Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Odpovědět
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pogo8303 »

základ pro větší výdrž - vypnout šetřič baterie, odinstalovat různé battery + a další blbosti, pokud nepomůže, udělat HR, zkusit, jak se chová na čisté instalaci bez přidaných aplikací. Pokud stále vybíjí takhle rychle, pak reklamovat, ale ještě bych tak minimálně týden počkal...
Co se týče přepínače dat v HERE - samozřejmě reaguje jenom na aplikaci, tzn. když máš vypnutá data v nastavení, aplikace je sama nezapne, je to jenom o tom, jestli je může nebo nemůže používat.

EDIT: Jinak, mě třeba teď píše na W10 spořič odhadovaný čas 2dny 13 hodin, což je samozřejmě na W10 blbost, ale na W8.1 se dá s normálním používáním bez problémů přežít 2dny a v zátěži jeden celý den.
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marcelino »

pogo8303
- battery+ som teda vyhodil, inak vela aplikacii tam este nemam, len kancelarske office lens, camscan,
- s Nokia Drive povtdzuje, som si aj myslel a logika veci veli, ze ked zakazem data v telefone, aplikacia ich sama nema co pustit, dnes som to cestou do kaclu overil a je to tak. V kazdom pripade mam potom aspon GPS v poriadku (klop klop na drevo) - fix do 2-3 sek. na starej Nokii bezne 2-3 min jazdy, ale aj to bolo v pohode.

tak budem testovat bateriu mam na to celu dovolenku (teraz to do servisu nebudem davat) a potom sa uvidi, pripadne pred dovcou urobim hard reset.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

Ten odhad co ti vypocita telefon sa zaklada na tvojom vyuzivani telefónu. Kukni v setrici co papa baterku..urob soft reset.

Napis sem konkrétne co s nim do obeda robis ak to zmizne polka baterky
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eXtenZ »

Ja mám rovnaký problém jako marcelinho. Nič na tel. nerobím. Mám na pozadí zapnuté len 6tag a 6tin. Všetko ostatné vypnuté, a baterka mi vydrží deň. Nechápem prečo deň, keď tie app používam dohromady asi 15 min denne. Skúšal som aj bez tých appiek. Teraz mám od nabitia posledného 19 hodín a baterku mám na 50%, ale to som sa mobilu skoro fakt nedotkol.
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marcelino »

to relouth:
- ano to zistujem, ze ten odhad pracuje na zaklade nejakeho algoritmu, lebo od odpojenia z nabijacky 7,30 hod so 100% mam teraz od 10,25 hod 88% a pise 17h 5min (2h 53 min od posledneho nabijania).
- telefon je v podstate na stole, este ani jeden hovor, raz manualne prijate emaily v dvoch kontach

- co myslis, v com pomoze Soft reset? Viem nedojde k ziadnej strate dat a vsetky nastavenia, kontakty aj obrazky ostanu bez zmeny, cize v zadase Soft reset sa moze robit stale dookola? Nema to vplyv na nic?
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

V setrici baterky vám ukaze co koľko zerie.
Nemá to vplyv na nič podstatne. Nuluje to ale napr dátový senzor.
eXtenZ
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: pát lis 12, 2010 20:57
Zařízení: iPhone 5S

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od eXtenZ »

Messenger 9%, 6tag 7%, 6tin 1,7%, všetko ostatné <1%.
kalion
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv říj 21, 2010 19:05
Zařízení: LG G3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kalion »

Mně ukazuje při 95 % odhad 1 den a 3hodiny.
MarekB
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned bře 01, 2015 8:04
Zařízení: Samsung Galaxy A3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MarekB »

Čau všem. Mám dotaz. Taky se vám po nainstalování update 2 vypíná internet sám od sebe? Abych to upřesnil,jsem přibližně 15minut na internetu a když chci zobrazit další stránku,tak je internet nedostupný. Zapnout a vypnout mobil nepomohlo, vyndání pam. karty taky ne. Nevíte co bych mohl ještě udělat,aby to šlo? Operátor je T-mobile. Sim karta pul roku stará. Díky moc za všechny rady.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

ja mam telefon bezozmeny po tomto update
kalion
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv říj 21, 2010 19:05
Zařízení: LG G3

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od kalion »

Mohlo by pomoct obnovit tovární nastavení.
MarekB
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: ned bře 01, 2015 8:04
Zařízení: Samsung Galaxy A3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MarekB »

Tak obnovu továrka bych nechal jako poslední možnost. Ale asi nemám moc možností. I tak díky :-(
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

imperator píše:ja mam telefon bezozmeny po tomto update
Nemas zmenenw ani zoznam nastavení?
osso
smartguru
smartguru
Příspěvky: 682
Registrován: pát pro 17, 2010 22:31
Zařízení: Lumia 950 XL, Lumia 830, Lumia 640 LTE, Nexus 5x

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od osso »

Tak som flashol update 2 načisto, len mi to nenaslo zalohu tak idem na čisto, kurník , telefon je sviznejsi a baterka lepšie drzi
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Nejnovejsi build w10 je vcelku povedeny. Docela rychla odezva a az na drobnosti pouzitelny.
Bohužel problémy s gps tu jsou stale, zatím se nijak nevyresily, ale třeba další update.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

relouth píše: Nemas zmenenw ani zoznam nastavení?
tuto vetu si pisal na telefone ? mas este stale 640tku ?

no ja som myslel ze nevykazujem ziadne negativne zmeny po update...samozrejme jeden update priniesol nastavenia v kategoriach a ich prispendlenie na plochu a druhy odstranoval nejake restarty ktore som nemal... v obidvoch pripadoch sa mi nic nenarusilo - tak som to myslel
faoltiarna
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 155
Registrován: stř led 28, 2015 20:45
Zařízení: Lumia 535

Re: Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od faoltiarna »

Ale nove mapy aspoň odpovídají popiskem - moje poloha (s presnosti 7 km), coz odpovida, v radiu 7km se opravdu nacházím :D
wp_ss_20150627_0002.png
(141.81 KiB) Staženo 877 x
ezio
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 29, 2015 6:45
Zařízení: Lumia 830 a HTC 7 Mozart

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ezio »

koupil jsem si tenhle telefon před týdnem, funglovku, mám všechny oficiální aktualizace a baterka vydrží sotva jeden den stejně jako tu popisujete. Videa se taktéž při natáčení zasekávají? Máte nějakou oveřenou radu jak na to, nebo je třeba čekat na aktualizaci, která toto opraví. Ta baterka mě docela deprimuje :/

EDIT: Tak ten video bug opravdu opravuje nová verze Lumia Camera Beta

ke stažení zde

http://www.windowscentral.com/heres-wha ... ersion-521" onclick="window.open(this.href);return false;

dole vyfotit QR code a nainstalovat do telefonu.

jak vyfotit : Lumia Camera (or LC Classic - depending on which you have) > three dots (options) > Lenses > Bing Vision
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od marcelino »

ezio: mozem ta ukludnit, to ja som sa tu stazoval na bateriu a rovnako ako tak som mal telefon asi 5 dni a chytala ma panika.
Ono to skutocne rata s tym ako si sa doteraz s telefonom hral a pod a je pochopitelne, ze po kupe telefon mame v ruke skoro cely den a stale nieco instalujeme, nastavujeme, jednoducho spoznavas telefon a cely system.
Cize moje resume, zacinal som na hodnote 15 hod po uplnom nabiti (s panikou) a prave teraz ti opisujem stav mojej L830 (22 hod 7 min; cas od posledneho nabijania 11 hod 23 min) a smejem sa manzelke a dcere s Androidom, ktore musia na noc urcite ist na elektriku.
Myslim si, ze L830 pri skutocne poriadnej zatazi cez cely pracovny den v pohode do neskoreho vecera vydrzi.
Jedine, co cuca poriadne bateriu su Nokia Drive a Waze, takze v aute radsej vzdy pripojit nabijacku.
ezio
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: pon čer 29, 2015 6:45
Zařízení: Lumia 830 a HTC 7 Mozart

Nokia Lumia 830: Všeobecná diskuze

Příspěvek od ezio »

marcelino: no dám ještě vědět, já telefon teď moc nepoužívám, jelikož v něm nemám ještě ani simku. Zkusil jsem nastavení podle tohoto návodu

http://mynokialumia.com/how-to-increase ... lumia-830/" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 71 hostů