Prosím o radu, telefon na focení :-)

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
metempsicosi
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pát črc 02, 2010 19:59
Zařízení: iPhone 7 (Black)
Bydliště: Praha 9 / Brandýs nad Labem

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od metempsicosi »

Zdravím Vás všechny. Prosím o radu s výběrem telefonu - hlavní priority : kvalitní foťák a displej úhlopříčka minimálně 5 max 5.5.

Nedávno jsem prodal svojí Lumii 1020 jelikož chci větší displej. Nevím si ale rady a zajímají mě spíše názory uživatelů než testy na netu. Přemýšlím o Lumii 930, LG G2...apod. Který je podle vás nejlepší co se týká do kvality fotek aby se to alespoň trochu přiblížilo Lumii 1020. Může to být i Android i Windows Phone, měl jsem už obojí. Předem díky za jakoukoliv radu a názory :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od htcjirka »

Lumii 1020 je všechno vzdalene a to dost..
metempsicosi
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pát črc 02, 2010 19:59
Zařízení: iPhone 7 (Black)
Bydliště: Praha 9 / Brandýs nad Labem

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od metempsicosi »

To je mi jasné :-). Ale i přesto, už je pryč a teď nevím co koupit. Tak jinak, kdyby tu Lumia 1020 nebyla, jaký by byl jiný telefon top na focení?
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od GreenArrow »

Teď asi iPhone 6+
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od htcjirka »

metempsicosi: Všechno ostatní je mezi sebou na priblizne stejne urovni bez vetsich rozdilu.Takze pak je to o preferencích OS.
metempsicosi
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pát črc 02, 2010 19:59
Zařízení: iPhone 7 (Black)
Bydliště: Praha 9 / Brandýs nad Labem

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od metempsicosi »

Díky za radu, ale iPhone nechci, prostě mi nesedí. Navíc mi to přijdou jako naprosto vyhozené peníze když se podívám na cenovku.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od GreenArrow »

Tak neříkej top telefon, to pro mě znamená cena je mi jedno. Pak uveď cenovou hranici a může ti někdo poradit.

Pak Galaxy S5
metempsicosi
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pát črc 02, 2010 19:59
Zařízení: iPhone 7 (Black)
Bydliště: Praha 9 / Brandýs nad Labem

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od metempsicosi »

htcjirka : Ještě se jen zeptám jestli je možné v Nokia Camera u Lumie 930 možné nastavit i rychlost závěrky jako u Lumie 1020. Díky
ijon
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: čtv zář 04, 2014 11:17
Zařízení: Lumia 950 SS VF

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od ijon »

Podívej se pureviewclub.com, je zde praktické porovnání všech zásadních mobilů (vím, že s tím stále otravuji, ale je to opravdu výborný webík). Ono opravdu po 1020 je vcelku dost velká díra. Ale podívej se sám a studuj fotky, je jich tady spousta za různých podmínek. A hlavně je tu vždy srovnání s 1020 nebo 808.
metempsicosi
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pát črc 02, 2010 19:59
Zařízení: iPhone 7 (Black)
Bydliště: Praha 9 / Brandýs nad Labem

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od metempsicosi »

GreenArrow : Tak ono stačí se naučit číst. V úvodním textu je totiž napsáno Android a Windows Phone. Že by měl iPhone Windows nebo Android?
metempsicosi
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pát črc 02, 2010 19:59
Zařízení: iPhone 7 (Black)
Bydliště: Praha 9 / Brandýs nad Labem

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od metempsicosi »

GreenArrow : Galaxy S5 už mě také napadla, ale bojím toho že má jen SW stabilizaci a ne optickou.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od GreenArrow »

Pak ti není pomoci. :tlem: Podívej se na snímky tady na SM a na test. Fotí dobře.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od Davedroid »

Nejlepsi fotak co jsem zatim mel = Samsung Galaxy S 5. (shodou okolnosti prodavam ;-) Uzasne prokreslene detaily fotek. A nejrychlejsi fotak a nejednodussi na pouzivani se slusnymi fotkami vzdycky iPhone (shodou okolnosti jsem prave koupil 6tku ;-) ale na detaily a moznosti nastaveni SGS5tky jsou lepsi.
Spatny fotak nemela ani SGS4 a iPh5S
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od Davedroid »

metempsicosi píše:GreenArrow : Galaxy S5 už mě také napadla, ale bojím toho že má jen SW stabilizaci a ne optickou.
Stabilizace se neboj, pokud nechces tocit videa za chuze nebo za jizdy na kole :tlem:
metempsicosi
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pát črc 02, 2010 19:59
Zařízení: iPhone 7 (Black)
Bydliště: Praha 9 / Brandýs nad Labem

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od metempsicosi »

Koukal jsem na fotky tady v testech a musím uznat že Galaxy S5 není zas tak hrozný jak jsem čekal :)
metempsicosi
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: pát črc 02, 2010 19:59
Zařízení: iPhone 7 (Black)
Bydliště: Praha 9 / Brandýs nad Labem

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od metempsicosi »

Ono to bude asi těžké, protože například všude se celkem do kritizuje HTC One M8, ale fotky zde v testu mi zas tak hrozné nepřijdou.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: pát črc 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Bydliště: Praha

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od Davedroid »

Mel jsem HTC M8 i SGS5 i Sonaky i jsem zkousel Nokii 1020 Te jsem teda na chut neprisel a vratil, proste mi nejak nesedel OS a nevedel jsem si rady, jak z toho dostat tu pry tak uzasnou fotku. Proste jsem byl zvykly vzit standardni ikonu fotaku, zmacknout a bylo. a u te 1020 me z toho to nejak ta super extra fotka nelezla. Byla hezka, ale ze bych se z toho posadil na zadek, to ne. Netvrdim ze nema nejlepsi fotak, jen ja to s ni neumel a nebavilo me to.
HTC M8 skvele prostredi, rychle ovladani, rekl bych asi nejhezci (pro mne) displej. Ma pekny fotky, ale kdyz na ne koukas na mobilu nebo mensim iPadu/tabletu. Jakmile tu fotku zvetsis, je tam brutalne znat nedostatek pixelu v detailech. Z travy mas najednou zelene smouhy a tak.
SGS5 je absolutne jiny kafe. Ted si tu prohlizim sve fotky na PC a uplne zasnu, kdyz zvetsim fotku, jak jsou treba vykreslene rasy a vlasky dcery. Na zahrade listky travy a tak. SGS5 dle meho oka (nerikam odbornych recenzi) nejlepsi fotak z mobilu.
Sony pekne detaily, ale obcas si nevedely rady s barvou.
A mohu srovnavat protoze tu mam nafoceno asi 7 dovolenych 7mi ruznymi mobily :-) Dokonce jednu stejnou dovolenou HTC M7 a SGS5 . Takze mohu otevrit stejna mista ve stejne rocni dobe, a ten rozdil je brutalni ve prospech SGS5. A to HTC M8 by mela mit stejny fotak jako M7. Co jsem koukal na netu, tak ve srovnanich skoro nulovy rozdil.
Me doporuceni na zaklade zkusenosti, nejlepsi fotak v hodne slusnem telefonu = SGS5
kosan123
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: čtv led 16, 2014 19:25
Zařízení: LG G2 32GB CZ White

Re: Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od kosan123 »

No... Nejlepší foťák má lumia 930 (když vynecháme iPhony)
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od GreenArrow »

No to bych netvrdil. Obecně platí, že nejlepší foťák má 1020, ale jak píše Davedroid, je to o nastavování, já když to zkoušel, tak na auto taky nic moc. Mám rád dobré foťáky typu zapni a vyfoť a tam jasně teď vede SGS5 a nově šestkový iPhony.
ladin1001
nováček
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: stř kvě 08, 2013 19:36
Zařízení: lumia 2520 a1520

Prosím o radu, telefon na focení :-)

Příspěvek od ladin1001 »

jediný mobil ,který se lumii1020 co se týká focení blíží je lumie 1520 a má 6 palec displey jestli by nevadilo mít o pul palce větší než udaný rozměr
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů