Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Mám Update 2. Zase nějaký skrytý šotek v systému. Díky, nejsem sám, beru to jako SW problém a házím za hlavu.
Ano, je to znamy problém updatu 2 bez ohledu na telefon.To je i důvod proc tento spraseny update na telefonu nemam.
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Menty »

eXtenZ píše:Pavle, písal som to niekam do príspevku, mne to tak isto urobilo z ničoho nič na L830. Po reštarte všetko v poriadku. Stalo sa to random, doteraz som neprišiel na dôvod. Odvtedy ako som updatoval na GDR2, sa mi to nestalo.
htcjirka: To není chyba jen Update 2, občas se to děje i na Update 1, pravda je ale to, že je to bez ohledu na telefon. Když jsem měl Cyan, tak vše vpořádku, po upgradu na Denim se to občas děje, mám s tím zkušenosti na vícero telefonech, jak na Update 1, tak na Update 2. Stačí restart a je to ok. Nicméně to dělá i po přehrání pomocí LSRT.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od JirkaTom »

Jev, který popisuje Pavel (nejde zvuk na mobilu), se občas vyskytne u všech Lumií a všech verzí OS WP8(8.1). Stává se to po některých činnostech, většinou působením aplikací třetích stran.
Pomůže restart telefonu. Druhá a jednodušší možnost je pouhé prozvonění telefonu jiným telefonem...
To pomůže také.

EDIT: vypadá to na nějaký "neposlušný" SW přepínač, který je součástí systému a směruje a řídí zvuk. ;-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

htcjirka: To není chyba jen Update 2
Hojne o tom uzivatele pisou az s prichodem a instalaci update2.Na 8.1 update 1 jsem to zatím aspoň osobne nezaznamenal.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od JirkaTom »

Zaznamenal jsem to jak na Update, tak na Update2.
Dobré je to, že při tomto "výpadku" zvuku funguje mobil alespoň jako telefon - vyzvání a lze se ním dovolat. :)
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od kllr007 »

Tiez sa mi to stalo jak na Denim tak na Update 2...

Najvacsi problem je budik, clovek rano nevstane a to je dost pruser. Dufam ze W10 to fixnu.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tak o této vadě slyším prvně. V telefonu mám DENIM od vydání (Finsko/Norskou flash), ale takový problém jsem ještě neměl.
pogo8303
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: úte čer 17, 2014 10:45
Zařízení: Huawei Nova 3, Huawei P20 Lite
Bydliště: North Bohemia

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od pogo8303 »

nefungující systémové zvuky pozoruji minimálně od Cyanu na 920, na 830 se taky občas stává (nejdou zvuky kláves a další maličkosti). Horší je, když nezvoní budík - dneska ráno se mi to stalo znovu. Věřím, že s W10 tenhle problém zmizí. Není to nic opakujícího se, bohužel budík mě takhle vypekl asi 6x během roku, což není nijak závratné číslo, ale je to nepříjemné.

EDIT: a potvrzuju, že to co píše JirkaTom, tedy se nechat prozvonit, pomůže. Mě pomohlo většinou i v nastavení zkusit přehrát zvuk vyzvánění a taky se to srovnalo.
dimm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 19, 2014 7:50
Zařízení: N.L.1020

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od dimm »

Nefungující zvuk,nebo výpadky zvuku jsou spíše dopad OTAaktualizací...taky už to znám od Cyanu,ale tehdy stačilo přehrát přes LSRT a byl pokoj do další aktualizace,ale teď když už se musí na poslední verzi softu jen přes OTA babo raď
dimm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 19, 2014 7:50
Zařízení: N.L.1020

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od dimm »

Po OTA Cyanu mě budík nezvonil někdy i dvakrát do týdne,ale po flashnutí neselhal ani jednou během půl roku(až jsem tomu nemohl uvěřit,jak byl spolehlivý),to je tedy moje zkušenost..je to jeden z WP bagů,ale souhlasím že je to dobrý systém, dokáže ale takový bag pěkně naštvat
andrewxy
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv dub 26, 2012 17:09
Zařízení: Nokia Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od andrewxy »

Ahojte, ešte raz by som sa chcel vyjadriť k môjmu problému s nahrávaním videa v Lumia Camera, kde pri jeho prehrávaní je ľavý kanál o dosť tichší ako pravý, čo spôsobuje, že ze napr. na PC z práveho reprudktora je zvuk oveľa hlasnejší. Teraz som však zistil, že po naišntalovaní iného programu napr. pre nahrávaniu zvuku je zvuk úplne normálny. Taktiež ak som vyskúšal odinštalovať Lumia cameru, potom mi dalo inú predvolú okresanú app pre nahrávanie videa, kde bol taktiež zvuk okay z oboch reproduktorov. Myslíte, že stále sa jedná o HW problém?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

A nahravaji i ty ostatní apky ve stereo?Pokud jsi odinstaloval Lumii Cameru tak ti to nabidnulo vnitrni aplikaci na nahravani videa a ta nahrava mono, pak jsou logicky kanaly stejne.
Me Lumia Camera nahrava oba kanaly stejne, takze zrejme bude problém v jednom z dalších mikrofonu, kazily se o to uz jak u staricke 925, 1020, i 930 není výjimkou..
andrewxy
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: čtv dub 26, 2012 17:09
Zařízení: Nokia Lumia 930

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od andrewxy »

Skúšal som to cez app, kde je možnosť nahrať zvuk v Stereo napr. "The Sound Recorder". Ale otázka teraz, či fakt nahrávajú v stereo móde.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Tak to poznáš jednoduše jestli ten tvů stažený " The Sound Recorder" nahravá stereo.Při nahrávce mluv napřed na levé straně, pak mluv na pravé straně, pak uprostřed.Na pc to musí byt jasné a zřetelné z které strany jsi mluvil.
kllr007
smartguru
smartguru
Příspěvky: 692
Registrován: úte zář 11, 2012 12:54
Zařízení: OnePlus 3
Bydliště: Žilina (SR)

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od kllr007 »

Ja som už reklamoval mikrak, uznami vraj opravili ale chyba je tam stále. Takže budem reklamovat znova.
b-oris
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 02, 2014 22:50
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od b-oris »

caute, dnes som skusal davat dole zadny kry, kedze na kryte kde je fotoaparat fotoaparátu som mal male mnozstvo prachu a po vlozeni krytu spat a simky mi hlas Chyba SIM karty :( Skusal som aj hard reset a ani to nepomohlo. Neviete este nieco poradit? dakujem.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

A proc jsi to nesveril odbornym rukám?Ne nadarmo je kryt uzivatelsky nesundavatelny.Odkud/jakým způsobem jsi kryt sundaval?Ze jsi to sundaval přes krytku sim, tak jak je to spatne uvedeno na videích ala youtube?
b-oris
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 02, 2014 22:50
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od b-oris »

ano presne ako pises.. daval som ju dolu cez sim krytku, tym ze sa tam uvolni jeden umely cuplik a potom sa z vrchu uvolni postupne cely kryt.. vies co konkretne som tam mohol pokazit, pripade ci je to opravitelne?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Bud jsi poskodil sim desku (ta je zde nastesti vymenitelna zvlast) nebo se ti odjistil jeden z flexu, propojujici tuto desku, coz je ale temer nemozne, flexy pridrzuje plastova zakladna na anteny.
Antistaticke rukavice jsi predpokladam nemel..
b-oris
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned lis 02, 2014 22:50
Zařízení: Lumia 920

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od b-oris »

popravde neviem či to robilo aj predtym, ale teraz ked mobil strasiem zo strany na stranu tak ako keby tam bolo nieco uvolnene nieco male sa tam trasie.. myslis ze ten odpojeny kablik? najskor to budem musiet dat do servisu nech sa na to pozru.. ale aj tak vdaka za radu..
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 hostů