Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sinpa »

Zalezi jak si tu flašku nastavil, samba, FTP... Moli prehrava z NASu v pohodě, aplikace od Synology taky.
Uživatelský avatar
silent64sk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 188
Registrován: pát kvě 06, 2011 19:48
Zařízení: Lumia 1520, Transformer Pad TF300T, Galaxy Nexus
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od silent64sk »

skúsim sa na to pozrieť, keď prídem z práce a dám vedieť, díky
Ledanielsun
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř lis 12, 2014 22:00
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ledanielsun »

Zkušenosti po třítýdenním používání :
Výdrž se ustálila tak na den a půl (někdy když nemám čas a furt pracuji, tak i tři dny, ale spíše den a půl, dva maximálně, ale baterka jde oddělat i za půl dne bez problému)
Fotoaparát - při přechodu z Nokie N9 mírné zklamání, ale asi jsem měl velké oči (chybí mi pro srovnání další fotáky konkurence)
Systém - celkem spokojenost, hlavně co jsem zjistil, že velká část věcí ve WP 8.1 jako by z oka vypadla systému MEEGO. Akorát se systém občas kousne a ne a ne fungovat. Zrovna před chvílí jsem měl telefon asi tři hodiny na stole, chtěl jsem se podívat kolik je hodin, udělám na displej ťap ťap a ono nic. Tak zmáčknu HW tlačítko odemčení telefonu a nic, tak mačkám a tapkám co se dá a nic. Vezmu telefon od ženy a prozvoním se, telefon zvoní, ale displej stávkuje. Tak jsem mu dal pár minut čas, kdy nebyla žádná změna, tak se mi ho podařilo po pár pokusech vypnout a zapnout (zatím v klidu). Tohle udělal poprvé, jednou se mi stalo, že mi to celé blikalo jak o vánocích všemi gamuty, pomohl restart. Občas se kousne, tak restartuji a je to v pohodě, záleží jak moc jsem na něj náročný (podle mě ne, N9 zvládla vše v klidu, i když byla pomalá).
Přehrávání hudby v pořádku, video taky v pohodě. Teď akorát už tři týdny čekám na 128 Gb sd micro kartu a furt nic. V CZC mi píšou, že se uvidíííí, v Alfě mi píšou že produkt má zpoždění. Objednal jsem Sandisk ULTRA (podle recenzí v NL1520 funguje bez porblému).

Má nebo měl někdo také problémy s restartem, popřípadě se zamrzáním displeje jako já ?
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Mám L1520 ani ne týden. Baterka OK držák 2-3 dny se dá. Zatím žádný zásek se nekonal. Ohledně displaye, byla nějaká vadna serie s displayi, kdy špatně reagoval ........Já zatím max.spokojenost, nejlepší mobil ktery jsem měl. Na velikost jsem si zvykl za pár minutek. První seznameni v prodejně bylo divné a dost jsem váhal zda-li vzít, ta velikost je fakt........ale nyní ani trošku nelituji, když vezmu od přítelkyně L1020 tak si říkám že je sakra malý a já měl předtím L820 !!!!!!!! Tak za mě...
Tomaš K
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: stř lis 09, 2011 19:22
Zařízení: Lumia 930 Orange Denim

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomaš K »

Skoda, ze si si neprecital fora a diskusie o Lumii 1520 pred kúpou. Trpí na vadný displej a si jeden z dalsich, ktory maju problem. Vraj to zacne preblikavanim, zasekom a potom samovolnym rolovani hore dole. Preto som sa rozhodol pre 1320 s ktorou som max.spokojny. Strasne som tuzil po top modelu 1520, ale nechcel som byt dalsi na reklamacnom oddelení. Skoda, lebo Lumia 1520 je inak dobry stroj. Bude to pravdepodobne HW chyba.
Kde si kupoval? Alebo to bol z druhej ruky?

Velmi mi to pripomína príbehy s tabletmy Miix od Lenova s Windows.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jumbo78 »

Nevím, jestli jsi dobře pochopil jeho příspěvek, ale on žádný problém nemá...
Tomaš K
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 196
Registrován: stř lis 09, 2011 19:22
Zařízení: Lumia 930 Orange Denim

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tomaš K »

No ja tam čítam...citujem..." Tohle udělal poprvé, jednou se mi stalo, že mi to celé blikalo jak o vánocích všemi gamuty"

Tak som na to reagoval.
Jumbo78
moderátor
moderátor
Příspěvky: 704
Registrován: ned led 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Bydliště: Jindřichov ve Slezsku

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Jumbo78 »

Tak to musíš specifikovat, na koho reaguješ - jelikož mbelas má vše OK ;)
Stačilo na začátek tvého příspěvku dát @nick toho, na koho reaguješ... (takže @Ledanielsun)
Ledanielsun
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř lis 12, 2014 22:00
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ledanielsun »

Displej : Co se týče ovladani displeje, kdy místo klik roluje nebo jak to bylo, tak to je v pořádku. Osobně bych muj problém viděl bud ve vadné hw,desce nebo se bug ( když jsem ale jediný, tak spíše ten hw problém).
To dnesni zčernáni a samovolneho vypnutí displeje nevím,jak to vysvětlit. Proste se nějak uspal natvrdoo. A to blikani, poblikavanitaky nevím, ale to se objevilo. Jen na začátku, pak týden , dva displej bez problemu. To se mi spíše telefon sekl...
Nicméně nic,není dokonale :-)
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Taky už se mi to stalo. Asi dvakrát za půl roku. Pomohl restart. Psali teď v souvislosti s tuším L925 a L1020, kdy se nepovede inicializovat procesor z Deepsleep modu, možná, že je to stejný bug...
Ledanielsun
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: stř lis 12, 2014 22:00
Zařízení: Nokia Lumia 1520

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ledanielsun »

To : Petulinek :
Jsem rad, ze nejsem sám :-)
Edit : Telefon jsem zakoupil přímo v Nokia shopu, takže originál.
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

Zdravím, stalo sa tu už niekomu niečo podobné ako je na videu ? Mám pocit, že sa mi môj displej začína odporúčať, nerobí mi to pri plnom jase iba na minimálnom na automatike..nie je to také intenzívne ako na videu, ale to poblikovanie je viditelné..

EDIT: ešte dodám, že najviac je to vidno na bielej farbe, na žiadnej inej sa to nedá spozorovať ľahko..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aX3_nIp-v_Y[/youtube]
peeeeta
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 245
Registrován: stř zář 12, 2012 10:44
Zařízení: Lumia 950XL

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od peeeeta »

V čem přesně má být ten problém?
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

problém je zobrazený na videu..jednoducho pri nízkom jase mi displej nechutne poblikuje a v ľavom hornom rohu je viditelne tmavší, ako keby bolo slabšie podsvietenie..
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Jj, na videu je to dostatecne videt..
Ujko
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 185
Registrován: pát led 17, 2014 13:02
Zařízení: Lumia 1520, Lumia 640 XL, Motorola Moto X Play
Bydliště: Klatovy

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Ujko »

mato289:
také mám méně podsvícený levý horní roh, dělá to jen na automatiku a nejnižší jas, ale nepoblikává, všiml jsem si toho před půl rokem
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Mizlerek007 »

já přešel z Lumie 1320 na 1520 kvuli tomu foťáku, od prvopočátku jsem měl vždy vrcholoví model Lumii a nikdy jsem neměl jediný problém s funkcema akorát u 920 problém s displejem (problikával, taky výrobní vada) vyměnily mi tel za jiný a vše v pohodě...takže bych tak postupoval pokaždé, když už se za to dájí takové peníze, tak bych neváhal a nechal si zařízení vyměnit... s 1520 jsem naprosto spokojenej, neměl jsem za 2měsíce používání jediný zaseknutí a ani jsem nespozoroval nějakou vadu co popisují různá fora.
O proti 1320 je vydrž o cca 1 den menší, ale i tak jsem pořád na 2 a něco dnech, když málo volám tak bez problému 3 dny a čtvrtý den nabíjím z cca 18%...
Za mě tel na jedničku, Nokii (dnes microsoftu) fandím, od lumii 900 až po 1520, pokud nevydají zařízení z 6,3" tak nevyměním :D velikost mi vyhovuje, snesl bych klidně o malinko větší :)
mbelas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 586
Registrován: pát pro 14, 2012 8:07
Zařízení: Home and office ML950XL white

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mbelas »

Chlapi jaký obal nebo pouzdro na mobil, chci něco decentního a za rozumnou cenu. Mobil používám v kanceláři a dosti často volám....díky za nápovědy
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Daff_Cz »

Zkusil bych se mrknout na Nillkin na Ebay, jestli ti budou vyhovovat... ;)
Funny
nováček
nováček
Příspěvky: 15
Registrován: čtv dub 25, 2013 10:28
Zařízení: Lumia 920,Lumia 1520

Nokia Lumia 1520: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Funny »

Zkus http://www.stilgut.com" onclick="window.open(this.href);return false; ,mam flipove a super,pravá kuže,ruční vyroba.Sice dražší,ale tenké a přímo na míru.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů