Nokia Lumia 830 vs. 930 vs. 1520

Potřebujete poradit s výběrem chytrého telefonu, tabletu nebo příslušenství? Pak jste tu správně!
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 830 vs. 930 vs. 1520

Příspěvek od Daff_Cz »

Zdravím, chci si pořídit nový telefon s OS WindowsPhone, výběr jsem zúžil na tyto tři telefony (viz. název tématu) a zde taky nastává největší kámen úrazu, absolutní nemožnost se rozhodnout mezi těmito telefony a tak prosím o radu.

Nokia Lumia 1520
+ Velký displej, možnost ji používat částečně místo tabletu, velice kvalitní IPS displej, glancscreen
+ Obrovský výkon, Snapdragon 800 + 2gb RAM
+ Nejvabyvenější z nejvybavenějších WP telefonů
+ Skvělé na zábavu, hraní her, intenet
+ Kompletní datová výbava, bezdrátové nabíjení, NFC
+ Dlouhá výdrž na baterie

- Velké rozměry telefonu, částečná nemožnost ovládání jednou rukou, kam s telefonem, do jaké kapsy, hlavně v létě
- Špatná citlivost příjmu signálu v rychlých sítích, jezdím nákladním autem po republice a čekačky si zkracuju brouzdáním na netu, a bylo by hodně špatný, kdybych tam, kde jsem dřív byl zvyklej na LTE nebo 3G (s Lumií 920), tak s tímto telefonem bych měl jen EDGE
- chyba náhodných dotyků
- Znovu bych musel nakoupit 2x držák do auta, aby do něj telefon pasoval i s nějakým nacvakávacím krytem, musel bych koupit i novou nabíječku do auta. aby stihla telefon dobíjet, takže prostě další náklady navíc, který bych u ostatních telefonů neměl.

Nokia Lumia 930
+Velký diplej, Full HD
+ Akorátní rozměry, možno ovládat jednou rukou
+ Obrovský výkon, Snapdragon 800 + 2gb RAM
+ Skvělé na zábavu, hraní her, intenet
+ Kompletní datová výbava, bezdrátové nabíjení, NFC
+ Velmi se mi líbí
+ Nemusel bych nic kupovat znovu jako v případě Lumie 1520

- Amoled displej, nesnáším OLED displeje, nelíbí se mi (ten displej), vypalování OLED displejů, co kus to originál
- Velké zahřívání telefonu (prý odstranila aktualizace)
- Nafialovělé nabídky (prý zlepšila aktualizace)
- Velmi slabá výdrž baterie, potřebuju aby telefon něco vydržel a ne abych ho vybil za 3 hodiny brouzdáním po netu.
- Nemá glancescreen

Dalo by se říct, že pokud by tento telefon měl IPS displej a silnější baterku měl bych absolutně jasno.

Nokia Lumia 830

No tohle by byl takový kompromis mezi dvěma předešlými telefony.
+ Velký displej, snad kvalitní IPS, sice jen HD rozlišení, ale budiž, dostačující
+ Líbivý design
+ Kompletní datová výbava, bezdrátové nabíjení, NFC
+ Nemusel bych nic kupovat znovu jako v případě Lumie 1520
+ Vyměnitelná baterie

- Jen Snapdragon 400, 1gb RAM oproti předchozím telefonům, nicméně počítám s tím, že výkon bude plně dostačující pro chod telefonu, a že to na aplikacích a v hrách nebude nějak extra znát.

Co vy na to? Prosím poraďte, jsem v koncích. :tlem:
Nicméně bych rád podotknul, že telefon budu kupovat zásadně jen v CZ distribuci, takže prosím nespekulovat s EU distribucí a neřešte prosím proč jsem se tak rozhodl, je to prostě tak.

Moc díky každému, kdo se rozhodne mi pomoci s výběrem. 8-)
Menty
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 198
Registrován: úte led 03, 2012 18:41
Zařízení: Nokia Lumia 920, 820, 830, Galaxy A5

Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od Menty »

Tak já bych osobně volil právě 930. Má OLED a výkon jako 1520, akorát v kompaktnějším provedení. IPS je přesně to, kvuli čemu se chci zbavit Lumie 920. Ta černá má být vtip, jediné dobré je viditelnost na Slunci, jinak ty vyblité barvy mě obravdu nebaví. Ale to je preference každého, pokud ale kupuješ Nokii, můžeš si do určité míry nastavení barev a jejich sytosti upravit.
Lumii 1520 bych nebral snad ani zadarmo, jelikož aspoň pro mě je její velikost neúnosná, 6 palců je prostě moc. Rozhodně doporučuju si jí nejdřív vyzkoušet právě kvuli velikosti. Třeba ti bude vyhovovat, třeba ne.
830 bych já osobně nevolil právě pro IPS, na druhou stranu paměťovky jsou hodně silný argument pro výběr telefonu, zvlášť když 930 má v dnešní době nedostatečných 32GB. (To je za ty peníze aspoň pro mě nepřijatelné, kdyby měla slot na kartu, tak neřeknu ani slovo).
Ale určitě tedy, jak píše kolega, jít a vyzkoušet, nejlepší, co může člověk udělat.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od Daff_Cz »

No to je prave to, ze ja nepoznam na prvni osahani, jestli me ta velikost bude vyhovovat nebo ne, protoze z pocatku z toho budu urcite nadsenej a budu si rikat jak me to vyhovuje, ale az po kazdodenim pouzivani, treba tak po mesici zjistim, ze me ta velikost zacala sr*t, ze je telefon neskladnej a tak...
Absolutne nejsem naklonen Oled displejum, vubec se mi nelibi, ale 100 lidi 100chuti, podle me ma Oled displej dost daleko k dokonalosti.
Pametovky jsou pro me prijemny bonus, ale pokud ma telefon 32gb a vic, tak by se pro me svet nezboril, kdyby tam nebyly. Ale lepsi je je tam mit nez pak mit nedostatek mista....
Uživatelský avatar
Zaklinac
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 318
Registrován: sob zář 08, 2012 11:43
Zařízení: Apple iPhone 7 Plus + Microsoft Lumia 950 XL

Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od Zaklinac »

Ha, presne tvoju dilemu riešim, resp som riešil. Presne tie isté +a-, akoby som ten príspevok písal ja :) nakoniec som sa rozhodol, že počkám na budúci rok, čo vyprodukuje MS už úplne vo svojej réžii a kúpil som si basgitaru :D
Ale keď nechceš čakať, môj názor - aj keď je podľa mňa 930 jeden z najkrajších telefónov na trhu, išiel by som do 1520. Tomu telefónu absolútne nič nechýba a na 6palec si zvykneš rýchlo.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od Daff_Cz »

No ja prave nechci cekat, to bych taky pak mohl cekat do aleluja... U 1520 mi navic dost vadi, ze se u nas prodava pouze v cerne barve, takze bych urcite, pokud by mi telefon vyhovoval, zacal posilhavat po zlutem origo krytu a nechal bych ho vymenit, coz jsou dalsi prachy navic... Navic ani nevim jakej drzak do auta bych mel pro nej poridit. Parametrame je 1520ka super.
vnovomsate
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: sob srp 30, 2014 14:09

Re: Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od vnovomsate »

1GB ram je už pomaly ale isto nepostačujúca pri pohľade na náročnosť niektorých aplikácií čo sa neustále akože vylepšujú a ponúkajú kvalitnejšie prostredie pre užívateľa a náročnejšie pre zariadenia.
Kúp si note4 a máš po starostiach.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od Daff_Cz »

No kazdopadne dik za nazor, ale nevim proc sem pletes Note 4 a android, kdyz si vybiram jen ze 3 lumii a WP. 1gb ram je mozna nedostacujici prave jen pro android a pro samsung s jeho nenazranou nadstavbou... Pro WP je 1gb ram plne dostacujici.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od Daff_Cz »

Tak prave svuj vyber zuzil na Lumia 930 a Lumia 1520. V czc.cz jiz stoji L1520 10890,-Kc, odrazuje me od ni ale problemy s dotyky a se signalem...
Uživatelský avatar
stm01
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 213
Registrován: stř čer 13, 2012 0:25
Zařízení: Xiaomi Mi Mix 6GB/256GB
Bydliště: Most

Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od stm01 »

Zdravím. Řešil jsem podobný problém. :) Akorát místo L830 tam byla L1020. Nakonec to vyhrála L1520. Zítra ji vyzvedávám na poště. Vzal jsem bílou u mě v osvědčeném obchodě Maxshop za 10990kč. Hned druhý den spadla na 10690kč. Jediná má starost je jak se vyrovnám s velikosti při nošení či přenášení. Jinak na ovládání a manipulaci to bude prostě pecka, psaní, hraní, brouzdání na netu a jiné. Měl jsem nějaké své požadavky či představy a L1020 odpadla jako první. Jako druhá odpadla L930 , samozřejmě výkon skvělý, velikost displeje dobrá, ale absence Glance Screen a paměťové karty ji poslali z kola ven. Takže to vyhrála L1520. Co jsem četl zkušenosti lidí, tak velká část měla z té velikosti obavy ale ukázalo se, že to tak problém není. Samozřejmě jsou i tací kteří to " nerozchodili". :-D Mám skoro dva metry a větší ruce , tak to snad půjde. Takže přestože ji ještě nemám, tak ji přesto doporučuji. :)
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od chmeldas »

Daff_Cz: Můžu přidat pár postřehů z mého prvního týdne s 930 (upgrade z 920)
Displej: Jedním slovem paráda. Taky jsem xLED displeje nemusel, ale jsem maximálně spokojený. Věrné barvy jako na IPS a vypalování neřeším. 2 roky záruka a pak stejně půjdu do nového telefonu :D
Zahřívání: Telefon je s nejnovějším SW i FW a pocitově hřeje při stejné zátěži míň něž 920. Rámeček výborně funguje jako chladič. Sice se zahřeje, ale nijak extrémně.
Nafialovělé nabídky: Stejný případ jako zahřívání. Za týden hraní si s telefonem jsem nic takového neviděl.
Výdrž baterie: Taky jsem z toho měl obavu, ale výdrž mi připadá v normě a je lepší než na 920.
Glancescree: Kde nic není ani smrt nebere. Nepoužíval jsem ani na 920, tak mi tahle funkce nechybí.

V kostce, je to velice povedený telefon a zatím jsem s ním maximálně spokojený. I přes své rozměry se v ruce drží nádherně, ovládání jednou rukou je dobré a všechno je krásně rychlé a plynulé.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od htcjirka »

Nafialovělé nabídky: Stejný případ jako zahřívání. Za týden hraní si s telefonem jsem nic takového neviděl.
Protože uz to mezitím vyresil FW ;-)
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od Daff_Cz »

Htcjirko, kterou bys z techto dvou lumii, 930 a 1520 doporucil ty a proc? Dik.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od htcjirka »

Daff_Cz: To je tezke rozhodnuti a hlavni slovo hraji preference daného člověka.Mel jsem oba.

Pro me osobne nevyhody 1520 - velikost, aspoň mě otravuje, je to pravdu padlo, nemusi platit pro každého.Dale obcasne vyhodnoceni scrollovani jako dotyk, trpi tim všechny 1520.Horsi citlivost na signal u siti H a LTE, opet vyzkouseno na vice kusech a pohybuji se ve slabších oblastech, kde si proste 1520 na 3G/H ci LTE neškrtne a ostatni Lumie ano.U 2G je vse ok.
Pro 1520 hovori - nadprumerna vydrz, nadherny IPS displej, pametove karty (opet u každého je to jinak a ne každý zaplni 32GB), Glance Screen.

U 930 - proti - chybejici Glance Screen, nekomu muze chybet nepodpora pametovych karet.
Displej OLED bych zpočátku vlastneni zaradil do negativ, ale dnes uz jej tam ani tolik nezarazuji, poslední FW a SW rychlého prehledu zobrazeni vylepsil + je velmi podrobne nastaveni barev.Vypalovani je sice negativni vlastnost, ale je na to pripadna zaruka, meni i s celym rameckem, takze proc se tim trapit..Dále vadi nevhodne umisteny zadni reproduktor, na rovne plose ci polozeni na něco mekkeho je hned tlumen.Nevim, proc ho nedali do te zkosene hrany.
Pro 930 hovori (zase muze platit jen pro me) velikost.Telefon neprekazi v ruce, neprekazi v kapse a přitom je displej si myslím dostatecne velky na všechny cinnosti od webu, navigace ci pro jiné aktivity.930 je i mnohem pevnejsim telefonem.Vyborna citlivost na signal, lepsi kvalita sluchátka ( ma mnohonasobne vetsi sluchatko nez 1520)
Vydrz nezarazuji ani do plusu ani do negativ, je prumerna, ale je na tom o něco malo lepe nez napr. předchozí 920 ci 1020.

I přes nektera dulezita negativa je pro me stále lepsim 930, ale je to proste subjektivni.
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Re: Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od Daff_Cz »

No moje preference jsou, ze bych bral 1520 v tele 930... Ale posledni dobou se zacinam priklanet spis k 930. GS jsem mel na 920 a stejne jsem ho nevyuzival, na 920 bylo taly nerozsiritelnych 32gb a v pohode mi to stacilo, vydrz bude sul nul stejna, ale s lepsim HW, jak na 920, takze pro me dostacujici. 930 je velka, ale jde ovladat jednou rukou, pro me je lepsi vyborny prijem signalu v H a LTE, 930 ma nevystupujici nad povrch cocku fotoaparatu, velice libivy vzhled. Jedinej kamen urazu je pro me OLED displej, ale mozna mu dam sanci. Akorat bych chtel zelenou barvu a opet jak naschval, zelena barva nikde neni...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od htcjirka »

Zelena je, Max-Shop.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od chmeldas »

Něco mi říká, že v ČR zelenou v ofiko distribuci neseženeš. Já si chtěl koupit taky zelenou, ale podařilo se mi sehnat 2 měsíce starou černou 930 za neodolatelnou cenu. :tlem:
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od htcjirka »

Na ceskou distribuci se davno nehraje, takze je zbytecne ji poptávat nebo se ji vůbec zabývat.
Zelena je opravdu moc pekna a každému se na ukazani libi ;-)
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od chmeldas »

Mě to nevysvětluj. To Daff s tím má problém :D
Uživatelský avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 696
Registrován: čtv led 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Bydliště: Brno

Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od Daff_Cz »

No no chlapi v klidu, síla zvyku... ;-) Což o to, líbí se mi i Oranžová, ale všechno příslušenství mám ve žluté barvě a to by se k sobě moc nehodilo, bylo by to už moc strakatý. A nesmějte se... :tlem:

Jinak zelená bude ke konci října, aspoň v czc.cz. . .
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

Nokia Lumia 830 vs. Nokia Lumia 930 vs. Nokia Lumia 1520

Příspěvek od chmeldas »

Žádný problém :) Nebýt moje černá 930 za tak luxusní cenu včetně bezdratové nabíječky, tak jsem si skočil do Saturnu pro zelenou. :D Na oranžovou se klidně vykašli a počkej na zelenou. Je vážně kulervoucí! :) A EU distribece se bát opravdu nemusíš. Mám zkušenosti s reklamací 920 přivezené z Německa a nebyl sebemenší problém. Servis ji přijal a opravil.
Odpovědět

Zpět na „Jaké zařízení si mám koupit?“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů