Windows Phone nebo iOS

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Odpovědět
Domine
varování
varování
Příspěvky: 25
Registrován: ned říj 02, 2011 9:47
Zařízení: SGS4

Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od Domine »

Dobrý den,

rád bych vyzkoušel jiný operační system a přemýšlím, že bych vyměnil Samsung Galaxy S4 za iPhone 4/4s nebo Windows Phone. O hardwarový výkon telefonu mi moc nejde, hry nehraji. Zařízení spíše využívám pro běžné činnosti-sms, volání, offline navigace Mapy.cz, Dic-o slovníky, ColorDict a sem tam nějaké fotografování. Myslíte že výměna za starší model iPhone či Windows Phone je blbost? Jsou vypsané aplikace dostupné i pro iOS či Windows Phone? U Samsungu jsem zcela spokojen s výdrží baterie na jedno nabití. Byl bych eventuálně zklamán u iPhone či Windows Phone?

Děkuji za jakékoli postřehy a reakce ;-)
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od Wertigo »

Ahoj

Tak předně tahle otázka je jak červený hadr na místní iOS/WP komunitu,takže předem radím abys bral veškerá doporučení s rezervou.

Nyní k tématu - jsem schopný Ti jako uživatel WP doporučit ze svého pohledu spíš WP. Iphone 4 se mi zdá jako v dnešní době zastaralý - pokud bys mluvil alespoň o 5S,tam uz bych viděl námět pro debatu. Jinak dle toho co jsi popsal využití telefonu,tak si myslím ze ani iOS ani WP Te nezklamou. Jestli jsou konkrétní aplikace o kterých jsi mluvil dostupné,to nevím,ale minimálně funkční náhrada bude zcela jistě na obou systémech. Co se týká vydrze,ani tam bych se nebál.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od M.BoBo »

Otázka proč chceš měnit?
Vyměnit tvůj Galaxy S4 za iPhone 4/4s je nesmysl!! Já sám jsem měnil iPhone 4s za S3 a jak jsem byl rád v tu dobu (S3 jsem měl hned jak vyšla).
S4 se vyplatí měnit za iPhone minimálně 5 a to s velkýma fousama, takže spíš za 5s, u Windows Phonu max tak za Lumii 930 (1520).
Otázka výdrže na baterku, pokud seš u Samsungu spokojen, tak jak iPhone (5/5s), tak Lumia jsou podstatně horší výdrží..
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od l.i.b.o.r »

Oproti ip5 má L930 vydrž skoro 2x tak větší a L1520 je na tom ještě lépe.

Pokud iphone, tak minimálně 5S.

Pokud lumii, tak aspoň L830.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od M.BoBo »

S tou výdrží oproti iP5 a iP5s máš pravdu, ale oproti S4 pořád zaostává..
l.i.b.o.r
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: čtv kvě 15, 2014 9:55
Zařízení: Nokia Lumia 930 black

Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od l.i.b.o.r »

Jak dlouho vydrží S4? A při jakém použivání?

Edit: Když se dívám na net, tak piší že při střední zátěži vydrží 2dny. To je na tom podobně jak L930 pokud se sní moc nefotí, to potom letí hodně rychle dolů.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od biscuit84 »

menit S4 za iPhone 4/4s je nezmysel, pokial chces iPhone, tak sa ti oplati vymenit minimalne za 5s. To iste sa tyka aj WP, pokial chces prechadzat z S4, tak chod minimalne do L830, lepsie do L930. Inak ak ti ide o porovnavanie iOS/WP, tak mne sedi viac iOS. Ale urcite sa tu najdu desiatky inych, co ti zas doporucia WP. Kazdy OS ma svoje za/proti a pride mi, ze v tunajsich diskusiach sa v poslednom case uz hra vylucne len na sympatie k jednotlivym OS, nez porovnavanie ich realnych funkcii a schopnosti...
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od GreenArrow »

No, z S4ky na L830 je taky diskutabilní, já bych si teda radši nechal S4ku. Podle mě minimálně tu 930ku z WP, minimálně 5S z iOS
Domine
varování
varování
Příspěvky: 25
Registrován: ned říj 02, 2011 9:47
Zařízení: SGS4

Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od Domine »

Dobrý den,

všem Vám moc děkuji za hodnotné komentáře. Baterie u Samsungu Galaxy S4 i9505 má výdrž při mém používání zhruba 3 až 4 dny. Nakonec jsem si jako záložní telefon pořídil "dědečka" BlackBerry 9000 Bold :-). Zatím zůstanu u S4 a počkám na update Androidu 5.0.


Přeji všem pohodový den!!! :)
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od GreenArrow »

Ten bys už měl dávno mít, ne? Co to tak sleduju, tak S4 pro ČR už má update mít.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od M.BoBo »

ETL distribuce má stále 4.4.2, O2 taky, T-Mobile taky, jen Vodafone má 5.0.1..
http://goo.gl/1Tm1fD" onclick="window.open(this.href);return false;
Domine
varování
varování
Příspěvky: 25
Registrován: ned říj 02, 2011 9:47
Zařízení: SGS4

Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od Domine »

Rád bych updatoval operační system, nicméně T-Mobile si dává na čase. Pro S4 i9505 ještě zmíněnou verzi nevydal a stále update odkládá. Aktuálně by měl být dostupný koncem dubna :???: . Docela mě ale zarazila informace že Lollipop si zabere skoro 1,2 GB RAM !!!! z dostupných 1,8 GB RAM. :x
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od JuaNex »

Vyuzitim RAM sa vobec nezaoberaj. Je tam na to aby sa pouzivala a nie aby bola prazdna.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od M.BoBo »

A pokud opravdu chceš, tak si ho ze Sammobile stáhni (viz. můj předchozí link), loginy budou všude na Googlu a přes ODIN naflashuješ ofiko ROM;)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od htcjirka »

RAM, u Androidu dosti zasadni věc a i problém stále zaplnene a malo volne RAM, padani aplikaci, nestabilita..Takze zadne "Vyuzitim RAM sa vobec nezaoberaj".Navíc od verze 5 se resi Memory Leak, ktery uz mel resit udpate 5.1 a ted to bylo odsunuto, ze to bude vyreseno az verzi 5.1.1.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Re: Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od GreenArrow »

JuaNex píše:Vyuzitim RAM sa vobec nezaoberaj. Je tam na to aby sa pouzivala a nie aby bola prazdna.
No to si snad děláš srandu ne? :tlem: :tlem: Ta RAM tam není od toho, aby ji zaplňoval nenažranej android, ale aby ji zaplnil uživatel svými aplikacemi snad ne? Nejseš ty trochu mimo?
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od JuaNex »

Nie niesom mimo. Presne tak, sam si to napisal. RAM je tam od toho aby ju aplikacie ppuzivali. Zbytocne bude mat kopec volnej. Pouzivam Android 2,5 roku a nemam najmensi problem s nestabilotou alebo padanim aplikacii. Neviem ake pouzivate zariadenia s Androidom, ked mate taketo problemy. Momentalne mam uz 1,5 roku Galaxy S4 a to je absolutne bezproblemovy telefon. Mam v nom okolo 100 mnou nainstalovanych aplikacii, ROOT a co to prisposobene. Pred Androidom som mal 4 roky iPhone a tam je pravda ze spociatku na prvom zariadeni boli problemy s obcasnym zamrznutim a aj neskor sem tam padla nejaka Aplikacia, ale na Androide mi padne jedine aplikacia Appsales, nic ine.

Od Androidu 4.2 je RAM management na vybornej urovni. Android 5 ma hlavne na Nexus zariadeniach problem s priradovanim RAM, ale aktualizacie to uz poriesili. Co poznam ludi, tak nikto nema problem. Ale ked vy mate, tak by ste to mali riesit.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od GreenArrow »

Tam nejde o problém, jde o to, že když si 3/4 Ramky zabere touchwiz, tak zbylá 1/4 bude stačit k udržení tak 2 aplikací "na živu", což není moc uživatelsky přívětivé, kór na tom skvělém a otevřeném androidu...Ta ram tam má být pro uživatele, ne pro samsung, aby tam prznil touchwiz s 3GB nárokem na RAM.
JuaNex
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 180
Registrován: ned črc 27, 2014 10:40
Zařízení: Samsung Galaxy S4
Bydliště: Slovakia

Re: Windows Phone nebo iOS

Příspěvek od JuaNex »

Zial stary TW nebol moc setrny po tejto stranke. Da sa tam vacsina veci vypnut aj bez ROOT ale bezny uzivatelia to ani netusia.

Kazdopadne k teme. Co viem poradit s iPhone, tak vydrz na bateriu bude oprori Galaxy S4 o dost nizsia pri hocakom zariadeni Apple. Myslim za 6 je na tom uz lepsie, ale s tou som nemal nic docinenia zatial. Ja by som z mojej S4 neprechadzal urcite na ziadnu inu platformu.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů