Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Tomet »

Jirka - Přesný čas nevím, ale cca 15 min. Tablet byl koupen v česku v giga computers. Při prvním spuštění byl v češtině, po obnovení nabízí jen němčinu s francouzštinou a češtinu musím vždy doinstalovat. Není tam ani angličtina. Přikládám opravený screen.
Přílohy
Snímek obrazovky (2).png
(119.57 KiB) Staženo 49 x
Jerry7650
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 17, 2010 0:13
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Jerry7650 »

Acer W4, disk 64GB
Přílohy
Výstřižek.JPG
(98.1 KiB) Staženo 47 x
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Tomet: WimBoot tam není, také ty Windowsy zabírají cca 18 GB ! Ale dalo by se přidat místo po Oddílu pro obnovení...
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Tomet »

Já to místo nutně nepotřebuji, tablet používám jen na prohlížení webu. Jen mi právě přišlo divné, že systém zabírá těch 18 GB. Původně jsem totiž uvažoval o tabletu s pouze 16GB. Když bych zrušil ten oddíl pro obnovení, tak to už bych nikdy nemohl udělat to tovární obnovení? Nebo bych musel vytvořit ten WimBoot?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od tslany »

Můžeš klidně nainstalovat Windows klasicky, a klasicky je přeinstalovávat, a nebo vytvořit vlastní obnovovací image a přiřadit ho k systému (na to bych někde taky mohl vyhrabat článek :) ). Ale pokud člověk má méně jak 64GB, tak bych to asi nainstaloval právě WIMbootem, jak to ostatně sám mám na notebooku s 24GB SSD.
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Tomet »

Ok. Díky všem za rady. Teď budu snad tablet spokojeně používat až nastane čas další obnovy, zvolím jednu z doporučených možností.
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od dark_hood »

tiež uvažujem nad tabletom s w8.1 a voľba padla na asus vivotab note 8 (64GB variant). má ho niekto? ten stylus vie pohodlne nahradiť myš v desktopových aplikáciach? je presný?
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Thompson »

Mám Miix 2 a stylus je oproti myši strašně nahouby, třeba v deskt. skypu se s ním blbě roluje.
Jerry7650
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 17, 2010 0:13
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Jerry7650 »

Nemáte někdo tip na nějakou skladnou bluetooth myš? Přijde mi to jako nejlepší možnost, když mám jen microUSB (přes otg to jde, ale už je potřeba redukce.)
Taky uvažuji o nějaké skladací bluetooth klávesnici, tu ale asi nakoupím v Číně.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Taky jsem hledal. Ale moc bluetooth myší v nabídce není...
Uvědomil jsem si ale, že nemá cenu dělat z tabletu PC nebo NB. Myš a klávesnici je potřeba jen na pohodlné nastavení tabletu, jinak na vše ostatní myš a klávesnice není potřeba. Proto jsem pořídil k tabletu USB HUB se čtyřmi porty USB (Connect za cca 150 Kč) a redukci vlastní výroby (v podstatě tohle: http://www.czc.cz/premiumcord-usb-reduk ... 23/produkt" onclick="window.open(this.href);return false; ) a na nastavování tabletu a pokusy používám standardní myš a klávesnici...
Jerry7650
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 17, 2010 0:13
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Jerry7650 »

Problém je, že budu používat tablet poměrně často nejen na konzumaci textu, ale i jeho vytváření. A zatímco klávesnice na displeji ještě jakžtakž jde, tak označovat bloky textu nebo ho nějak upravovat je vyloženě utrpení bez myši.
A plny notebook jsem nechtěl jak kvůli ceně, tak kompaktnosti. Přece jen který ntb váží 600gramů a zároveň vydrží 10 nebo 12 hodin na baterii....
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od tslany »

Co něco takového?
http://www.alza.cz/lenovo-bluetooth-se- ... 408100.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Jerry7650
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 17, 2010 0:13
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Jerry7650 »

No přemýšlím nad tímto http://www.aliexpress.com/item/Hapurs-u ... 32861.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Cenově přece jen jinde a skladnější...
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od tslany »

Ta zas ale nemá právěže myš
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od veigy »

Zdravím, máte tu někdo takové problémy s Connected StandBy? Mám dva tablety: Miix 2 8 a Miix 2 10 a na obou mi to strašně zlobí, mnohem více ale na 8"..... Konkrétně jde o velkou spotřebu baterie při spánku. Po vytvoření výpisu energy -sleepstudy to vypadá asi takhle: http://1drv.ms/11YWue8" onclick="window.open(this.href);return false; (popřípadě můžu nahrát celý soubor)... všechno je zelené, kromě první položky a nedá se z toho vyčíst nic konkrétního.. :( neřešil někdo něco podobného? Nebo je to snad normální?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Jerry7650 píše:Problém je, že budu používat tablet poměrně často nejen na konzumaci textu, ale i jeho vytváření. A zatímco klávesnice na displeji ještě jakžtakž jde, tak označovat bloky textu nebo ho nějak upravovat je vyloženě utrpení bez myši.....
K tabletu jsem zkoušel také toto: http://www.czc.cz/evolveo-wk27bg/135020/produkt" onclick="window.open(this.href);return false; , jinak používané na TV. V pravé části je touchpad, ovladatelnost kurzoru velmi dobrá...
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

veigy píše:Zdravím, máte tu někdo takové problémy s Connected StandBy? Mám dva tablety: Miix 2 8 a Miix 2 10 a na obou mi to strašně zlobí, mnohem více ale na 8"..... Konkrétně jde o velkou spotřebu baterie při spánku. Po vytvoření výpisu energy -sleepstudy to vypadá asi takhle: http://1drv.ms/11YWue8" onclick="window.open(this.href);return false; (popřípadě můžu nahrát celý soubor)... všechno je zelené, kromě první položky a nedá se z toho vyčíst nic konkrétního.. :( neřešil někdo něco podobného? Nebo je to snad normální?
Colorovo 8" /16GB - vše na pozadí vypnuté, úbytek baterie ve spánku cca 1% za 1 hodinu. Za 4 dny nečinnosti by byla baterie na nule...
Jerry7650
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 17, 2010 0:13
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Jerry7650 »

To sleepstudy vypadá zajímavě, co to je za program?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od veigy »

Otevřeš CMD jako správce dáš "cd \" nebo kam to chceš uložit a pak napíšeš "powercfg -sleepstudy".... Také doporučuji vyzkoušet parametry "-energy" (trvá 60s) a "-batteryreport"
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od tslany »

Včera mi konečně přišlo Pipo W4, rozdělení disku viz. příloha, jedná se o WIMboot. Bohužel jsem si ho užil tak hodinu, něco jsem změnil v BIOSu, co se asi měnit nemělo, a teď mi to odmítá nabootovat, jen černá obrazovka, procesor topí, ale to je vše, žádné video ani na HDMI, žádný log na wifi. Zkouším nějaké kombinace na reset nastavení, a pokud nic, tak to asi poputuje zpět do číny (a že já na to mám takové štěstí, když jsem před dvěma lety sobě kupoval Ainol Novo 7 Fire, tomu pro změnu sama od sebe odešla třetím dnem dotyková vrstva :-) Ale přitom co jsem z číny bral věci pro známé, tak tam nikdy problém nebyl :-D )
Přílohy
pipo.png
(108.09 KiB) Staženo 58 x
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů