iPhone 6, iPhone 6 Plus

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
Odpovědět
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od GreenArrow »

Tak já popíšu svůj stav...jako mobil mám iPhone 6, proti Lumii s dvoujádrem je to daleko rychlejší telefon, sám jsem měl 920 s WP8 nebo 8.1, teď nevím, dost mě vytáčel pomalý IE (na stejné wifi načítal stránky až o 5 sekund později, než iPhone 5, co jsem tenkrát měl). Nemám ale zkušenost s Lumií na 4 jádru, prý je to o hodně svižnější. Já to ale ani nemám potřebu vyzkoušet, WP mě prostě absolutně neoslovilo(i z důvodu, který popíšu níže) a kdybych si neměl brát iPhone, tak lumia je to poslední, co bych si koupil. Audio výstup je opravdu na iPhonech špičkový, 6tka opět nezklamala(mám poměrně kvalitní špunty od Vsonic, takže vím o čem mluvím).
Co ale do dnes nechápu je ta potřeba všeho pod jednou střechou...Třeba fakt, že když si koupím počítač s windows, že nejlepším systémem je pro mobil taky windows...to ale platilo tak možná za Ballmera. Faktem dneska je, že microsoft vyvíjí daleko lepší aplikace pro iPhone a iPad, jak pro svůj vlastní windows phone. Samozřejmě, apple je dál s tím dopisováním zpráv na PC, příjmáním hovorů a já nevím čím vším. Pokud o tohle stojíš, pak chápu, ale určitě bych se nebál třeba kombinace surface+iPhone. Sám používám kombinaci ultrabook od dellu a iPhone, kde na iPhone jedu na všem od MS(onedrive, word, excel, powerpoint) a nemám s tím absolutní problém a nepřijde mi, že na WP je něco lepší, spíš naopak.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od chmeldas »

AIKON, být tebou tak jdu do nového iPhonu a Surface. Mít všechno na jedné platformě je celkem nesmysl. Pokud ti víc vyhovuje v PC/tabletu Windows, tak si pořiď něco s Windows a jako telefon ber klidně iPhone. Sám mám na nový iPhone políčeno a čekám až se bude prodávat. Stabilita je u iOS podobná jako u WP, ale kvalita a možnosti aplikací mluví ve prospěch iOS. GreenArrow má pravdu. Microsoft vydává své aplikace i na iOS a často jsou kvalitnější než ty pro WP.
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od AIKON »

Ano v jistém směru - aplikace a MS - máš pravdu. Otázka je zda na to MS nedlabe z důvodu že pro ,,nás,, už chystá vylepšené verze pod W10 a chce si na své služby přilákat nové uživatele.
Tak zrovna rychlost bych řekl, že u WP je perfektní - porovnáním s iP5s. IE je kapitola sama pro sebe - nešlape pomalu, ale weby neukazuje tak dobře - s GDR a Denim se to řádně zlepšilo a v W10 bude ten ,,sparťan,,.
Jak to má Apple s cloudem - OneDrive je hodně dobrý a promakaný.
U WP mě hlavně štvou s tím, že aplikace trvaj - banky se pohnuly ale pořád nejsou všechny a některé aplikace jsou pod iOS viditelně lepší.
Ono na druhou stranu zas co tak poslední dobou čtu tak iOS dokáže pozlobit a 1GB RAM se ukazuje málo - tablet, telefon.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od spellshaper »

Ahoj, taky napíšu můj názor:
Co se týká Surface Pro vs iPad/MacBook, tak tam podle mě Surface nemá konkurenci (zpracování, dotyk, výkon, pero...). Trochu bych se bál spekulací o Intel Core M v Surface Pro 4, protože ten výkon tam prostě není. Ale třeba bude mít Surface Pro 4 jiné funkce, které tu ztrátu výkonu vynahradí nebo přijde výkonnější Core M. Pak taky záleží na tvé preferenci u tohoto zařízení (zda je pro tebe maximální výkon důležitý).

U telefonu už to tak jednoznačné není. S WP bych počkal na vlajkové lodě pro Windows 10. iPhone má výhodu v mnohonásobně vyšší podpoře aplikací. Plynulé jsou oba systémy a každý má svá omezení i problémy, takže hodně záleží na tom, jestli daný systém splňuje vše, co potřebuješ.

Co se týká ekosystému, nesouhlasím s Greenem. Podle mě je rozumný krok pořídit sjednocené platformy. Už jen kvůli záloze, synchronizaci, službách, aplikacích a podobně. Tady má podle mě navrch opět MS, hlavně díky dospělým Windows. V posledních verzích je to propojení dokonalé a Windows 10 to jen vylepší. Naopak iTunes na PC je čistý trash a podobně to asi bude s WP na MacOS.

Moje doporučení je, pokud bude dobrý telefon s Windows 10, šel bych do Windows ekosystému. Pokud nic rozumného nebude, tak je iPhone taky dobrá volba. Mě bude čekat podobné rozhodnutí, ale u mě je telefon ta méně důležitá část, která nestojí za to opustit Windows na PC. Takže pokud Windows 10 nebude vyloženě průser, nejspíše u něj zůstanu i u nového telefonu.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od GreenArrow »

Jen tak mimo spellshaper, o jaké synchronizaci, službách a aplikacích mluvíš?
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od AIKON »

Tak zrovna Core M je důvod proč nemám Surface 3 - čekám na čistě pasivní chlazení - takže Core M je pro mě malý zázrak. Výkon nepotřebuju, internet, Office, film, i PSko by na tom mělo jet.
Telefon - hodně bych uvítal něco s mým fotomodulem, 128 verzi paměť a displej 5-5,5 spíše k té 5,5, voděodolné provedení by se hodilo. Nojo ale pár zákazníků chce a trh nabízí to co koupí masa lidí.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od spellshaper »

GreenArrow píše:Jen tak mimo spellshaper, o jaké synchronizaci, službách a aplikacích mluvíš?
Mluvím o synchronizaci systémového nastavení, sdílení WiFi sítí, sdílení otevřených záložek napříč zařízeními, hesla, oblíbené položky a další v prohlížeči, zapamatování MS účtu napříč aplikacemi, universal apps a podobně. Jsou to sice drobnosti, ale ve výsledku mi ušetří nejvíce času.
AIKON píše:Tak zrovna Core M je důvod proč nemám Surface 3 - čekám na čistě pasivní chlazení - takže Core M je pro mě malý zázrak. Výkon nepotřebuju, internet, Office, film, i PSko by na tom mělo jet.
Telefon - hodně bych uvítal něco s mým fotomodulem, 128 verzi paměť a displej 5-5,5 spíše k té 5,5, voděodolné provedení by se hodilo. Nojo ale pár zákazníků chce a trh nabízí to co koupí masa lidí.
Tak to pro tebe zřejmě bude Surface Pro 4 ideální. Pokud se tedy ty spekulace potvrdí.
Pokud telefon pro W10 bude už podle Surface divize MS, tak se těším. Pokud to stále bude více Nokia, tak to asi nebude nic revolučního.
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od biscuit84 »

iOS mam uz 5 rokov a aj ked ma svoje muchy, tak nad WP zatial jednoznacne vedie. WP som subezne pouzival spolu s iOS a Androidom 2,5 roku, takze mozem trochu porovnavat. Pozitiva ti vymenovavat nebudem, skor poukazem na negativa oboch OS cisto z mojho subjektivneho pohladu. Takze negativa WP - na mojom HTC 8X som mal permanentny problem s otvaranim priloh v mailu. Len podotykam, ze email mam na hotmailu patriacemu pod MS a prilohy boli casto v Excelu ci Wordu a stavalo sa mi, ze mi casto otvorilo cisty list a text ci graf nikde, spravne sa priloha zobrazila az po restarte celeho zariadenia. takisto uplne nepouzitelny bol skype (na to, ze patri opat MS tiez vec na zamyslenie). Dalsia vec Dropbox, existovala len akasi neofiko appka, ktora sa po akomsi mensom update stala uplne nespustitelnou. Google aplikacie (Gmail ci YouTube) tiez dost velka katastrofa. Navyse HTC sa uplne vykaslalo na akukolvek podporu ( este vo februari, ked som svoje 8X predaval ani len naznak updatu na WP8.1), tomu sa ale kupou Lumie vyhnes. Teraz negativa iOS: ten sa sice v niektorych veciach vyrazne otvoril (mozes instalovat klavesnice 3.stran, do notifikacneho centra si dat widgety, atd...), ale v niektorych veciach zostal stale dost uzavrety (hlavne v tych, ktore by mohli ulahcit prestup ku konkurencii). cez bluetooth tak mozes posielat subory len medzi iOS zariadeniami pomocou funkcie AirDrop, absencia MassStorage. a fakt je dost blbe prepojenie, ked mas smartphone, tablet a notas s inymi OS. Spolu Apple veci funguju skvele, pokial ale zacnes OS zariadeni kombinovat, priprav sa na nekompatibilitu, ktoru budes musiet obchadzat kadejakymi appkami, co je len zbytocna komplikacia. ... bugy tu spominat nebudem, Apple ich riesi pomerne promtne, co sa o MS obzvlast pre ne-Lumie moc povedat neda...
A k samotnemu iPhone 6+: foti skvele i za horsieho svetla, aj ked na L1020 nema, vydrz vyborna a 5,5" displej v pohode zvladam ovladat 1 rukou :)
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od AIKON »

Díky za dlouhou odpověď - HTC ano bohužel ale v podstatě nic z toho se Lumií netýká - Office fungují, Dropbox nepoužívám - podporu již má, Google - je sprosté slovo takže proč si to tahat do telefonu když to neumí nic navíc spíše za MS a jeho službami zaostává - 130GB grátis na OneDrive, Outlook, webové Office, - mapy HERE. Youtube - tak tady nutno říci, že aplikace od MS byla lepší než jakou nabízí sám Google pro Android - to že se G chová jak se chová a aplikace musela být zrušena je věc druhá - ostatně stejně moc nechodím.
K iOS - klávesnice, widgety a td.... FUJ - stačí základ mám rád jednoduchost netřeba to zasírat, takže uzavřený OS nevadí - zvyk z WP :D Ten Bluetooth ale dost mrzí....
Co třeba Siri? Umí hledat v ČR? Myslím zda je opravdu podporována oblast. Bezdrátové nabíjení - počítá se s ním? NFC? VoLTE?
biscuit84
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 330
Registrován: sob pro 11, 2010 13:31
Zařízení: iPhone X,Note8,Honor9,iPad Pro 10,5”
Bydliště: Olomouc

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od biscuit84 »

mno, NFC iPhone ma, ale zatial je pouzitelne len k ApplePay, takze v nasich koncinach de facto k nicomu :) ale Apple udajne uvazuje, ze ho schvali aj ku komunikaci k prislusenstvu, aj ked sa obavam, ze sa to zas bude tykat len Apple veci. Siri samozrejme dokaze identifikovat aj poziadavok na vyhladanie v CR/SR, ale prikazy musis samozrejme zadavat v anglictine a plna lokalizacia v CR zatial nie je. aj ked popravde Siri je skor taka zabavka a po case omrzi :) Bezdratove nabijanie-tazko povedat, AppleWatch ho ma, takze mozno ho bude mat aj nova generacia iPhone. 1 GB RAM mi zatial nevadi, vsetko slape ako ma a multitasking tiez funguje v pohode. LTE zvlada vsetky frekvencie, na ktorych sa v nasich koncinach vysiela. Inak pokial ti viac sedi UI WP a mnou spominane problemy si na WP neregistroval, tak chod do WP opat. iOS je v sucasnosti nieco medzi BB a Androidom a nie kazdemu to vyhovuje :)
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od Wertigo »

Po dlouhé době tu vidím nezaujatý popis z pohledu uživatele. Tleskám
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od AIKON »

Jj taky rád vidím takový postoj a i se dost divím, že je mi opět spíše doporučován WP od iOS uživatele.
No myslel jsem, že NFC už funguje se vším, pokud to bude v budoucnu s Apple produkty tak to je stále problém - třeba v práci si pouštíme muziku z BT/NFC repráku, takže potřebuji použitelné řešení. To LTE - předpokládám když si psal všechny frekvence tak i ten Vodafonní kočkopes 900MHz.
No stále mě lákaj ty aplikace, ale HW je zas omezen, tak uvidíme co přijde v létě na podzim na obou stranách.

Díky za rady :)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od mberdych »

NFC se používá jen pro párování, takže BT reprak bude v pohodě. Jen ho sparujes ručně.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od Wertigo »

Záleží,jaké spektrum aplikací pouzivas. Kupříkladu já jsem pro své potřeby kromě jedné specifické výjimky vždy našel srovnatelnou funkční náhradu za aplikace co jsem používal na androidu/iOS.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od Dragonerix »

Ano NFC jen pro parovani.. Ale to je právě ten důvod proč je to tak žádané. Přeci jen přiložit a poslouchat je super!
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od tslany »

Jenže ta kvalita audia při BT přenosu...
AIKON
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 281
Registrován: stř srp 20, 2014 5:20
Zařízení: Apple iPhone 6s Plus 64GB Space Gray

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od AIKON »

No kolega kousek vejš psal, že BT funguje jen s Apple - takže né s repro co je v práci Cambridge a Harman.
Kvalita je fajn - do hodně drahých sluchátek to možná poznáš, ale z těchto malých repro ne - to by muselo být jó repro a tichá místnost - což není.
Dragonerix
smartguru
smartguru
Příspěvky: 771
Registrován: úte pro 23, 2014 9:37
Zařízení: Lumia 930

Re: iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od Dragonerix »

Kvalita prez BT 4.0 s moderní technoligii je kvalitnější než kabel... Pak samozřejmě záleží na kvalitě repro a samotné zvukove stopy
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od mberdych »

Kvalitnější než kabel rozhodně není, ale hádat se nebudu. BT4 řeší spotřebu energie primárně. Nehledě na to, že audio zařízení s BT4 bude naprostá výjimka.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od CageJ »

Som sam komu mrzne Chrome na iOS 8.1.3 i 8.2?
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů