Nokia Lumia DENIM update

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od mbelas »

Tak pomalu ale jistě je ve vzduchu další update od Nokie pod názvem DENIM. K tomuto updatu by měl MS přidat WP 8.1 Update a máme se opět na co těšit.
Dalo by se říct že oba balíčky jsou od MS pod který Nokia patří.

Dostupnost: http://www.microsoft.com/en/mobile/supp ... in-europe/" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od htcjirka »

Lumia 930 navic ceka jen na Denim, 8.1 update 1 uz davno dostala.
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od mbelas »

Aha.....myslel jsem že L930 má neplnohodnotný DENIM.
No jsem zvědav co Denim donese na L1020 od přítelkyně - očekávám osekanou verzi, ale co budu mít na L1520 - zde by měl být plnohodnotný Denim.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od steelspace »

Není žádná "osekaná verze". Jsou pouze rozdíly v tom, co daný HW je schopen a tam je samozřejmě na tom 1020 hůř.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od htcjirka »

Aha.....myslel jsem že L930 má neplnohodnotný DENIM.
930 ceka uz jen na FW Denim, avsak OS sestaveni 8.1 udpate 1 jiz dostala jak jsem psal.
930 a 1520 na tom budou nejlepe s aktualizacemi, maji zatim nejlepsi mozny HW k soucasnemu datu.
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od Menty »

Já jsem osobně zvědav, jak se Denim projeví na mojí 920. Doufám v razantní zrychlení a zvýšení stability. A taky jsem zvědav, kdy MS hodlá vypustit Update 2, podle jejich úvah měl být dostupný už letos.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od steelspace »

Jak bys chtěll 920 razantně zrychlovat, to fakt nevím. Se stabilitou zrovna tak.
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od Menty »

Stačilo by mi, kdyby byla rychlá, jako když jsem jí koupil a měl na ní 8.0. A stabilita, od přechodu na Cyan trpí moje 920 občasnými restarty, to se taky dřív nedělo. Takže doufám, že na tomhle v Microsoftu zapracují. Nejsem jediný ani jeden z mála, kdo má starší zařízení a má s Cyanem problémy.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od Radim Stehlík »

tak já na 820 bez problémů... teď jsem tam dal DP a až na jeden zásek kalendáře u glancu (pomohlo restartovat) je to zas ok
P.J.Fry
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 68
Registrován: stř črc 10, 2013 14:51
Zařízení: iPhone 6s 64GB

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od P.J.Fry »

ja som trpel po update na cyan teda dosť, lagy, pomalé načítavanie dlaždíc, vysoká spotreba batérie, prešiel som na DP a nainštaloval Update 1 + všetky ostatné aktualizácie čo doteraz boli vydané a telefón bol stále viac a viac zasekaný, pravidelne sa objavovala obrazovka načítavania a pod, už som myslel, že tú moju 820 vyhodím, fakt som na to nemal nervy ale hovorím si skúsim ešte resetovať tel. do továrnych nastavení a čo sa stalo? všetko ide parádne, konečne mám znova radosť z používania telefónu, už žiadne aktualizácie OTA nebudem inštalovať a DP som vypol, nech mi ani nechodia, proste update budem robiť vždy len cez kábel, OTA už nikdy... :!:

//bwt ja už denim mám :tlem: http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 46#p346746" onclick="window.open(this.href);return false; (samozrejme je to len chyba)
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od JirkaTom »

Jak spolu souvisí Denim, update na Cyan, tovární reset (nastavení) , DP, OTA a aktualizace přes kabel ?
dimm
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 91
Registrován: sob črc 19, 2014 7:50
Zařízení: N.L.1020

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od dimm »

No,on tím myslel asi,že nestojí o další OTA aktualizace,které mohou zasekat soft a že by mohly zapracovat na Denimu,aby se neopakovala situace z akt.Cyan(OTA),která se moc nepovedla..mají co napravovat,co se týče plynulosti a spolehlivosti OS.
Mám na to stejný názor.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od htcjirka »

Ne, spise o OTA jako takove.OTA v mnoha pripadech telefon akorat "rozhasi" a je jedno o jaky OS se jedna.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od Petulinek »

To je podobné jako upgradovat Windows v PC... Vždy je lepší nainstalovat čistý systém než dělat upgrade ze staršího OS na novější...
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od mbelas »

Tak u L1020 jsme měli původně při koupi FW Amber. Pak přes OTA přišel FW Black (leden 2014) a v srpnu 2014 OTA WP8.1+Cyan. Doposud vše OK ale nyní se mi 1x za týden stane, že L1020 za noc se vybije.....psal jsem již do fora L1020 výdrž, tak se nechci opakovat.......já byl s OTA vždy spokojen, u flashování přes kabel jsem měl strach. Před L1520 jsem měl L820 a tam všechny updaty OTA a bez problémů......takto moje zkušenosti.
Jinak co se týká Windows, tak zde radši čistá instalace než upgrade.
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od Her Mister »

No ja s 920 co se tyka rychlosti a stablilti bez problemu. Jen co se me stalo, pred nejaky casem (bylo to z niceho nic mam pocit proste vecer jsem se vracel domu a chtel si vyfotit Prahu) se me proste fotky katastrofalni pokud je tam nejake svetlo - hned to kolem toho objektu (zarovka, zarivka,...) udela obrovsky svetla a fotka stoji za prd uplne - a take jsem si vsimnul ze celkove fotky a videa stoji za starou belu, coz driv bylo vyborny. Tak nevim jestly to neni nejaky hw problem, nechce se me delat reset prave kvuli tomu.

Dalsi vec je ze kdyz s nekym mluvim dele tak ho skoro prestanu slyset strasne to zacne delat takovou divnou ozvenu v mikrofonu a to jak pres hlasitiy reprak tak pres normalni mikrofon

:cry: :cry: :cry:
Ujko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 185
Registrován: pát led 17, 2014 13:02
Zařízení: Lumia 1520, Lumia 640 XL, Motorola Moto X Play
Bydliště: Klatovy

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od Ujko »

za sebe říkám, taky po větším updatu, rovnou flash, potom není žádný problém, používal jsem ještě první WP8, až potom amber, black atd, někdy nebyl problém, někdy jo, teď dělám radši rovnou flash při větší akualizaci a je klid
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

Re: Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od Her Mister »

Flash Myslíš jako hard reset telefonu nebo máš na mysli něco jiného???
Her Mister
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 77
Registrován: sob zář 15, 2012 14:02
Zařízení: Nokia Lumia 950 XL / Chuwi Vi8
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od Her Mister »

ok diky udelam backup a prubnu to...vim ze u androidu to tak bylo. Dokonce mam podezreni ze i baterka nevydrzi co predtim tak HR by taky mohlo pomoct pripadne, nebo je proste novy system vetsi zrout... :???:
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia DENIM update

Příspěvek od veigy »

Spíš ale než Nokia Care Suite bych doporučil jednodušší cestu přes nokia software recovery tool (NSRT). Nedá se na tom nic zkazit a pro běžného uživatele je to nejlepší a výsledek v podstatě stejný...
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů