[app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od htcjirka »

Je jich mraky tak nemudruj, ja pouzivam napr. Music Pro od Sistog.Nacte vsechny pisnicky v telefonu (nemusis vytvaret zadne playlisty), zacnes kdekoliv a hraje az do konce vsech souboru.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od htcjirka »

Nezlob se na me, na 930 ho pouzivam denne a mezi foldery bez potizi preskakuje automaticky.Pak budes mit neplechu/bordel jinde na pametove karte, nebo nevim kde.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Re: [app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od hujer »

Whitefish aka. Bílá ryba [FISH] má zřejmě nějaký ideologický problém s WP, alespoň tak to na mě působí. Většinou je ale problém mezi displejem a židlí.
A teď už dost hádek děcka...
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Re: [app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od hujer »

No jen mi to tak přišlo, a pokud to tak není, tak tím líp. S kvalitou u aplikací, ano s tou souhlasím a i pro mne je to prioritní a jelikož se vývojem software i živím (tím pro PC), snažím se tento přístup udržet i tam. A je to pro mne prioritou jak u Meteoservisu i MusicManu a dalších mých aplikací.
Na druhou stranu, každá aplikace má svůj předurčený účel, zaměření a cílovou skupinu uživatelů, takže absence individuálních či specifických funkcí nelze považovat za chybu. Spíš se předpokládá, že takoví specifičtí uživatelé si najdou alternativu, která jim bude vyhovovat - a těžko budou přesvědčovat autora aby kvůli nim změnil celý původní koncept.
Uživatelský avatar
kalmia
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 476
Registrován: úte pro 28, 2010 18:26
Zařízení: Nokia Lumia 930 Black

Re: [app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od kalmia »

Také bych se přimlouval - už to tu někdo vzpomínal - za možnost vypnutí playlistu. Chci si někdy přehrát obsah jedné složky, ale pak musím playlist vyprázdnit, abych si zase přehrál obsah jiné složky.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od hujer »

Jo jo, rozšíření v podobném duchu a taky odporu "jiných režimů" je v plánu. Nicméně aktuálně zatím ve fázi kdy přemýšlím, jak to vše implementoval ale stále zachovat jednoduchost. Zatím to vypadá na řešení typu "režimy přehrávání", které bude možno aktivovat a používat tak MusicMan způsobem, který každému vyhovuje, ale současně neomezuje ostatní, kterým např. vyhovuje současný způsob atd.
lasted
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř úno 04, 2015 18:59
Zařízení: EX L930 , OPX, 950xl, Nexus 6P 128gb
Bydliště: jih moravy :)

[app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od lasted »

neslo by v prehravaci udelat aby to hned ve slozkach prehravlo skladby tak jak jsou? bez toho aby se pridavalo do playlistu :) díky
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od hujer »

Je mi jasné, že každý by chtěl přehrávat hudbu úplně jinak. Jeden chce mít možnost si složit co se bude hrát, rychle a hlavně z několika složek, jiný by chtěl zvolit startovní složku a pak už jen hrát do aleluja, a další zase rychle přehrát vybranou složku a vůbec žádný playlist nepotřebují atd. atd.
Nicméně MusicMan je primárně postaven na "nějakém" playlistu, takže odstranění této možnosti, tj. vytvářet playlist(y), by bylo krokem zpět resp. úplné popření toho, pro co byla tato aplikace vyvíjena. Takže pokud lze něco měnit či doplňovat, tak na tomto daném základě tedy se zachováním playlistu.

Každopádně rychlé přehrávání složek v další verzi bude. Zvolil jsem cestu tzv. FolderPlay režimu, tedy režimu, který si kdokoliv může, ale nemusí, zapnout a používat, a v tomto režimu pak lze rychle a přímo přehrávat složky vybrané přímo v "průzkumníku" tj. ze stránky Soubory.
Aktuálně tuto verzi dokončuji a testuji, datum veřejného uvolnění zatím neznám, ale dlouho to trvat nebude...
lasted
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 115
Registrován: stř úno 04, 2015 18:59
Zařízení: EX L930 , OPX, 950xl, Nexus 6P 128gb
Bydliště: jih moravy :)

[app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od lasted »

jasné rozumím, tak díky za info :)
jinak aplikacka v pohode. jen jsem si řekl že se zeptám kdyby náhodou:).. nicméně podpořil jsem koupí plné verze:), jsem teda zvědav na aktualizaci
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od hujer »

První větší update této aplikace přichází s mnoha vylepšeními, změnami a novými funkcemi. Kromě lehkého tunningu grafiky prostředí lze nyní rychle přidávat obsah složky do playlistu a hlavně, jedním kliknutím přehrávat zvolenou složku.

Tady je changelog:
• Malé změny designu, v záhlaví je nyní zobrazován ukazatel zaneprázdnění aplikace.
• Možnost přidat všechny skladby z vybrané složky do playlistu jedním kliknutím [ikona složky +].
• Folder-Mode, režim pro rychlé přehrávání všech skladeb z vybrané složky [ikona složky ▶].
• Rychlé přepínání mezi normálním a Folder-Mode režimem pomocí ikony v záhlaví.
• Možnost také kombinovat Folder-Mode a normální režim.
• Nové možnosti přidány do nastavení aplikace. Např. lze vypnout obrázek na pozadí nebo potvrzování u Folder-Mode režimu.
• Mnoho drobných vylepšení a oprav chyb.

Obrázek Obrázek Obrázek

Přečtěte si článek k vydání této verze:
http://magazin.softimage.cz/musicman-2- ... -slozkach/" onclick="window.open(this.href);return false;

Více informací a stažení této aplikace najdete na oficiálních stránkách:
http://www.softimage.cz/products/musicman/description/" onclick="window.open(this.href);return false;
JiriE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: úte lis 01, 2011 10:30
Zařízení: Lumia 930

[app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od JiriE »

Děkuji, krása, to je ono.
A ještě možná malá připomínka. Není hned jasné, proč se ony symboly (+ nebo >) při přepínání režimů na některé složce zobrazí a na některé ne. Ano, na složkách, které mají podsložky, to není. Nebylo by tedy možné tyto složky nějak graficky odlišit? Nějakým zdvojením či jinak. Usnadnilo by to orientaci i při další práci se soubory.
A námět pro další úpravy - proč by nemohlo jít přehrát (nebo zadat do playlistu) i nadřazenou složku se všemi podsložkami ;-) ?
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od hujer »

O tom rozlišení ikon složek budu přemýšlet. Samozřejmě, nic na tom není, jediným "problémem" je určitá pomalost aktuálního WP8.1 API při procházení složek/souborů. Proto MusicMan dělá některé věci "na pozadí". Nicméně i tak se nelze vyhnout jistým problikům a zpožděním v zobrazení atd. Ale jak říkám zkusím a uvidíme, jestli je to akceptovatelné.

Co se týče té druhé otázky, je to poněkud složitější i když se to na první pohled nezdá. Když opomenu již zmíněný problém s pomalostí procházení složek (což já neovlivním a u WP10 to možná bude lepší), znamenalo by to přidání všech souborů ze všech pod-složek do playlistu, což může být v některých případech ohromné množství souborů a někdy dokonce všechna hudba, kterou uživatel např. na SD kartě má (zvolí-li nejvyšší tj. root složku). Samozřejmě se můžeme bavit o omezení např. jen na jednu úroveň, ale to zas budou jíní namítat, proč nejde více úrovní apod. A nakonec, někdo prostě nebude chtít přidávat do playlistu vše včetně podsložek ale jen tu vybranou atd. atd. A na závěr je tu ještě problém, jak tyto funkce zahrnout do GUI resp. ovládání aplikace. Pokud např. namísto přímého přehrání složky zobrazím něco jako malé menu, kde uživatel vybere akci, už tam vždy bude jeden mezikrok navíc. Možná by bylo řešením to, že si uživatel, třeba rychlou volbou z panelu v záhlaví jako je tomu nyní u přepínače režimů, zvolí jakou variantu chce aktuálně použít a podle toho se akce po kliknutí na [▶] provede.
Hm, uvidíme, asi to nechám koňovi, ten má větší hlavu... :)
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

[app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od hamoun »

Diky za update ... prechazim zpet k teto aplikaci :)
.. nasel jsem jen drobnost. po prvnim spusteni adresare v rezimu prehravani adresaru to vypise dialog s dotazem o prepisu aktualniho playlistu a celou dobu, co je dialog v popredi telefon vibruje ...
podruhe uz to neudela.

ted jsem prehral soubory na karte jinak, pustil app a udelalo to zase .. je to ale drobnost ..
mozna to dela pri prepnuti z prehravani slozek na playlisty a zpet .. ale taky ne porad :)
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od hujer »

Divné. Párkrát se mi to taky stalo, když jsem aplikaci testoval, udělal jsem nějaké změny a pak už jsem problém neměl. Každopádně to vypadá na nějaký systémový problém v API apod. Zkusím se na to ještě mrknout a něco vymyslet a nebo prostě to zavibrování zruším a bude po ptákách...
hamoun
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 325
Registrován: úte úno 05, 2013 8:48
Zařízení: Nokia 930 (W10M)

[app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od hamoun »

Diky ... to je fakt jen drobnost .. neprisel jsem na pravidlo, jak toho opakovane pravidelne dosahnout :)
JiriE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: úte lis 01, 2011 10:30
Zařízení: Lumia 930

[app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od JiriE »

Složky a podsložky - pravda, ťuknutí na root by byl asi dost problém.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od hujer »

Jo jo, no však uvidím co se dá vymyslet, třeba mě nějaké rozumné řešení napadne...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

[app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od JirkaTom »

Námět na vylepšení: V žádném místě aplikace -- v přehledu playlistů, při přehrávání skladby ani ve volbě "playlist" v základním menu -- není informace (nápis) o tom, jaký je právě vybraný playlist. Bylo by možné to do vyjmenovaných míst zakomponovat ?
Jinak na daný účel již v této podobě je aplikace použitelná (hovořím o plné verzi)...
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Re: [app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od hujer »

No to není, jelikož aktuální playlist je jen jeden a jeho obsah se může průběžně měnit. Třeba nahraješ určitý playlist a pak do něj přidáš další skladby, spustíš přehrávání složky atd. Takže to vlastně nemá žádný smysl.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

[app] MusicMan • souborově orientovaný hudební přehrávač

Příspěvek od JirkaTom »

Vycházel jsem ze situace, kdy nechci nic měnit a přidávat a občas si chci poslechnout nějaké vybrané kolekce skladeb, které mám uspořádané v pojmenovaných playlistech. Vyberu Playlist - řekněme "Do auta" a ve chvíli, kdy vyberu, se informace o tom, co jsem vybral "zahodí". Přitom by v hlavičce někde mohl svítit nápis "Do auta"...

No a při eventuálním přidání další skladby do právě hraného playlistu "Do auta" vedle nápisu rozsvítit např. blikající hvězdičku - jako že se playlist změnil a abych o tom věděl a případně si ho uložil pod novým názvem nebo přepsal starý.
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 27 hostů