Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
Sedo444
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: ned říj 16, 2011 14:35
Zařízení: Lumia 950DS, L1020, ASUS VivoTab

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Sedo444 »

chcel som vedieť či sa dá nainštalovať na WP10 Onenote... pretože na Store Beta keď som mal slovak región mi ho nenašlo ale v ENG regióne je... už sa sťahuje :D dúfam že pôjde

a funguje skvele Vďaka JirkaTom
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Zaklinac »

Tak ja tú kalkulačku na tom konkrétnom telefóne nepotrebujem, len mi bolo divné, prečo mi ju nenájde. Takže je to asi regiónom. Zase nemám problém s HERE ani s nijakými Nokia aplikáciami, všetko sa mi normálne stiahlo. Takže na kalkulačku kašlem, veď sa to porieši časom :)
Sedo444
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: ned říj 16, 2011 14:35
Zařízení: Lumia 950DS, L1020, ASUS VivoTab

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Sedo444 »

presne tak všetko časom doriešia.. momentálne mam WP10 na ENG regióne nanovo som ho nainštaloval bez zálohy a ide celkom slušne. No nejaký extra rozdiel nevidím v rýchlosti medzi čistým a zo zálohy natiahnutým WP10. Rozdiel je len v tom že všetky app od začiatku nainštalovalo a update fungujú bez problémov.
Ziegelfeld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř dub 02, 2014 21:47
Zařízení: NOKIA Lumia 930
Bydliště: Bratislava

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Ziegelfeld »

Nejde mi ukladat novy kontakt. Ma este niekto podobny problem?
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od pogo8303 »

Ziegelfeld:: jestli má kontakt diakritiku, tak to nejde, zatím.

Nepřiřadil jsem si po HR Gmail účet, nasměrujte mě někdo, kde si ho mám přidat, nejde mi ani tak o maily, ale o synchronizaci kontaktů, prošel jsem veškeré nastavení a nemůžu najít...

EDIT: Tak kontakt nejde uložit ani při pokusu o přidání neznámého čísla ze seznamu přijatých...

Jinak, nevím, jestli proběhla nějaká aktualizace telefonu, ale v menu mám od včerejška místo popisku Phone nebo Telefon u sluchátka pouze dvojtečku.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Kontakt mi jde přidat i s diakritikou. Teď jsem to pro jistotu otestoval. Pro přidání kontaktu musí existovat fungující účet - já mám v kontaktech přiřazen Gmail. Je možné, že s účtem MS to v tuto chvíli nejde...

Volba E-mail+Účty jako u WP8.1 v W10MTP není (nebo alespoň jsem ji také nenašel). Řeším to v Outlook Pošta - tam účet přidat jde - včetně Gmail.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od pogo8303 »

Vida, přecijen je tam možnost přidat účet - stačí přes aplikaci lidé - přidat účet. Ale kontakty přidat nemůžu, když si třeba na číselníku napíšu číslo, kliknu na "disketu" - objeví se možnost hledat nebo přidat kontakt a hned se vrátí zpět do číselníku.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Jakou máš verzi Lidé ? (Lidé - Nastavení - dole) Mě to přidává bez problémů.
Já mám verzi: 1.0.12634.131

EDIT: sorry, přehlédl jsem - z číselníku telefonu mi to také nefunguje...
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od pogo8303 »

Verzi mám stejnou - asi se zatím neměnila, protože se shoduje s označením aktuálního Buildu WM10, přes Lidé přidám nový kontakt v pohodě, ale přes dialer neuložím přijaté neznámé číslo, tam to dělá chybu, tobě to teda jde i přes dialer?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Jak jsem dopsal v EDIT - nejde mi to. Chová se to stejně, jak popisuješ.
Ziegelfeld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř dub 02, 2014 21:47
Zařízení: NOKIA Lumia 930
Bydliště: Bratislava

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Ziegelfeld »

Z lide mi to ide. dik ta tip :) s ciselniku som aj ja myslel
Mirdyn
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned úno 15, 2015 22:28
Zařízení: Huawei P30 lite

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Mirdyn »

Nejde mi stáhnout Outlook pošta a kalendář - kód chyby 0x80240024, ale já tam žádnou app. nemám.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Zřejmě opět zkusit reset pomocí současného stisku tlačítek Vol- a Power a 10 s podržet, pak zkusit znovu stahovat...
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Protože TP využívám prakticky od uvedení a nainstaloval jsem je na čisté Windows Phone 8.1 bez obnovení zálohy a stejně tak ani na WM10 jsem neobnovoval zálohu rozhodl jsem se opět podělit o své dojmy.


Stabilita určitě není předností tohoto TP buildu. Hlavním problémem je klávesnice. Při psaní a využívání slovníku, tedy vybírání z návrhů, aplikace padají. Nejhorší na tom všem je, že to je jedna z věcí, kterou bych očekával, že mají v MS zmáknutou, patří to podle mě k úplnému základu, který bych čekal, že bude už po několika měsích vývoje hotový. Nicméně je to BETA, takže s tím se dalo počítat, že něco nebude fungovat.

Aplikace třetích stran... Tady je bohužel problém, že některé aplikace nelze vůbec spustit (např. Airbank), některé zase spustit lze ale padají po chvilce používání. Největší problém zde podle mě dělá Store a Store BETA. Store BETA ještě neobsahuje všechny aplikace, takže primárně vás zavedou odkazy na aplikace rovnou do Store BETA, kde se vám zobrazí, že se nepodařilo aplikaci najít.

Store BETA je pěkným příkladem toho jak pomalé a nechutně nestabilní některé univerzální aplikace jsou.

Univerzální aplikace (Office a Outlook) jsou v jednom směru již docela povedené ale stabilita ? Bohužel. Univerzální Outlook velmi často padá, někdy si pro srandu přestane synchronizovat emaily a musí se vypnout a zapnout telefon. Otevírání z notifikační lišty jednotlivých emailu většinou končí jen rychlou animací a pádem aplikace, takže jsme tam odkud jsme email otevřeli... Pokud přijde více emailů najednou a chcete skočit přímo z notifikačního centra do Outlook aplikace kliknutím na nadpis Outlook Pošta, tak se telefon na hodně dlouho zamyslí, provede animaci a zase aplikace spadne, takže jsme opět jen v notifikačním centru. Outlook kalendář ale zatím poměrně spolehlivě funguje. Office aplikace vypadají k světu, texty, tabulky i prezentace otevírají bravurně, ale označování textu třeba ve OneNote ? Nemožné. Kompletně kurzor lítá mimo psaný text apod. Hudba vypadá k světu, nicméně posouvání ve skladbě je trhané, tedy vždy slyšíte jak se trhne zvuk a začne hrát něco jiného, není to pěkně plynulé, stejně tak posuvník a posun v něm není pěkně plynulý.

Start obrazovka je snad vtip. Opět bych čekal, že toto patří mezi hlavní funkce, které již budou odladěné, nejsou. Dlaždice se z vesela neobnovují, přesouvají z nastavených pozic, po připnutí asi 20 aplikací se už nechtějí tvořit složky, vždy se provede jen animace a dlaždice z dlaždice vylétně zpět, stylem odmítám být ve složce. Některé dlaždice se nepřipnou pro změnu vůbec. Někdy pomůže restart telefonu, někdy nepomůže nic. Pozadí za dlaždice a do dlaždic se vkládá s 50% přesností už dobře škálované, ale žádný úspěch, opět bych čekal, že na 100% když vložím tapetu se mi nerozpixeluje a nerozmaže a ne, že musím někdy tapetu nastavit na pátý až šestý pokus. A ten nápis "obnovování" při návratu na start obrazovku z některých aplikací (toto nedělá vždy) je také úsměvný. A když už jsem u toho, tak rozmazané ikony na dlaždicích ... hrůza. Seznam aplikací a jeho "jump list" vypadá k zblití, snad tam bude integrován ten z Lidé.

Lidé a zprávy ? Zobrazují v růžku, že jsou alpha verzemi a odpovídá tomu jejich stabilita a kvalita. Třeba chcete poslat hromadnou zprávu příjemcům, které nemáte v kontaktech, oddělujete čísla středníkem, ale stejně to telefon překouše jako by tam středník nebyl a snaží se to poslat jakoby to bylo jedno číslo. Pády při otevírání sms z notifikací opět běžným jevem.

Project Spartan (Microsoft Edge) je jedním z menším pozitiv. Nepadá skoro vůbec. Stránky načítá bleskurychle. Ještě ale určitě je potřeba zapracovat na vizuálu.

Z Lumia Camera Beta zmizela funkce dual snímání JPG 5MPix a 16MPix (resp. 19MPix). Ptal jsem se na Twitteru přímo Juha Alakarhu a ten odpověděl, že Dual snímání JPG nebude možné v nové verzi a ve Windows 10. Pouze dual s DNG. (https://twitter.com/jalakarhu/status/611677708876034049" onclick="window.open(this.href);return false;)

No teď mě zrovna už další věci nenapadají, ale nefunkčního je hodně. Nicméně ! Moje tolerance bugů je asi větší než některých a už to na své L930, kterou používám primárně nechávám a budu čekat co s tím provede další veřejný insider build.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Reakce na příspěvek maxxz:

- Stabilita současného buildu je proti předcházejícím buildům podstatně lepší.
- Okamžik "O" bude sjednocení obou storů pod jednu aplikaci a to je zřejmě ještě hodně daleko. Do té doby a možná i potom budou problémy
- Pokud je řeč o app Outlook Pošta a Outlook Kalendář - je to v plenkách, použitelné s výhradami, ale mě to nepadá, ani při vstupu z notifikací...
- Se Start obrazovkou je mnohem méně problémů než v předchozích buildech. Na Lumii 520 téměř nejsou problémy. Seznam app je nevkusný, rozmazané ikony jsou nejen na W10 mobily ale i na W10 desktop a vypadá to hrozně

Vyjádření nebrat jako konfrontační, to nebylo cílem...

Otázka: jak ti funguje na L930 dotyk ve Spartanovi (už aby ten název změnili, nelíbí se mi vůbec...) ? Například vybírání příspěvků a stránek, například na Smartmania diskuzi ? Na L520 je to špatné, na L1320 to bylo taky špatné. Mnohdy reakce až na několikátý dotyk a nepřesné. Musel jsem hodně zoomovat, abych vůbec mohl něco "stisknout". (V IE na WP8.1 na obou mobilech je funkčnost excelentní)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Samozřejmě oproti Buildu 10080 je to o parník dále, ale i tak na L930 to je ještě hodně s výhradama. Pády jsou zde asi horší než na jiných zařízeních.

Co se Spartanu týká, tak reakce na dotyk jsou zatím v pořádku a to i při klikání na menší odkazy, nepozoruji žádnou změnu v tomto směru. Je pravda, že většina stránek se ale implicitně otevírá v módu mobilního webu a tam je to jednodušší. A v nastavení ani v about:flags tato mžonost aby se otevírala pouze stolní verze není. Na Smartmanii mi akorát dělá problém kliknout v článku na mini ikonu komentářů, ale pokud stránku o trošku přiblížím, tak už v pohodě, což nemusí být chyba u Spartanu, ale mého "nepřesného palce" :D

EDIT: Spíš nevím jestli jste si někdo všiml, ale speciálně pokud píšu jméno aplikace do vyhledávání ve Store Beta, tak mi vždycky u nějakého písmenka přestane v jeho místě reagovat dotyk a ať klikám jak klikám, tak se vždy naklikne jedno vedle nebo druhé vedle. Nejčastěji např. pokud píšu Twitter, tak u druhého "t" ve slově už mi na "t" vůbec klávesnice nereaguje, jako kdybych měl vadný dotyk v jednom místě. Dělá mi to ale jen u Store BETA.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Na L520 a L1320 jsem podobný jev nezaznamenal. Bonbónek: zadáním slova Twitter do Store Beta to najde jediný výskyt, ale je to Facebook, ne Twitter... :)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

On tam ten Twitter už ani není, ale byl tam asi před 4 dny, nešel ovšem stáhnout. To jen tak pro zajímavost :-)
jirka_c
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pát kvě 27, 2011 7:07
Zařízení: L1520

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od jirka_c »

mě to v beta storu twitter najde (us region) jen z něj nejde nainstalovat, ale na to stačí použít starý store. Konkrétně to na dotaz Twitter najde 334 aplikací, 17 her, 54 alb...
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od flemo »

Ja mam zatial nejaku smolu na tieto 10. Po upgrade totalne rozbity start screen, skoro nic nezostalo. Aplikacie, ktore som mal povodne v roznych zlozkach alebo priamo na start screene, a zmizli, som uz nevedel znova pripnut, ani mailboxy.
Spravil som teda vyrobne nastavenie, bez obnovenia zo zalohy - nebol som schopny vytvarat ziadne zlozky.A stale mi nefungovalo pripinanie jednotlivych mailboxov na start screen.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů