Surface Pro 3

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Tiež som zistil, že väčším obmedzením ako je 4 GB ram (photoshop, coreldraw, veľa záložiek v mozille, diablo 3...) je 128 GB SSD.
Predpokladám, že SD karta v slote sa správa ako ďalší disk. Je smutné, že u MS ďalších 128 GB SSD a 4 GB ram stoji +300e keď 128 GB SD karta stojí cca už 100e.
xxxdvorixxx
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: čtv říj 16, 2008 10:28
Zařízení: iPhone 5S / Macbook Pro / Lumia 930

Surface Pro 3

Příspěvek od xxxdvorixxx »

Chová se defaultně jako flash.

Vzhledem k tomu, že SSD ≠ flash pamět, tak je cena na místě.

Za mně jako majitele Pro 1. gen. jsem 4GB RAM vyčerpal jen náročnější prací v PS nebo Premiere. Každopádně je to sebemrskačství používat takovou techniku na výkonově náročnou práci dlouhodobě.
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Prišiel mi obal zo snupped.com. Jednoduché, nepremokavé, vypolstrované púzdro s vlastným motívom. Dali sa doobjednať rukoväte, vnútorné vrecko na nabíjačku a myš, všetko za doplatky. Zobral som najjednoduchšie na skúšku. Ďalšie možno vyčačkám. Od MS som mal 50% zľavu na púzdro. Dobrá vec na prenášanie mašiny, no aj tak by som rád našiel nejaký ruksak/batoh ktorý by bol presne na veľkosť surface pro 3. Obrázok nejde priložiť, tak to musím najskôr niekde vyzdieľať.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Surface Pro 3

Příspěvek od Radek Hulán »

Naprosto dokonalá a přesně padnoucí brašna na Surface 3 Pro + nabíječka + myš je tato:
http://www.brenthaven.com/fbx-live-feed ... l-chambray" onclick="window.open(this.href);return false;

Prodává ji slušně levně i český Apple Store ;)
http://store.apple.com/cz/product/HFMN2 ... acbook-pro" onclick="window.open(this.href);return false;
motylu
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon pro 08, 2014 18:18
Zařízení: Surface Pro 3 (i5, 4 GB RAM), Nexus 7 (2012)

Surface Pro 3

Příspěvek od motylu »

Zdravím všechny majitele Surface Pro 3.

Už asi 4 roky vlastním netbook Asus Eee PC 1215N (Intel Atom D525 1,8 GHz Dual Core, 4 GB RAM, Win 7 Pro), kupoval jsem si ho hlavně kvůli mobilitě na vysoký škole. Za tu dobu už jsem si úplně zvyknul na 12,1" displej a notebook s větším displejem bych nechtěl. Asi rok a půl už mám 7" tablet Asus Google Nexus 7 (1. generace, 2012).

Už asi půl roku je baterka v netbooku totálně kaput, vydrží tak max. půl hodiny bez sítě (nová vydržela i 7 hodin), takže v poslední době pokoukávám po nějaký náhradě za notebook a nejlíp rovnou i za tablet. Nexus 7 je v mnoha ohledech skvělej tablet, ale v souvislosti se zaměstnáním bych rád podobně přenosný zařízení, který bude mít plnohodnotný Windows, větší displej (alespoň 10"), slušný výkon (kancelářské aplikace, prohlížení webu, youtube, vývojové nástroje jako Atmel Studio, Eagle, v omezené míře i práci v Matlab, OrCAD a Adobe Illustrator, příležitostně i "méně náročnější" hry vydané cca 2 a více roků zpět) a stylus pro možnost psaní poznámek a kreslení. V současný době je pro mě zajímavý Lenovo Thinkpad 10 nebo Microsoft Surface Pro 3 (i5/4GB RAM/128 GB SSD).

Můžete mi poradit na základě Vašich zkušeností, jaký byste si s ohledem na moje požadavky koupili, jestli třeba ještě počkat co nabídne LG u svého připravovaného "konkurenčního" tabletu, nebo počkat na další verzi Thinkpad či Surface?
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Surface Pro 3

Příspěvek od Radek Hulán »

Thinpad 10 je relativně pomalý a netuším, jak je na tom klávesnice...

Lenovo IdeaPad Yoga 3 Pro 13 je určitě kandidát. Má super rozlišení displeje, lepší jak Surface (a výhodu, že se násobí rozlišení o 200%, ne 150%, pro starší aplikace). Nevýhoda je klávesnice bez F1-F12, takže se na to blbě programuje a pracuje, pokud to potřebuješ. A nedá se oddělit displej a kbd.

Za mě tedy Surface, po zvážení všech pro a proti.
pdatomas
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon led 28, 2008 13:28
Zařízení: Blackberry Passport,SPro 3 -i5 128 Gb, SPro4 i5,
Bydliště: Cheb

Surface Pro 3

Příspěvek od pdatomas »

Také jsem se rozhodoval, jestli YOGA 3 Pro nebo Surface, vzhledem k tomu že Yoga 3 pro má také větší display 13 oproti 12 surface, nadruhou stranu pokud to budes chtit trochu suplovat jako tablet, tak je surface lepsi, i tak je na hrane, kdyz ho vecer drzim v rukach a koukam na film nebo tak, ale da se to, neumim si představit, že bych držel ještě větší a těžší tablet yoga, takže za mě také surface.
Zvláštní, tolik zobrazení a četnosti na foru u Surface pro 3, a pritom tak málo příspěvků, není to škoda? :-)
motylu
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon pro 08, 2014 18:18
Zařízení: Surface Pro 3 (i5, 4 GB RAM), Nexus 7 (2012)

Surface Pro 3

Příspěvek od motylu »

Mno u mě zatím vyhrává Surface, i když se trošku bojím, aby nebyl na přenášení a do ruky moc velkej a těžkej. Je to jen subjektivní pocit a ve skutečnosti je to bez problému mobilní? Ale stejně ještě chvilku počkám, jestli se něco nevyvrbí jinýho, stejně si to chcu kupovat až tak koncem ledna. Myslíte, že MS Store nebo nějaký jiný zahraniční obchod bude mít po Vánocích nějaký slušný slevy, lepší než tady u našich lichvářskej obchodníků?

Jinak ohledně zkušeností se Surface, je tam ještě ten problém se stylusem (viz: https://answers.microsoft.com/en-us/sur ... 675?page=2) nebo už se to vyřešilo nějakým updatem? A kde je to nejlepší (nejlevnější) koupit, pořád v Lucembursku? Pokud je to z MS Store v EU, platí se daň nebo clo? A jak je to doopravdy se zárukou, někde tady v příspěvcích jsem četl dvouletou, jinde zase jednoroční, tak jak to je? Docela by mě mrzelo, kdybych měl u takhle dražší mašinky jen roční záruku...
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Zľavy majú už teraz. Bude ma kontaktovať MS Store Slovensko, tak môžem dať vedieť.
Váha ? Čo čakáš ? Je to noťas v tele tabletu s full win, je to fajnová hmotnosť na takú mašinu, ale 400g to nie je.
motylu
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon pro 08, 2014 18:18
Zařízení: Surface Pro 3 (i5, 4 GB RAM), Nexus 7 (2012)

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od motylu »

Jj, určitě dej vědět! Je mně jasný, že to nebude stejně lehký jako můj Nexus 7, ale ani ne tak težký, jako můj netbook Asus Eee PC 1215N. Jen mně jde o názor na hmotnost na základě zkušeností v souvislosti s přenášením, delším držením v ruce apod.
pavel.tresnak
nováček
nováček
Příspěvky: 48
Registrován: čtv črc 25, 2013 9:09
Zařízení: Lumia 950

Surface Pro 3

Příspěvek od pavel.tresnak »

Mě přijde zítra (i7, 256GB SSD). Tak jsem zvědavý, napíšu ti postřehy po pár dnech používání.
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Motylu, tá váha je diskutabilná. Dáš ho dieťaťu a bude preň ťažký (máš ale kickstand, čo je výborná vec) a dáš ho chlapovi a bude mu super ľahký.
Môžem ti ale napísať môj postreh. Keď pracujem na stole, je samozrejme jedno koľko váži, ale prenos zariadenia je parádička v jednej ruke. Keď ho dám na kolená tak je váha znova super, ľahučké zariadenie. Všetky vyššie popísané prípady sú aj s klávesnicou. Jedine kde mi príde komplet ťažší je keď trónim na wc a čítam si. Predsa len type cover má nejaké gramy naviac (neviem presne ale cca 200?). Tam dám cover dolu a tých 800g sa už drží dobre. Jasné, neplaka by som leby má o 300g menej, ale nadával by som keby ich má naviac :-)
asi toľko k váhe
jkochlan
nováček
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: čtv kvě 29, 2014 7:56
Zařízení: Lumia 920

Surface Pro 3

Příspěvek od jkochlan »

Najtazsi imho bude ked sa s tym zvalis do postele a budes ho drzat v rukach, chatovat, alebo surfovat. Mne takto pride dost tazky uz aj Air a ten je vyrazne lahsi. Je to dovod pre ktory by som si Surface nikdy nekupil.
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Tak ako píšeš ja neviem čítať dlho ani klasickú knihu a preto to ani tak nerobím. Na druhej strane, čítal som si e-knihu alebo web/fórum tak, že ležím na chrbte, zakrytý a surface mám položený na hrudníku, vysuniem kickstand a 1. nič držať nemusím, 2. obrazovka ma ožaruje ešte menej (aj na minimálnom jase) ako keby do toho pozerám priamo a 3. číta sa mi tak celkom pohodlne. Keď chcem lepšie vidieť zase, tak len naklopím tablet na seba, pričom je stále položený na mne a teda jeho váhu vôbec neriešim. Spraviť to s menším tabletom 7"-10" tak asi uvidím menej a musel by som mať hlavu oveľa viac naklonenú k hrudníku, čo už nebude úplne pohodlné. Ale je to na každého spôsobe a použiteľnosti zariadenia ktoré chce a má.
motylu
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon pro 08, 2014 18:18
Zařízení: Surface Pro 3 (i5, 4 GB RAM), Nexus 7 (2012)

Surface Pro 3

Příspěvek od motylu »

Díky za postřehy. Do postele ho stejně brat nebudu, na takovýhle hraní si nechám Nexusa.

A co větráček, zapíná se vopravdu jenom při velkým zatížení? A co jeho hlučnost ve srovnání s klasickými notebooky? A jak je to s tou zárukou z MS Store nebo jinýho zde zmiňovanýho obchodu?
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Ak to kúpiš cez oficiálny MS Store (ja som to bral cez Slovenský, telefonicky som to objednal a zakúpil cez kreditku s príjemnou tetulkou na linke) tak mám podľa slovenských zákonov 2 roky záruku a 14 dňovú bezplatnú a bezdôvodnú lehotu na vrátenie zariadenia.
Vetráčik sa spúšťa aj nie pri plnom zaťažení podľa mňa. Ale! Ale záleží na tom ako a čím máš prekrytú zadnú stranu zariadenia (procesor je vpravo hore pri použití surfacu ako notebooku -landscape). Takže ako každé elektronické zariadenie z hliníku, horčíku ale aj z plastu sa zahrieva podľa toho ako moc ho zaťažíš a ako a čím znemožníš ventiláciu vzduchu okolo miesta kde je procesor. Druhá vec je zvuk vetráku. Sranda je, že keď sa mi prvý krát pustil, nemal som ani šajnu čo to je, som si myslel, že som niečo pustil na youtube a hrá mi to z reprákov, že je to proste v tom videu. Veľmi jemný fukot. A až keď som ho priložil k uchu som zistil odkiaľ vietor fúka :D Skutočne to budeš počuť len pri záťaži a v noci keď je úplné ticho. Inak o tom ani nebudeš vedieť, alebo len veľmi tichúčko budeš tušiť, že sa zapol. Myslím, že človek ktorý bude od teba jeden meter ani nebude vedieť, že sa ti niečo pustilo.
motylu
nováček
nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon pro 08, 2014 18:18
Zařízení: Surface Pro 3 (i5, 4 GB RAM), Nexus 7 (2012)

Surface Pro 3

Příspěvek od motylu »

Tak s tou zárukou si mě potěšil, jestli to takhle platí, i když je to poslaný ze zahraničí. Jsem zvědavej, jestli po Vánocích Mrkvosoft zlevní. Rád bych se vešel i s Type Cover do 25 tis. Kč.
wallax
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 184
Registrován: pon led 26, 2009 19:27
Zařízení: HTC ONE M10, Surface Pro 3 i5 4/128

Re: Surface Pro 3

Příspěvek od wallax »

Určite sa na tú záruku ešte spýtaj keď budeš objednávať, istota je istota.
spellshaper
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 429
Registrován: pát dub 08, 2011 19:41
Zařízení: Lumia 930, Surface Pro 3

Surface Pro 3

Příspěvek od spellshaper »

Jak jsem psal dříve, objednával jsem Surface na "černý pátek" a tak se také podělím o první dojmy a zkušenosti s nákupem.

Objednával jsem přes MS Store linku v ČR. Po tom, co jsem se ujistil, že půjde o EU zásuvku a EN klávesnici mi paní na lince našla ceny a připravila objednávku. Měl jsem to na dvě volání kvůli převodu peněz na správnou kartu, ale jinak vše bez problémů. Záruka by měla být dva roky. Je také fajn, že si například ověřují majitele MS účtu apod. i když je to přes telefon.
Tablet jsem objednal v pátek odpoledne, v pondělí přišlo oznámení o odeslání a ve středu byl Surface doma, klávesnice pak trvala o den déle. Sice jsem doufal, že tablet přijde do konce týdne, ale taková rychlost není ani v některých CZ eshopech :)

Se samotným zařízením zatím velká spokojenost. Chyby ale přímo nehledám, spíš počkám, pokud by mi něco vadilo. Nechci si případně kazit dojem něčím, co třeba nikdy nevyužiju. :) Mám verzi i5/128GB a i hry co jsem doufal to zvládne (LoL, Hearthstone, Project Spark - doporučuji!), bohužel ale při tom letí baterka hodně dolů a to je můj zatím největší limit. Při spuštěné stejné Metro hře se mi zdá, že vydrží o něco méně než Surface RT, ale snad se baterka ještě trochu naformátuje.

Zklamaný jsem byl také z Adobe CS5, které je zatím nepoužitelné. Vše je příliš malé a ani přítlak mi nějak nechce fungovat. Ještě si s tím zkusím pohrát, ale zatím jsem si koupil Scetchable, který mě hodně příjemně překvapil. Pokud by měl někdo nějaké tipy na vhodné nastavení Adobe CS5, tak budu vděčný. Nechce se mi dělat systémové zvětšení na 200, těch 150 je pro zbytek systému OK. Hlavně to ale vypadá, jako by Photoshop byl pořád na 100.

Klávesnice je perfektní. Není to na rekordy v psaní deseti, ale píše se na ní velmi dobře a podsvícení v noci neocenitelné. Oproti Touch Cover, který byl hodně velká nouzovka, poslední Type Cover už si dokážu i na delší práci představit. Brzy už ji vyzkouším pořádně při práci na PHP/HTML projektu.

Z displaye jsem měl trochu strach, protože mi zbytečně žere výkon a nepotřebuji ho. Ale pro práci s perem je toto rozlišení výhoda a hry nastavuji na zlomky původního rozlišení, i když tam jsou pak samozřejmě pruhy, protože s 3:2 se moc nepočítá.

To je za těch pár dní asi vše, pokud mě něco potěší nebo naštve, dám vědět :lol:
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Surface Pro 3

Příspěvek od Tade »

Pěkná recenze :) Ať slouží mašinka jedna ;)
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů