Reklamace Apple iPhone z Německa

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
Odpovědět
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od M.BoBo »

Zdravím!

Mám otázku pro někoho znalého Apple produktů a servisu.
:?:
Jde o to, že mi telefon (iPhone 6) začíná cvakat při stisknutí pravé spodní části. Dřív jen jednou cvaknul a byl klid, teď už cvaká pořád. Dále nedoléhá displej k hliníkovému rámu u tlačítka zapínání. Telefon nikdy nespadl, nosím ho v pouzdře a není na něm ani ťukanec.

Byl zakoupen v Media marktu v Německu. Kam ho mám nejlépe zavést či poslat?

Díky všem za odpověď! ;-)

PS: Telefon je samozřejmně v záruce.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od GreenArrow »

Český servis http://www.ceskyservis.cz/domu/. Velice rychlé vyřízení a dá se říct, že z 99% řešeno výměnou za nový kus. Telefon si sveze a zase doveze kurýr...stačí si objednat svoz na stránce.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od chmeldas »

GreenArrow, to opravdu vezmou na reklamaci i iPhone koupený v Německu, nebo se bude oprava platit? Výhledově uvažuju o iP7 a koupě v Německu by pro mě byla výhodná. Jediné čeho se obávám je právě ta případná reklamace a možnost to vyřešit v ČR by byla super.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od Jiří Hrma »

Také mám iPhone 6 Plus z Německa z Apple Store. Reklamoval jsem jej 2 týdny zpět kvůli problémům s baterkou v iOpravně (psal jsem o tom zde). Dostal jsem nový kus a přístup servisu byl maximálně profesionální.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od M.BoBo »

Díky všem za rady! Dám vědět jak jsem dopadl.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od GreenArrow »

chmeldas píše:GreenArrow, to opravdu vezmou na reklamaci i iPhone koupený v Německu, nebo se bude oprava platit? Výhledově uvažuju o iP7 a koupě v Německu by pro mě byla výhodná. Jediné čeho se obávám je právě ta případná reklamace a možnost to vyřešit v ČR by byla super.
Když jsem reklamoval iPhone 5 před rokem(z UK), tak brali všechny iPhony z EU(podle IMEI). Z Německa ti ho bez problémů vyreklamují, jenom podle IMEI(nepotřebuješ ani žádnou účtenku), stačí ho jenom zabalit a objednat si svoz :)
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od CageJ »

ten samy problem s uvolnenym sklom mam i ja, tiez to chcem tento tyzden odniest do servisu
gulii
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 396
Registrován: pon lis 13, 2006 22:13
Zařízení: iPhone 6 Plus 64GB, Surface Pro 3

Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od gulii »

První rok máš jakýkoliv iPhone zakoupený v zahraničí mezinárodní záruku - tj. můžeš reklamovat kdekoliv chceš.

Osobně mám iP 6 + kupovaný v iSetos a reklamoval jsem ho přímo na pobočce v Berlíně kus za kus během 20minut.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od chmeldas »

Díky za info pánové. Chtěl jsem už iP6, ale mám k němu určité výhrady, tak si radši počkám na 6S případně 7. Snad to něčím nezabije a budu si ho moct ze služebny přivézt.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od M.BoBo »

Jako první jsem včera psal mail do "Českého servisu" (jak doporučil GreenArrow) jak mám telefon odeslat, případně co budou k němu potřebovat. Prozatím bez reakce.
-
Proto zítra, nebo pozítří, dovezu iPhone na sběrné místo pro iOpravnu v Liberci.
-
(edit 13:03)
Už přišla odpověď i z Českého servisu :)
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od M.BoBo »

Tak od vcerejsiho dne (13.5) mam telefon vracen. Reseno vymenou kus za kus. Takze se servisem iOpravna dobra zkusenost a mohu doporucit.
Co me vsak zarazilo, ze uz Apple nedava novou rocni zaruku, ale bezi zaruka puvodni. Je to OK?
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od mberdych »

Dle nového OZ ano.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od CageJ »

mne prisla SMS, ze si mozem prist o telefon, tak som zvedavy, ale musi to vydrzat do buducej stredy
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Re: Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od GreenArrow »

mberdych píše:Dle nového OZ ano.
Tomuhle moc nerozumím, já myslel, že se neprodlužuje záruka u prodejce, ale přece apple záruka na IMEI by měla platit nová od data aktivace nebo se pletu?
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od M.BoBo »

Bohužel se pleteš. Ověřil jsem imei nového telefonu na stránkách apple a běží původní záruka. Imei předchozího telefonu už neexistuje.

Ale myslel jsem že to stále funguje jak píšeš. Si říkám jestli je to výmysl cz nebo celosvětově apple, pac se to nemůže brát dle nového cz oz, když telefon je německý.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od CageJ »

u mna bez problemov oprava poriesena, ale pocul som uz parkrat aj o "neuznani" reklamacie..
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od GreenArrow »

M.BoBo píše:Bohužel se pleteš. Ověřil jsem imei nového telefonu na stránkách apple a běží původní záruka. Imei předchozího telefonu už neexistuje.

Ale myslel jsem že to stále funguje jak píšeš. Si říkám jestli je to výmysl cz nebo celosvětově apple, pac se to nemůže brát dle nového cz oz, když telefon je německý.
Takže teoreticky když pošlu telefon pár dní před koncem záruky, tak mi Apple neručí za to, že nedostanu bazmek a nebudu ho moct už vrátit...no to je pěkný teda. Jako uznávám, že ta dokola se opakující záruka na každé IMEI byla trošku "divná", ale že pokud mi vyprší záruka třeba už v době reklamace a já dostanu telefon s vadou a nemám možnost ho nijak vrátit ani reklamovat, to je zase moc z druhé strany.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od CageJ »

ale ved sa ti predlzuje zaruka o dni stravene v servise.. ci pri vymene.. ta trva 48-72h
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Reklamace Apple iPhone z Německa

Příspěvek od M.BoBo »

Sice došlo k prodloužení o dva dny, ale telefon byl mimo od 30.4 do 13.5 (tj 14dní). Teoreticky se ti tak, když jej tam pošleš chvíli před skončením záruky, vrátí už po záruce.

Jsou to pěkní všiváci to se musí nechat, a zrovna u Applu bych to nečekal. Počítal jsem sice s roční, ale plnohodnotnou zárukou.

By mě zajímalo, zda kdybych telefon reklamoval přímo v Německu (místě prodeje), tak zda se záruka také neprodlužuje o další rok jako to bylo zvykem, nebo se jedná o výmysl u nás v ČEZku.
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů