + Info - Build Creation Date 28.1.2015 tak si myslím, že je to ono, ale nevím.Model Hungary.
Díky.
Nebo se to hledá někde jinde.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od mbelas »

HR určitě vyzkoušej, ikdyž to žádná apka nezpůsobovala, možná byl šotek v OS, obzvlášť pokud jsi šel u update cestou OTA aktualizací. Je zajímavé, měl jsem původně L920 skoro 2 roky, vše OTA a v poho, firemní L820 vše OTA a také v poho, nyní mám L1520 také vše OTA a v poho a jen u L1020 OTA a problém :-( , ale jak jsem psal tam to bylo asi HW rázu. Jinak mobil je na cestě ze servisu k prodejci a pak si jdu pro něj.....asi až po víkendu.....tak pak se pochlubím co mi tam napsali a vyměnili.....k tomu stáří :

http://www.microsoft.com/cs-cz/mobily/p ... la-zaruky/" onclick="window.open(this.href);return false;

tam si zkontroluj záruku.......
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od mbelas »

Takže přišlo mi vyjádření od prodejce emailem:
Vymena vnitrniho krytu, sestavy krytu, flex kabelu, obnoveno tovarni nastaveni

Zítra snad bude telefon doma a uvidíme, konečně :-) Reklamace bez dvou dnů trvala opravdu 30-dní - jedním slovem hrůza!
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od Sandra »

mbelas píše:k tomu stáří :

http://www.microsoft.com/cs-cz/mobily/p ... la-zaruky/" onclick="window.open(this.href);return false;

tam si zkontroluj záruku.......
Mě to jen řeklo, že mám telefon v záruce, o datu výroby či prodeje tam nic není, takže to je informace celkem k ničemu. Že totiž mám telefon v záruce vím sama moc dobře a vím i do kdy.
kleinak
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: ned zář 14, 2014 12:07
Zařízení: .... N8, N808, niní L1020

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od kleinak »

Ano, taky jsem vyzkoušel tu vaši adresu na IMEI, ale to je vše, nic víc jsem se nedozvěděl.
Otázka zní, jak poznám STÁŘÍ svého telefonu, ví to někdo, nebo neví.
Jinak proveden Hard Reset na moji 1020 a zatím je vše OK, už přes 2hodiny baterie drží a ukazuje 100%.
Takže zatím to nesmím zakřiknout. :-)
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od jkubovic »

Ahojte, mám otázku k tomu vybíjaniu. Mne to robí vždy vtedy, keď spustím fotoaparát a fotím. Zatvorím aplikáciu, uspím mobil a o chvíľu je mobil poriadne horúci a batéria letí dolu. Rýchlosť vybitia je úžasná :-) Pokiaľ mobil vypnem (shutdown) a zapnem, tak sa všetko vráti do normálu - teplota klesne a batéria sa už nevybíja. Ozaj, je úplne jedno, či fotím s bleskom alebo bez blesku.
Je to spôsobené vadným xenon-modulom blesku?
A nové xenon moduly už tento problém nemajú?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od htcjirka »

To se da az s jistotou potvrdit pokud se tak telefon chova i po HR a bez doinstalovanych aplikaci dalších stran.Jak nove kryty, tak nove moduly xenonu uz nezlobi.
Uživatelský avatar
jkubovic
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: úte bře 17, 2009 17:11
Zařízení: Xiaomi Redmi 4 Note LTE Global, MS Lumia 640 DS,
Bydliště: Banská Bystrica

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od jkubovic »

Vďaka za odpoveď, s HR počkám až do inštalácie W10. Ak sa to bude prejavovať aj potom, tak pôjde na reklamáciu.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od mbelas »

jkubovic píše:Ahojte, mám otázku k tomu vybíjaniu. Mne to robí vždy vtedy, keď spustím fotoaparát a fotím. Zatvorím aplikáciu, uspím mobil a o chvíľu je mobil poriadne horúci a batéria letí dolu. Rýchlosť vybitia je úžasná :-) Pokiaľ mobil vypnem (shutdown) a zapnem, tak sa všetko vráti do normálu - teplota klesne a batéria sa už nevybíja. Ozaj, je úplne jedno, či fotím s bleskom alebo bez blesku.
Je to spôsobené vadným xenon-modulom blesku?
A nové xenon moduly už tento problém nemajú?
No to samé se mi stávalo, někdy to dělalo po focení a někdy to dělalo i když se nefotilo ......jak se mobil vypl a zapl tak to pomohlo.....dneska se vrátil mobil ze servisu, trvalo to měsíc a čekalo se na díly, vyměnili flex kabel, vnitřní kryt, sestava krytu + tovární nastavení, myslíte si že měnili i baterku ? co vše je součástí těch krytů ? ..Věřím že to bude OK ...........Kdyby mohl někdo fundovaný rozepsat co vše mi měnili bylo by fajn...dík...
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od mbelas »

Tak po týdnu co je telefon ze servisu doma, vypadá to, že je opravenej :-) Výdrž je mnohem lepší a drží se. Samovybití nepozorováno. Celkem dost fotím, tak baterka letí, ale po dofocení se drží .....zatím spokojenost....novej kryt se mi zdá, že je takový drsnější než ten původní, je pravda že ten už měl pomalu dva roky......
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od mposvar »

Já u své L1020-tky výdrž už neřeším...
Baterie - jediná velká slabina tohoto telefonu.
Battery pack je bohužel nutností, já osobně mám 10k mAh od A-Data, a je super.
V automobilu při zapnuté navigaci to stíhá dobíjet/přebíjet +10% hodina, pouze měnič 5V/230V (se sinusovou modulací), neboť to je taková spotřeba, že to nedrží napětí 5V (reál je i 4,6V), a tudíž uváděných 2,1 či 2,4A je zbožné přání Belkinu a ostatních výrobců.
http://menice-napeti.heureka.cz/emos-12v-230v-200w/" onclick="window.open(this.href);return false;
Jinak při synchro 2 emailových účtů po 30min., net a několik hovorů s FB Messengerem - den a na cca 20% ráno dobíjím.
Když je navigace, foto či video, tak hotovo v řádech hodin.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od JirkaTom »

mposvar: Jestli tomu dobře rozumím, tak k tomu měniči připojuješ nabíječku, dodávanou s mobilem a zasouváš ji do 230V výstupu měniče ?
Uživatelský avatar
mposvar
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 403
Registrován: stř zář 03, 2014 13:40
Zařízení: Telefon

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od mposvar »

Ano, síťovou nabíječku na 230Vstř. dodávanou s telefonem (k tomu slouží modulace výstupu ze stejnosměrného na modulované střídavé napětí) - toto zařízení obsahuje i USB výstup 5V/0,8A - to je však jenom pro účely dobíjení, když je telefon "zapnutý a nepoužíván", tím se nedá dobíjet/přebíjet se zátěží s vysokou spotřebou (navigace, video atd.).
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů