iPhone 6, iPhone 6 Plus

Vše, co se točí okolo tabletu iPad a telefonech Apple iPhone 6, 5/5s, 4, 3GS, 3G…
Odpovědět
weth
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 102
Registrován: sob úno 23, 2008 21:45
Zařízení: iPhone 5S 16GiB 7.X

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od weth »

chmeldas: j, pokud beres mzdu v €, tak ti to mozna nevadi. U nas se ale bude cena v Kc odvijet od eura urcite a kurz je ted jinde, nez byl vloni. Apple ma ceny fixni po urcitou dobu (casto cely rok).
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od mike-biker »

Ceny jsou mastné a klobouk dolů před imagem firmy APPLE. Sám jsem se během posledního roku přistihl, že pokoukávám po jiných větších telefonech typu Sony Z2, Lumia 1520 či Samsung Galaxy Note 3, či 4. Jen to holt má Android, nebo Widle. :cry: .
IOS je silně návykový a protože mám jak tablet, tak uvažuji o MACu Pro 15", tak další iPhone je logickým krokem.
Asi kvůli výdrži, optické stabilizaci a dalším, půjdu do iPhone 6 Plus.
Měl jsem v roce 2011 Dell Streak, zařekl jsem se, že tak velké hovado už nechci, ale nějak jsem se menších telefonů nasytil.
chmeldas
smartguru
smartguru
Příspěvky: 635
Registrován: pát zář 04, 2009 8:42
Zařízení: iPhone 6S/ Miix 2 8"
Bydliště: Německo a okolí Brna

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od chmeldas »

Jj, jsem ten komu intervence ČNB nehla žlučí, ale úsměvem. Z osobního života mám sice prd, ale aspoň vozím domů eura :D
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od PetrCBR »

Pocity jsou mirne rozporuplne, ale nechapu, proc Nokia/MS pri takove HW vybave jako maji jeho high-endy neni schopno udelat podporu pro high FPS video, kdyz to evidentne neni problem (iP6 muze az 240 FPS na dual-core!) ? Jasne, muzete rikat ze to je k nicemu, ale tohle rekne jen nekdo kdo to nevyzkousel.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od imperator »

Presne to je sklamanie u 930 a kor nokia/ms ktorý sa venuje hlavne foto/video
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od CageJ »

Som jediny, ktory pochopil, ze 16GB verzia je marketingovy o**b a nepouzivatelny kus HW?

S narastajucim rozlisenim rastu aj appky v store.. to znamena, ze pre tieto nove 720p a FHD budu aplikacie opat vacsie.. hry nehovoriac..
Takze iP6+ 16GB je vysmech... Je jasne, preco Apple vyhodil 32GB verziu... Kazdy bude volit 64/128GB ... kto ma aspon kusok rozumu..
PetrCBR píše:Pocity jsou mirne rozporuplne, ale nechapu, proc Nokia/MS pri takove HW vybave jako maji jeho high-endy neni schopno udelat podporu pro high FPS video, kdyz to evidentne neni problem (iP6 muze az 240 FPS na dual-core!) ? Jasne, muzete rikat ze to je k nicemu, ale tohle rekne jen nekdo kdo to nevyzkousel.
a) naco ti to je?
b) ak chces nahravat rozbitie pohara alebo letiacu gulku, kup si profi kameru s 1000FPS+
c) Co ma rychlost snimaca s primarnym CPU? Apple ma dalsi A8 koprocesor, nehovoriac o tom, ze polovica cipu A8 moze mat na starosti cisto enkodovanie a dekodovanie videi pomocou roznych integrovanych PGA priamo v cipe..
d) MS cipy nevyraba ale kupuje ich od Qualcommu.. a obe nove Lumie by Slow Motion vediet mali
e) ludske oko nerozozna viac nez 120FPS
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od htcjirka »

imperator píše:Presne to je sklamanie u 930 a kor nokia/ms ktorý sa venuje hlavne foto/video
Minimalne 60fps video + 4k video se chysta po aktualizaci Denim, takze staci jen vydrzet.
Novy iPhone se napr. 4K nedocka.
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od PetrCBR »

No .... 4K ... ty mas doma 4K monitor/televizi ? Nebo znas vubec nekoho kdo to ma ? Ja ne a podle cen 4K monitoru se do toho ani nechystam, takze 4K alespon pro me je nedulezite a FHD plne dostacujici.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od M.BoBo »

PetrCBR: Ano třeba já 4k rozlišení mám v mém ntb a nejsem jediný.
A tento nový iPhone pro mě skutečně zklamání, těšil jsem se, že vyměním iPhone 5s, který v zápřahu nevydrží ani den (nějaká doba navigace, potom něco odfotit, a je po).
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od uni »

Vítej do klubu, to potká každého, kdo má předešlou generaci čehokoli:)
PetrCBR
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: čtv říj 17, 2013 9:32
Zařízení: Lumia 520, iPhone 5, Huawei P9 Lite

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od PetrCBR »

M.BoBo: nemam s tim zkusenost, ale rozeznas tam rozdily mezi FullHD videem a 4K videem ? Na jake uhlopricce to je ? Jde mi o to, ze FPS rozeznas na cemkoliv, ale nejsem si uplne jisty jestli na malem displeji notebooku uvidis rozdil.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od CageJ »

Mam 27" 2K monitor a ked pustim 4K rozoznas.. vyssia ostrost a hlavne farebnost... ale to natom nic nemeni, ze je to zbytocnost...

Do notebooku isto ne.. ale na velke obrazovky vacsia plocha a hlavne vyhoda pre grafikov.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od GreenArrow »

4k monitor nestojí za tak moc, samsung má myslím za 15, sice tnko, ale velmi kvalitní, co jsem se díval
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od M.BoBo »

PetrCBR:
Je to Lenovo Y50-70 takže 15,6". Předtím jsem měl jeho předchůdce s full HD, teď zde mám 4k IPS displej. Takže krásně září a bílá je fakt bílá, ne jako u předchozího modelu. A displej je subjektivně zářivější a koukatelnější. Třeba u fullHD pixely uvidíš, zde ani zblízka ne. Zatím jsem 4k film na něm neviděl, ale zkusil jsem si stáhnout nějaké 4K demo a je to fakt dobře prokreslené do posledního detailu. Největší klad toho rozlišení je samozřejmně u fotografií.
Nástavba systému se s tím popere dobře, ale okno příkazového řádku (cmd) má velikost snad jako 3,5" displej iPhonu 4:D
Chrome do poslední verze neuměl HiDPI tak obraz byl trochu neostrý, ale teď už je to vyřešeno.
Wertigo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 712
Registrován: pon led 13, 2014 21:57
Zařízení: Lumia 820,Lumia 830,Galaxy Tab 10.1
Bydliště: Praha

Re: iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od Wertigo »

Obrázek
Hih
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od eugenzo »

Nové iPhony nevypadají zase tak úplně zle (zepředu), ale na starší 4S prostě nemají.
Všechno vypadá celkem pěkně, ale tím vystouplým foťákem na zadní straně to prostě zabili. To mi k Apple vůbec nesedí, jejich telefony jsou designově krásné, ale 6 a 6 plus s vystouplým fotoaparátem prostě úplně zkazili.
Co se týče cen, tak to je asi problém především ČR, kde jsou ceny prostě takto nastaveny dle západu, kde to není zase tak moc. U nás díky přepočtu na euro je to dle mého naprosto neakceptovatelná částka v porovnání se špičkovými stroji s Androidem a WP.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od imperator »

ano vyhody androidu pozname... zrut baterie, bugy, lagy ziadne aktualizacie... takze ten nexus4 je bohuzial velmi naddimenzovany
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od imperator »

CageJ píše: e) ludske oko nerozozna viac nez 120FPS
tie fps su tam nato aby sa urobil spomaleny zaber nie aby si si pustal v 240fps video a prd videl omg
htcjirka píše: Minimalne 60fps video + 4k video se chysta po aktualizaci Denim, takze staci jen vydrzet.
Novy iPhone se napr. 4K nedocka.
60 fps je na slo-mo malo a slo-mo zabery vidim vacsie vyuzitie ako 4k...
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od GreenArrow »

imperator píše:ano vyhody androidu pozname... zrut baterie, bugy, lagy ziadne aktualizacie... takze ten nexus4 je bohuzial velmi naddimenzovany
Počkej nespetl sis to s WP?
Uživatelský avatar
berczo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 301
Registrován: stř dub 25, 2007 8:48
Zařízení: Nějaký pracovní nucený nástroj, než bude Passport
Bydliště: Bystřice

Re: iPhone 6, iPhone 6 Plus

Příspěvek od berczo »

mberdych píše:Jsem applista a čekal jsem. V podstatě jsem se dočkal toho, co jsem chtěl, tedy větší iPhone a teď si nejsem jist, ze ho ještě chci. Hodinky nic pro mě, jsem na klasické hodinky a tohle mi přijde jen o málo lepší než cokoli jiného na trhu. Nejsem ale cilovka. Inovace žádné, dohnali konkurenci, ale nic extra. Takže si počkám na 24.9. jak to bude s Passportem a Classicem.
Taky jsem byl zvědavý, co představí ... no a vypadá to, že to bude stát za to až toho 24tého :)
porovnání parametrů IP6+ vs BB Passport
Odpovědět

Zpět na „Zařízení (iPad/iPhone)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů