Levný tablet Chuwi Vi8

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
gorby
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: pon pro 08, 2014 20:29
Zařízení: Nokia

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od gorby »

Dnes jsem objednal 8" tablet Chuwi Vi8 s Windows 8.1 na webu aliexpress.com za 109 USD + cca 3 USD poštovné. Zdá se, že to je jedna z nejlepších cen pro levný hardware ucházejících parametrů. Rád bych se zde zeptal, jestli už někdo tenhle tablet má a jaké jsou zkušenosti.
Děkuji.
MichalR.
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř srp 14, 2013 17:44
Zařízení: iPhone 6+ 64GB Gold

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od MichalR. »

Ahoj,
ten HW je za tu cenu opravdu velmi dobrý, určitě napiš zkušenosti, jakmile ti tablet dorazí.
Díky 8-)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od uni »

Několikrát se tam chlubí 64bit procíkem, snad to nezabijí 32bit systémem:D
cottage55
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 29, 2014 17:43
Zařízení: Nubia

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od cottage55 »

Máš už nějaké informace o tom tabletu? Také o něm uvažují a nějaké postřehy z užívání bych docela uvítal. Jinak kde si jej kupoval?

Jinak windows v tabletu je pokud se nepletu 32bit, alespoň dle videíí (nemyslím, že by to zrovna na tabletu vadilo)

https://www.youtube.com/watch?v=EOp3wgw5FcM
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

Mám tenhle tablet zatím teprve tři dny, takže jen krátce.
Stál mě 98$ plus 4,50$ DHL, ti si naúčtovali za DPH a poplatek za celní řízení jen necelých 500Kč, za 5 prac. dní byl doma. Takže sakumprdum v Kč 2.950.
Bohužel jsem asi měl smůlu na kus, protože má tragickou baterku. Všechno ostatní je perfekní - výborný displej (přirozené barvy, dobré pozorovací úhly, kvalitní fólie na displeji), i na tak malém displeji (menší - 7" už nemá smysl) se trefuje i v desktopu dobře - po zvětšení písma ještě líp :-), Windowsy fungují bezchybně (češtinu jsem doinstaloval bez problémů), svižně (některé programy v desktopu se sice spouští pomaleji, ale srovnávám s počítačem s Core i5), wifi je citlivá, bluetooth bez problémů, rychle jsem si zvyknul na windowsovskou dotykovou klávesnici.
Programy, včetně starších Office 2007 fungují bez problémů (v základu je možnost spustit Office 365, ale je to jen na
1 rok), připojení k mému NASu doma taky proběhlo bez problémů.
Ale teď k té baterii. Nabíjela se 5,5(!!) hodiny a pak, ikdyž byl tablet v klidu, s vypnutým displejem, šly procenta rapidně dolů. Nabíječku (USB 5V/2A) jsem odpojil ve 14h. a kolem poledne druhého dne byl tablet vybitý... A to jsem
jen četl e-knihu, surfoval a nastavoval Windows a to samozřejmě ne celou dobu. Přes noc to skočilo snad o 20%...
Nebýt té baterie, jsem nadšený. Mám i tablet s Androidem (taky 8", ale 4:3, t.j. s rozl. 1024x768) - nejčastější moje činnost na tabletu je čtení e-knih, ve Windows, v desktopu, v programu Calibre, je to nejlepší (čtečky e-knih pro Metro nesmyslně rozhazují text a dělají podivné mezery, vyzkoušel jsem 3, všechny to dělaly stejně), totiž písmo v desktopu je vyhlazenější, líp čitelné a pro mě osobně je s tímhle tabletem v Calibre čtení zážitek. :-)
Hru jsem zkusil zatím jen Asphalt 8 - super, ale že bych poznal rozdíl mezi ježděním ve Windows a v Androidu, tak nee.
Většina tabletů s Androidem má problém s vysokým minimálním jsem, takže i při jasu na nule displej hodně svítí a v šeru nebo tmě se na to dlouho dívat nedá. Tablet s Windows a tím pádem s inteláckou HD grafikou se případně (u tohohle tabletu to není nutné) dá změnit jas/kontrast/barvy softwarově, tak jako na PC.

Takže, jestli už někdo Chuwi Vi8 máte, budu rád, když napíšete, jak to máte s baterkou.

Mimochodem, Windowsy jsou 32-bitové (což je škoda při 64-bit. procesoru), ale běhají krásně. :-)

Pokud někdo chcete, abych něco vyzkoušel, dejte vědět.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od uni »

To sou hovada, hlavně že 64bit SoC, LOL.
Zkus obnovit tovární nastavení, stáhnout jen a pouze dostupné aktualizace systému. Pokud se bude opakovat potíž, reklamace.
Ad doba nabíjení, no, je to docela dost (tipnul bych cílovou hodnotu tak k 4h, bez zátěže), na druhou stranu, z toho bych závěry nevyvozoval, směrodatnější je rychlost vybíjení.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od spellshaper »

Jazzie69 píše:...
Můžeš vyzkoušet battery report, jsou tam údaje o baterce a vybíjení. Pak je tam taky příkaz přímo na otestování, co ti sežralo nejvíce energie v X nastavených sekundách a také studie režimu spánku. Pokud je tam něco špatně, mohl bys to tam poznat (je tam i aktuální a udávaná kapacita a podobně).

https://www.youtube.com/watch?v=GP2TTncmID0" onclick="window.open(this.href);return false;
uni píše:To sou hovada, hlavně že 64bit SoC, LOL.
Tam je ale 2GB RAM ne? Takže 32bit není tragédie... je to logické.
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

S tím obnovením do továrního nastavení mě to to taky napadlo, vyzkouším to. I to s battery reportem.
Jak říkám, nebýt té baterky, byl bych spokojený. Kamarád mi říkal: "Třeba jim ten tablet po cestě někde
zmrznul..." :-)
Tablet má 2GB RAM a po recenzích Aceru s 1GB RAM, si myslím, že ta RAMka zase takovou roli nehraje,
ten Acer šlape bezvadně i s jedním giga a jestli je tam 32 nebo 64 bitový systém? Je mi to vlastně fuk.
Na svém PC jsem testoval Windows 7 Pro 32 a 64 a rozdíly jsem při svých "potřebách" nezaznamenal.

Líbí se mi na tom ta plnohodnotnost (to je ale slovo) Windows 8.1 se vším všudy. Prostě všechno, na co je
člověk zvyklý ze svého stolního PC (mám tam sice sedmičky, ale desktop v 8.1 vypadá po úpravách stejně)
na tom spustí a ikdyž se ze začátku zdá na tom 8" displeji hrozně obtížné "trefit" ta malá písmenka, překvapivě
dobře se do toho trefuje a po chvilce už valíte... :-)

Dám vědět, jak to pokračuje s baterkou.

Jinak, parametry jsou: 8" IPS displej (10-ti bod. dotyk), 2GB RAM DDR3L 1333, 32GB eMMC, nemá HDMI, procesor
Intel BayTrail-T  Z3735F 64-bit Quad-Core 1.83 GHz, grafika Intel HD (Ivy Bridge, gen.7, podpora DirectX 11),
ta baterka má 5000 mAh, má jen 310 g a tloušťku má jen 8,6 mm - do ruky super. :-)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od uni »

spellshaper: ale tak jasně, ale nepochopil jsi pointu. Koukni na jejich presentaci, jak se bijí v hruď, 64 CPU. Pak to prakticky nedají ani teoretickou šanci tuhle super vlastnost (dle toho, kolik prostoru ji dávají) využít. Je to směšné.
cottage55
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 29, 2014 17:43
Zařízení: Nubia

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od cottage55 »

Tak jistě, že 64bit procesor zní lépe, ale Intel z téhle řady ani jiné nedělá. V reálu si myslím, že to nepoznáš, jelikož hry či aplikace stojící na 64bitu tam stejně nebudeš dávat (jak kvůli místu tak výkonu) hlavní je, že ten tablet má dle specifikace skvělé parametry a nízkou cenu. Škoda jen té daně, předpokládám, že to je kupované u eternal teamu, kteří deklaruji cenu kolem 70 dolarů. Jinak by to mohlo teoreticky projít i bez ní.

Zajímavou alternativou k tomu to tabletu je Onda v820w. Parametry zcela stejné, jen o něco menší baterka a podpora HDMI, což mi u chuwi schází. Dle specifikaci má být z kovu, ale asi jen vnitřní konstrukce, dle váhy by to odpovídalo.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od tslany »

Eternal mi bez problému deklaroval Pipo W4 na $30 ebook reader, když jsem je o to požádal :) Jen se cukají s reklamací, což se mi u Elijah kdysi nestalo, poslali bez remcání náhradu, zatímco Eternal mi chce vyměnit desku i displej a naúčtovat mi to (Wtf? Problém v BIOSu, a ani to nebylo 6 měsíců od koupě, tak to snad půjde na záruku, ne?) Pochybuji, že by to prošlo bez daně, obzvlášť, když teď DHL rejžuje tři kila za zprostředkování celních služeb nebo za co.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od spellshaper »

uni píše:spellshaper: ale tak jasně, ale nepochopil jsi pointu. Koukni na jejich presentaci, jak se bijí v hruď, 64 CPU. Pak to prakticky nedají ani teoretickou šanci tuhle super vlastnost (dle toho, kolik prostoru ji dávají) využít. Je to směšné.
Stejně to ale přece dělají Apple, Samsung a další, kteří představili 64bit procesor a v reálu je to k ničemu. Prostě marketingový tah a někteří lidé se chytnou.
U W8 máš alespoň možnost si tam 64bit systém nainstalovat, pokud to nějaká aplikace vyloženě vyžaduje. Bude to ale naprosté minimum aplikací, které na té konfiguraci stejně nepoběží (protože budou vyžadovat 4GB+ RAM).
cottage55
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 29, 2014 17:43
Zařízení: Nubia

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od cottage55 »

Jinak napadlo mě, že by možná bylo dobré vyzkoušet jak funguje OTG USB (například zda utáhne externí disk), případně jak velké pamětovky podporuje (někde píšou až 128gb). Myslím že právě místo bude u Windows tabletu to klíčové.

Jinak pokud vím, tak si DHL za zastoupení v celnim řízení účtuje cca 100kc,ale to bylo před půl rokem, když jsem objednával telefon z eternalu, teď může být situace jiná.
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Her Mister »

Diky za info vypada zajimave. Jen by me zajimala ta vnitrni pamet 32 gb emmc - neni to malo??? Vim ze win sezerou hodne mista po nejaky dobe, ale mam jen 7 tak nevim jak jsou na tom 8.1 a taky by me zajimalo jestly ta emmc neni pomala? Diky
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

cottage55:
Onda je, jak píšeš, v podstatě identický tablet krom HDMI a baterky. Ale já tablet k ničemu nepřipojuju, takže mi absence HDMI nevadí. A máš pravdu, že 64-bitové programy zabírají víc místa a zatěžují víc procesor a paměť.

Mimochodem, ještě než udělám novou instalaci - nechal jsem tablet vybít, až se vypnul, pak jsem ho vypnutý nabil, teď už to trvalo, řekl bych, běžných cca 3,5 hod. Tablet jsem zapnul, vypnul jsem displej a nechal tablet ležet. Po 18-ti hodinách ukazuje stav baterie 60%...
Akorát by mě zajímalo, jak se bez klávesnice člověk dostane do biosu (UEFI?), nikde jsem to nevygooglil.

DHL mě vůbec nekontaktovalo, doplácel jsem přesně 502Kč... Ten papír od nich byl nečitelný, jedna položka byla na nějakých 264Kč a druhá 238Kč, ale co bylo za co, jsem nerozluštil.

Připojení ext. disku vyzkouším, s paměťovkou nemůžu sloužit. Navíc, 64GB stojí nejmíň tisícovku, takže koupit levný tablet za 3 litry a pak do něho cpát drahé karty - jen v případě, že je nezbytné, že bych to místo fakt nutně potřeboval... Když jsem tablet zapnul, tak zbývalo tuším nějakých 22GB, což je nějak moc, když nad tím přemýšlím, v recenzi na Pipo W4 (16GB ROM) psali, že Windowsy těch 16GB po aktualizacích skoro úplně zaplní...
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Marty04 »

Nechcete tohle téma přesunout někam jinam?
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

Marty04:
Kdybych věděl jak, tak klidně. Začal jsem, až když už to tady bylo...
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

Tak jsem bez problémů připojil externí harddisk (Transcend 1TB, USB 3.0), spustil jsem z něho zkusmo náročný full HD blurayrip Avatara - naprosto plynule, žádné zaváhání.
Rychlost kopírování 4GB souboru z toho USB 3.0 disku do tabletu - 38MB/s.

Spletl jsem to volné místo, celkem je k dispozici na céčku 25GB, adresář Windows zabírá 10GB...

Taky jsem bez problémů připojil bluetooth klávesnici (Gembird KB-BT-001).
Jazzie69
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: pát led 09, 2015 15:33
Zařízení: Chuwi Vi8

Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od Jazzie69 »

Her Mister:
Pomalá není, naopak, všechno je překvapivě rychlé a plynulé. Pátral jsem po rozdílech mezi eMMC a SSD, ale ikdyž se píše, že eMMC je pomalejší (je to přímý předchůdce SSD), proběhlo nějaké testování a rozdíly tam v podstatě nejsou nebo jsou minimální. Běžný smrtelník by rozdíl mezi eMMC a SSD v tabletu neměl poznat.
Málo je 16GB, protože Windowsy je nakonec po aktualizacích zaplní a na SD kartu soubory neukládají. Ale samozřejmě záleží na tom, co chce dotyčný na takovém tabletu dělat, čím ho hodlá zaplnit. Ale míň místa taky může pomoct tomu, že si člověk nezasere (pardon) to tolik vzácné místo zbytečnostma.

Ještě k těm 64-bit. Windows - Mrkvosoft doporučuje min. 2GB (u 32-bit. 1GB), ale v různých fórech píšou, že 64-bit. W8 jsou s 2GB pomalé, že to chce 4GB.
Nedávno jsem pro jednu firmu kupoval levný desktop s W8.1 (Lenovo IdeaCentre H500S) s 2-jádrem Celeron J1800 a 4GB RAM - překvapilo mě, že i se 4GB RAMkou to bylo dost pomalé (osmičky mají přitom menší nároky než sedmičky). Bylo to jak notebook s 1GB RAM s Vistama... Takže záleží na hardwaru, jak se se systémem popere.
cottage55
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: pon pro 29, 2014 17:43
Zařízení: Nubia

Re: Levný tablet Chuwi Vi8

Příspěvek od cottage55 »

Tak to zatím vypadá, že chuwi je za ty peníze dobrá koupě. To s těmi sd kartami celkem chápu, všechno nad 32gb je dost drahý. Určitě dej vědět jak se to pak bude mít ještě s baterkou. Windowsi by měli být celkové žravější než android, ale zase ta mnohostranost se podle mě vyplatí. Aktuálně mě ještě zaujal pipo w2f, opět stejný koncept, trochu vyšší cena a hliníkové záda. Těžko říct co vybrat u těch čínských značek podle mě člověk nikdy neví.

Jinak bez klávesnice to asi nejde, ale tak měl by k tomu být OTG kabel
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů