Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Příspěvek od Sandra »

Ahojky, chtěla bych se zeptat na radu, protože se v jednotlivých modelech ztrácím. Chtěla bych lepší WP telefon než Lumia 520. Jsem s ním spokojená, ale některé věci mi prostě chybí nebo nevyhovují.
Takže, chtěla bych k foťáčku blesk, hodila by se přední kamerka, 1 GB RAM nebo více a kdyby byla podpora wifi 802.11/a a LTE (poslední dvě věci nejsou nutné a být nemusí). Může být vyšší rozlišení displeje.

Co musí zůstat je velikost displeje (maximálně bych asi zvládla 4.5", ale menší je lepší), HW tlačítko pro foťák a nejlépe, když ty tři tlačítka dole zůstanou senzorová jako je to na L 520. A co naopak být musí je gyroskop (tedy, nevím jestli je to zrovna gyroskop, prostě takový ten senzor náklonu, že se dá nakloněním telefonu řídit auto ve hře, potřebuji to kvůli jednomu programu, který mi díky absenci tohoto nejde ani nainstalovat).

Když budou barevné výměnné kryty, je to plus, pokud nejsou, tak telefon žlutý, červený nebo bílý :-)

Jo a samozřejmě nejlépe Nokia nebo Microsoft.

Děkujuuu předem :-)
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Příspěvek od l.i.b.o.r »

Lumia 735 ale je trošku větší 4,7palce :/

Edit: nemá senzorová tlačítka a ani spoušť.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Příspěvek od Sandra »

Děkuju. Fakt se lepší telefony dělají jen velké? Ach jo :-(
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Příspěvek od Dragonerix »

To nemá HW tlačítko na fotak

Neresil bych velikost displeje stejne si zvyknes nehledě na to ze muze mít klidně stejne velké tělo ale i větší display.. Musíš vyzkoušet
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Příspěvek od Sandra »

Tak to ne, aspoň to tlačítko na foťák být musí, je to bezva věc.

S tím displejem máš asi pravdu. Mám ale vyzkoušeno, že takový iPhone 6 je pro mě prakticky nepoužitelně velký, nezvládnu ho jednou rukou.
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Příspěvek od l.i.b.o.r »

L925 splňuje vše co potřebuješ, ale je to už starší kousek a už bych ho koupil leda tak z bazaru.


Já třeba měl L925 4,5palce a přešel na L930 5palec a nemůžu si po třech měsících na to zvyknou. Je hezky že na display se toho vleze víc, ale ovládat jednou rukou bez toho abych měl tel pevně v ruce nejde. Taky mi vadí dnešní trend kdy nejmenší telefony mají pět palců.

Já už třeba mechanickou spoušť nepoužívám vůbec. Jen na zapnutí foťáku.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Příspěvek od Sandra »

Jak moc starší kousek je ta L 925? Zase kupovat nějaký výběhový model, byť z bazaru, se mi nechce. Mám teď L 520, která taky není nejmladší, ale ta stála pár korun, jenže ta 925 je přes 4.000 Kč na Mobil Pohotovosti, což se mi za bazarový telefon dávat nechce. Tedy klidně dám dvojnásobek za nový model, když bude vyhovovat, ale jestli je to třeba dva roky starý model nebo i starší, tak mi to přijde dost peněz.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Příspěvek od GreenArrow »

Jestli se jí blbě ovládal iPhone 6, tak lumia 925 bude ještě horší.
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Příspěvek od l.i.b.o.r »

Chce si to někde vyzkoušet. L925 se mi zdá že vyšla cca před necelýma 2 roky. Je to taková zmodernizovaná L920.

Ale pokud chceš telefon na delší dobu, tak bych sáhl asi po L735.



Vždyť ip6 je stejně velká jako L930. L925 je cca stejně široká ale o 1cm nižší a to je celkem dost.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Příspěvek od GreenArrow »

Když je zkoušel 925 přišla mi pocitově širší jak iPhone, možná je to na stejno, každopádně podle mě o pohodlnosti ovládání rozhoduje šířka, ne délka, tedy schopnost dosáhnout palcem na druhý okraj telefonu, takže jestli se jí blbě ovládal iPhone, bude se jí blbě ovládat i 925ka. Já teda s iPhonem 6 bojuju každý den taky a 925 mi nijak lepší nepřišla.
Ve WP si asi nevybere, pokud je možná změna systému, tak iPhone 5S ideálka nebo Z3/Z1 compact.
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Příspěvek od l.i.b.o.r »

Právě na šířku není problém, tam dostane většina lidí. Ale zkus si dát telefon do ruky dát palec na senzorová tlačítka a nasledně palcem stáhnou roletku. Na tohle je už potřeba větší ruka a lidi s malýma rukama mají s tímto problém.

Ve WP je hodě malý výběr, spíš skoro žádný.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Příspěvek od Sandra »

Z iPhonu jsem přešla na WP, vracet se momentálně nehodlám. A jiná možnost vlastně ani není. Nejsem manažerka, takže Blackberry by pro mě byl zbytečný a Android? No, já chci spolehlivý a rychlý systém. Protože Apple vyrábí momentálně jen velké a menší pádlo, zkusila jsem levnou Lumii 520 a vyhovuje mi, jenže některé věci mi chybí. Je tu větší výběr, vlastně možná až příliš velký, protože se v tom nevyznám, je tu tolik různých modelů, že se v nich fakt neorientuji. Co však vím jistě je, že Lumii 1520 si nekoupím, protože je strašně obrovská :-) Možná budu muset udělat kompromis ohledně tlačítka foťáku a těch tří tlačítek vespod, ale s displejem si jsem jistá a pokud nedokážu telefon pohodlně ovládat jednou rukou, vypadne z výběru.

Jinak ano, chtěla bych telefon na delší dobu, obvykle mi vydrží tak ty tři roky, poté přestává stačit a hledám nový :-) Po L 735 se kouknu, díky.
Mahtiel
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1011
Registrován: čtv črc 03, 2014 19:56
Zařízení: Xiaomi Redmi Note 4 Global
Bydliště: Brno

Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Příspěvek od Mahtiel »

Co takhle Lumia 830? Myslím, že má hardwarovou spoušť , ale má 5 palců... Osobně kvůli ceně hardwarovou spoušť oželím a možná z 520tky půjdu do 640tky, momentálně mám 520tku v servisu, tak uvidím
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Příspěvek od qwerty »

Asi by som skusil L735 alebo L640 LTE, aj ked ani jedna presne nesplna poziadavky, aspon sa im priblizuju. Pripadne ich dualsim dvojnikov L730 a L640 dual.
zemiak33
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: čtv pro 18, 2014 21:33
Zařízení: lumia 950 dual sim

Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Příspěvek od zemiak33 »

ahoj Sandra,
vlastním 830, má všetko čo chceš ALE ten display je už dosť veľký...
moje skúsenosti s displayom: na prezeranie je super, na ovládanie už menej, ak ovládam telefón oboma rukami je to OK, no ja väčšinou ovládam telefón jednou rukou - ľavou a tlačítko "spátky" mám tak povediac pod palcom, ak si praváčka je to problematickejšie
mne 830 vyhovuje, ale viem si predstaviť, že pravákovi nemusí, 735 je zas o niečo menší telefón a lepšie padne do ruky
v každom prípade Ti odporúčam zájsť do obchodu a vziať do ruky Lumiu 830 a 735, vezmi ich a skús či Ti sadnú do ruky, určite nekupuj telefón bez vyskúšania
Pepanisko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 173
Registrován: ned črc 12, 2009 11:25
Zařízení: Blackberry Z10
Bydliště: Jak kdy...
Kontaktovat uživatele:

Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Příspěvek od Pepanisko »

No, pokud chce menší, taky bych orodoval za L925, u czc ji mají dokonce ještě novou
http://www.czc.cz/nokia-lumia-925-cerna/133316/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;
Sentinel65
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 154
Registrován: úte pro 10, 2013 20:12
Zařízení: Honor 8

Jaký telefon s Windows Phone splňuje následující?

Příspěvek od Sentinel65 »

Tak L925 bych za ty penize z odkazu urcite neporizoval. Je to 2 roky stary model. Doporucuji si tu L830 nekde v obchode "osahat". Krom velikosti displeje L830 splnuje vsechny pozadavky. Ve vlaku vidam u slecen prekvapive telefony s uhloprickou okolo 5 palcu. Na rozdil od kluku, kteri telefon strkaji do kapes, toto u holek neni.

Pokud by jsi ozelila nektere veci, pak bych doporucil mensi L735.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 85 hostů