Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
MadJoe
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 08, 2012 21:58
Zařízení: BlackBerry

Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od MadJoe »

Ahoj,

je na čase pořídit novou vlajkovou lod.

Do finálního výběru se mi dostali prakticky jen 2 kandidáti s rozdílnými OS.

Sony Xperia Z3
Apple iPhone 6/6+ 64GB - je nějaký rozdíl kromě velikosti displaye mezi modely Applu? Myslím, že 6+ má navíc optickou stabilizaci - je k něčemu?

Android jsem již několikrát měl. Bez problémů, pokud má dostatečný HW tak se neseká. iOS jsem také měl, ještě na 4S poté chvíli 5S a bez problémů také.

Někdo nějaké zkušenosti s těmito modely? Nějaké vady atp, případně co byste doporučili?

Sám nevím... :-) Takže díky za veškeré rady, i když konečný výběr bude zase jen na mě... :-D

Díky

P.S. pokud mi k tomu doporučíte nějaký "chytrý" náramek k použití s těmito mobily, budu jen rád, také nevím jaký si vybrat. Sony Smartband SWR10 atp
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od tslany »

Pokud oceníš voděodolnost (ta je docela dost návyková, na to bacha :tlem: ) , dobře zpracovaný HW a magnetické nabíjení, tak ber jednoznačně Sony. Odladěnost systémů se konkrétně u těchto dvou může rovnat (iOS už není to, co býval za Jobse, namísto dvou bugů jich tam je tucet). Pokud chceš logo jablka, a nebo mnohdy kvalitnější aplikace třetích stran, tak iPhone.
MadJoe
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 08, 2012 21:58
Zařízení: BlackBerry

Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od MadJoe »

Voděodolnosti se vcelku bojím - nejen té návykovosti, jak říkáš - vlezl bych pak do vany s jiným a je problém :-D
Tak se hlavně bojím proniknutí vody - v pár vláknech o Xperiích jsem četl zatečení a reklamace, mnohdy neuznány... :-/

iOS už není jako za dob 3/4. gen iPhonů - to už, bohužel, taky vím.. když jsem měl 5S tak už jsem postupně zjistil, že není tak spolehlivý jako za dob starších verzí, ale pořád je to dosti líbivý a hlavně propracovaný systém.

Na druhou stranu právě voděodolnost, a pár dalších vlastností se mi líbí na Z3...

DILEMA... :-D
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od M.BoBo »

Mám 5s a stejné dilema mám taky. Dříve jsem uvažoval o iP6 min. 64GB, teď jsem spíš priklonen k z3. iOS uz neni co býval svou rychlostí a zaseky na 5s jsou denním chlebem.
MadJoe
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 08, 2012 21:58
Zařízení: BlackBerry

Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od MadJoe »

Takže to vidím spíše na Z3... :-)
Řešit můj primární mobil, dilema nemám, tam vede BB Passport.. ale sekundární je třeba vyřešit, nevím který z nich vyzkoušet... :-D
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od GreenArrow »

Já se teda nesetkal se záseky ani na 4S, natož na 6ce. Kdežto Z3jka je zasekaná už v obchodě, když to jde člověk vyzkoušet.
Blooddrunk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 289
Registrován: čtv dub 10, 2014 18:55
Zařízení: iPhone :P
Bydliště: Holomoc

Re: Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od Blooddrunk »

Chtěl bych být v situaci kdy bych si mohl dovolit řešit takové blbosti jaký si koupím druhý telefon jen tak, když už mám BB Passport. Nic ve zlým...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od tslany »

Tak pokud je to sekundární, tak Z3 a není o čem, fun factor daleko vetší než iP bez waterproof, a že to vážně stojí za to. A v případě potřeby se tam hodí ROMka, která navod vzhled iOS, a je vystaráno :-D
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od mberdych »

Z3 jsem zkousel (mam 6+) a chvili jsem (hlavne kvuli vodeodolnosti a moznosti dual sim verze) zmenu zvazoval, ale nakonec asi ne. Nejsem asi pripraven vzdat se propracovanejsich aplikaci, pohodli touch ID, fotaku delajiciho realne lepsi momentky a par dalsich veci souvisejicich s Macem. Ale jako druhy stroj k 6+ by byla super, jenze to je asi docela zbytecny luxus.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Re: Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od GreenArrow »

Blooddrunk píše:Chtěl bych být v situaci kdy bych si mohl dovolit řešit takové blbosti jaký si koupím druhý telefon jen tak, když už mám BB Passport. Nic ve zlým...
Jenže nejseš a tak se musíš tady vyplakat jak je svět nespravedlivý? Sorry, ale mě to nedalo :tlem:
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od uni »

M.BoBo: pochybuji, že by iOS 8.1.2 nebo co je aktuální byl na 5s zasekaný systém, problém bude jinde.
Ad dotaz, takový BMW nebo Audi? Milion odpovědí, každý bude na to mít svůj názor, ale univerzální pravdy, co je lepší se nedobereš. Ty sám si musíš srovnat své preference nebo sympatie.
MadJoe
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 08, 2012 21:58
Zařízení: BlackBerry

Re: Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od MadJoe »

Blooddrunk píše:Chtěl bych být v situaci kdy bych si mohl dovolit řešit takové blbosti jaký si koupím druhý telefon jen tak, když už mám BB Passport. Nic ve zlým...
To víš, když už člověk nonstop pracuje tak si občas musí dovolit být v situaci na řešení "blbostí" aby na chvíli "vypnul"... :-)

Ad téma - já zkoušel tedy Z3 v obchodě a přišla mi v pohodě, ale to nejspíše záleží kus od kusu - ALE - to je to, čeho se u Z3 bojím, aby mi po delším používání neudělala čekající cihličku s kolečkem a já budu čekat jen abych odpověděl na blbou sms např...

uni > Jasně, máš pravdu :-) Jen, že víc hlav, víc ví, tzn může se stát, že mě třeba někdo upozorní na věc,kterou jsem při porovnávání opomněl a bude to třeba u mě "must have" feature apod... Jde hlavně o vyslechnutí si názorů, nic víc, stejně to budu muset koupit já... :-D :-(
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od chmeldas »

Já bych šel do Z3. iPhone má hnusný záda :D
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od Thompson »

iPhone is best looking phone ever made.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od tslany »

4/S by se dalo uvažovat, 5/S už bylo nic moc (hliníkovej rám? WTF?), 5C a 6ky jsou nuda.
MadJoe
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 08, 2012 21:58
Zařízení: BlackBerry

Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od MadJoe »

Zrovna iPhone 6 / 6+ moc krasy nepobral oproti starsim sourozencum :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od htcjirka »

iOS s kazdou novou verzi ztraci svou vypilovanost a stabilitu, rada 8 není vyjimkou a navíc telefon musí taky trochu vypadat a ne vypadat jako hracka z trznice (nejhezci IP byl 4/4S, pak uz sel design dolu, rada 6 je vzhledove des), takze hlasuji pro Z3.Vodeodolnost se opravdu hodi, nemusi se pokouset, ale muze byt necekane k uzitku.
MadJoe
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pát čer 08, 2012 21:58
Zařízení: BlackBerry

Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od MadJoe »

Tak Z3 objednana uvidime jak bude slouzit :-)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od uni »

Já nevím, já té polemice zde nerozumím. Tazatel upřesní, že jeho dotaz je ve smyslu, zda nepřehlédl nějaký zásadní parametr a co tu čteme, individuální x je hnus, y je hnus. Uf.
mst3
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: stř pro 17, 2014 22:52
Zařízení: Lumia 800

Sony Xperia Z3 vs Apple iPhone 6

Příspěvek od mst3 »

Trošku OT: omlouvám se za menší OT, ale někdo z Vás by mi mohl pomoct - uvažuji o koupi Sony Z1 compact, ale jako uživatel WP (L800) se bojím lagování a po čase nutností továrního resetu. Pokud bych si koupil lepší android a nainstaloval pro mě cca 10 základních aplikací a pak jej používal pouze na volání, sms, internet, focení a navigaci bude mi tel lagovat? Nebo už je to u moderních androidů lepší? Chci relativně nabušený tel pro dlouhodobé užívání (2-3 roky) ale velikosti max 4,5 ", spíš 4,3", Z1 compact tomu jako snad jediný tel (kromě Jabka 5s)odpovídá. Zůstal bych i u WP, ale Lumia 830/930 jsou už velké. Jabko 5s je na mě drahé a nečekám pokles ceny..
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů