Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od Sandra »

Ahojky, potřebovala bych poradit. Já jsem si pořídila místo Lumie 520 L 1020 a onu 520 místo mě bude používat moje žena. A protože Microsoft nemá rodinné sdílení nakoupených aplikací a opravdu odmítáme platit za jednu věc dvakrát (doufám, že Microsoft brzy okopíruje Apple, kde to je zavedené už více než rok a funguje to skvěle), bude používat můj Outlook účet. Já ho stejně používám jen proto, že musí být, na emaily, kalendář a kontakty mám jinou službu, takže to nevadí. Ale zajímalo by mě, jak je to se zálohováním, odesíláním fotek do cloudu a tak. Bude mít každý telefon vlastní prostor nebo se to prostě bude míchat? Pochopila jsem, že zálohování nastavení je dané podle telefonu a při obnovení se dá vybrat. Ale co synchronizace nastavení? Když to bude zapnuté, budeme mít obě stejné nastavení? To samé platí o SMS.

A až Microsoft zpřístupní rodinné sdílení (doufám, že to bude brzo), dá se změnit účet MS na jiný bez nutnosti factory resetu? Protože v ten moment nebude nutné používat jeden účet na více telefonech.

Mimochodem, jak je ta stránka, kam se dá napsat podnět do Microsoftu a oni se tím možná budou zabývat?

Děkuji :-)
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od flemo »

Samozrejme, ak budete so zenou zdielat zakladne konto kvoli aplikaciam, budu sa vam miesat aj zalohy fotografii. Mozno by sa to dalo obist pouzitim alternativnej aplikacie na zalohovanie fotiek - napr. dropbox. Vidim taku moznost v nastaveniach, ale sam som to neskusal. Okrem toho sa vam asi budu miesat aj SMS, moja zena ma dve lumie a ked pride SMS na jeden, o chvilu je aj na druhom - to moze byt vyhoda, aj nevyhoda. Len tak pre zaujimavost - kolko penazi mate investovanych do aplikacii, ktore budete pouzivat na oboch telefonoch?

Zakladne konto sa momentalne meni len cez HR.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od Sandra »

V aplikacích je momentálně asi 1000 Kč což mi přijde dost na "double". Sice by se nekupovaly znova všechny, momentálně mě napadají dvě (SMS zdarma a Jízdní řády), ale i tak to dá cca stovku a upřímně, radši si za to koupím sushi :-)
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od flemo »

A programatorovi sushi nedoprajes? ;-)
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od Sandra »

Ano, dopřeju a ráda :-) Fakt nemám problém platit za aplikace, ale opravdu nevidím důvod, proč platit za aplikaci dvakrát.
Víš, obě jsme byly u Apple, já už někdy od začátku devadesátých let, moje žena až díky mě a byly jsme spokojené. Poté co začal Tim Cook předvádět jsem se začala nasí*** až jsem s telefonem i tabletem přešla k Microsoftu (právě Lumia 520 a po dlouhodobém vyzkoušení asi půl roku jsem si koupila Lumia 1020) a moje žena právě s telefonem přechází taky, na mou L 520. Co ale má Apple opravdu vymakané (když pominu fakt, že v současné době jim jde evidentně o krátkodobý zisk a kašlou na své dlouholeté zákazníky - já přešla proto, že pro mě nemají telefon - velikost beru do 5", víc ne a jak jsem zjistila zkoušením, i s iP 5s a Lumií 930 mám problém, bylo by to o kompromisech), je jejich AppStore a nákupy. Berou to odjakživa tak, že program (pro Mac i iOS) se může v rodině používat neomezeně (resp. na pěti zařízeních, což je pro většinu neomezeně, 5 Maců, 5 iPhonů, 5 iPadů, 5 iPodů, rozlišuje se to takhle). Takže koupím program, moje žena si ho zdarma nainstaluje, protože ho už vlastníme. Ona koupí program a já si ho zdarma nainstaluju ze stejného důvodu. A rozhodně to není žádné okrádání vývojářů, naopak vydělají víc, protože jsme zjistily, že tím, že si to můžeme nainstalovat obě, víc utrácíme a kupujeme i věci, které bychom jinak nekoupily.
Napsala jsem to dostatečně srozumitelně? :-)
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od flemo »

Ja Ti rozumiem, ale uvedom si zasadny rozdiel - apple zaraba na predaji kazdeho telefonu, ipadu stovky $, takze tie aplikacie pre celu rodinu mas davno predplatene. Microsoft pravdepodobne vyrobu telefonov dotuje a velka vacsina developerov zaraba na aplikaciach - obzvlast tych 2eurovych a obzvlast lokalnych - minimalne. Ani v sushiarni pravdepodobne nebudes platit za jedneho, ked pridete traja. A ak ano, tak je to pravdepodobne naopak - aj ked prides sama, platis za troch. Sushi zdarma neexistuje. Ako apple positive pravdepodobne nemusis vnimat tu stovku ako nieco, o co si ukratila svoju rodinu. Je to Tvoja moznost hlasovat - chcem aby pokracoval vyvoj prave tejto aplikacie - bez toho to zakape. IMHO je spravne, aby vyvojar dostal viac penazi za nieco, co pouziva cela rodina, ako za hracku pre jednotlivca.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od Sandra »

Pokud převládá tento názor, dopadne to tak, že ani Microsoft ani vývojář nedostanou nic, protože se 1. podívám po free alternativě a 2. pokud není free alternativa, rozmyslím si koupi, jestli se mi to vůbec vyplatí. A pokud to už koupím, tak jen jednou, protože platit dvakrát za jednu věc není moc dobré.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od htcjirka »

Neplatis za jednu vec dvakrat.Telefon pouziva jiny clovek, takze rodina nerodina neni to placeni davakrat.
Nelibi, mas smulu.Ja s tim problem nemam a neprijde me to ani nejake divne.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od tslany »

Mě třeba nikdy nenapadlo si vzít čtyři rohlíky u pokladny a chtít zaplatit jen jeden, protože přeci já sním ten jeden a zbytek se rozdělí pro každého člena rodiny...
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od Radim Stehlík »

tak je pravda, že když v Praze pojedu s rodinou metrem, tak taky musím koupit každému jízdenku a nikoho nezajímá, že jsme 4 jako rodina :-)
Tím ale netvrdím, že by se mi nelíbilo, kdyby to šlo takhle sdílet na ten určitý počet účtů, které bych si dal jako rodinu.
Napadá mě konkrétně (pro mě nesmysl) Minecraft. Moje děcka jsou v 1. třídě a pořád na tabletu staví. Až dostanou telefon, tak to tam budou chtít. ale 2x 190,- :-(
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od Radeczek »

tslany:
A co chleba? Ten si taky kupujete každý svůj? 8-)
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od SmetyCZ »

Bylo by to pěkný, ale vystačím si s tím, že MS dotuje telefony, aplikace už si snad každej koupí, ne?

Sama si psala, že kritický jsou 2 aplikace, SMS zdarma (wtf? v dnešní době buď neomezenejch paušálů a/nebo whatsappů, messengerů a bůhvíčeho ještě?) a jízdní řády. To by ses do kila mohla vejít, ne?
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od Petulinek »

Jízdní řády jsou dnes za 25,- czeko kreditů
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od Sandra »

Nikdy by mě nenapadlo srovnávat nesrovnatelné. Navíc jak ukazuje konkurence, tato možnost naprosto běžně funguje a podle mě je jen otázkou času, než bude i tady.

Mimochodem, můžete mi někdo dát ten odkaz prosím?
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od SmetyCZ »

steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od steelspace »

A pak si vezmeš nejdraáááááážší půůůjčku.
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od flemo »

Predpokladam, ze Sandra mala na mysli link na "feature suggestions" :-) https://windowsphone.uservoice.com/foru ... uggestions" onclick="window.open(this.href);return false;
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od Sandra »

Děkuji flemo, to je ono :-)
vime
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 83
Registrován: úte dub 15, 2014 12:00
Zařízení: Lumia 520

Re: Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od vime »

Jasně že by se líbilo každému kdyby to šlo. Ale porovnávat to s Ip podle mě nejde. Už jen ten rozdíl v cenách apps. Možná i proto to u jabka jde
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Sdílení jednoho účtu na dvou telefonech v rodině

Příspěvek od Sandra »

Ceny apps jsou ÚPLNĚ stejné, jen telefon jako takový stojí víc. Ale v App Store stojí aplikace stejně jako ve Windows Store. No, nepochybuji o tom, že MS bude v tomto Apple následovat, protože jistě nejsem jediná, kdo by tohle uvítal.
Jinak ohledně mých nákupů. Včera jsem koupila ty jízdní řády, protože byly za 25 Kč a tím končím, ženě jsem nainstalovala MyAppsFree a prostě budeme sledovat, co je zrovna zadarmo a pokud to nebude opravdu nezbytně nutné, nekoupíme nic. Řekla bych, že tohle je jak pro MS tak pro vývojáře horší než kdyby se koupila jedna app a nainstalovala na 2 telefony, takhle se totiž nekoupí žádná app, ale zdarma se nainstaluje na dva telefony. Myslím, že každý si umí spočítat, co je pro koho výhodnější :-)
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 26 hostů