Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od l.i.b.o.r »

Na L930 jedu od rána, instalováno podruhy protože první instalace se nezdařila (migrace dat trvala přes 6 hodin), tak jsem udělal tovarní nastavení, zpět na WP8.1 a nasledně WM10 a ani jednou mi to nespadlo (nezatuhlo). Jen někdy se to škubne když se vracím na domovskou stranku, ale to je tak jendno za 20x. Jinak bych řekl, že místama je to rychlejší než WP8.1 jen sem tam je to takové zpomalené. Tak že až na rozmazany dlaždice je to na pohodu a testuji dál. :)
Ziegelfeld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř dub 02, 2014 21:47
Zařízení: NOKIA Lumia 930
Bydliště: Bratislava

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Ziegelfeld »

Tak moje par hodinove skusenosti s W10 TP na L930 su asi take ze si to asi v tom telefone necham. Funguje mi zovna vsetko co ja potrebujem. Co mi zatial chyba je rozsvietenie displeja poklepanim, a slovenska klavesnica..sice je tam ale stahuje uz asi od rana a nic sa nedeje. To zapnutie poklepanim nikde neni ani v nastaveniach dufam ze to neplanuju zrusit. Samozrejme je tam dost chyb este, ale co by sme chceli od TP. V priemere ako casto chodia tie buildi?
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od l.i.b.o.r »

Rozsvícení poklepáním na L930 funguje. Hledal jsem to v nastavení jako blb. :)


Doplňky - dotykové ovládání - probuzení
Ziegelfeld
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: stř dub 02, 2014 21:47
Zařízení: NOKIA Lumia 930
Bydliště: Bratislava

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Ziegelfeld »

No parada, Diky
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Radim Stehlík: Nevšiml jsem si, že by zde někdo nadával na nedodělanost. Pouze jsem chtěl varovat uživatele.

Prostě to na primární zařízení není (zatím). Předpokládám, že moc z nás zde nemá L930 jen na testování. Zbytečně tady hrotíš.
flemo
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: čtv úno 14, 2013 15:15
Zařízení: Lumia 950 Black

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od flemo »

Radim Stehlík píše: Navíc nadávat, že nefunguje to a to - vždyť je to ještě rozpracovanej systém. Až to bude na úrovni DP, tak to hodnoťte. :!:
Jasne, ze to je rozpracovany system, preto ma nevzrusuje, ked padaju aplikacie, alebo nejaka drobnost nefunguje.
Lenze presun ovladacich prvkov zdola hore, ci dokonca z praveho dolneho do laveho horneho rohu - it's not bug, it's feature.
A kedze som cital rozhovor s ex-zamestnancom MS, ktory to intenzivne obhajoval s tym, ze na tu temu boli dlhe diskusie, je mi naprosto jasne, ze tymto smerom to ide. Po precitani toho rozhovoru som este dufal, ze mozno to nebude take strasne. Ale po par hodinach pouzivania sa mi to javi ako zahodenie velkej vyhody. Samozrejme, palicu budem lamat az s definitivnym buildom, ale po prvom ohmatani som vyrazne skeptickejsi ako predtym.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Radeczek »

Radim Stehlík píše:Navíc nadávat, že nefunguje to a to - vždyť je to ještě rozpracovanej systém. Až to bude na úrovni DP, tak to hodnoťte. :!:
No jo, zrušme fórum! Diskutovat nad nedodělanou věcí je špatné! To sou hlody :grin: Předpokládám, že Microsoft je rád za uživatele, co nyní diskutují a dávají tím zpětnou vazbu.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

To ze se diskutuje je v pořádku, ale slepé výkřiky o tom jak se hromadně odchází z WP jsou na hlavu....
WallyCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob dub 25, 2015 0:39
Zařízení: Lumia 920

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od WallyCZ »

flemo píše: Jasne, ze to je rozpracovany system, preto ma nevzrusuje, ked padaju aplikacie, alebo nejaka drobnost nefunguje.
Lenze presun ovladacich prvkov zdola hore, ci dokonca z praveho dolneho do laveho horneho rohu - it's not bug, it's feature.
A kedze som cital rozhovor s ex-zamestnancom MS, ktory to intenzivne obhajoval s tym, ze na tu temu boli dlhe diskusie, je mi naprosto jasne, ze tymto smerom to ide. Po precitani toho rozhovoru som este dufal, ze mozno to nebude take strasne. Ale po par hodinach pouzivania sa mi to javi ako zahodenie velkej vyhody. Samozrejme, palicu budem lamat az s definitivnym buildom, ale po prvom ohmatani som vyrazne skeptickejsi ako predtym.
Hlavně ještě nezapomeň vyhrožovat, že přejdeš na Android/iPhone, jako ostatní tobě podobní. Už jste s tím hamburger menu fakt trapní, jako by na tom stál svět nebo co...
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Krayzie »

Ja som uz tak urobil. Zajtra si idem vyzdvihnut LG G3s a dam tomu droidu este sancu (aj ked podla mojho avataru je jasne, ze s tazkym srdcom). Som s WP od sameho zaciatku, resp. od prveho vacsieho zlacnenia prvej generacie WP zariadeni (konkretne HTC Trophy). WP ma zaujal hned prvym predstavenim a aj ked toho v "prvej" verzii (WP7.0) ponukol velmi malo, tak po skusenostiach s WP 8.0 a hlavne 8.1 mozem s kludom prehlasit, ze co sa UI/UX tyka, WP7 nebolo do dnesneho dna prekonane. Hlavne prechod na WP8.1 ma uz trochu "rozplakal" zrusenim hubov, zrusenim integrovaneho MSN chatu, zhorsenou stabilitou a stale viac a viac lagujucimi aplikaciami (loading/resuming).
Po otestovani TP W10 mobile par tyzdnov dozadu som zostal z UI/UX zhrozeny a povedal som si, ze ta jedina vec, ktora ostala z povodneho "metro" designu, teda home screen s live tiles, mi nestoji za to, aby som sa zubami nechtami drzal WP. Kedze MS uz vsetky svoje appky na droide ma, som sa rozhodol, ze droida skusim. Mozno na tom nevydrzim ani mesiac (priatelka teraz "presla" z Ativ S na Galaxy S4 a nerobi nic ine len na to nadava), mozno sa mi to nakoniec zapaci a mozno MS prekvapi (a hlavne sa vrati k vyuzivaniu pivotu v maximalnej moznej miere) a poletim si medzi prvymi kupit Lumiu 840.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od SmetyCZ »

Dotaz - teď mám v L920 GDR2, když nahodím Insider, stáhne mi to doufám ten poslední build a nebudu muset doufám stahovat 2 po sobě, že ne?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Stáhne se jen poslední
WallyCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob dub 25, 2015 0:39
Zařízení: Lumia 920

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od WallyCZ »

Krayzie píše:Ja som uz tak urobil. Zajtra si idem vyzdvihnut LG G3s a dam tomu droidu este sancu (aj ked podla mojho avataru je jasne, ze s tazkym srdcom). Som s WP od sameho zaciatku, resp. od prveho vacsieho zlacnenia prvej generacie WP zariadeni (konkretne HTC Trophy). WP ma zaujal hned prvym predstavenim a aj ked toho v "prvej" verzii (WP7.0) ponukol velmi malo, tak po skusenostiach s WP 8.0 a hlavne 8.1 mozem s kludom prehlasit, ze co sa UI/UX tyka, WP7 nebolo do dnesneho dna prekonane. Hlavne prechod na WP8.1 ma uz trochu "rozplakal" zrusenim hubov, zrusenim integrovaneho MSN chatu, zhorsenou stabilitou a stale viac a viac lagujucimi aplikaciami (loading/resuming).
Po otestovani TP W10 mobile par tyzdnov dozadu som zostal z UI/UX zhrozeny a povedal som si, ze ta jedina vec, ktora ostala z povodneho "metro" designu, teda home screen s live tiles, mi nestoji za to, aby som sa zubami nechtami drzal WP. Kedze MS uz vsetky svoje appky na droide ma, som sa rozhodol, ze droida skusim. Mozno na tom nevydrzim ani mesiac (priatelka teraz "presla" z Ativ S na Galaxy S4 a nerobi nic ine len na to nadava), mozno sa mi to nakoniec zapaci a mozno MS prekvapi (a hlavne sa vrati k vyuzivaniu pivotu v maximalnej moznej miere) a poletim si medzi prvymi kupit Lumiu 840.
Po otestování verze určené k okomentování uživateli mi to přijde jako unáhlený čin, ale budiž, každý má právo volby. Pro mě teda hlavní argument proč zůstávat u WP je právě home screen, který je ve WP 10 o dost lepší než v ostatních platformách (aspoň v mých očích) i s miliony nadstaveb. Jak budou vypadat aplikace stejně nakonec rozhoduje výrobce té konkrétní aplikace, takže buď se s jejím ovládáním smířím, nebo budu hledat jinou alternativu pokud je. Jenže tyhle aplikace pak můžou vypadat úplně stejně i na Androidu (a dost často tak vypadají), takže sis vlastně ničím nepomohl.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Zaklinac »

Je vskutku šokujúce, že Win10M sa začína podobať na...Win10.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Prosím někoho s posledním buildem W10: kde jsou Doplňky. Mě se to po HR asi ztratilo ??
Na screenu je dvakrát položka Šifrování zařízení. Jsou Doplňky úplně dole místo Šifrování zařízení ?
Nebo někde úplně jinde ? Díky.

Obrázek
WallyCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob dub 25, 2015 0:39
Zařízení: Lumia 920

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od WallyCZ »

Na téhle obrazovce je budeš hledat marně, musíš vylézt ven z té skupiny Systém a tam jsou úplně dole jako samostatná skupina ;)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Díky za odpověď. Bohužel tam je právě nemám. Máš poslední build a dělal jsi HR ?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Mam je tam taky, HR proběhl....
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Díky, tak to jsem z toho janek. Asi specifikum L520 ?
WallyCZ
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: sob dub 25, 2015 0:39
Zařízení: Lumia 920

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od WallyCZ »

Mám poslední build a HR jsem nedělal
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 96 hostů