Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od tslany »

Funkčně ano, ale designově se do nich musí hustit ze začátku, jinak ho nezmění a nechají tam ten paskvil... :evil:
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Každý soudný člověk si už může udělat obrázek - zejména z "nepokroku" z verze 1 na nynější verzi 2. Nejsem asi jediný, kdo očekával více.. A hlavně, ve většině komentářů je skrytá obava, jak se to vyvíjí z hlediska designu...

To nejsou soudy, ale úvahy a navíc od lidí, kteří mají WP8.1 rádi ... Vyhrožování Androidem je míněno z legrace ;-)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

S tím designem je to pravda, ale je vidět, že sami nemají jasno, třeba swipe v people hub a jinde ne...
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Wertigo »

Především vidím chybu v tom,že vůbec spustili Insider program.
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od myscho »

Tak v desktope sa im to osvedcilo, tak to chceli skusit aj na mobiloch
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Menty »

JirkaTom píše:MS asi zvolil špatnou taktiku s W10 TP pro mobily. Je velká škoda, že dojem z velmi dobře fungujícího systému WP8.1 pokazí takhle ranné verze W10, které jsou v podstatě paskvily. No a pokud k tomu poskytuje zpětnou vazbu s výčtem přání a připomínek kde kdo a oni to tam překotně komponují, tak to jinak ani vypadat nemůže...

Je ale možné, že tyto ranné verze jsou vypuštěné jako falešná návnada a za půl roku se objeví něco úplně jiného, nového, velkého, úžasného. ;-) Uvidíme...
Dyť drtivá většina uživatelů nemá vůbec ponětí o tom, že se nějaké WIN10 pro telefony připravují a už tuplem nevědí, co v nich bude, či jak budou vypadat. Tohle řeší akorát pár zvědavců a nadšenců, ale rozhodně to nejsou masy, kterým by MS zkazil pohled na OS.

Každopádně k desítkám. Jsou tam věci, které se mi líbí funkčností, ale ne moc provedením. A je až komické, že zdejší pravdoláskaři a fanatičtí bojovníci za MS typu Hulán a další, najednou vlastně asi budou kupovat Android, to se směju. Každopádně OS je stále ve vývoji, já mam ale představu takovou, že UI by mělo být funkční a dobře vypadající. Na velkém displeji vidím hodně infa a tak dále. A to u současných WIN to tak zatím není. To plýtvání místem je až neuvěřitelný, kontakty nevypadají špatně, ale proč prostě. Stejně tak prohlížeč, ano je to první verze, ale daleko víc, než řešení debilit jako kde bude adress bar, bych se zaměřil na to, jestli by se ty prvky neměly při prohlížení webu dočasně skrývat. Navíc MS dělá tu chybu, že to patlá z ne příliš povedených WP 8.1 (osmičky byly funkčně o deset levlů výš) a bojím se, že z nich zdědí spousta neduhů. Nejhorší je asi ten balast typu starý přehrávač a tak dále. Ani bych se nedivil, kdyby MS staré aplikace neodstranil, ale pouze je skryl. Uvidíme, s čím se MS vytáhne, funkce zatím pěkné, ale nějak to nemá hlavu ani patu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od htcjirka »

To bud rad, ze jen z obrazku..nazivo v telefonu by te trefil slak.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Je to tak, v této fázi opravdu není o co stát... a někomu to ukradlo dost času, než to zjistil. (tím myslím např. sebe)
DEEREman
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 14, 2014 12:02
Zařízení: Lumia 620

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od DEEREman »

Nevíte někdo jak synchronizovat Microsoft účet v W10?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od tslany »

Žádná finální verze. Testovací, křičet, křičet, křičet a křičet.
Luks
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 422
Registrován: pon čer 27, 2011 20:04
Zařízení: Galaxy S7 Gold
Bydliště: +- Semily

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Luks »

To si může dovolit ten co nepotřebuje mít plně funkční telefon :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Když tady je fakt problém, že to testujete na hlavních telefonech a chcete od toho plnou funkčnost ;)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od tslany »

Já od toho nechci plnou funkčnost, já od toho chci ve finální verzi systém který se bude lišit od těch ostatním tím, že půjde stále pohodlně ovládat jednou rukou. Což je momentálně problém, a vzhledem k současnému směru MS asi bude i nadále :cry:
qwerty
smartguru
smartguru
Příspěvky: 694
Registrován: pon led 30, 2012 21:22
Zařízení: L950, XRN5

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od qwerty »

tak si kup androida, ten tiez nejde ;)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od htcjirka »

veigy píše:Když tady je fakt problém, že to testujete na hlavních telefonech a chcete od toho plnou funkčnost ;)
Nejde o funkcnost, ale i doprasene UI.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Radek Hulán »

Hele, já WP mám rád, protože je konzistentní a hezký a ergonomický oproti Androidu a výrazně pokrokovější oproti iOS (s primitivními ikonami na ploše). Nejsem MS fanatik, používám WP 8.1 proto, že je nejlepší :) Ale Windows 10 je graficky podobně dobastlený jako Android. Hamburger menu nahoře je kravina, blbě se to ovládá jednou rukou (nakonec podobně blbě jako iOS, ten má taky prvky nahoře). Ještě, že aspoň zůstala "Zpět" klávesa...

Nicméně pokud budeme mít 3 systémy s mizerným UI, vezmu si ten, co má lepší HW a více aplikací. A to nebude WP. Takže o Androidu bych klidně uvažoval. Uvidíme, kam to MS posune ve finálce.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od SmetyCZ »

Moje teorie - Microsoft prostě chce (logicky) co největší uživatelskou základnu. Lidi chtějí o trochu barevnější systém, než je momentálně WP8.1, tak jim to Microsoft nabídne a trochu přitom háže svoje prozatímní fanoušky/zákazníky přes palubu, jelikož jim bere, na co je nalákal. Tj. jednoduchost, rychlost a přehlednost.

Jako nešťastný krok vidím posun, kdy z částí systému dělá aplikace, příklad Hudba při přechodu z WP8 na 8.1. Sice je možnost ty aplikace jednodušeji updatovat, ale co z toho, když je výsledek horší. Teď to bude asi mailový klient.

Co bych teď momentálně uvítal - něco jako uservoice, kam by lidi psali a hlasovali ve smyslu "tak jak je to teď ve WP8.1, je to ok a proboha na to nešahejte!".

Stejně jako to měli udělat při přechodu z WP8 na 8.1. Těch hlasů, co by se sešlo třeba u klávesnice...

Stačí tohle srovnání, je jasně vidět, jak šla jednoduchost a rychlost do háje... (jo, já vím, že za to může Facebook, ale to je zákazníkovi u p*****e)

https://www.youtube.com/watch?v=oCkW96TOsqI" onclick="window.open(this.href);return false;
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od tslany »

SmetyCZ píše:Moje teorie - Microsoft prostě chce (logicky) co největší uživatelskou základnu. Lidi chtějí o trochu barevnější systém, než je momentálně WP8.1, tak jim to Microsoft nabídne a trochu přitom háže svoje prozatímní fanoušky/zákazníky přes palubu, jelikož jim bere, na co je nalákal.
Což je právě že problém, Stávající zákazníky odežene, noví díky tomuto stejně nepřijdou. Kdyby udělali lepší nabídku zařízení, udělali by mnohem lépe.
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Dovolil bych si jednu citaci, se kterou se plně ztotožnuji....
Pavel Máca: Beta verze půl roku před vydaním a gekové se chovají jako diskutéři na živě. "To je humus to nové prostředí." "Jestli tam nevrátí tlačítko start, tak ..." Nejlepší systém je stejně XP!"
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Radim Stehlík »

To Radek:
Tak to doufám že dřív zamrzne peklo :-) Když jsem měl Android, tak bylo "in" dělat si srandu z WP a jejich zastávání Radkem (taky jsem si párkrát rýpnul :oops: )... Pak jsem se konečně odhodlal a zkusil WP v reálu (prostředí se mi líbilo od začátku, měl jsem ho i na Androidu). Následovalo moje propadnutí WP systému a přesvědčení 3 lidí v rodině, aby přešli také. A teď nám Radek oznámí, že přejde k zeleným? Pořád se mi Win líbí ze všech nejvíc. A už jen kvůli provázanosti s Win10 na PC neuvažuji o ničem jiném... Pokud bude o něco jiné ovládání, zvykneme si... U droida to bude zas jen ladění a ladění... kolega má S4 a po roce a půl ji chce dát reklamovat, že to už není plynulý a trvá to... neví, že to je vlastnost kterou bude mít i 8xCPU + 4GB RAM. Takže za mě nic neměň, nechci si na MyWindows číst o tom, jak je Android dobrý... Baví mě současná témata.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů