iPhone 5S nejde mobilní internet

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
Odpovědět
catharos
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte pro 30, 2014 15:56
Zařízení: samsung galaxy tab 2, lg l70

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od catharos »

Dobrý večer,
dnes jsem si koupila iPhone 5S, v T-Mobilu mi ho pán zprovoznil, jenže doma jsem zjistila, že mi asi nejde mobilní internet - Hlásí to: Vypršel časový limit . Zkontrolujte připojení a zkuste to znovu.
WIFI funguje bez problémů.
V notifikační liště nahoře mi běží nápis 3G.
Volala jsem na zákaznickou linku T-Mobile, tam mi nemohli ani poslat nastavující SMS, protože na tyhle telefony se to prý už neposílá - resp. nejde to, protože si to umí nastavit sami. Tak mi paní poradila, ať zkusím vypnout LTE, protože Litvínov není LTE pokryt. Takže jak jsou ty dve tlačítka pod sebou, tak jsem zapnula pouze mobilní data a to "tlačítko" pod tím LTE vypnula a nepomohlo to. Takže už si vážně nevím rady. Samozřejmě při tom, když zapínám mobilní data je WIFI vypnutá.

Prosím moc o radu co s tím, třeba je to banální a já si jen nevím rady, mám iPhone úplně poprvé a první den :)
Jinak jsem z něj nadšená, ale tohle nechápu
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od mberdych »

Mel by se nastavit sam, takze bud se neco nepovedlo a nebo nemas aktivni data. Pokud je mas aktivni (u operatora), pak se podivej do nastaveni-mobilni sit-mobilni datova sit (promin, mam telefon v anglictine, nevim presne cesky popis) a tam je nastaveni APN. V nastaveni APN by melo byt napsano: internet (uzivatel a heslo zadne). Take zkontroluj v nastaveni-mobilni sit ze mas mobilni data zapnuta (nas lte prepinacem), ale to bude OK, protoze iPhone hlasi, ze jsou vypnuta data a ne timeout.
catharos
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte pro 30, 2014 15:56
Zařízení: samsung galaxy tab 2, lg l70

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od catharos »

Data u operátora mám aktivní, to mi paní potvrdila. Jdu Nastavení > Mobilní data > tam dám zapnout, zapne se mi zároveň i LTE, to jsem zkoušela mít zapnutý i vypnutý a furt to hlásí to stejné. Žádné APN jsem bohužel nenašla.. klidně si přepnu telefon do angličtiny a zkusím to ještě podle Vašeho návodu. Jestli je rozbitý tak mě to teda bude hodně mrzet :(
catharos
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte pro 30, 2014 15:56
Zařízení: samsung galaxy tab 2, lg l70

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od catharos »

Tak ani v angličtině se mi to nepovedlo. "No internet connection"
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od mberdych »

A anglictine je to Settings-Cellular-cellular data network, tam je apn a to ma byt internet. Je o o menu nize, 3 radky pod LTE. V prvnim prispevku jsem to po pameti prelozil.

Jeste muzet zkusit Settings-General-Reset-Reset network settings (3. Radek). Tohle smaze wifi a dalsi sitova nastaveni, po restartu by se to mohlo nastavit samo.

A pokud je to tam nastavene a nejde tak bych zkusil simku jinde, pripadu kdy operator tvrdil, ze je nastaveno uz bylo. Ta karta je nova, nebo jsi data se stejnou sim pouzivala pred tim v jinem telefonu?
catharos
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte pro 30, 2014 15:56
Zařízení: samsung galaxy tab 2, lg l70

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od catharos »

Mela jsem klasickou sim a v tmobilu mi dali novou nano i s novým pinem. Jinak na tom čísle jsem mobilní internet již používala, ale v jiném zařízení. Také nám pan měnil tarif a máme teď na dvě čísla sdíleny internet 1,5gb. Ale vím, ze druhé číslo mobilní internet vůbec nevyužívá
catharos
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte pro 30, 2014 15:56
Zařízení: samsung galaxy tab 2, lg l70

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od catharos »

A teď koukám, ze tu mám iOS 8...
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od Thompson »

Nastavení->Mob. data->Mob. dat. síť
Vyplnit:
V sekci apn...mám třeba já iphone.vodafone.cz

Najdeš na internetu, dle svého operátora.

u TM by to mělo být: internet.t-mobile.cz
catharos
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte pro 30, 2014 15:56
Zařízení: samsung galaxy tab 2, lg l70

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od catharos »

Udělala jsem screen obrazovky, jde sem FO fora nějak vložit? Připadá mi to jiné než popisujete. Žádné apn nevidím
catharos
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte pro 30, 2014 15:56
Zařízení: samsung galaxy tab 2, lg l70

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od catharos »

tady jsem udelala screeny obrazovek, jak jsem postupovala. Ale žádné APN tam nevidím :( A operátor to dorazil hláškou, abych si zaplatila internet. Podle mě to dnes někdo v T-Mobilu zvrtal, páč jme měnili tarif a zároveň jsme i dali sdílený internet na 2 čísla dohromady.. takže nevím no..zase paní na infolince mi říkala, že prý vše je dle "papírů v pc" ok a internet mi funguje..proč mi ale T-mobile hází tuto hlášku vážně netuším.. že bych zkusila zaplatit těch 24Kč? Co to udělá..
Přílohy
serie screenu.jpg
pozpatku
(105.88 KiB) Staženo 36 x
Bender1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: stř črc 18, 2012 19:50
Zařízení: Sony

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od Bender1 »

Když máš zaplacený Internet v tarifu, divím se, že se ti ještě nabízí ta hláška s tím 24 Kč a 149 Kč... Asi nějaký problém u operátora si myslím, než na tvé straně...
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od mberdych »

Taky myslim
catharos
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte pro 30, 2014 15:56
Zařízení: samsung galaxy tab 2, lg l70

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od catharos »

Zdravím, tak jsem byla v T-mobilu. Paní nevěděla co s tím až mě napadlo strčit kartu do jiného telefonu, kde internet také nefungoval. Takže to není mobilem, ani simkartou, protože jsem dostala novou, ale je to vnitřní chyba operátora, která se musela předat technickému oddělení. Takže se mi ulevilo , ze telefon není rozbity. Jsem zvědavá, kdy mi to opraví. :)
Bender1
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 157
Registrován: stř črc 18, 2012 19:50
Zařízení: Sony

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od Bender1 »

Tak držím palce, ať se to vyřeší co nejdříve :)
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od Davedroid »

Napadaji mne dve moznosti: jestli neni vypotrebovany FUP limit, jak pises zkus dokoupit.
Nebo jestli ti to nestahuje aktualizace na iOS 8.1 popr.jinou a treba na to nemas dost FUP nebo dost rychly net. To by chtelo pak pripojit nekam na wifi a dat aktualizaci software a stahnout pres wifi.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od Radeczek »

Devedroide, to sis přečetl jen název tématu, ne?! :D
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od Davedroid »

Radeczek: Uznavam, nebyly to nejmoudrejsi rady :-) ale i tak radsi neco porad Catharos;-) posuzovani mych prispevku ji moc nepomuze ;-)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od mberdych »

Problem ma na 99procent operator.
Radeczek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 273
Registrován: ned led 26, 2014 22:54
Zařízení: iPhone 5s

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od Radeczek »

Davedroid píše:Radeczek: Uznavam, nebyly to nejmoudrejsi rady :-) ale i tak radsi neco porad Catharos;-) posuzovani mych prispevku ji moc nepomuze ;-)
Vždyť píše: "ale je to vnitřní chyba operátora, která se musela předat technickému oddělení".
Co chceš dál radit? :tlem:
catharos
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte pro 30, 2014 15:56
Zařízení: samsung galaxy tab 2, lg l70

iPhone 5S nejde mobilní internet

Příspěvek od catharos »

Děkujimoc pánové. :-) doufám, že s tím technici pohnou :-)

Teď spíš vyvstává další otázka ..po 1dní s iphonem mi začíná připadat můj tablet samsung galaxy tab2 šíleně pomalý ...a to mi do pořízení iphonu přišel super ( tak přemyslim , zda by mělo cenu jít na ipad ..ale samsung mám zatím jen rok a stále je v záruce ).. :-D ale to by bylo asi do jiného tématu :-)
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů