Lumia 520 - nefunkční dotyk?

Diskuzní fórum věnované smartphonům řady Lumia 640, 635, 630, 620, 530 a 520
Odpovědět
TunerM
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát lis 07, 2014 18:04
Zařízení: Ascend P6

Lumia 520 - nefunkční dotyk?

Příspěvek od TunerM »

Ahoj, od známé jsem dostal nedávno Lumii 520 s prasklým digitizerem, tak jsem ji chtěl opravit. Na aliexpressu jsem koupil shodou okolností LCD + digitizer dohromady. Po složení telefonu dotyk přesto nefunguje... tak říkám OK, mám smůlu - došel mi nejspíš špatný kus digitizeru (lcd funguje). Tak jsem napsal prodejci, ten ihned zaslal nový digitizer - dnes dorazil - telefon jsem složil a zas to samý - dotyk nefunguje :-( Je možné že mi prodejce zaslal 2 špatné kusy nebo může být vada jinde? Za všechny odpovědi předem děkuji! :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 520 - nefunkční dotyk?

Příspěvek od htcjirka »

No jestli se jedna o nejake levne cinske napodobeniny tak samorzrejme ano.Setreni na nepravem miste.
TunerM
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát lis 07, 2014 18:04
Zařízení: Ascend P6

Lumia 520 - nefunkční dotyk?

Příspěvek od TunerM »

No nejlevnější to nebylo, ale nejdražší taky ne. Samozřejmě se jedná o čínu, ale prodejce je dost velký a hodnocení přímo k produktům vč. přesně toho, který jsem zakoupil bylo vše kladně napsané.

Je nějaká šance, že chyba nebude v digitizeru, ale jinde? Jde mi o to, jestli se mám pokoušet ještě dál nebo ten telefon hodit po psech? Dík :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Lumia 520 - nefunkční dotyk?

Příspěvek od htcjirka »

Na 99% procent nekompaktibilni digitizer.Original predni dotyk na 520 stoji 600kc, takze po psech to hazet nemusíš.
TunerM
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát lis 07, 2014 18:04
Zařízení: Ascend P6

Lumia 520 - nefunkční dotyk?

Příspěvek od TunerM »

Ok, tak o tom zkusím ještě popřemýšlet, děkuji za radu! :)
malda.t
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 14, 2015 14:18
Zařízení: Galaxy S4

Lumia 520 - nefunkční dotyk?

Příspěvek od malda.t »

Zdravím dneska jsem řešil ten samý problém. Zatím to vypadá, že čínani maj víc druhů sklíček na 520.
bis69
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 24, 2015 11:37
Zařízení: Nokia Lumia 710

Lumia 520 - nefunkční dotyk?

Příspěvek od bis69 »

Bohužel mám stejnou zkušenost.

Prasklé sklíčko u Lumia 520 v prostoru ovládacích tlačítek, která se stala nefunkčními, takže nešlo telefon vůbec ovládat. Ještě jsem zkusil hard reset, ale i to nepomohlo :-(

Nechal jsem si poslat z Číny nové neoriginální (samozřejmě). Po výměně je nové sklíčko absolutně bez reakcí do OS. Napsal jsem prodejci, že sklíčko je nefunkční, a že chci peníze zpět (psal jsem včera). Tak uvidíme zda je pošle. Napsal, že jo, ale zatím čekám.
Amug
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 10, 2015 17:35
Zařízení: Lumia 520

Lumia 520 - nefunkční dotyk?

Příspěvek od Amug »

Mám podobnou zkušenost. Sklo je z ebay. Dal sem to dohromady a nic.
Cena tomu odpovídala. Tak sem párkrát udělal rozborku sborku a zázrakem se to rozjelo.
Nevím co bylo za problém ale připadlo mě že to má souvislost s dotažením šroubků. Prostě jak tam jeden nebyl nebo byl málo dotaženej tak se nic nedělo. Všechno klape až na probuzení poklepáním ale to je to nejmenší.
bis69
nováček
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: čtv pro 24, 2015 11:37
Zařízení: Nokia Lumia 710

Lumia 520 - nefunkční dotyk?

Příspěvek od bis69 »

Tak mi to nedalo a tak jsem to celé po několikáté rozebral a zase smontoval, ale reakce z digitizéru pořád žádná.

Když jsem toho číňana montoval, tak jsem se radoval, že má na sobě hezky připravenou oboustrannou lepící pásku na vlepení do rámečku. Bohužel jsem teď zjistil, že té pásky je tam více než by mělo být, a že se mi k tomu přilepil i displej, který se uvolnil ze svého rámečku a zůstal přilepený na digitizéru. Naštěstí to po nahřátí fénem povolilo a displej jsem uvolnil.

Koukal jsem na aukro na místní prodejce a údajně prodávají za rozumnou cenu originální digitizéry (samozřejmě, že tam jsou i lidé s kopiemi). Na můj dotaz zda garantují funkčnost po výměně odpovídají, že ano a jinak prý vrátí peníze. Tak to zkusím objednat z Aukra. Jinak prodejce z eBay už peníze vrátil - tak vcelku slušnej člověk ;-)
Amug
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 10, 2015 17:35
Zařízení: Lumia 520

Lumia 520 - nefunkční dotyk?

Příspěvek od Amug »

Tak snad se ti to rozjede. Stejně ale furt nechápu v čem je zakopanej pes že se to rozjelo až na x pokusů :?: .
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 640/635/630/620/530 a 520“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů