Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
Uživatelský avatar
pechman111
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 19, 2013 18:47
Zařízení: Nokia Lumia 735
Bydliště: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pechman111 »

rikardo píše:Lumia 735 je levnější než 730...
Neřekl bych, co tak koukám do obchodů, tak 730 je levná, než 735, protože 735 je tak za 7 000 a 730 za 6 000... Navíc tohle, co chci, bude zánovní, takže ještě o 1 000 míň.
rikardo
nováček
nováček
Příspěvky: 45
Registrován: sob led 10, 2015 23:26
Zařízení: LG G2
Bydliště: okr.Louny

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od rikardo »

U nokie nemusíš mít cz distribuci,tak je zbytečné dávat tolik peněz.Na heuréce začíná 735 na 5200,- a 730 na 5500,-

Dost uvažuju taky nad koupí,ale nevím jestli 735 nebo 730,hodila by se mi 7305 :)
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Marty04 »

Uživatelský avatar
pechman111
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: pát črc 19, 2013 18:47
Zařízení: Nokia Lumia 735
Bydliště: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od pechman111 »

No mě štve, že ta 735 využívá NanoSIM. Vím, úprava je sice otázkou pár minut, ale nechce se mi zas z microSIM přecházet na tu NanoSIM.. :/ V tom je právě zas ta 730 dobrá.
Uživatelský avatar
Foxl
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 11, 2015 9:33
Zařízení: Lumia 630

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Foxl »

Zdravím všechny, tak jsem také pořídil Lumii 535 a jsem poměrně spokojen, byť je to můj první telefon s WIN ale jak tady čtu ty problémy s dotykem tak za sebe musím říct, že normální uživatel si toho všimnout ani nemusí, já mám např. podle toho MULTITOUCH testu větší potíže až se 3 a více dotyky, jinak jeden a dva jsou téměř bezchybné. Mám poslední aktualizaci. Ale napadá mě, nemůže být problém v rozlišení, protože z 5 programů které informují o HW telefonu mi 4 hlásí že mám rozlišení 800 x 480 a ne 960 x 540. A pouze jeden se trefil :-D .
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zaklinac »

Ja som síce 535 ani nedržal v ruke, ale súdiac podľa skutočne dobrých recenzií tohto modelu na slovenskej aj českej heureke to môže byť presne tak, ako hovorí vyššie užívateľ Foxl. Ono my tu riešime všelijaké color leaky a presvitanie tlačidiel apod., ale bežný užívateľ si takéto veci ani nevšimne. Tým samozrejme nehovorím, že je to v poriadku.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Zaklinac: Možná je to tak jak říkáš... Ale současně je třeba vzít v úvahu otázku, kdo a proč píše recenze na heuréku. ;-)
Foxl: Napiš sem prosím tě pro ostatní, jakou máš verzi OS, FW a číslo revize hardware...

EDIT: je to v Nastavení - O systému - další informace
Uživatelský avatar
Peete
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 120
Registrován: sob led 08, 2011 0:24
Zařízení: Huawei P9 black
Bydliště: Karlovy Vary - Třinec/Brno

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Peete »

No nevím jestli nevšimne, ale počítám, že se to na heurece začne teprve scházet už jen kvůli tomu, že spousta obchodů ho teprve naskladnila viz Alza, Mironet, EW a další ho teprve připravují(ani nevím zda ho plánuje někdo z operátorů). Je to škoda, že vypustili do oběhu takového zmetka.
Uživatelský avatar
Foxl
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 11, 2015 9:33
Zařízení: Lumia 630

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Foxl »

Tak mám : OS 8.1 Lumia Denim - 8.10.14219.341, FW 02054.00000.14485.37002, HW 3.0.0.0
- nemusí si všimnout pokud to nebudou zkoumat, pokud funguje jeden a dva doteky dobře (téměř) tak nevšimnou. Málokdo zoomuje web nebo foto atd. rychle tam a zpátky a nebo jezdí prstem po displeji nadzvukovou rychlostí. Nedělám si srandu z nikoho tady jen poukazuju na to, že běžný uživatel si toho všimnout nemusí. Za sebe musím napsat že jsem taky takovej trouba, že to hned musím zkusit a pak mi vrtá v hlavě, jestli mám telefon vyměnit nebo ne a nebo počkat nějakou dobu, na případnou opravu.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Zaklinac »

Samozrejme, pravdivosť, tendenčnosť a výpovedná hodnota tých recenzií je vec druhá, no nič lepšie tu zrejme nemáme. Podporuje však moje pozorovania ľudí okolo seba (BFU).
Ospravedlňujem sa za offtopic a nebudem tu už rozoberať tieto veci, len som chcel načrtnúť svoj názor ohľadom rozporu recenzií a problémov tu riešených.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Foxl: Zajímavé, např. Imperator by měl mít stejné verze (OS,FW,rev.HW) jako ty, ale u dvou kusů mu to blbne daleko víc než popisuješ ty.

EDIT: L535 taky nemám, ale zajímá mě vývoj situace kolem prvního mobilu MS...
Můj osobní názor ze zatím dostupných informací od uživatelů: počkat na updaty...
Uživatelský avatar
Foxl
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 11, 2015 9:33
Zařízení: Lumia 630

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Foxl »

No právě na popud těch videii v jeho odkazech jsem to taky zkusil a třeba to problikávání v rohu při jednom dotyku já vůbec nemám ,jeden dotyk mám 100% tak jak má být a dva mám cca 95 % o třech nemluvím tam už mi to taky blbne. Což asi v pohodě není ale právě proto píšu, že si toho nikdo všimnou nemusí.
Uživatelský avatar
Foxl
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned led 11, 2015 9:33
Zařízení: Lumia 630

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Foxl »

Uvidíme. A když ne mám záruku 2 roky a telefon vrátiím. Vážně myslím, jestli to není problém v rozlišení displeje. Většina programů píše 800 x 480 i když fyzicky je to o kousek jinde. Asi se to někde tluče.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Já jsem tu samou úvahu psal o několik stran dříve (rozlišení). Bylo by to logické, vzhledem k charakteru popisovaných chyb. To by znamenalo že to pravděpodobně není chyba HW mobilu. Čas ukáže, uvidíme...
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

pls zmazat dik
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

pls zmazat dik
flyc
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: stř kvě 07, 2014 12:18
Zařízení: Nokia Lumia 925

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od flyc »

Ach jo, to jsou pitomci u toho MS. Prvni Lumia pod jejich znackou, za ty penize paradni mobil, ktery mel jiste naslapnuto k poradnym prodejum a oni ho vypusti s takovym problemem. Snad to brzy vyresi a neuskodi to povesti systemu jako takovemu :roll:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Anebo byla pouzita "mizerna" levna dotykovka, setrilo se a bude to vlastnost tohoto modelu.Vubec bych se tomu nedivil.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od imperator »

vyzera ze ja uz to mam vyssie po aktualizacii

Foxl :
OS 8.1 Lumia Denim - 8.10.14219.341, FW 02054.00000.14485.37002, HW 3.0.0.0

Moja :
OS 8.1 Lumia Denim - 8.10.14226.359, FW 02055.00000.14511.22002, HW 3.0.0.0


Mama mi po dni testovania vratila telefon ze sa s nim neda robit hlavne kvoli preklikom a preklepom...neslo jej zoomovanie atd... na 520tke lietala jak drak...(nejde o rychlost to je jasne ze to nie je blesk - ale ide o to ze pospamati presne klikala a vzdy to islo vratane zoomovania ktore bralo vzdy 100%)

ocovi som ho dal a po dni testovania povedal ze to je v pohode telefon - jedine co robil bolo ze volal a prijimal hovory...tak potom jasne ze je spokojny...dalej len tak bezne klikal po dlazdiciach aj to s jednym prstom vsetko... ked som mu ale dal zaklikat poznamky v one note - checkbox...uz videl ze to ide naprd... takze ano uzivatel ktory pozrie facebook a potom uskutocni hovor pripadne pozrie maily tak to je ok...ale az niekto bude musiet po tom rychlo lietat tak je v prde**... inak ten pohyb neviem ci suvisi az tak s rozlisenim (no ak nejak zle berie suradnice tak mozno) ale na 520tke ale aj 820 a 1320 - je pohyb na milimeter presny krasny smooth plynuly...kdezto na 535 pohyb hoc aj jednym prstom je trhany - akokeby vyhodnocoval za sebou tapovanie s medzerami a nie swipe... je to blbe pretoze aj swipovanie domovskej obrazovky vyzera trhane akokeby gpu neutiahla vykreslovanie pritom je to blbost pretoze ked s prstom len odsuchnete domovsku obrazovku hore alebo dole tak aby sama letela resp sa sama posunula tak krasne plynulo sa posuva...dajme tomu tak ako na 530, 520... cize len dotyk to zhorsuje... rovnako ked pomalym posuvanim chodim po ponuke stane sa ze proste odtapne nejaku ponuku alebo dlazdicu...mal som problem aj zmensit alebo unpinut dlazdicu kvoli tomu ze ked som isiel drzat prst na dlazdici aby som ju mohol upravovat - tak mi ju vzdy spustilo...atd atd atd... Jirka_t radi aby sa s telefonom pockalo na aktualizaciu...otec by vydrzal mama by mi ho oplieskala o hlavu ze na tom sa neda robit a duplom je to hanba ze som jej dal do ruky novsi telefon a ide x krat horsie ako stara dobra L520

EDIT : ze nieco nie je v poriadku som si vsimol pri prvom zapnuti - nakolko som zvyknuty na smooth pohyb a mal som uz asi 5 lumii... ze pohyb pri vybere jazyku - hned prva vec nebola v poriadku a odtaplo mi nejaky iny jazyk...potom som musel viackrat tukat na tlacitko dalej kym mi ho zobralo (nie nieje to indexaciou ani nicim pretoze ked je mobil zaneprazdneny funguje to tak ze tlacitko dalej blikne na modro ze tap zobral ale mobil caka a pracuje na pozadi a tak sa pohne - tu mi tap nebralo vobec... dalej castokrat bralo tlacitka na displeji ako home a back takze to tiez dokazalo poriadne nasr. - hovorim kto stale robi nieco na telefone prisiel by o nervy...kto do toho sem tam pozrie da sa to pouzivat no...ale predsa len...ide o princip zaplatit a mat v podstate nerdorobok - ked si zoberiem tak 530 je lepsia (nie priamo hw vybavenim)

EDIT : htc jirka presne na to som myslel ze to bude regulerna vlastnost telefonu
p.a.c.o
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned led 11, 2015 12:48
Zařízení: Lumia 535 nahradila Lumia 640

Microsoft Lumia 535: Všeobecná diskuze

Příspěvek od p.a.c.o »

Pánové, jenom pro upřesnění, máme verzi DS nebo SS nebo to prostě dělá na obou verzích stejně? Taky mám objednáno a jsem docela zvědav, jak to dopadne :D
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 67 hostů