Velké dilema, odchod z iOS?

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Tommino
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 04, 2015 17:30
Zařízení: Apple Iphone 5

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Tommino »

Ahoj, potrebuju poradit ohledne vyberu noveho mobilu. Od dob Iphone 2g jsem nemel jiny telefon (a jsem spokojeny), sle abych pravdu rekl, chci zkusit zmenu. I kdyz se mi 6tka libi, tak zvazuji proste neco jineho. Jen tak v rychlosti jsem se kouknul po netu a libi se mi Xperia Z3 compact, Lg G3( ale na me uz velky :/) Nejraději bych něco, co dám do kapsy, takže do veliskoti displeje max. 5,2''. Nebo uplne neco jineho? Diky za tipy. P.S.: Taky je ještě možnost počkat na nějakou novinku, co vyjde do 3-4 měsíců a bude stát za to?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od JirkaTom »

Zkusil bych toto: http://www.czc.cz/microsoft-lumia-535-c ... 47/produkt" onclick="window.open(this.href);return false;
V nejbližších dnech bude k dispozici. Když ti WP8.1 v nejnovější verzi nebude vyhovovat, prodat a vrátit se k I5 (I6) nebo zkusit Android...
Cena té Lumie 535 je tak příznivá, že je škoda to nezkusit... ;-) :)

Pokud bude WP8.1 vyhovovat, prodat L535 a koupit L930...
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od M.BoBo »

Není dobré přecházet z iPhonu na lowendy.
Pak se tito lidé s chutí vracejí zpět k iOS. Jak lowend Android, tak Windows Phone má do plynulosti daleko.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od JirkaTom »

Proto jsem mu nenavrhnul lowend...
Tommino
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 04, 2015 17:30
Zařízení: Apple Iphone 5

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Tommino »

Nokii? To mě ani moc nenapadlo :) . Zdá se mi u nich plocha dost přeplácaná, ale chce to fakt asi vyzkoušet.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Davedroid »

Z3 compact by mohla byt dobra volba nebo vetsi Z3. Pokud ti nejde o super fotky, tak i HTC M8. Ne ze by nedelal HTC dobre fotky, ale diky technologii 4 ultrapixely, postradaji detal 16mpx pristroju. Sony i HTC jsou vyborna konstrukce a svizne a rychle pristroje. Pro prechod z iPhone jsou docela OK. HTC mi prislo ze vsech androidu s nejakou nadstavbou asi nejsviznejsi. Pokud te omrzel iOS volil bych Android, ze je to neco jineho a bude te chvili bavit si ho prizpusobit k obrazu svemu. Navic te bude bavit, jak je jednoduche presovani jakychkoliv souboru.
Nebo pokud te laka WP, pak muzes zkusit Lumii 930 popr. 830. Nicmene byt je WP vzhledove jine, prijde mi v mnohem podobne iOS. Tak vetsi zmena by byl Android.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od htcjirka »

Zdá se mi u nich plocha dost přeplácaná, ale chce to fakt asi vyzkoušet.
Plochu budes mit takovou, jakou si ji udelas, klidne jen s jednou ikonou ;-)

Jinak 535 zatim nedoporucuji, je tam ten nevyreseny bug se spatnou citlivosti, pak by to vrhlo celkove spatne svetlo na OS.
I rozliseni by mohlo vadit apod.Radeji nejaky vyssi model.(jak pise DaveDroid 830 ci 930).
Tommino
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 04, 2015 17:30
Zařízení: Apple Iphone 5

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Tommino »

Klidne bych vzal tu 930, ale jak rikam, tahle varianta me vubec nenapadla, neco si o ni poctu. Byl jsem uz skoro rozhodnuty pro Xperii Z3 Compact, tu nedoporučujete? :/
Tommino
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 04, 2015 17:30
Zařízení: Apple Iphone 5

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Tommino »

Díky, o fotky až tak moc nejde, do pc je neimportuji skoro nikdy a v mobilu tu bude určitě stačit. Jak jsem říkal, ještě pročtu tu Lumii 930
Davedroid píše:Z3 compact by mohla byt dobra volba nebo vetsi Z3. Pokud ti nejde o super fotky, tak i HTC M8. Ne ze by nedelal HTC dobre fotky, ale diky technologii 4 ultrapixely, postradaji detal 16mpx pristroju. Sony i HTC jsou vyborna konstrukce a svizne a rychle pristroje. Pro prechod z iPhone jsou docela OK. HTC mi prislo ze vsech androidu s nejakou nadstavbou asi nejsviznejsi. Pokud te omrzel iOS volil bych Android, ze je to neco jineho a bude te chvili bavit si ho prizpusobit k obrazu svemu. Navic te bude bavit, jak je jednoduche presovani jakychkoliv souboru.
Nebo pokud te laka WP, pak muzes zkusit Lumii 930 popr. 830. Nicmene byt je WP vzhledove jine, prijde mi v mnohem podobne iOS. Tak vetsi zmena by byl Android.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od htcjirka »

Ale kdepak, klidne i Z3C, nejradeji si telefony nekde osahej, kde je maji vystavene a s obema si chvilku pohraj ;-)
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Blooddrunk »

Lumie jsou celkově kvalitní telefony a fotografie jsou super. Já z Lumie přešel na Android, protože se mi u wp nelíbí řešení sociálních sítí. Jinak z androidu bych doporučil tebou zmíněné Z3 nebo Z3 compact, popřípadě G2 nebo G3 od LG. Z LG vytaháš větší výkon a budeš mít bezkonkurenční displej. Z3 je zase stylová designovka, která určitě nezklame.
Tommino
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 04, 2015 17:30
Zařízení: Apple Iphone 5

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Tommino »

Zítra se na to chystám, tak uvidíme :)
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Davedroid »

Z3C je z mensich telefonu do 4,7palce to nejlepsi , co se da sehnat. Nic lepsiho s displejem do 4,7 nesezenes. :-) Kdybych si nezvyknul na vetsi displeje a mel volit mensi, sam bych ji vzal.;-)
Tommino
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 04, 2015 17:30
Zařízení: Apple Iphone 5

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Tommino »

Díky, tak jsem si to zhruba myslel, ale musím říct, co jsem teď přečetl Lumii a zkouknul nějaká videa WP, možná bych si na ni zvyknul. Zítra porovnám phony naživo. Větší displej klidně snesu, ale bez okrajů, nechci, aby byl telefon moc velký. Takže ideální velký displej a nic okolo :). Ale to budou ještě tak 3 roky :)
Tommino
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 04, 2015 17:30
Zařízení: Apple Iphone 5

Re: Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Tommino »

Díky za reakci. G3 bych bral hned, ale už se mi podle fotek zdá dost velká. Teď mám vytipované Z3C, Lumia930 a G3. Zítra nebo v út si s nima pohraju a dám do kapsy u jeanů a uvidíme :)
Blooddrunk píše:Lumie jsou celkově kvalitní telefony a fotografie jsou super. Já z Lumie přešel na Android, protože se mi u wp nelíbí řešení sociálních sítí. Jinak z androidu bych doporučil tebou zmíněné Z3 nebo Z3 compact, popřípadě G2 nebo G3 od LG. Z LG vytaháš větší výkon a budeš mít bezkonkurenční displej. Z3 je zase stylová designovka, která určitě nezklame.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Davedroid »

K tem Lumiim mozna jeste mrkni do diskuzi na http://www.windowscentral.com" onclick="window.open(this.href);return false; . Docela mne tam zkusenosti s 930 i 830 zklamaly. U 930 tam dost kritizuji vydrz, coz potvrzuji i jine servery. Ale pokud jsi byl ok s iPhonem 5, tak by to mohlo byt podobne. A i 830tky se tam momentalne nejak roji problemy, stejne jako kdyz vysla 930tka. :-( Snad az vyda neco MS v druhe pulce roku, jestli vyda, tak to bude lepsi. Problem je, ze pokud nekdo chce WP, tak nema na vyber. Ono nic nez Lumie, ktera se uz chystala na prechod pod MS vlastne neni. :-( Coz je smutne.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Zaklinac »

Myslím, že si do užšieho výberu vybral veľmi dobre. Všetky tri telefóny sú vo svojich triedach vynikajúce.
Už som to tu písal - jedna moja kamarátka prešla z iPhone 5S na Lumiu 930 a doteraz (asi po 2 mesiacoch) je stále priam nadšená. Plný potenciál WP sa však ukáže až pri súčasnom používaní Win na PC, služieb MS atď.
Akokoľvek sa rozhodneš (z tých troch telefónov), mal by si byť spokojný.
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Zaklinac »

Davedroid: aj z vlastných skúseností je L930 na tom s výdržou úplne v pohode. Oveľa lepšie ako L920. Čo sa týka porovnania s iPhone, tých pár ľudí, ktorých poznám a prešli z iP na L930, všetci prechádzali z 5 a 5S a v tom prípade je výdrž 930 neporovnateľne lepšia. Čo sa týka iP6, nepoznám zatiaľ nikoho, kto ju vlastní, tak neviem. Ale L930 vydrží celý deň úplne v pohode, často som mal večer ešte 50-60% batérie.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od mberdych »

Z3c je skvela volba. Pred soucasnym 6+ jsem ji asi tyden pouzival a na me je mala, jinak ale v podstate nema slaba mista. Navic proti iP5/5s vybornou vydrz baterie.
Tommino
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: ned led 04, 2015 17:30
Zařízení: Apple Iphone 5

Velké dilema, odchod z iOS?

Příspěvek od Tommino »

Díky za super reakce :) u mě vede zatím Z3C, i díky baterii. U Lumie jsem se toho trochu obával. IP5 mi den sice vydrží, ale je hrozně náchylnej na teplo, mám třeba 20-25% baterie, jdu ven, kde je kolem 0-5 st. nad nulou, chytnu ho nachvilku do ruky a za minutu se třeba vypne, což je na ....
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 25 hostů