Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
bilitygr
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pát říj 03, 2014 14:42
Zařízení: lg v10 android 6.0, nokia lumia 930 windows 10

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od bilitygr »

Zdravím, setkal se někdo u L930 že nefunguje cortana u anglického prostředí?
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od marYan »

caute, chcem sa opytat, aka je realna vydrz L930. Mam L1020, ktora mi vydrzi max den (synchro 2xmail kazdu hodinu, 5-10 sprav na WA, 5=10 sprav na FBM,cca 20 telefonátov, do 5sms, Facebook dokopy hodina denne, 10-15min IE, par fotiek). Na pozadi mi bezi pocasie, kalendar, wa, setric baterie). Uvazujem nad vymenou L1020 za L930, prioritne je pre mna dolezita vydrz baterie. vydrzi L930 aspon 1,5-2dni?
este som v recenziách cital, ze extremne hreje (ten kovovy ramcek,ktory sluzi na odvod tepla v urcitych pripadoch je vraj az neprijemne horuci) je to pravda? viem,ze hreju vsetky nove telefony, ale toto bolo prezentovane ako extrem.
vdaka
rufak
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pon dub 21, 2014 18:50
Zařízení: lumia 820

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od rufak »

ahoj, baterka mi vydrzi 1d cca, a ano miestami ten kovovy ramcek je fakt neprijemne teply....
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Jako extrem nehreje, hreje jako jiné telefony s timto procesorem, navíc poslední update zahrivani ještě snizil.
Me 1020 vydržela 2 dny a 930 me vydrzi 2.5 dne.
Takze pokud tobe vydrzela 1020 den, tak 930 ti vydrzi den a ctvrt, max den a pul.
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od marYan »

vdaka za info.
htcjirka: viem,ze pracujes v servise mt a tvoje prispevky maju hlavu aj patu (ako sledujem smartmania fora). chcem sa ta opytat, na tvoj subjektivny nazor, ci ma zmysel prechadzat z l1020 na l930 (nejde mi o hw porovnanie, fotoaparaty atd, to je jasne) skor pre celkovy pocit z telefónov, resp. s viziou do buducna (l930 ma hw, ktory l1020 nema) alebo radsej pockat, s cim pride ms buduci rok.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Tak jelikož staré řady jsou v každém updatu o něco osekány oproti novějším modelům, tak 930 má větší smysl i budoucnost.Pokud ti nyní 1020 stále dostačuje, tak bych s ní vydržel do příštího roku.Dovedu si představit lépe dotáhnutý telefon, než je 930.Otázkou je s čím a kdy vyrukuje Microsoft v příštím roce.Na druhou stranu čekat by mohl člověk pořád, protože každý model bude mít nějaké ale a něco "nedotáhnutého" a za dveřmi vždy bude čekat zase nějaký budoucí nový model s lepší podporou..
Uživatelský avatar
marYan
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 254
Registrován: ned pro 11, 2011 12:53
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge
Bydliště: Bratislava

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od marYan »

dakujem aj tak za nazor. l1020 mi v podstate vyhovuje. velke + je fotak a glance screen. co mi "vadi" je vydrz baterie, nemoznost zobrazit obrazovku telefonu v tv cez wifi, nutnost pouzivania dodatocneho krytu pre bezdrotove nabijanie. l930 ma lepsi display, ale dojdem o glance screen. fotak ma horsi,ale nie je to pre mna top priorita. baterka v l930 podla toho,co si pisal tiz nie je rozdielova zalezitost. tak radsej pockam co bude buduci rok, a ked nic extra Microsoft nevyrobi, aspon bude cena l930 este nizsia :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Ne to opravdu nemam.S prehledem vydrzi.Predchozi 920 i 1020 s prehledem dva dny.Nevidim na tom nic nereálného.
Hodne zalezi co a jak je kde pozapínaného.Klidne si prijd muj cely den omrknout.Mel by jsi to i k uzitku a videl spousty novych věci.
Nesmis byt s telefonem 10h denne na webu :tlem:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Pouzivam ho plne jako všechny telefony.Kdyz někdo porad visi cely den na webu a sociálních sitich, pak zadny telefon nemůže vydrzet vice nez den.Dale staci mit dobry signal, velka vliv na vyzdrz baterie, povypinane nesmysly jako poloha, vhodne nastaveny profil jasu a další a další, pak to jednodenni telefon není.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od relouth »

htc...pouzivas 3G siet ?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Ano, jsem jen v 3G/H siti.Ted pouzivam Z30, které ma vetsi baterku, ovšem systém je vice rozezrany a tam s odrenymi usi dam 2 dny, nekdy spise 1.5 dne.Uz mnohokrat jsem to tu posal.Synchronizace 3 schránek každých 15minut po celych 24hodin, tak 10-15hovoru za den, nejake sms, odpovidani na emaily,web do hodinky, semtam nejake foto a nasledne odeslani, dopoledne na pozadi shozeny IM+, na plose mam pocasi, ketre se aktualizauje kazdou hodku atd.To rozhodne není nepouzivani.Pokud se povypinaji ruzne nemsyly o kterých jsem tu psal, udelaji se vlastní prahy jasu jde hned vydrz znatelne nahoru.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tak jsem se rozhodl, že se taky podelim o své zkušenosti s L930. Před týdnem jsem přešel z L1520,chtěl jsem změnu.





Displej v porovnání s L1520 je méně barevně přesný v porovnání s realitou a to i přes detailní nastavení barev, na druhou stranu Windows Phone prostě na AMOLED panelu vypadají lépe. Rozlišení a jemnost jsou v pořádku, na slunci je displej krásně čitelný a nemusí ani měnit kontrast jako adaptivní technologie na L1520 panelu. Tu a tam mi ale displej zacne na bílém podkladu pruhovat jako CRT monitor, většinou zmizí po pár minutách, ale naštve to . Glance mi nechybí, mam hodinky :))





Konstrukce je super, telefon se krásně drží v ruce, je to až neuvěřitelné, protože mi L1520 vyhovovala, ale zpět bych se kvůli velikosti už nevracel. Zpracování je příkladné, nikde nic nevrže a hliníková boční tlačítka mají super odezvu a nemaji prakticky žádnou vůli.





HW a Fotoaparát jsou na stejné úrovni jako byla L1520, takže nemam co hodnotit. Vše běží dobre, řekl bych o něco svižněji, ale to podle mě dělá displej, přijde mi jako kdyby měl menší odezvu oproti L1520.





Baterie, tady bohužel výrazný downgrade... Baterka mi více jak den nedá a to se občas ještě modlím abych do večera přežil. Při pouhém prohlížení internetu vidím jak lita procentuálně baterka dolu... To se mi na L1520 nestalo, ale to je dáno menší kapacitou.





S L930 jsem velmi spokojený, je to i přes své nedostatky nejlepší Windows Phone.

EDIT: Musím jeste pochválit reproduktor, který je dostatečně hlasitý, ale hraje daleko lépe než na L1520 kde je sice hlasitejsi reprodukce zvuku, ale daleko méně kvalitní. Myslím zadní vyzvaneci reproduktor.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od relouth »

to pruhovanie dispeja sa vraj vyskituje len v 2G..
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daff_Cz »

Chci se prosím zeptat, bude TENTO indukční dobíjecí držák fungovat s Lumií 930? přijde mi to jako mnohem lepší řešení než držák od Nokie CR-201...
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Je to QI, takže fungovat musí.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Tento drzak urcite doporucuji, je to update předchozího drzaku, který byl bez bezdrat. dobijeni a Lumie vsemoznych typu v nem sedi perfektne.
relouth píše:to pruhovanie dispeja sa vraj vyskituje len v 2G..
Presne tak, při EDGE.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daff_Cz »

Jj ten drzak bez toho indukcniho nabijeni mam a je super, snad nejlepsi co jsem kdy mel a vcera jsem prave objevil tento jeho upgrade, mnohem lepsi reseni nez u CR-201. Jen by me zajimalo jestli se do nej vleze i 1520 treba s nillkin krytem???
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od htcjirka »

Do toho předchozího bez bezdratu (hrozny slovni spojeni) 1520 vleze a ještě je místo.Predpokladam, ze i u toho rozmery max telefonu budou podobne.Jak ho budu mit proměřím to.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daff_Cz »

Ok super, díky.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tak teď nevím zda-li to pruhování spíš nebude chyba HW než SW jestli to dělá jen při EDGE, což je pravda, že posledně dělalo. Řeší to nějaká novější revize nebo je to u všech ? Já mám 2.0.01
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 75 hostů