Windows Phone 8.1 a klávesnice

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od murder »

Ten postup jsem psal ja a funguje. Uci se to opravdu i ruzne slovni patvary, staci parkrat napsat a pak se to nauci (kolikrat jsem jeste nepocital)
rejdn
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: pát úno 24, 2012 11:05
Zařízení: Lumia 950 XL

Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od rejdn »

No já moc dobře vím, že v GDR1 to funguje, a údajně velmi dobře. Nicméně problém spatřuju v tom, že tato základní funkcionalita není dostupná lidem bez developerského účtu (čti normálním BFU), kteří představují drtivou většinu uživatelů. Když už Microsoftu tak dlouho trvá GDR1 oficiálně uvolnit pro všechna zařízení, tak aspoň tuhle věc měli uvolnit jako nějaký malý update. Na druhou stranu problém se týká pokud vím češtiny a možná nějakých dalších okrajových jazyků, tak proč se namáhat, že ano. Nicméně právě z tohoto důvodu mě Microsoft pomalu ztrácí jakožto svého zákazníka a díky tomu, že pro hodně lidí v mém okolí funguju jako poradce při výběru mobilu/počítače a elektroniky obecně, tak ztrácí i spoustu dalších. A myslím, že nedostatek trpělivosti mi nikdo vyčítat nemůže, protože se táhne už několik měsíců.

Mimochodem, nemá tu někdo informace ohledně roadmapy oficálního uvolnění GDR1?
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od relouth »

ja nemam DP( cti som BFU) a nejaky neznaky vyuky ta klaveska ma..Ja by som teda netvrdil,ze sa neuci..
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od relouth »

Niekto tu pisal navod,ako resetnut klavesku. Zmazat ju,resetnut,znovu stiahnut..alebo tak nejak.Viete mi to napisat znovu ten postup ? Mylslel som ze s denimom sa to upravi,ale nie.ta klavesnica sa vobec neuci..napisem "ze" opravim to na "že"..urobim to snad 100x a furt pise "ze"
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od murder »

Musíš napsat přímo že tak se to přidá jako víc používané slovo
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Re: Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od relouth »

murder píše:Musíš napsat přímo že tak se to přidá jako víc používané slovo
AK sa to dokaze ucit len tymto sposobom,tak to vymyslel potom idiot.
Ja si vzdy najprv napisem text, a az potom si to opravujem tym, ze na dane slova tukam prstom a menim ich spravny tvar.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od murder »

No vidíš a mě přijde že tímhle tvým způsobem to je absolutně proti logice. Jo a prosil bych bez idiocií byť vůči autorům aplikací. Co si dokázal ty? Že tak hodnotíš.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od htcjirka »

AK sa to dokaze ucit len tymto sposobom,tak to vymyslel potom idiot.
Naopak, mě to přijde jako geniální a perfektní řešení, ale ty máš večně s nečím problém.
Výsledkem ale je, že není problém v dané věci/SW, ale spíše v Tobě.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Abych také přidal troškou do mlýna, tak podle mě je klávesnice pod WP8.1 nejhorší vylepšení, alespoň pro nás v ČR.

Sice třeba nové funkce, kdy nabízí při určitých slovech smajlíky je super, ale psaní přes "swy(i)pe" stále není dostupné. Našeptávač sice ušel určitou cestu k lepšímu, to ale neznamená, že ten, který byl naprosto super pod WP8.0 je nyní lepší, naopak ve všem směrech zhoršení v rozpoznávání a autokorekcích. Při ENG klávesnici mohu slovník učit nová slova ručně, při CZ nemožné. Klávesnice se sice používáním trošku přiučuje, ale není to 100% a stejně špatně autokoriguje slova... jsem zklamán výsledkem klávesnice pro ČR pod WP8.1 a to myslím opravdu vážně.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od relouth »

Hosi,vidim ze na vas doliehaju vianoce a ste podrazdeni..
Ja len vyjadrujem svoj nazor..mozem si pisat co chcem ;) Ale mam rad vyjadrenia typu,ze co som ja dokazal,ked kritizujem nieco za co som si zaplatil :) Vy asi budete drzat hubu,ked k vam napr pride casnik a donesie vam studenu polievku :D

Este raz a pomaly. Preco by clovek co pise bez diakritiky mal zrazu zacat pisat s diakritikou, len aby sa to jebnuty slovnik dokazal naucit ? :) Ved ja nikdy neviem, ci mi to dane slovo opravi,alebo neopravi..takze podla tejto neistoty, by som teda musel pisat vsetko s diakritikou..
Ja pisem sposobom,ze na konci si urobim kontrolu,ktore slova su zmenene slovnikom a bola im pridana diakritika..slovam ktorym nebola pridana ju pridam tuknutim na ne..
kocicak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: ned črc 27, 2014 13:51
Zařízení: Nokia Lumia 1320, Palm Treo 650, Lenovo P780

Re: Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od kocicak »

Já momentálně chci někomu omlátit Lumii o hlavu. Psát se na tom nedá, potřebná slova to nenabízí... Počítal jsem s tím, že v roce 2014 už si mohu koupit telefon aniž bych dva týdny dopředu zjistoval, co všechno to neumí. Vychvalované Windows Phone jsou sice plynulé, ale neskutečně pomalé, samá animace na dvě sekundy a hláška o obnovovaní. A v kombinaci s mizernou klávesnicí, nedostatkem programů a neschopností jednoduše sdílet data z programu do programu je to křáp.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od chmeldas »

Tvoji Lumii vyměním za svuj tablet od Samsungu :D
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od steelspace »

Já si na klávesnici nemůžu stěžovat. Většinou nabízí to, co má, někdy je třeba na slovo tapnout.
Psaní bez diakritiky je snad bez komentáře, čeština je jenom jedna a doby prvních SMS jsou dávno pryč.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od mato289 »

Moja sa vôbec, ale absolútne vôbec nič neuči..na Cyane taktiež nie a ani na poslednej DP vezrii..počkám teda za Denim, prevediem čistý flash a potom sa na to pozriem znova..no boh vie kedy ten Denim dorazí...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od SmetyCZ »

Já mám teda největší problémy se "že". Ono to nabídne, ale co je mi to platný, až v momentě když napísu "ze". Pak to můžu překliknout v našeptávači.

A nehty bych trhal za situaci, kdy napíšu "jsem", mezera a ono to samo přepíše na "jdu". Takže ve výsledku je z věty "Už jsem doma" -> "Už jdu doma".

Další věc je výběr písmenka ve slově. Než se člověk trefí, je rychlejší to slovo smazat a napsat znovu. Porovnávali vůbec WP8 a WP8.1? Silně o tom pochybuju.

Ještě jedna věc, co mi hlava nebere - co dělá na klávesnici Ů? Je pravda, že se používá asi častěji jak Ú. Proč se tedy klávesnice nechová tak, že píšu nové slovo -> Ú, další písmena ve slově -> Ů.

A tu čárku s háčkem nekomentuju vůbec. IMHO měli vzít klávesnici z WP7.8, přidat slovník (a jeho schopnost se učit) z WP8 a byl bych maximálně spokojenej.

Budu se opakovat, ale při vývoji WP8.1 měl Nokia/Microsoft/Lumia/reserved pro další název společnosti udělat uservoice stránku na netu, kam by lidi psali tipy na věci, na kterých ať proboha nešahají.

To není jen klávesnice, ale třeba Hudba nebo hub Hry.

No nic. Uvidíme, co přinese W(P)10.

________________________

Pozn. pod čarou - ne, není to gramlavýma prackama, WP používám už pěknou řádku let. Ty slova jsem učil slovník Xkrát (ať s DP nebo bez).
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od relouth »

jop..je tam milion slov,ktore slovnik pozna aj s diakritikou,ale aj tak ich tam nenapise.. musis na ne kliknut hore..
ak by si to zapamatal..ze som uz 125x klikol nahooru aby som opravil že..bolo by to velmi fajn
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od relouth »

vcera som urobil cistu instalacku cyan..do toho ota denim a klavesnica ide nejak lepsie ako predtym (predtym som mal taktiez denim,ale nebolo to na cisty system )
COho som si teda vsimol, uz mi pise že aj ked napisem ze Toto predtym nebolo
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od mimonaut »

Jj, taky jsem si všimnul, že po čisté instalaci + aktualizaci na DP mi to fungovalo lépe, než při OTA na cyan.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od relouth »

Logicky by sa to dalo obist aj lahsie. Proste len zmazat kalvesku, a znovu ju stiahnut.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8.1 a klávesnice

Příspěvek od mimonaut »

To se mi nepodařilo. Vzpomínám si, že se to tu řešilo, že klávesnice zůstává po OTA update stejná, takže jsem to zkoušel. Bez výsledku. Ostatně byl to nakonec jeden z důvodů, proč jsem dělal flash. Blbej bug, kterej není na první pohled pro běžného uživatele vidět, ale k pozitivnímu vnímání systému rozhodně nepřispívá.
Stejně si říkám, že Microsoftu chybí ucelený a jednoduchý bugreport - na míst toho je roztříštěné hodnocení systémových aplikací a různé (užitečné, ale) nekoncepční reporty z preview verzí různých produktů. Spoustu replikovatelných chyb jsem chtěl nahlásit, ať už ve velkých nebo mobilních Windows, ale prostě nebylo kam.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 25 hostů