Levný tablet Chuwi Vi8

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

cottage55:
Chci příští týden vyzkoušet nabíječku se stejnými parametry (5V/2A), ale značkovou, jestli to nepomůže. Jak už jsem psal, mám s nabíječkama a těma koncovkama do české zásuvky špatné zkušenosti.
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

A ještě jedna věc - aplikace pro Metro - příšernost!
Aplikace pro Metro nemají ve srovnání s těmi pro Android naprosto žádnou šanci. Např. VLC pro přehrávání videí - v Androidu je to promakaný přehrávač, s velkou spoustou možností nastavení (vč. ovládání jasu a zvuku přímo na obrazovce, nastavení titulků, přehrávání streamů, atd. atd.). V Metru? VLC pro Metro nemá(!) žádné možnosti nastavení. Prostě jen přehraje video, neumí titulky, nedá se měnit jas a zvuk (musí se ve Windows), prostě naprd. To samé čtečky e-knih - v Metru všechny rozhází nesmyslně text a nedají se nijak detailně nastavit (v Androidu můžeš nastavit u většiny z nich všechno na co si vzpomeneš). V tomhle Microsoft a ti, co pro Metro dělají aplikace, pohořeli. Kdyby měl tablet jen Metro, byl by nepoužitelný.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od spellshaper »

Nesouhlasím, jen se musí více hledat, protože se na tom někteří vyžírkové jako třeba zmíněné VLC přiživují. Prostě zapomeň na Andorid nebo něco jiného a hledej použití, ne jméno. S Metrem lze naprosto v pohodě fungovat.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od JirkaTom »

Můžeš vyjmenovat pár dobrých, použitelných aplikací pro Metro ?
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

Právě že jsem jich vyzkoušel víc, VLC byl jenom příklad.
Která aplikace pro Metro pro přehrávání videa má detailní nastavení nebo alespoň umí titulky (potažmo české)? Ve které aplikaci pro čtení knížek můžeš něco vůbec nastavit? Vyzkoušel jsem tři mimo tu, co je tam "vestavěná."
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od spellshaper »

Pro video mi nejvíc vyhovoval Power Media Player, sice nemá žádné pokročilé funkce, ale funguje dobře. Na YouTube mám Hyper a na Twitch gamestreams. Files and Folders Pro jsem používal na práci se soubory raději než Explorer, dokud jsem neměl myš. Na hudbu mám normálně Music aplikaci s Xbox Music předplatným a taky s ní nemám problém.
Většina her, co jsem zkoušel je super: Halo, Project Spark, ilomilo+, Guardians of the Galaxy, Rayman...
Čtečku už nepoužívám, myslím, že jsem tam tehdy měl Kindle a fungovalo to.
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

spellshaper:
Vyzkoušíme, uvidíme. :)
Zatím se nemůžu zbavit pocitu, že aplikace pro Metro hódně zaostávají za těma androidíma. Vím, Android má náskok.
Ale dám Metru šanci, přece jenom jsem "v něm" nováčkem, takže časem se uvidí.

edit:
Vidím, že máš Surface Pro 3. To má tuším 8GB RAM, Core i7 a 12" displej? To je paráda. Není ale ta 12-ti palcová obrazovka jako tablet už moc velká? Je to sice "mimo vlákno", ale to asi u nás moc lidí nemá, jsi s tím spokojený?
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od spellshaper »

Je to Core i5, 4GB verze. Překvapivě ho má u nás docela dost lidí, lze bez problémů objednat oficiálně, větší problém je spíš ta cena. Hodně je o něm v původním vlákně, včetně mého zhodnocení: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 30#p348890" onclick="window.open(this.href);return false;

Spokojený jsem velmi, je to komplexní zařízení, které opravdu jde použít jako plnohodnotný notebook a hodně jsem si oblíbil i pero. Jako tablet je spíše už těžký (800g) a při delším použití už je třeba trochu podepřít, ale jinak je to ok.

Jinak předtím jsem měl Surface RT, takže jsem byl dost dlouho jen na "Metro" aplikacích a pro bežný konzum typu iPad/Android to nebyl žádný problém. Surface Pro samozřejmě využiju mnohem víc, ale o tom už si může Android nebo iPad nechat jen zdát...
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Her Mister »

Jo to nabíjení může být nabíječkou...ty čínský moc nedávají ať tam mají napsáno cokoliv...
cottage55
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 29, 2014 17:43
Zařízení: Nubia

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od cottage55 »

Mimochodem, už je venku verze s dual-botem, která má i HDMI dle specifikací. Našel jsem jí například zde - http://www.aliexpress.com/item/Chuwi-Vi ... 90741.html
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od uni »

spellshaper: To klidně nechají, Apple nikdy neřekl, že iPad/iOS má nahrazovat PC/stolní OS:) To je jako psát, že si digitálky si mohou nechat o ručičkách jen zdát, ano, nejsou na to určeny:)
Na druhou stranu, Surface (resp. Windows RT) si může nechat zdát o užitečnosti jako má Android a iOS, byť by ji ale mít měl, to je ten rozdíl.
Nicméně dotaz, v Surface Pro, je GPSka dostupná i pro Desktop aplikace? Měl jsem v ruce nějaký tablet, kde s GPS mohla pracovat jen Modern UI aplikace, což bylo poměrně trapné. V Chuwi také?
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od spellshaper »

uni píše:Na druhou stranu, Surface (resp. Windows RT) si může nechat zdát o užitečnosti jako má Android a iOS
Nesouhlasím, kterou funkci Surface RT nemá a Andorid/iOS ano? Teď nemyslím jestli se ti ta aplikace líbí a vyhovuje ti, ale mluvím skutečně o funkci, kterou RT nemá?

U Surface Pro je to jednoduché, žádné GPS nemá.
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

uni píše:V Chuwi také?
Chuwi Vi8 GPS nemá. Ale na tomhle videu na Youtube, kde maník sundal kryt, je vidět (od 2:20 min.) na desce nápis WIFI BT & GPS (ten, co to komentuje, ale mluví jen o wifi a bluetooth):
https://www.youtube.com/watch?v=YTnx-fupZ30" onclick="window.open(this.href);return false;
Na žádné stránce o Chuwi Vi8 zmínka o GPS není, ve specifikacích prodejců taky ne a ve Windows přímo v tabletu též nic.
cottage55
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 29, 2014 17:43
Zařízení: Nubia

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od cottage55 »

Podle mě to bude stejný jak s tím HDMI. První verze chuwi hdmi nema (v konstrukci) přesto na základní desce vidět je.
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

Aha, takže počítají s dražší verzí, kde bude HDMI a GPS, takže to pak jen vyvedou ven... To je vykutálené. :)
cottage55
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 29, 2014 17:43
Zařízení: Nubia

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od cottage55 »

Verze s HDMI už je venku a má i dual boot. Takže kdo vi, možná tam je i ta GPS.
Naposledy upravil(a) tslany dne čtv led 15, 2015 19:39, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Zbytečná citace posledního příspěvku.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od uni »

spellshaper: Tak pro mě je z většiny funkčnost daná SW výbavou, ne kolik to má konektorů nebo jestli to tiskne přes USB, na to mám dekstopy a NB. Dál asi není třeba pokračovat:)
Aj, tak fakt mě nenapadlo, že jsou ještě tablety (vyjma WiFi iPadů), co nemají GPS, proboha:)
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od spellshaper »

uni: občas už tvůj fanboism přesahuje zdravé myšlení, ale dále už OT opravdu šířit nebudeme

GPS modul je často spojený s 3G/LTE modulem, takže naopak bych řekl, že většina WiFi tabletů GPS mít nebude
nevím jestli je to HW věc, nebo si prostě výrobce řekne, že bez 3G to GPS nemá moc cenu, ale často 3G modely GPS mají a WiFi ne a to i od stejného výrobce (třeba právě Surface)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od uni »

To je možné, úplně naslepo jsem v CZC nastřelil tablet co mi přijde pod ruku, za 2,5k s Intel Atom, GSM+GPS. Tedy ano, totální lowend je asi bez GPS, tedy i Surface Pro za 20k....
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od spellshaper »

A smysl tvé zprávy je v čem? Surface pro nikdy nemel 3G a nikdy nemel GPS. Surface 2 mel gsm a mel i gps. A určitě existuji jiné tablety, které gps taky mají, ale jak jsem psal výše, tak jsou to téměř vždy 3g/lte verze. Ty jsi jen nasel jeden z mnoha 3g/lte tabletu a pointa je v čem?
Jestli potřebuješ v tabletu 3g/gps, tak si surface pro nekupuj, to je tak jediné, co ti můžu poradit.
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů