Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od Sandra »

Uvažuji o tabletu s Windows 8.1, ale dozvěděla jsem se, že pro bezproblémové používání je nutné minimálně 32 GB úložiště, spíše 64 GB (že těch 16 GB si spolknou samy Windows a jejich aktualizace) a 2 GB RAM. A tak nějak se v nabídce moc neorientuji, proto bych se chtěla zeptat, co byste doporučili za co nejnižší cenu s co nejlepšími parametry. Displej bych radši chtěla 4:3, ale pokud nebude, nedá se nic dělat. 3G v tabletu nepotřebuji. Naopak podpora alespoň 64 GB paměťových karet by byla prima a kdyby uměl i větší, bylo by to lepší do budoucna. Rozlišení displeje samozřejmě vede retina, ale stačí i nižší, 1024x768 na kvalitním displeji mi stačí. A displej nesmí být AMOLED. Na značce mi nezáleží, hlavně aby nebyl pořád v servisu. Pouze nový z kamenného obchodu v Praze.
Děkuji.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od Sinpa »

Lenovo miix 3. Na PCT ted zrovna vysel test.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od Sandra »

Děkuji. Mimochodem, co je to PCT? Můžeš mi poslat odkaz?
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od myscho »

http://pctuning.tyden.cz/hardware/noteb ... at?start=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od Sandra »

Děkujuuu :-) Za tu cenu je Lenovo asi fakt bezkonkurenční a navíc se mi líbí poměr stran 4:3 (ač jinak nedám dopustit na širokoúhlé, tak u tabletu mi toto vyhovuje více a i telefon bych takový brala, ty ale už nejsou).
Akorát jsem nedohledala, jaká je maximální velikost paměťové karty, jestli 64 nebo 128 GB, víte to někdo?
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od Sinpa »

http://shop.lenovo.com/cz/cs/tablets/le ... es/miix-3/" onclick="window.open(this.href);return false;

max 64GB
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od Sandra »

Díky moc.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od Sandra »

Tak jsem nakonec koupila Asus Transformer Book T100TA a musím říct že jsem spokojená, je rychlý, reaguje okamžitě a výdrž při práci přes 11 hodin je super. Ještě koupit paměťovou kartu a bude to dokonalé. Akorát mě zlobí klávesnice a že ve Windows 8.1 nemůžu použít své kontakty a kalendář... Jinak jsem spokojená :-)
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od chmeldas »

Kalendář a kontakty samozřejmě používat můžeš. Já je v Miix 2 s Win 8.1 mám.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od Sandra »

Tak mi řekni jak? V nastavení je možnost přidat Outlook.com a Exchange a ani jedno nemám. Mám kontakty a kalendář na iCloud a používá to standard carddav a caldav a to prostě přidat nejde (a nebo je to tak dobře ukryté, že jsem to prostě nenašla). Řešením nicméně není přejít na Outlook.com, protože ten pro změnu nejde použít v OS X, který je mým primárním OS. Takže trochu začarovaný kruh. Všechno funguje v mobilech, iCloud mám ve své Lumii a kalendář i kontakty používám, ale v tabletu s Windows 8.1 ani jedno použít nejde...
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od chmeldas »

Používám primárně řešení od MS, tak to mám jednodušší, ale tohle by ti mohlo pomoct. http://superapple.cz/2011/10/jak-na-icl ... windows-2/" onclick="window.open(this.href);return false;
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od Sandra »

Děkuji, toto asi funguje, resp. záložky a fotostream fungují, ale kontakty a kalendář vyžadují Outlook a ten nemám a kupovat ho nechci, je moc drahý. A s ničím jiným to asi synchronizovat nejde, odkazuje mě to na web icloud.com...
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od chmeldas »

A v Lumii ten kalendář a kontakty máš?
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od Sandra »

Juju, v Lumii mám obojí a můžu je nejen zobrazit, ale i upravit, přidávat a mazat a všechno funguje a zobrazuje se to správně i na Macu. Jenže WP8.1 má přímou podporu pro iCloud, když tam přidáváš nový účet, je tam iCloud mezi možnostma (to byl ostatně v létě důvod, proč jsem si nainstalovala WP8.1 developer preview :-) Ve WP8 totiž tahle možnost ještě nebyla).
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od chmeldas »

To se mi bude hodit až budu koncem roku přechazet zpět na jablko. V Lumii máš komplet kalendář a kontakty, tak je synchronizuj s Live ID a to pak přidej jako účet do tabletu.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od Sandra »

Jak je mám synchronizovat s Live ID? A co vůbec je Live ID? Jinak do tabletu se přihlašuji pomocí svého účtu Microsoft (@outlook.com), který stejný mám i na Lumii.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od chmeldas »

Live ID je MS Account (@outlook.com). Když máš nastaven stejný účet na obou zařízeních by jsi měla kontakty i kalendář vidět.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od Sandra »

Nemůžu je vidět, protože mám kontakty a kalendář na iCloud, nikoliv na Outlook.com. Prostě používám Apple ID a nikoliv MS Account pro kontakty a kalendář a řeším, jak toto Apple ID (tedy iCloud) přidat do Windows 8.1, abych se dostala ke kontaktům a kalendáři i odsud. A přesun kontaktů a kalendáře z iCloud na Outlook.com není řešení, protože to bych se k tomu zase nedostala z Macu, což je větší problém, než že se k nim nedostanu z tabletu.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od chmeldas »

A co nahrát do tabletu iTunes. Tam se ke kontaktům a kalendáři určitě dostaneš.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Tablet s Windows 8.1 - jaký?

Příspěvek od Sandra »

Nedostanu, už dávno v iTunes kontakty a kalendář nejsou. Navíc já k tomu chci mít přístup a používat to v kombinaci s kancelářskou činností.
No ale nakonec jsem to vyřešila instalací Outlook 2010, který se sice špatně ovládá dotyky, ale zobrazuje mi kontakty, kalendář i poštu a zkrátka dělá to co má. Ale teda musím říct, že doufám, že ve Windows 10 to už bude vyřešené, nerada používám "neoficiální" řešení.

edit: mimochodem, kdybych teď nainstalovala Windows 10, aktualizuje se mi to potom na finální verzi a zůstane to aktivované? Četla jsem, že Windows 10 dostanou zdarma všichni, tak by mě zajímalo, jak se to bude řešit. A půjde mi i nadále použít Office 2013, který jsem dostala? Nemám totiž instalačku, jen licenční kód na štítku.
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 66 hostů