Levný tablet Chuwi Vi8

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Her Mister »

Jazzie69 píše:cootage55:
Zatím jsem na obnovu systému neměl čas, ale snad to bude dnes nebo zítra. Takže dám co nejdřív vědět.

Akorát je trochu smůla pro ty, kteří o nějakém takovém tabletu uvažují, že tak klesla koruna, teď je dolar za 24Kč...
Nedávno jsem kupoval za stovku (USD) pro kamaráda telefon, kdy byl dolar za dvacku, teď si chtěl sám objednat ještě
jeden a divil se, že je to o 400Kč dražší...
Jo presne muj problem, ale s tim prd nadelame. Taky jsem nedavno posilal penize pres WU a koukal jsem jak ten dolar sel nahoru... :-(
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Her Mister »

tslany píše:Mohl bych poprosit odfotit, co je v tom BIOSu všechno na výběr za možnosti?
https://www.youtube.com/watch?v=0098TExUCJg" onclick="window.open(this.href);return false;

todle snad pomuze 8-)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od tslany »

Dík moc, nenapadlo mě, že to někdo bude dávat na YT jinak než noo tady mám foťák a budu s ním před tabletem máchat a nezaostří a nic neuvidíš :) Nechápu, k čemu tam proboha cpou tolik možností do těch BIOSů, to mají dávat do notebooků, a ne do tabletů :-D
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od uni »

tslany: Mě by zase nenapadlo označovat jakékoli flash úložiště jako SSD, kravina na entou:) Tedy, jsou úložiště typu flash a ty se pak dělí např. na: eMMC, pam. karta, SSD, EEPROM, ne že SSD je eMMC, pam. karta je EEPROM, apod. křížení.
Ostatně jednoduše, mrkni do specifik k SoC, je tam: "řadič eMMC 5.0" např., o SATA, kam se připojují SSD disky ani slovo. U Atomu pak záleží, na co jej připájí, může mít jak eMMC řadič, tak SATA (o jiným si můžeme nechat zdát a není ani cílem) kde pak můžeš připojit HDD, SSD nebo něco redukovat (eMMC ne, ten není dostupný jako komponenta pro koncové uživatele).
Ale jak píši, je to offtopic a snad již vyjasněno.
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Her Mister »

Marketing? Aspon muzou do desc napsat vice moznosti...ono stejne 95 procent uzivatelu vyuzije 5 procent (jakehokoliv zarizeni - napric vsema OS) a obracene
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od tslany »

Definice SSD je ta, že se tam nic netočí, takže paměťovka připájená na základní desku parametr "můžu s tím házet jak chcu a stejně se tomu nic nestane" splňuje :grin:
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od uni »

tslany: Uf, v rámci zachování min. svého psychického zdraví dobře. Vše flash je SSD, sice se tady u toho kroutím, když to píši, ale tak dobře:)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od tslany »

Jestli chceš, můžu to přesunout do samostatného vlákna, a tam se o tom klidně můžeme bavit aniž bychom se každý kroutili, a ještě si tam i přizvat další účastníky, ať zde nejsme OT :-D
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od JirkaTom »

Ono to stejně nakonec končí na jedné "buňce" paměti, a jde o to, aby neztrácela v čase bez napájení informaci a umožnila co nejrychleji co nejvíce přepisů svého stavu. Jak chytrý řadič (kontrolér, obslužný obvod) k té buňce vede a jak umí v čase rovnoměrně rozložit přepisovací zátěž na všechny buňky a jak jsou buňky uspořádány, je věc jiná.
Že je snaha co nejvíce integrovat k procesoru jak RAM, tak úložiště na jednu desku je taky jasné. Pro věci běžné spotřeby (tablety, mobily) už je to integrované. Bez možnosti to uživatelsky ovlivnit. Takže je skoro bezpředmětné o tom příliš spekulovat...
A hodně těžké je všechnu tu džungli správně pojmenovávat... :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od uni »

Jirka_t: Jasný a hezky řečeno. Jen je prostě třeba rozlišovat. To není jako u krabičky sirek, z USA nebo Ruská, že si vezmeš tu z USA, protože je z USA samozřejmě:) Ale pokud vedle sebe budou ležet dva tablety v obdobné cenové kategorii a u obou bude napsáno SSD, přičemž jeden produkt lhal a má eMMC, tak půjdu a budu šlapat po prodejci za klamání spotřebitele a výměna, a nová instalace, a, a, a. Není lepší tomu předejít správnou specifikací a především rozlišováním?
U tabletů s tím opravu bohužel moc nenaděláme, ale např. u NB už rozhodně můžeš hlídat že nedělá na tebe někdo betla. Tam už se dá eMMC/Atomu (a příp. přejmenovaným derivátům Celeron/Pentium) vyhnout.
Jinými slovy, eMMC není koncipován jako systémový disk pro PC a to, že jej výrobci užívají ve spojení se systémem Windows, který na úložiště přistupuje značně častěji než mobilní OS je prostě jen nouzovka, nic, nad čím by se mělo hýkat nadšením:) Ale co chceme u HW za sto babek nebo kam až tyhle příšernosti cenově padly.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od spellshaper »

uni píše:spellshaper: Už se to probíralo několikrát, ani na krámě není zas tak velký rozdíl mezi HDD a SSD, natož při výrobě. Je to jen a pouze marketing, cpát lidem do hlavy, že potřebují velký disk a ne rychlý. Číslo GB prodává. A chovávat si SSD až do drahých modelů.
Vždyť už z podstaty SSD, které je vlastně soustavou několika pamětí a navíc s vlastní logikou účinného zápisu, to dražší být musí...
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

Tak jsem se k tomu přece jenom dostal - obnovení do továrního nastavení trvalo ani ne 10 min.
Mrknul jsem, kolik to zabírá na začátku místa, tak z 23,5GB, co jsou k dispozici, je 19,8GB volných.
Bohužel to vypadá, že nabíjení nebude trvat kratší dobu při zapnutém tabletu, než těch původních 5,5 hod. - po naběhnutí systému po obnově to ukazovalo 22%, po hodině je tam 32%...
Ale co se týče výdrže, všude udávají "cca 5 hod.", což si myslím, že by tak odpovídalo, samozřejmě jako u všeho, záleží, co na tom kdo dělá.
Až se to nabije, pustím nějaké 720p video s 50% jasem a uvidím, za jak dlouho se to vybije. Když je displej vypnutý, jde to samozřejmě o dost rychlejc, ale když na tom něco dělám, trvá nabíjení fákt dlouho. Ale jak už tu bylo řečeno, Windowsy jsou oproti Androidu o dost žravější, takže asi srovnávat nemá moc smysl.

Her Mister:
Díky za video, v biosu jsem ještě nebyl, přemýšlím, jestli by nějaké nastavení té baterce nepomohlo, např. ubrání paměti grafiky, nastavení procesoru nebo tak něco. Mimochodem, jestli správně chápu položku "boot on invalid battery", je to jak u notebooku, že ikdyž je v prde** baterka (nebo tam - u notebooku - vůbec není), tak s připojením do sítě by to mělo fungovat? Nebo nee?

Tady je i video s tou bluetooth klávesnicí, vypadá to dobře: https://www.youtube.com/watch?v=DM7LhDOrDIg" onclick="window.open(this.href);return false;

Ještě poznámka - překvapila mě (spíš šokovala) kvalita wifi. V kanclu se na podnikovou síť nechytám s žádným telefonem, tabletem ani notebookem (a to jsem tady měl všechny možné značky a typy, včetně MacBooku za 40 litrů, žádný ani ťuk). S tímhle tabletem mám 3 dílky ze čtyř, často i plný stav. Nechápu to. :)
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Her Mister »

Jasny to asi bude jak u ntb kdyz baterka odejde aby tam nebyla ta hlaska porad. Jinak vidis co ma na videu za wifi (seznam) snad z celyho mesta...sem zvedavej uz me psali ze dhl to prervzalo a uz to jede ke me pak napisu az me to prijde
cottage55
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 29, 2014 17:43
Zařízení: Nubia

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od cottage55 »

Her Mister píše:Jasny to asi bude jak u ntb kdyz baterka odejde aby tam nebyla ta hlaska porad. Jinak vidis co ma na videu za wifi (seznam) snad z celyho mesta...sem zvedavej uz me psali ze dhl to prervzalo a uz to jede ke me pak napisu az me to prijde
Dej pak vědět jestli budeš něco doplácet. Zjistil jsem totiž, že DHL nově zavedlo platbu za "Záruka DHL v celním řízení“ (více info: http://www.dhl.cz/cs/dulezite_informace/010615.html) , která na přelomu roku byla cca 200 Kč a teď od 8. ledna to zvedli na 490Kč min. Pokud tedy budeš platit daň, tak bys měl zaplatit 490Kč+daň.

DHl tedy jak se zdá, už nebude tak výhodně, jako tomu bylo doposavaď :-(
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Her Mister »

Jo napíšu nakonec to bude dražší než surface :)
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od tslany »

No to si dělají... A přes co mám teď nakupovat? DHL je absolutně nevýhodný, to se už vyplatí si to nechat proclít ČP, jen to bude pomalejší, a ostatní rychlé služby nevím, jak to u nich funguje.
cottage55
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 29, 2014 17:43
Zařízení: Nubia

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od cottage55 »

Taky si říkám, že je lepší to teď brát přes nizozemskou nebo Švédskou poštu s deklaraci pod 25 dolarů a buď to vyjde nebo ne. Za celni řízení u ČP se platí asi 190kč

Jinak našel jsem celkem podrobnou recenzi, pokud by to někoho zajímalo

http://techtablets.com/chuwi-vi8/review/
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Her Mister »

Ono ja to ještě horší s tím dolarem...za 19 se kupovalo lépe než za 24 :'(
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

cottage55 píše:Taky si říkám, že je lepší to teď brát přes nizozemskou nebo Švédskou poštu
Co jsem četl o těchhle poštách, většinou jsou to špatné zkušenosti. Nekomunikují, zboží jim tam často leží několik týdnů... Naopak mám dobrou zkušenost se Singapurskou poštou, je rychlejší než čínská a často i se zdržením u české pošty jsem měl zboží za 14 dní ode dne, kdy to prodejce odeslal. Jednou dokonce za 10 dní i s víkendem.

Ohl. DHL - pokud je opravdu těch 490,-Kč jen poplatek za celní řízení, pak se to vůbec nevyplatí. Lepší je si počkat, nechat si to poslat "free shipping", takhle přesně víš, kolik zaplatíš - pošta si vyžádá doklad, kolik to stálo, přičte si 21% DPH + 190Kč poplatek za celní řízení. Takže víš přesně, kolik doplatíš, až ti to pošťák doveze.
Díval jsem se na ten nečitelný papír od DHL, co jde přečíst je "Záruka DHL v celním řízení" - 260Kč, nad tím je částka 242Kč, nejspíš DPH. Prodejce uvedl na balíku "tablet pc as sample" a cenu 30 USD. DHL má vlastní celníky, kteří to přednostně vyřídí. Vypadá to, že celník neuvěřil, že tablet stojí 30 USD (holt, blbci to nejsou), ale nějakých 50 USD, čemuž už by těch 242 peněz za DPH odpovídalo.
Tzn., že jsem ušetřil oproti zaslání zdarma cca 80Kč... (DHL v Kč cca - DPH 240 + poplatek 260 + poštovné 110 = 610, pošta v Kč cca - DPH 500 + 190 poplatek = 690).
Tudíž, jestli je teď u DHL poplatek 490Kč místo 260Kč, tak bych (při stejném odhadu DPH u DHL) platil o 150Kč víc u DHL jen za to, že to přijde o pár dní dřív (a to mě poštovné, díky prodejci, stálo u DHL jen 5USD = tehdy 110Kč, normálně je to víc).

Co se týče baterky - po 2 hodinách pouštění 720p filmu (mkv) při cca 60% jasu, to ukazuje 80%. Otázka je, jestli se to dá použít - 20% - 2 hod., t.j. 100% = 8 hod. Asi ne, ale i tak je to příjemné překvapení, alespoň co se týče výdrže při přehrávání videíí.
Jak jsem se dočetl na jednom fóru, tablet by se měl nabíjet cca 2,5 hod. a vydržet cca 6 hod. Takže mám asi jen smůlu na kus, že se to dlouho nabíjí.
cottage55
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 29, 2014 17:43
Zařízení: Nubia

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od cottage55 »

A nemůže to být tou nabíječkou? Koukal si se jestli má 2 amperý? Jinak ta výdrž se mi zdá dobrá, to odpovídá realitě. Jinak původně byl poplatek za celni řízení cca 100kč, pak to zvedli na tu částku co si platil ty a od 8.ledna to zvedli na těch 490.
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů