Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
DEEREman
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 14, 2014 12:02
Zařízení: Lumia 620

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od DEEREman »

Ano tak moje 630 DS má W10! :) Jede to, mírně seká, ale použitelné! Jenom hoši nechoďte do nadstavení! Jestli to předtím byl chaos? Teď je to bordel! Ale jinak to hodnotím kladně i když to je raná verze. :) Nejvíce se mi líbí pozadí za dlaždicemi krásně to systém oživí! :) A další věc mám Telefon T-mobile a druhou dlaždici Telefon, což mě stve! U WP 8.1 stačilo dlaždice sloučit a pak rozdělit tím se to opravilo jenom u W10 to nejde sloučit! :'(

EDIT: Česká klávesnice jde psát tahem Swimp nebo jak se to jmenuje. :) Ale pokud někdo má už "uložená" slovíčka není to rychlejší. Možná pokud by si člověk zvyknul psát tahem, ale mi to úplně nevyhovuje.
HonzaBRR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 265
Registrován: sob črc 27, 2013 7:39
Zařízení: Nokia Lumia 720

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od HonzaBRR »

DEEREman: Swype? No hurá :D A jaký je rozložení kláves? Jako má WP8, nebo jaký bylo u WP7?
DEEREman
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 14, 2014 12:02
Zařízení: Lumia 620

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od DEEREman »

Nějak se nemohu domluvit s OneDrive tak fotky později. No dejme domu, že jsou stejně rozložené, akorát klávesy "Shift, čísla, enter, delete, háček a čárky" jsou jinak barevně odladěná světlejší. Klávesnice je rázem přehlednější, ale co mě štve je messenger, když chci totiž vložit smajlika musím se dostat přes klávesnici čísla do čísel a pak do smajlíků. Chápete mě? :D
Tomaš K
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: stř lis 09, 2011 19:22
Zařízení: Lumia 930 Orange Denim

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Tomaš K »

Čo ten Thinkpad čudlik je tam? A čo všetko sa s nim sa robiť?
DEEREman
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 14, 2014 12:02
Zařízení: Lumia 620

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od DEEREman »

Je tam a nejde nic! Ale perfektní je odepisování z horní notifikace! :) Akorát funkčnost není vždy! :(
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od tslany »

"ThinkPad čudlík" :) Trackpoint ;-)
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od chmeldas »

Trackpoint/zdivočelá bradavka :D
Tomaš K
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: stř lis 09, 2011 19:22
Zařízení: Lumia 930 Orange Denim

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Tomaš K »

:))))
Uživatelský avatar
Royce
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: pát říj 04, 2013 6:43
Zařízení: NOKIA Lumia 920

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Royce »

klitoris ;-)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Trackpoint tam je a funguje dobře, ale mě se nedaří stáhnout český slovník :/ nastavení je bordel, ale je to hlavně o zvyku a momentálně vede 80% do původního nastavení..... Osekaná verze mi nepřijde... Video, které dneska uveřejnili vůbec nekoresponduje se současnou verzí systému.... univerzální aplikace fotogalerie asi nějak univerzální není, protože na PC s W10 přišel update na vyšší verzi a v telefonu je stále ta stará.... Jinak systém poměrně použitelný, ale brzo ještě hodnotit :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Pro ty co mají W10 úspěšně nainstalováno: Jde vám nainstalovat aplikace Windows Insider? Jde mi hlavně o to, že na blogu MS je napsáno jak rozchodit CZ klávesnici, ale bohužel je k tomu zapotřebí tahle aplikace a mě nejde :/
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Wertigo »

Link na blog?
Edit: Někdo už nějaké zkušenosti na L830? Funguje call filter a quiet hours?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Všechny mobily, na které je určena první várka W10 TPFP, mají SNAPDRAGON 400. Zdá se, že to ladili zatím jenom na něj ? Možná souvislost s využitím system partition ?

EDIT: jaké jsou první dojmy - tapeta, nastavení, OneDrive ?
DEEREman
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon dub 14, 2014 12:02
Zařízení: Lumia 620

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od DEEREman »

Tapeta perfektní systém to oživí, nastavení je teď bordel a one drive mi nějak švindluje. :)
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Tapeta je super, nastavení je o zvyku a hlavně spousta položek není dodělaná, OneDrive je stejný, aplikace Foto není dodělaná, ale vypadá super (a načítá foto z OD) :)

Blog: http://blogs.windows.com/bloggingwindow ... d=12319912" onclick="window.open(this.href);return false;
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od relouth »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=FfNoqbm7ztE[/youtube]

Otazka:cez co funguje spatna vazba ? system rozdali ludom,ale ako vedia co sa im paci a co nie ?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Je tam aplikace Windows Feedback, která se dá vyvolat stisknutím Volume Down + Power.....

Opakuji otázku: Jde vám nainstalovat aplikace Windows Insider na W10?
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Otestoval jsem to dnes na Lumia 635. Moje poznatky a můj názor je zatím velmi smíšený.

V ohledu UI/UX si připadám trošku ztracený... toto se snad během času zlepší. Berme příklad "photo app". Sice vypadá lépe, nicméně menu je přístupné pouze z hamburger tlačítka a nelze jej vyvolat tahem z boku, což je divné, protože jej lze uklidit tahem z boku zpět po vyvolání...
Nastavení ? To je jeden velký chaos. Někde je původní nabídka, jinde je nová s prťavým fontem a pěkně hnusnými přepínači, pozadí bílé, i když mám nastaven tmavý motiv. Někde je hamburger tlačítko, jinde je pivot... je to těžký život.
Tapeta na pozadí je vcelku dobrá věc, vypadá to dobře a hlavně v app menu to vypadá zajímavě, tady výhrady nemám. Dlaždice jsou trošku průhledné ale ctí buď svou a nebo barevnou kombinaci motivu.
Aplikace pro číselník je divná, myslím si, že mohli minimálně čísla zvětšit. Lišta nahoře nejde měnit tahem do boků, ale pouze klikáním na prvky. Prvky mají výrazně jiný design než všechny prvky okolo ve Windows Phone.
Větší kombinace dlaždice mi jde pouze u hubu lidé, který ale po rozklinutí vypadá stejně, předpokládám, že ve finální verzi bude jiný, stejně jako SMS aplikace, která byla prezentována jiná.
Stahování akčního centra je utrpení provázené sekáním animace a někdy nereakcí na dotyk. Názvy akčních tlačítek nejsou kompletní, pokud jsou dlouhé a telefon nijak neudělá chytrou zkratku, prostě text usekne.
Posun dlaždic je samozřejmě silně zasekaný, ostatně jako celé TP, což vzhledem k tomu jak komentovali někteří zaměstnanci na Microsoftu, kdy hlásili, že je to smooth, beru jako vtip.

Pokud shlédneme video od Joe Belfiore zjistíme velmi rychle, že v TP uvolněném včera vlastně polovina zajímavých věcí není (Outlook Mail, Outlook Calendar, Touch Office etc.)

Jako prezentace dobré, ale na používání silně k ničemu, to mi tu nikdo nemůže tvrdit. Takto nechutný pocit jsem měl naposledy z Androidů za 2000 Kč.

Chápu, že je to TP a bude mít chyby a problémy, nenadávám a nesoudím, ale některé věci jsem čekal určitě už trošku jinde. Hlavně co se UI/UX designu týká. Jako kdyby v MS nevěděli jak vlastně má jejich nový systém ve finále vypadat a jeden tým dělal to a druhý zase ono. Vrcholem jsou některé přepínače se zakulaceným rámečkem a jiné klasicky hranaté.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

maxxz: Díky za velmi solidní, podrobný popis. Zřejmě jsem ušetřil 3 tis. Kč za pokusný L630. Popis mi k vytvoření obrázku stačí a asi počkám, až to uvolní na moje Lumie...
K poslednímu odstavci tvého příspěvku: přesně stejný pocit mám z W10 TP pro PC. Jako by nevěděli, co s tím...
Asi to chce dát tomu všemu čas...
Uživatelský avatar
chobotmilan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv srp 22, 2013 19:22
Zařízení: Lumia 950 xl
Bydliště: Kamenná Poruba

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od chobotmilan »

Čavte,potrebujem poradiť,ako to vlastne funguje,keby som teraz niekedy stiahol Windows 10 a budú tam zavady a na jeseň,alebo neviem kedy,príde opraveny Windows 10,bude sa my to dať nejako aktualizovať na dobrú verziu,alebo my ostane ta zavadna?
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 hostů