Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Čistý Cyan se instaluje přes NSRT (http://www.nokia.com/gb-en/support/faq/ ... c=FA142987" onclick="window.open(this.href);return false;)...



Telefon se zalohuje sám na OneDrive, můžeš zkontrolovat a vynutit v nastavení telefonu. Jediné, co můžeš zálohovat sám jsou fotky, hudba a videa přes USB .. Jinak po reinstalaci se ti při prvotním nastavení nabídnou dostupné zálohy, myslím že se musíš autorizovat přes SMS nebo email...



Snad jsem to shrnul všechno. :)
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TMASKA »

dik moc za info , jen jeste jedna otazecka , pred pouzitim tohoto programu musim rucne v telefonu zalohovat na one drive nabo mi to ten program zalohuje sam pri jeho pouziti ?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Najeď do nastavení v telefonu a najdeš tam volbu "synchronizace nastavení" a "zálohování", zde všechno zkontroluj, zda je zapnuté a pod položkou "zálohování" -> "aplikace+nastavení" ověř, když proběhla poslední záloha a popřípadě klikni na tlačítko zálohovat....
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TMASKA »

jeste jednou dik , rano se toho chytnu , jsem marod takze casu dost :)
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TMASKA »

hotovo , zda se vse ok , momentalne se obnovuji aplikace ze storu.

Jen doplnim , jestli bude taky nekdo jako ja poprve fleshovat lumii , takze kdyz uz je fleshovani hotovo a na telefonu se objevi zadat jazyk atd atd , zaroven se nabizi v kompu v Nokia recovery kliknout na dokoncit , tak nejdriv odpojte telefon od kompu jinak se vam zacne instalovat znovu ,alespon tak to bylo u me.
milan1968
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: ned říj 14, 2012 7:59
Zařízení: nokia

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milan1968 »

Přeju všem krásný den. Mám prosím dotaz ohledně telefonu Nokia lumia 920. Jsem majitelem tohoto telefonu jen chvílu :oops: a chtěl bych se zeptat-vytvořil jsem si ůčet facebook,a na Windows store. Na hlavní obrazovce v aplikaci lidé se mi zobrazují i lidé z facebooku ,stáhly se mi i fotky a obrázky z facebooku do telefonu,dá se nokia nastavit tak,aby se mi zobrazovaly jen kotakty v tel.seznamu a ne všichni přátelé a fotky z facebooku. Chtěl bych třeba,aby se mi na živé dlaždici lidé na hlavní obrazovce zobrazovali jen ti koho chci já. Dá se to prosím nějak nastavit? :) Děkuju za radu.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

dá se nokia nastavit tak,aby se mi zobrazovaly jen kotakty v tel.seznamu a ne všichni přátelé a fotky z facebooku
Samozřejmě že dá.Lidé - nastavení - filtrovat seznam kontaktů.
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sinpa »

A jak se zbavit již jednou nactenych fotek kontaktu? Mimo smazání kontaktu a znovu ulozeni?
milan1968
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: ned říj 14, 2012 7:59
Zařízení: nokia

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milan1968 »

To nastavení filtrování jsem již zkusil. v položce filtrovat seznam kontaktů nemám zaškrknuté facebook,mám jen hotmail a učet nokia. Ale pořád se mi zobrazují v dlaždici i lide z facebooku.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tade »

Zkus odepnout dlaždici lidé z domovské obrazovky a následně ji znovu připnout ze seznamu aplikací na domovskou obrazovku. Třeba se to ,,aktualizuje". Ale tomuto způsobu moc nevěřím.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Casem se prestanou zobrazovat..Ten den, když jsem vyfitroval ucet twitter pryč, jsem tam ještě lidi mel, druhy den uz však ne :-)
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tade »

No trochu jsem si s tím hrál a pokud jsem všechno povypínal v těch lidech, odepnul dlaždici a znovu ji připnul, byla dlaždice opravdu bez fotek. Jakmile jsem ale zapnul třeba jen Skype kontakty, tak se na dlaždici začaly ukazovat fotky lidí, které to mělo nataženo z FB nebo i ze Skypu. Z FB to bralo asi hlavně proto, že mám kontakty řetězené (spojené) do sebe - takže u jednoho kontaktu mám FB, Skype + to co je z outlooku u kontaktu. Teoreticky tedy, pokud bys měl kontakty na outlooku jen bez fotek a neměl k nim připojené FB, Twiter, Skype atd. tak by se možná na dlaždici nic neukázalo. Já to u sebe ale vyzkoušet nemůžu, protože bych musel všechny kontakty rozpojit a poté nechat zapnutý jen Outlook. 8-)

htcjirka: Nestačilo by pak místo čekání udělat třeba restart telefonu? Že by se tím urychlila ta aktualizace nebo jak tomu říkat.
milan1968
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: ned říj 14, 2012 7:59
Zařízení: nokia

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milan1968 »

Děkuju za rady :grin: Ted mi právě probíhá aktualizace,jak doběhne tak se stím zkusím pohrát. A taky by mě zajimalo jako uživatele Sinpa: jak odstranit fotky nahrané z facebooku,mělo by to být stejné jako u těch fotek na dlaždici lidé?Stejný postup?
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tade »

No myslím, že ano. Pokud máš spojený kontakt (z několika služeb, jak jsem psal výše), tak si to automaticky přiřadí fotku - pokud nějaká na některé ze služeb je. Pokud chceš tedy kontakt bez fotky, musíš buď kontakt rozpojit a nechat třeba jen outlook (pak bude obrázek šedý) nebo ho ručně upravit a nastavit tam nějaké své pozadí jako fotku - třeba taky šedé. Jiná alternativa mě v tuto chvíli nenapadá. Navíc takovéto úpravy nepůjdou dělat hromadně, ale budeš si muset hrát s jednotlivými kontakty popořadě.

Ono většina lidí spíše přivítá, že má místo těch šedých čtverečků v seznamu kontaktů obrázek alespoň nějaký s tím, že si ho mohou změnit. Nějaké zvláštní nastavení kontaktů bez fotek MS asi nepřipravil. Tím ale nechci zpochybňovat tvoji potřebu ty fotky odstranit :)

Ps: Jinak takovéto dotazy se spíš hodí dávat do tématu operační systém - windows phone 8.1 (nebo založit tam nové téma), ať to vidí všichni uživatelé (i ti, kteří nemají L920) - je to pro všechny přehlednější
milan1968
nováček
nováček
Příspěvky: 47
Registrován: ned říj 14, 2012 7:59
Zařízení: nokia

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od milan1968 »

Kluci,prosím Vás,jak mám odstranit hudbu z telefonu? Stáhnul jsem si z počítače nějakou hudbu,poslechl a ted to chci odstranit,ale pořád nevím jak na to. Když podržím prst na ikonu toho cd v aplikaci hudba,tak mi to nabídne jen připnout na uv.obrazovku,přidat do seznamu. Ale já to chci odstranit. nevím jak.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Buď v telefonu ve správci souborů nebo připojit kabelem k PC a smazat prostřednictvím synchronizačního softwsre nebo přes nějaký file manager...
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od veigy »

Jde to i v hudbě, ale musíš to po skladbách, na to mas dole tlačítko "vybrat". A když se to přepne, tak máš dole vybrat vše.
TMASKA
smartguru
smartguru
Příspěvky: 581
Registrován: pát kvě 23, 2008 8:06
Zařízení: SGS2

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od TMASKA »

Chlapi mam nějaký problém L 920 se STOREM a potřebuju změnit číslo platební karty , kde to prosím v telefonu najdu , nemůžu na to přijít , dík za info ( nechci zakládat nove téma )
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

Zdravim, potreboval by som pomoct, mam problem s lumiou 920, a to taky, že nefunguju vibracie ani hlasitosť, jednoducho to prestalo fungovať a telefon nezavibruje ani pri soft resete, skrátka nikdy.Pred tym nez ho poslem na reklamaciu, by som ho rád skusil prehrat cez NCS (NSRT nijako nepomohlo).Pri pridaní hlasu sa na telefóne nezobrazí klasická lišta a pridanie, iba malý sivý pásik a nič sa nedeje.Všetky app, ktoré maju dočinenia s hudbou sú po kliknuti automaticky ukončené.


Poprosil by sm nejaky navod ako to rpeflashovat.Skúsil som už všetko(aj podla návodov tu na SM), no v NCS som sa nikdy nedostal, resp nikdy som tam nemal tú volbu CareSuite External a tým pádom som sa ani dalej nedostal.

Za pomoc ďakujem.


na fotke je zachytené to, čo sa mi zobrazí po pridaní hlasu, napravo je symbol batérie
Přílohy
wp_ss_20140913_0003.jpg
(70.26 KiB) Staženo 113 x
finchcz
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 384
Registrován: pát říj 11, 2013 22:42
Zařízení: Samsung Galaxy A5 (2017), Lumia 920 (WP8.1)

Nokia Lumia 920: Všeobecná diskuze

Příspěvek od finchcz »

opravdu to pres NCS nejde? zkus... http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 10#p342910" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů