Lumia 1020: Vydrz baterie

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
Uživatelský avatar
Antuch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 117
Registrován: pát říj 25, 2013 5:51
Zařízení: Asus Zenfone 5
Bydliště: Trutnov Pyčo!!!

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od Antuch »

takže po továrním nastavení a pohrání si s programy na pozadí mám teď cca 68 hodin od posledního nabití a zbývá mi ještě cca 37%...

Běžné používání wifi, občas focení bez blesku, hodně sms, pár hovorů, poslech hudby...takže reálně 2 dny výdrže je myslím skutečnost:-)
Northimn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: ned lis 03, 2013 21:58
Zařízení: Lumia 1020 White

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od Northimn »

Antuch - jsi na datech? Jaké připojení k síti máš? Jaké máte pokrytí?

V Trutnově 4G od Vodafonu nic moc, lepší ani nezapínat, 3G docela žere. Hodně si čtu (zprávy, knihyú, tj. displej jede. Wifi, synchro jednoho emailu, 2-3 sms, 20-30 minut hovoru - a maximálně 16 hodin výdrž. 2x jsem reklamoval, 2x nic - přičítám to špatnému signálu.
Uživatelský avatar
Antuch
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 117
Registrován: pát říj 25, 2013 5:51
Zařízení: Asus Zenfone 5
Bydliště: Trutnov Pyčo!!!

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od Antuch »

no, já na jaře přešel k Vodafonu s číslem a dostal jsem sim LTE, nicméně při nastavení na 4G mi na lumii 820 neustále padal signál telefonu i přes to, že jsem ani mobilní data zaplá neměl, pak jsem nechal vyměnit sim a problém přestal. Každopádně mobilní data používám minimálně. Všude okolo mne je wifi a já zas nemám potřebu být přijpojen pořád. Ale co se týká signálu mobilní sítě, tak se tady za poslední měsíce dost zlepšil. Venku to jede na H i H+ bez problému, doma je to horší (když jsem to zkoušel).
A výdrž baterie: vypnul jsem onedrive na pozadí, fb, nápovědu...skype a whats up jsem nechal povolené. Hodně píšu sms, takže to displey jede pořád )zapnout, vypnout...) Telefonuju taky. Net jedu přes wifi, každý ráno na wc nebo když se mi nechce zapínat noťas:-) K tomu hudba do sluchátek.
3 dny jsou pro mě překvapení, ale normálně mi i lumia 820 při takovým používání vydržela 2-2,5 dne.
Northimn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: ned lis 03, 2013 21:58
Zařízení: Lumia 1020 White

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od Northimn »

Až mě někdy vydrží telefon 48 hodin, tak bouchnu šampaňské. Teď na to peču, stejně nabíjím každou noc, tak mám puštěnou i gps (kvůli fotkám).
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od JirkaTom »

Pro zajímavost - test výdrže mobilu Lumia 1020 při malém vytížení, obtah obrazovky:

Obrázek

Vydrželo to zapnuté 7 dní a 3 hodiny, ještě den by to dalo. Popis:

Vše co je možné, vypnuté (wifi, mobilní data, GPS, aktivní dlaždice, běh aplikací na pozadí, aplikace)
Bylo vyfoceno cca 20 snímků (5Mpx), zasílány na OneDrive, po dobu zasílání zapnuto WiFi. Nějaké SMS, cca 10 krátkých (do cca 1 minuty) hovorů, nějaké aktualizace aplikací (opět spuštěno WiFi). Několik minut denně Internet (s WiFi). Odhaduji, že obrazovka byla zapnutá celkem cca půl hodiny na všechny akce.

Beru to jako pokus, jak dlouho by se dal používat mobil Lumia 1020 jako "hloupý mobil" s kvalitním foťákem.
Samozřejmě takhle provozovat mobil je nesmysl, ale třeba se informace budou někomu hodit... :)
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od mbelas »

Nevěřím :-) ...heh to co děláš s L1020 ty a tohle já udělat tak jsem na 4-5 dnech max..............Mám to otestované několikrát.............Mám L1020 bez DP, jen Cyan + WP8.1 ....ono se kdesik psalo že WP 8.1 update 1 bude řešit baterku né ?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od JirkaTom »

Zkusit počkat na Denim. Nebo přejít na dev verzi... Ta výdrž může být tím.
zoldak21
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 06, 2015 23:21
Zařízení: Nokia

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od zoldak21 »

Zdravím, před pár dny mi dorazila nová L 1020 Black. První zapnutí, instalaci pár appek mi app baterie ukazovala appka při 100 % zbývající čas cca den a 18 hodin, po pár změnách to kleslo při 100 % na asi 8 hodin. Nemohl jsem přijít na to, co se stalo, tak jsem dal tovární a opět den a cca 18 hodin. Doinstalil pár appek a dnes jsem byl na hokeji (než jsem šel, měl jsem 100 % a den+15hodin) tak jsem zkoušel, fotil a nahrával a dostal se na cca 55 %, přetáhl jsem fotky, mobil nechal napíchlý na booku až na 100 %, a jen den a 2 hodiny, přitom jsem přiinstaloval pouze dvě appky (movie maker a lumia video trimmer, wifi+data off). Aktuální spotřeba (podle app baterie) strašně kolísá, bylo 3,8 %, nic jsem nedělal a vylítla na 17 %, před chvílí 1,84 %, teď 2,8 % (bez wifi, dat, gps atd). Aut. aktualizace a vše bych měl mít vyplé tak nevím, co ty výkyvy a změny. Před chvíli mi během půl hodiny zmizlo 8 %, a teď za hodinu procento.
Chtěl bych se zeptat, jak jsou na tom ostatní uživatelé L 1020, kolik jim to ukazuje při obnově továrního nastavení, zda jsou taky na cca dni a 18 hodinách?
Potom jak přesná je appka baterie, hlavně ohledně té aktuální spotřeby?
A nevíte prosím o nějaké přesné app, která by ukázala, co přesně teď běží a třeba i kolik to žere? Spořič baterie je fajn, ale ukazuje zpětně. Existuje něco, co ukazuej aktuálně? Prostě zapnu app, a ona právě teď načte, co vše běží?
Nějaká rada, co hlavně si zkontrolovat a vypnout případně? Jestli a jak se dá vyvarovat těm výkyvům? Wifi i data zapínám ručně.
díky
EDIT:
OS: 8.10.14219.341
revize FM: 3051.50009.1424.0003
revize HW:4.4.0.2
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od JirkaTom »

1. aplikace na měření statistik baterie jsou jen informativní a jsou samy velkým žroutem baterie.
2. hodnota zbývající energie je prediktivní údaj - nemá velkou vypovídací hodnotu
3. že při vytížení hodně kolísá spotřeba je normální
4. informace ve Spořiči baterie postačují na sledování baterie

Při testování je třeba v první řadě vyloučit vliv HW na samovybíjení. Pokud všechno vypneš - (data, wifi, gps, bluetooth, aplikace a běh aplikací na pozadí) a necháš mobil v klidu na místě s dobrým mobilním signálem, mělo by nabití klesnout nejvýše cca o 0.3 - 0.5 % za hodinu (přečíst údaj % ve Spořiči baterie na začátku testu a na konci testu).
Pokud klesne nabití o více než 1 % za hodinu, tak běží nějaký žrout na pozadí. Při velkých poklesech - několik % za hodinu a více může být vada HW - např. elektronika xenonového blesku.

Aplikace měřící okamžitou spotřebu spuštěných aplikací možná existuje, já jsem nehledal, ale třeba někdo ví...

Z vlastní zkušenosti: Lumie 1320 je při středním vytížení mobil s 2 až 3 denní výdrží a L1020 při stejném způsobu používání je typicky 1 denní mobil. To znamená, že při větší zátěži vybít L1020 za 1 den není nic neobvyklého...
zoldak21
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 06, 2015 23:21
Zařízení: Nokia

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od zoldak21 »

Tak jsem ve spořiči baterky uplně vše co šlo nastavil na nepovoleno a zapl letadlo. Výsledek:
http://www.2i.cz/ee3385af7c - začátek ve 12:00, baterka nějakou dobu už byla na 74 %
http://www.2i.cz/ff2294be6d - po 5ti hodinách
po vypnutí letadla a zapnutí wifi se načetl hned messenger a email, i když to mám vypnuté na pozadí, tedy email, messenger mi to nenabízí, jen FB mi jde zakázat a ten mám a baterka najednou padá, 25 minut po zapnutí jsem na 64 %, zkusil jsem tel vypnout a zapnout a 60 %

EDIT 17:42 - 58 % a zbývající čas ve spořiči 15h 24m, když zapnu spořič vždy, zvedne se to na 17h 42m
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od JirkaTom »

Ten test bez zátěže: naprosto normální, mám přibližně stejné (cca 0.5 % úbytek). Po 25 minut chodu pokles na 64 % se zdá taky normální. Systémové aplikace (některé) nejdou vypnout na pozadí. Nastavit na aktualizacei 1x za den (mail).
Na vypnutí a znovu zapnutí (hodně energeticky náročné) pokles 3-4 % mám taky. Celé se to zdá v pořádku...
Ale 2x silnější baterie by neškodila... ;-) (bylo by to ale těžké a vysoké)

EDIT: spořič jsem zkoušel u L1320 ze začátku, ukázalo se, že na výdrž téměř nemá vliv. U L1020 to myslím nebude jiné...
prinokia
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned říj 05, 2014 18:00
Zařízení: lumia 1020
Bydliště: Mníšek

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od prinokia »

Čus aj bambus. Tak včera mi přišel mobil 1020 z ARVATA, kam jej poslal RAMON. V příloze je popis závad a opatření.
No, čočka plovoucí se pohybuje dále zpožděně, takže při zastavení záběru s sebou obraz videa ,,trhne", a spotřeba energie? byl jsem na něm chvíli, žádná videa, dvě fotky, asi 10 minut na netu. Tak nevím, zda jim to nevrátit, sice vyměnili část optiky, ale asi to nebylo ono. Co myslíte?
Nyní je 14.23 hodin a kapacita má hodnotu 32%. Jsem na wifi a pět minut jsem si hrál s dlaždicemi.

U prvního obrázku jej musíte rozkliknout.jedná se o WP_20150307_004.jpg
Přílohy
WP_20150307_004.jpg
(150.6 KiB) Staženo 36 x
wp_ss_20150307_0002.jpg
wp_ss_20150307_0002.jpg (26.62 KiB) Zobrazeno 12710 x
wp_ss_20150307_0009.jpg
wp_ss_20150307_0009.jpg (22.5 KiB) Zobrazeno 12710 x
prinokia
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: ned říj 05, 2014 18:00
Zařízení: lumia 1020
Bydliště: Mníšek

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od prinokia »

Ahoj, dnes jsem sundal z nabijeckyv 07.00 a nyní v 12.00 mam 70%. Měl jsem dva hovory a asi 15 minut na netu (bez videi). Ukazalo mi to pokles baterie o 8% za 20 minut. Tak to dám zpět do opravy. Telefon jinak vyhovuje po všech stránkách a mam asi smůlu na kus. Pak dam opět vědět. Ještě musí vyřešit trhání obrazu při videu, kde má plovoucí čočka zpoždění. Cussik.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od mbelas »

No u mě po Denimu se sem tam stane, že baterka v klidu letí jak jeblá. Na pozadí nic nejde, vše zakázáno.
Nechci reklamovat, asi první zkusím HR a pak se uvidí se. Tohle je jedinná věc co mě u L1020 štve, baterka.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od mbelas »

Tak jsem nevydržel a musel L1020 zanést na reklamaci. Už mě to vytáčelo, mobil držel ze 100% do 70%, někdy i 50% a pak za noc mrtev.........2x jsem dělal HR a nepomohlo, dělalo to jak v režimu letadlo tak i bez letadla. Po HR jsem mobilu vypral většinu appek a nic tam nebylo , na pozadí nic nejde a pořád stejné, mobil vydržel 12h na živu a pak se vybil, kolikrát ani nezhasl display po 30-ti sec. a přestaly jít zvuky.....................no hrůza fakt........tak jsem do reklamačního protokolu připsal kromě extrémně rychlého vybíjení bez podstaty také černý flek na displayi a také malé smítko v čočce foťáku ............no uvidíme, už jsem byl bezradnej a musel jsem. Teďka jsem zvědav co servis......dám vědět........
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od mbelas »

Po třech týdnech co je mobil pryč jsme se dozvěděl, že se čeká na chybějící díl už dva týdny :-( ale na co konkrétně mi nenapsali......já se jen modlím ať L1020 dostanu zpět, neboť už novou neseženu. Co by mohl být ten chybějící díl ? Reklamoval jsem extrémně rychlé vybíjení ? kryt ? xenon ? asi těžko - to by měli mít skladem?. Dále flek černý na displayi ? Display snad by neměl být problém a tipuji to smítko ve foťáku , nový fotomodul ? Nebo že by se čekalo na novou základní desku ? No reklamace má být vyřízena do 26.7.2015 což je neděle , takže do 27.7.2015 (následující pracovní den) .....ach jo :-( to čekání zabíjí ......
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od htcjirka »

Vzhledem k tomu, ze xenon modul byl dosti poruchovy, mohou klidne cekat na nej.
Autorisak nic nema a ja mam na 1020 temer vse, neni nad to delat pozarucni opravy :-D
Ono i vzhledem k tomu ze v zari konci i Arvato a i vi to uz delsi dobu, tak se dily zbytecne nezasobi.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od mbelas »

A tak kdo bude poté zajišťovat servis pro Nokii ?
Mobil mám v záruce do 16.10.2015, takže bylo na čase s tím něco dělat dokud je v záruce. Ještě před měsícem se dala L1020 sehnat všude a nyní už nikde nic není, uvažoval jsem že koupím druhý kus.
Já jsem zvědav co s tím tedy zmastí, ale mobil chci zpět určitě.
Jen doufám že neřeknou, že díl nesehnali a tu máte peníze :-( ....
Po návratu mobilu ze servisu (pokud dojde) tak se ozvu co a jak jsem pořešil.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od htcjirka »

Bude centralni servis v zahranici.Arvato by melo byt snad do zari co se tyce Nokii a Microsoft telefonu.
Plina
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: úte srp 03, 2010 8:37
Zařízení: HTC Desire

Re: Lumia 1020: Vydrz baterie

Příspěvek od Plina »

Centrální zahraniční servis je pecka. Takže co jsem do teď pořešil osobně do týdne max., teď budu čekat měsíc. A kdo mi dá náhradní mobil? Nikdo.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů