Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
raven_kix
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: pát kvě 25, 2007 9:54
Zařízení: Nokia Lumia 930

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od raven_kix »

Sepíšu postřehy z tohoto buildu na mé Lumii 920. Aktualizoval jsem z 8.1 GDR2 a ještě jsem neměl čas udělat HR.

Klady:
+ Tento build si pár dní nechám. Původní jsem kvůli rychlosti a nutnosti stále restartovat ihned zrušil.
+ Zatím bez restartů
+ Rychlost je podstatně lepší oproti předchozím buildům
+ Od rána volám a píšu SMS, takže už se dá konečně používat alespoň jako telefon
+ Funguje mi Store Beta, nainstaloval jsem One Note, Word i Excel
+ Fungují mi novinky ze sociálních sítí v Lidé
+ Vše už začíná dobře vypadat a stále mi to připomíná Windows, z čehož jsem měl největší strach. Nové aplikace (Telefon, Lidé, Mail, Kalendář, Konverzace) se graficky opravdu povedly. Všechny ovládací prvky ještě nejsou sjednocené, ale to se předpokládám všechno ještě doladí.

Zápory:
- Mám problémy se zadáváním hesla nebo spíše s odemykací obrazovkou. Někdy se mi totiž nechce zadávání hesla zobrazit. Musím stáhnout lištu a dát All Settings.
- Další problém také s heslem. Někdy se mi zobrazí klasická klávesnice místo číselné.
- Písmena v seznamu aplikací mám malá, dle informací a screenshotů mají ostatní velká
- Někdy mám problém s dotykem. Nejde mi na klávesnici trefit písmeno T a H. Vždy stisknu okolní písmena, přesto že mířím přesně.
- Někdy se mi nepřehraje zvuk SMS
- Nejde mi Skype (neodinstaloval jsem ho v 8.1). Nedaří se mi ho ani odinstalovat. Pomůže HR?
- Stejně tak nejde Twitter, ten už jsem odinstaloval, ale nemůžu ho zpět nainstalovat
- Nejdou ani některé další aplikace (například MetroTube)

Ještě zkusím HR, které problémy vám vyřešil? Díky.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Zkus instalovat pres stary store a ne novy...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

rven_kix: Určitě HR a vše znovu. Skype, Twitter, Word, Excel, OneNote vše po HR jde stáhnou bez problémů...
Uživatelský avatar
Fireboss15
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon bře 17, 2014 19:47
Zařízení: Sony Xperia Z1

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Fireboss15 »

Mne ten store nový stále padne aj po resete [emoji23]... Takže ... To sa ani poriadne neoplatí [emoji23]
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Jde vam pridat druhy ucet do aplikace OneDrive?
raven_kix
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: pát kvě 25, 2007 9:54
Zařízení: Nokia Lumia 930

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od raven_kix »

veigy píše:Zkus instalovat pres stary store a ne novy...
To jsem zkoušel, v novém mi to Twitter ani nenajde. Na slovo "twitter" mi to zobrazí jen Facebook :).
raven_kix
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 100
Registrován: pát kvě 25, 2007 9:54
Zařízení: Nokia Lumia 930

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od raven_kix »

JirkaTom píše:rven_kix: Určitě HR a vše znovu. Skype, Twitter, Word, Excel, OneNote vše po HR jde stáhnou bez problémů...
Díky, to jsem potřeboval slyšet :). Večer se do toho pustím.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

veigy: Zkusil jsem to (přidat účet v OD), po výběru MS account se dvakrát se zamotaly obrazovky a vrátilo se to zpět. Mobil se tím ale dostal do stavu, kdy po vypnutí displeje se mobil sám probudil a tak stále dokola. Pomohlo až vol- a střední tlačítko :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Potvrzuji dobrou funkčnost po HR :)
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Petulinek »

Bohužel furt klasické chyby i po HR: nevidím a neotevřu přílohy mailu - PDF, DOC, neotevřu TXT.
Jinak rozdíl ve funkčnosti oproti upgrade značný.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od pogo8303 »

Petulinek píše:Našel jsem řešení pokud po HR nefunguje Start Screen:
Po HR nenastavit Wifi, nenastavit MS účet, oblast dát USA. A Start screen funguje :-)
Děkuji za radu, potvrzuji funkčnost tvého návodu :)
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Zaklinac »

Ja som ešte včera skúšal HR a telefón sa tak zmrvil, že som mal v zozname iba 5 aplikácií a na home screen dve dlaždice s výkričníkom a File Explorer...a nič viac :) nešlo urobiť vôbec nič, nefungovali ani nastavenia. Tak sa nezľaknite, keď sa to stane. Cez WPRT ide pekne nahodiť naspäť WP8.1 a potom znova Win10. HR som už nerobil, ale veľmi pomohlo podľa mňa to nechať aktualizovať cez noc. Tým pádom do toho človek nerýpe a všetko sa samo stiahne a zaktualizuje.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Podělím se o své zkušenosti s Windows 10 Mobile Technical Preview ve verzi 10136 na mé Lumia 930.

1. Instalace trvala jako upgrade z Windows Phone 8.1 cca 2 hodiny včetně čekání na migraci, která se nezobrazuje v průběhu.

2. Po spuštění jsem na start obrazovce viděl jen hrstku svých live tiles a aplikace neměli možnost znovu připnutí, protože jsou připnuté. Po bližším zkoumání jsem zjistil, že když dělám složku s dlaždicemi objevila se mi původní složka plná
dlaždic, které jsem měl připnuté na WP8.1.

3. Start obrazovka je velmi nestabilní, některé dlaždice se neaktualizují, někdy i sami zmizí. Přesouvání je již sice poměrně rychlé. Tapeta na pozadí se občas na L930 rozpixeluje nebo rozmaže, takže tenhle bug stále vyřešen není, alespoň ne pro všechna zařízení.

4. Pády aplikací jsou velmi běžné, některé aplikace ani nelze spustit. Například AirBank. Tapatalk padá pokud v něm použiji vestavěnou klávesnici a začnu psát.

5. Nápověda slov na klávesnici funguje velmi pofidérně, ještě hůř než na WP8.1. Nabízí buď nesmysly nebo pro jistotu přestane zobrazovat nápovědu slov úplně, nejčastěji pokud mám něco v clipboardu.

6. Zajímavé bugy má i zamykací obrazovka, někdy se pro žádost o číselný kód zabezpečení objeví plná qwerty klávesnice, někdy není klávesnice s čísly průhledná.

7. Nastavení zamykací obrazovky je taky občas velmi vtipné. Pětice nastavených aplikací co se má zobrazovat na zamykací obrazovce se v nastavení někdy neukáže vůbec a jsou tam pouze symboly "+", pokud jeden rozkliknu, tak se zázračně objeví ty co jsem tam měl nastavené předtím.

8. Outlook Mail neuvěřitelně nestabilní. Pokud si email nazoomuju tak se celé formátování rozhodí, velmi často při otevření emailu padá. Nenotifikuje na připnuté složky emailu, které synchronizuji na dlaždici.

9. OneNote to je kapitola sama pro sebe. Formátování textu rozhazuje, kurzor se objevuje na špatných řádcích než je text, označení textu je tedy nemožné. Kurzor je taky velmi malý, takže trefit se na něj je opravdu zázrak.

10. Vítám prediktivní nápovědu na číselníku, nicméně zvuk při stisku číselníku nelze vypnout...

11. Otevírání PDF je nemožné, odkazu ne Project Spartan, který PDF neotevře. Takže jedině v prohlížeči přímo otevřít PDF z nějaké URL, jinak nemožné.

12. Project Spartan je velmi nestabilní, velmi často padá, ačkoliv načítá velmi rychle stránky, to chválím.

13. OneDrive nefunkční, nezobrazí žádnou složku ani fotku, ukáže, že mám prázdný OneDrive. Nelze nastavit ani synchronizaci fotek na OneDrive.

14. Lumia Camera Beta doporučená k používání na Windows 10 neumí duální snímání snímku 5 MPix + 16 MPix JPG. Nabízí pouze přímo 16 MPix nebo 5 MPix nebo duální snímání 5 MPix a RAW.

15. Store BETA je neskutečně pomalý, některé aplikace mi nestáhne (třeba oficiální Twitter). Má sice tmavé pozadí ale jinak je líný jako prase a velmi nestabilní, někdy prostě přeruší stahování v půlce.

16. Český překlad je zatím tak nějak na půli cesty. Ale přeložit nastavení start obrazovky jako "začátek" tak to je opravdu mistrovské dílo. :D

Určitě bych toho našel více, ale toto mě teď napadá tak z hlavy. Nehodnotím tímto TP Windows 10 pro mobily chápu, že je to těžká BETA a na druhou stranu se mi líbí jakým směrem se to ubírá, jen to prostě ještě není dost stabilní. Házím Feedbacky do feedback aplikace jako divý, i kdyby to nemělo pomoci :) Ale podle MS čtou vše i když to nemá dostatek "vote".
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Zaklinac »

Maxxcz: tak niečo u teba sa ťažko nepodarilo, pretože drvivú väčšinu tebou popisovaných bugov vôbec nemám. Skús to preinštalovať, neverím, že je to iba preto, že máš iný typ telefónu...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

maxxz: Tento build se vyznačuje tím, že je značný rozdíl mezi funkčností před HR a po HR. Je to pravděpodobně tím, že řadu "starých" aplikací si to HR natáhne v "moderní" podobě ze Store Beta(domněnka). Pokud by jsi udělal HR (zejména bez obnovy ze zálohy) a až potom začal psát poznatky, bylo by těch problémů nesrovnatelně méně...

Pokud ne, tak má Lumia 930 stále problémy s W10MTP...
ondy182
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: čtv dub 09, 2015 8:44
Zařízení: Lumia 550

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od ondy182 »

Jde vám stáhnout ta česká klávesnice?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Nejde. Chce to vyčkat nějaký den.

EDIT: už to hrnu na L1320 :)
jirka_c
nováček
nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pát kvě 27, 2011 7:07
Zařízení: L1520

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od jirka_c »

oproti minulému sestavení se na 1520 konečně neschovávají dlaždice za dlaždice, ale je tu pár nových chyb. Ani po dvou hard resetech prakticky nefungují live tile které v předchozím sestavení fungovali až na to že byli rozmazané, některé aplikace nejdou spustit (nextgen reader) nebo se je podaří spustit jen jednou (metrotube) pro další spuštění musíte aplikaci odinstalovat a pak znovu nainstalovat, nejde motion data(sensor core).
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od pogo8303 »

Pro mě zatím na w10 největší problém gps. Na každý křižovatce a kruháku si myslí, že jedu jinam, trvá než pozná, že jedu správně, takže začne přepočítávat... Jinak normální klasické funkce na L830 fungují zatím spolehlivě, chyby jako u ostatních - nefunkční airbank, po HR a obnovení bez zálohy je to fakt docela zajímavý systém :-)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tak abych si udělal klid v duši, tak jsem provedl HR a nastavil bez zálohy.

Výsledek ? Nenačte se start. Stáhnu roletku můžu do nastavení, přes lupu spustím spartan, ale start screen hlásí nekonečný loading...
Říkám si, že tedy druhý HR pomůže, opět bez zálohy a opět nejde start screen. Tak teď HR po třetí zkusím obnovit zálohu a pokud ani tak nic, pak mě čeká downgrade na 8.1.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 101 hostů