Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
dejvidtom
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř čer 03, 2015 6:43
Zařízení: Lumia 535

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od dejvidtom »

Zdravím Vás,

chtěl bych něco jako na iPhone zálohovat celý telefon Lumia 535. V případě, že se něco stane, aby se dal obnovit do současné podoby plocha, rozmístění dlaždic atd. Aplikace a jejeich nastavení. Lze to nějak?

Díky David
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od finchcz »

v podstate vse se ti zalohuje do cloudu v ramci Nastaveni - Zalohovani krome nastaveni aplikaci, tady ma WP jeste velke mezery, resp. ta moznost tu od verze 8.1 je, ale vetsina vyvojaru aplikaci na to kasle...
WallyCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob dub 25, 2015 0:39
Zařízení: Lumia 920

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od WallyCZ »

Je to tak jak píše kolega. Nastavení systému, seznam nainstalovaných aplikací a nastavení dlaždic se ti zazálohuje spolehlivě. S nastavením aplikací je to horší, protože tato možnost je až od 8.1 a řada vývojářů ukládá svoje data do složek, které nejsou určeny k zazálohování. Může za to buď, že neví, jak to funguje, nebo na to kašlou... Většinou to dopadá po obnově tak, že je potřeba sem tam v nějaké aplikaci znovu vyplnit přihlašovací údaje a nastavit jí znovu.
DavePrague
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: sob čer 27, 2015 5:36
Zařízení: Lumia 640 XL DS WHITE

Re: Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od DavePrague »

A ten cloud je pro můj telefon nový? Nebo je to cloud, který mam ke svému účtu onedrive?
Naposledy upravil(a) tslany dne sob čer 27, 2015 14:16, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Citace posledního příspěvku
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od Tade »

Druhá možnost. Je to na stejném účtu, kde máš svůj cloud. Záloha však není standardně vidět přes web onedrive nebo přes aplikacie onedrive. Nicméně ta záloha tam je v řádu desítek, u někoho možná i stovek MB. :)
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od mimonaut »

to že není záloha standardně vidět bych úplně neřekl. Jen je to trochu skryté.
Viz např. zde: http://wmmania.cz/clanky/zaciname/sprav ... nom-miste/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od Tade »

Díky za upřesnění. Myslel jsem to tak, že nenajde backup jen tak mezi složkami, které normálně používá. Hlavně tento postup detailně neznám a pamatuji si jen to, že záloha není přímo ,,na očích" :)
Martina46
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 222
Registrován: pát kvě 09, 2014 5:09
Zařízení: Lumia 550

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od Martina46 »

mne sa nikdy nezalohovali niektore nastavenia telefonu, trebars spominane dlazdice, vzdy som si musela robit odbrazovku nanovo, tak isto niektore "detaily v nastaveni, napriklad jas obrazovky, ukladanie aplikacii a ostatneho mi prehadzuje do telefonu namiesto na sd. este som si spomenula na vyber siete.
neviem co s tym.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Mel jsem za to, ze to maji vychytane. Bohuzel, pri posednim obnoveni (zalohoval jsem zvlast L930 a L830) se mi ani jedna zaloha nepodarila obnovit 100%. Prisel jsem o rozmisteni dlazdic, o skupiny kontaktu, a aby me to nevyslo az tak "levne", tak se mi neobnovila pulka konktaktu a sms zprav. Nakonec jsem vse zachranoval na PC verzi Outlook 2013, a dopadlo to tak, ze jsem mel nektere kontakty zkopirovane i 6x, zatimco nektere (i pres rucni nakopirovani) ani jednou. Kdyz k tomu pripoctu, ze sync neprobihala "okamzite", ale z nejakeho nepochopitelneho duvodu byla pomala jak slimak, tak jsem obnovou, resp. davanim dohromady neceho, co MS nema vychytane nejlip a "zvrtal to" stravil dobre 2 dny. Trpka zkusenost, nastesti jsem konktakty nejak poslepoval, takze funguju. Ale 100% zalohovanim bych tento pocin nenazyval..
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od Tade »

Tak to je síla! Potom mohou lidi přesvědčovat, že externí záloha kontaktů není třeba ... Za tohle by potřebovali nakopat ...
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od Dragonerix »

Podle me keca a zvelicuje to... Kontaky a SMS se obnovuji bez obnovy zálohy jelikož je to spojeny s účtem :).. Takze jak pise ze se mu neobnovila půlka kontaktu tak je to blbost, ihnet po HR a naslednem prihlaseni to tam je aniz by se dělala obnova
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od steelspace »

Kontakty a SMS se nezálohují, ale synchronizují.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od Dragonerix »

Tak tím je tuplem jasne ze je neobnovil.. Záloha je ani neobsahuje
WallyCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob dub 25, 2015 0:39
Zařízení: Lumia 920

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od WallyCZ »

Přesně tak. Kontakty a SMS se někdy synchronizují třeba i celý den, takže je potřeba počkat... Taky jsem si myslel, že jich mám jen půlku, ale za pár hodin tam pak naskočil i zbytek.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Ano, máte pravdu, špatně jsem se vyjádřil (neobnovila = nesynchronizovala).

Můžete si myslet svoje, hádat se se mnou, ale telefony jsem měl v ruce já, já dělal obnovu, a vím, o co jsem přišel, či nepřišel. Připouštím, problém mohl být způsobený tím, že jsem obnovoval 2 zařízení najednou, ale to je problém MS a ne můj. Stejně tak jako že se neobnovily dlaždice a skupiny kontaktů.

Toť moje zkušenost a poznatky, co ne/fungovalo a lá záloha WP 8.1, kam spadá i obnova (chcete-li sync) kontaktů a sms zpráv.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od p.a.Ť.o »

steelspace píše:Kontakty a SMS se nezálohují, ale synchronizují.
Také máš pravdu, nicméně sám MS vydal aplikaci pro zálohu SMS/ MMS a kontaktů pro telefony s paměťovou kartou, takže kdyby to všechno bylo (pardon) bezchybné a 100% jisté, tak takovou aplikaci není zapotřebí, nemyslíš?

Ať tak, či onak, je na každém, aby zvážil, jestli je sync dostatečná ochrana před ztrátou kontaktů, nebo bude dělat zálohu jinou formou.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od Tade »

Ať je to tak či onak ... minimálně se skype kontakty propojenými s outlookem jsem měl vždy problémy. Některé zůstaly spojené, jiné ne. Nevím, jak je to teď, ale ještě před čtvrt rokem jsem to po přehrání SW ručně opět propojoval. Zlobí to od doby, co jsem na WP - tedy dva roky.

Nicméně to je jiný případ. Jen tím chci říct, že MS v tom má stále bordel. Navíc opět mezi jeho službami. S kontakty z FB problém nikdy nebyl.
vojtausti
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon zář 23, 2013 12:31
Zařízení: MS Lumia 640 DS

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od vojtausti »

Já jsem tedy obnovoval již několikrát a to i zálohy mezi různými telefony a vždy to běhalo tak jak mělo. A kontakty mám všechny na outlook.com, takže zcela bez problémů. Jediné co mě vadí je nemožnost zálohování nastavení appek viz víše, a to že se při obnově některé appky nedokážou nainstalovat. Musím přerušit stahování a klasicky jí vyhledat na store a znovu nainstalovat.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od Tade »

Zrovna dnes vyšla aktualizace na apku na zálohování kontaktů a už není potřeba mít telefon s SD kartou. Teď by to mělo fungovat na všechny ;) Viz http://www.windowscentral.com/microsoft ... crosd-card" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Příspěvek od htcjirka »

Ano funguje, diky za info updatu.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů