Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Diskuze věnovaná všemu, co se točí okolo systémů Windows 8.1 & Windows 10
Odpovědět
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Rozhodl jsem se založit nové téma o tabletech s W8.1. Pokud se někdo chce podělit o zkušenosti a postřehy, má zde možnost.

Colorovo CityTab Supreme 8'', 16GB cena cca 3,5 tis Kč

Proč levný tablet s W8.1 ?
1. jako zkušební, zda velikost 8 palců bude vyhovovat
2. má plnohodnotné Windows 8.1
3. otestovaní použitelnost tabletu a rychlost s OneDrive

Další kritéria:
- IPS HD displej
- osvědčený prodejce (v mém případě CZC)
- cena
- standardní vzhled tabletu
- neočekávám zázraky

Uspořádání disku v tabletu:

Obrázek

Pro zajímavost uvádím výpis bitové zálohy tabletu, tak jak ji vytvořily systémové prostředky tabletu:

Obrázek
První soubor o velikosti 4,68 GB je disk C: se systémem a daty , 5.79 Gb je oddíl pro obnovení.

Postupem času doplním...
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Tablety s Windows 8.1 with Bing - diskuze

Příspěvek od vormen »

me by zajimalo, kde se da to with Bing zrusit :) vsude ctu, ze to neni problem, ale nenasel jsem to. chtel bych vyhledavat pres google.
jinak ja mam pipo w4, za tu cenu jsem to zkusit musel. je to paradni hracka. myslel jsem, ze nejvetsi problem bude jen giga ram, ale ukazalo se, ze nejvetsi slabinou je interni uloziste 16GB. po prvnim spusteni je k dispozici kolem 5 giga, aktualizace hned dalsich 900MB a office365 1,8, pak nejaky nutnosti jako tapatalk, banka, FB, ovladac k tiskarne a zustalo jenom 900mega! takze nehrozi nainstalovat dalsi apky nebo lepsi hry ze storu a desktop aplikace uz vubec ne. vubec me nenapadlo, ze pri instalaci app nepujde pouzit karta. stejne bych tablet ale koupil, mam ho jen na internet a cteni dokumentu, jinak nic. vydrz baterie je ale uzasna. s win10 to bude jeste veselejsi, budou mit mensi hw naroky a ta gigova ramka bude porad stacit a pokud bude moznost instalovat na kartu, tak to bude pouzitelnejsi.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Můžeš nějak upřesnit, jaké vyhledávání ( kde používané ) máš na mysli ?

V desktopovém spuštění IE je to :
IE - Nástroje - Spravovat doplňky - Poskytovatelé vyhledání - Vyhledat další poskytovatele vyhledání - Přidat - Nastavit jako výchozí

To ale neovlivní nastavení IE spuštěného z Metra. Stojím na Metru a vpravo nahoře Lupa - vyhledává Bing a nejde změnit, to asi myslíš ?
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: Tablety s Windows 8.1 with Bing - diskuze

Příspěvek od vormen »

jj, B je spravne. hodlam tablet prevazne pouzivat v metru (MUI) a pouzivam hledani jak v IE, tak lupu vpravo nahore
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Také si zvykám na spouštění všeho z Metra. Lupu použiji (i na PC) jen když chci najít něco na počítači. Bing je samozřejmě natvrdo i ve W8.1 Pro, nejen ve verzi s W8.1 with Bing. Možná někdo poradí, kde by se dalo nastavit něco jiného než Bing pro použití lupy...
Pro hráče her, náročných na diskový prostor, těch 16 GB (resp. cca 3 až 5 GB) asi stačit nebude.
Pro převažující použití: internet, maily, diskuze, fotky, filmy a vše možné z OneDrive nebo jiných cloudů, nebo z SD karty, nebo domácí nebo firemní sítě, jsou tyto tablety celkem použitelné...
Jerry7650
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 17, 2010 0:13
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Jerry7650 »

"vubec me nenapadlo, ze pri instalaci app nepujde pouzit karta"

Co je tím myšleno? Programy nejsou instalovat na SD kartu? To je pro mě celkem klíčové, hodil by se mi tam soft, který má asi 20GB a počítal jsem s dokoupením 64GB microSD...


Celkem o tom uvažuji, zvažuji Pipo W4 a Colorovo CityTab Supreme 8, který je teď v Tesku za 2999Kč, což je super cena. Nebo má Pipo W4 nějakou výhodu?
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od tslany »

Není žádný problém nainstalovat klasický desktopový SW na SD.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od vormen »

klasický sw pro desktop není problém naistalovat na SD kartu, tak to i mám, ale aplikace ze storu se instalujou jen do vnitřní paměti a to je blbý. nzabírají sice moc místa až na nějaký lepší hry, ale přece jen 2GB volnýho na systémovým disku není žádná hitparáda, navíc se denně instaluje aktualizace pro defender cca 1MB. u mě kolísá volná kapacita mezi 1,3 - 2. jinak po skoro dvou týdnech co mám pipo w4 zatím spokojenost. není to nijak závratně rychlý, ale výdrž je fakt perfektní, nabíjím obden.
Jerry7650
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 17, 2010 0:13
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Jerry7650 »

Super, díky...

A ten 1GB RAM nevadí? Narazili jste už někdy na problém?
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Re: Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Při běžné činnosti - net, maily, multimediální obsah není problém.
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od vormen »

já na tabletu používám většinou aplikace pro moderní rozhraní tj. IE, pošta, FB, tapatalk, prohlížeč fotek, čtečka pdf a nějaký youtube, počasí a tam jsem nenarazil na nějaký omezení ramkou. lumia 920 je oproti tomu tabletu pekelně rychlá, prakticky bez odezvy dělá hned co chci. tady u toho tabletu prodlevy jsou, ale je to daný OS a ani dvojnásobná velikost ram by to neřešila. sw pro klasickou plochu mám akorát k tiskárně HP, která je připojená přes wifi a to je pecka, tisknu z tabletu a skenuju do něho. dál mám na zkoušku zoner studio 17 a to mě překvapilo moc, protože jede dost svižně ve srovnání s desktopem, kde mám dvě jádra a 8giga ram to není nijak horší, teda pokud se nejedná o úpravy rawů. takže na běžný procházení netu, poštu, soc. sítě, čtení dokumentů je ten hw neomezující. a troufám si říct, že s příchodem win10 poběží ještě o něco líp. mám testovací netbook, atom jednojádro a giga ram a na něm se vystřídaly win 7,8,8.1 a 10 a s těma poslednímá desítkama běhá znatelně rychleji než se staršíma verzema.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od tslany »

Objednával někdo Pipo W4 z Aliexpressu od Eternalu? Všiml jsem si, že tam je v kupujících pár českých vlajek, a zajímalo by mě, jestli taky stále (v případě DHL objednávky) čekají na funkční tracking number, a nebo už se mu to pohnulo
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od murder »

Ja jsem objednal z nemecka toshibu s 32gb za 149€ coz myslim ze je jeste slusnejsi nabidka. Uz se na ni tesim jako malej harant na bombon.
Jerry7650
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 17, 2010 0:13
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Jerry7650 »

Tak jsem se byl dnes dívat v Tesku na to Coloronovo za 2999Kč a nevypadá tak špatně.
Celkem ale zvažuju kauf v Alze http://www.alza.cz/acer-iconia-tab-w4-8 ... 270978.htm" onclick="window.open(this.href);return false; - Acer Iconia W4.

Za 4999Kč (nižší cenu jsem kupodivu nenašel ani v zahraničí. Má lepší CPU (vyšší výkon a nižší TDP), 2GB RAM a hlavně 64GB pamět. Takže slušná rezerva i na Windows 10, až ten update přijde.
Proky_cze
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 149
Registrován: stř čer 11, 2014 21:27
Zařízení: L950, L930, L920

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Proky_cze »

Koupil jsem si Lenovo Miix II s 10 palcovým displayem. Včetně prídavné klávesnice. A mohu doporučit. Konečně tablet, se kterým se dá i něco udělat a ne jen koukat na youtube. Mám ještě ASUS MeMO Pad ME301T 16GB, s tím se nedá pořadně nic dělat. A i v nejteplejsším létě zamrzá ;).
Lenovo: kapacita "HDD" 64 GB, 2 GB Ram, full HD display, paměťové karty, mikro USB, mikro HDMI..
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od veigy »

Za kolik? Přítelkyně chtěla něco malého na zápisky do školy, tak se nám ho podařilo sehnat za 7k i s klávesnicí a je s nim dost spokojená :) jen ji jednou blbla klávesnice, ale po restartu a vyndani a zandani klávesnice vše ok. Také mela problém se připojit k wifi, protože byla nastavena na kanál 13, po urgenci na administrátory přenastaveno a šlape to v pohodě ;)
Jerry7650
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 17, 2010 0:13
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Jerry7650 »

Za 7K verze 64GB? i s tou klávesnicí? A kde jsi kupoval?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od veigy »

Czc.CZ - rozbalené... A je v tom atom xx40, novější modely mají xx45...
Jerry7650
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: ned led 17, 2010 0:13
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od Jerry7650 »

Tak dnes jsem pořídil Acer W4 - 820 za 4990Kč z Alzy, konfigurace Atom 3740 (o něco lepší než to co se ted dává 3735, např. dvojnásobná propustnost pamětí), 2 GB RAM, 64GB integrované eMMC. A tady jsou první dojmy:

1. Zařízení poměrně těžké (420g), už se to opravdu pronese na to, že je to 8ka.
2. Jako volné místo mi to hlásí zhruba 45GB - paráda.
3. displej vypadá dobře, rozlišení "jen" 1280x800 mi vůbec nevadí, spíš naopak. Desktop je pořád použitelný, když bych měl 1920x1080, musel bych škálovat a to řada aplikací neumí .
4. Foták jen do počtu
5. Koupil jsem si k tomu i pouzdrou Acer Crunch a je to teda nic moc. Na to, co má třeba Apple to nemá ani omylem. Aby to drželo tvar jako podstavec, budu to muset pořádně ochodit a pak to bude vypadat "jetě". Navíc to nemá žádny magneticky držák, takže po delší době vytvarování do podstavce, máte na displeji "zmuchlané cosi" místo rovné krycí plochy.

6. Windows Store - tady se zastavím asi nejvíce. Už je to dlouho, co jsem na PC dal Win 8. Metro rozhraní jsem okamžitě vypnul a za celou dobu tam nešel. Přiznám se, že jsem vůbec netušil, že Store pro Win 8.1 je stále taková TOTÁLNÍ TRAGEDIE i dnes!!! Vůbec se nedivím, že ho mají prodejci spoustu vrácených ve 14denní lhůtě.
Budu velmi rád, když mě někdo opravíte, třeba blbě hledám, každopádně třeba Google - jediná """aplikace""" je Google search, což není apliakce, ale jen ůvodní web google v podstatě. Kde je Email, Kalendář, Drive pro Metro??? A to nemluvím o tom, že jako 6tou aplikaci na výraz "Google" mi to ukazuje karetní hru Freecell, souvislost s Googlem nulová, to slovo není ani v popisu, pokud jsem se dobře díval. Nebo třeba Facebook, jen jakési nesmyslné aplikace s maximílně desítkami komentářů. Schválně jsem zkoušel ty nejstahovanější věci na Androidu...

Opravdu je to takový otřes nebo dělám něco špatně? Předpokládám, že aplikace pro Widnwos phone 8 na našem tabletu neběží, že?

7. I předinstalované aplikace na Metro jsou otřes. Třeba Kalendář. Má to vůbec nejaké nastavení? Já se do něho nemohl dostat. Jediné tlačítko co vidím, když šoupnu prstem zdola nahoru je "synchronizace". Nastavit nejde vůbec nic, je to uplně k ničemu. Dělám opět něco špatně???


PS: Tento tablet jsem si nekupoval kvůli Metru, potřebuji desktop a budu prakticky jen na něm. To píšu jen proto, abych se vyhnul odpovědím ve směru, že se nemám čemu divit a měl jsem si to zjistit. Takže jsem s tabletem maximálně spokojený, jen to Metro mě fakt zaráží, že za ty skoro 2 roky co ho mám na desktopu se to vůbec nikam nehnulo.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Tablety s Windows 8.1 - diskuze

Příspěvek od JirkaTom »

Ano, Windows Store je bohužel sotva někde v půli cesty k použitelnosti... Resp. aplikace ze Store...
Že tam nejsou aplikace pro Google lze pochopit. Ale ona dodnes není aplikace pro Metro Outook.com ! No a MS aplikace OneDrive - to je taky nic moc...
Facebook jsem našel na Store od FB s 582 hodnoceními. Já ale používám desktopový (nebo na WP).
Předinstalované aplikace - taky většinou ten nejsyrovější stav - na hraně použitelnosti.
MS čeká ještě hodně práce...
Odpovědět

Zpět na „Windows 8.1 & Windows 10“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů