[app] Meteoservis 3 • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Re: [app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od hujer »

Na žádnou předpověď se nedá na 100% spolehnout a předpověď srážek je o hodně komplikovanější než třeba teplota. U mne zase srážky předpovězené byly, ale nespadla ani kapka. A právě proto je v aplikaci sekce Aktuální stav počasí, kde lze reálný vývoj sledovat a zařídit se podle něj.
Jednou se líp trefí Aladin, jindy EWCMF a jindy zase GFS,který je základem pro Meteoservis. A někdy vůbec nikdo. V tom je ta krása a nevypočitatelnost přírody...
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Re: [app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od hujer »

Ještě doplnění: Jak to, že bouřky se tvoří na východě území a putují od jihu? Musíme vždy rozlišovat postup frontální vlny a postup srážkového pásma a pohyb oblačnosti, ten se může často velmi různit - vlnící se fronty. V předpovědích je vždy uvedeno, odkud bude postupovat daný frontální systém.To ovšem neznamená, že ze shodného směru se dočkáme i srážek a přibývání oblačnosti. Ve výšce je často rozdílné proudění a to může srážkovou oblačnost různě stáčet, takže i když fronta putuje například od JZ/Z, srážky například na našem území mohou mít převládající postup od J/JV. Uvědomit si je nutné také to, že frontální vlna je jen pomyslná čára oddělující od sebe různé vzduchové hmoty. Zejména při konvektivních srážkách je jejich postup nejednoznačný. [citace z MeteoAktuality]
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

K dispozici je nová verze aplikace Meteoservis 2.83 pro Windows Phone 8.
Jaké jsou novinky?

• Nová je možnost nastavit si výchozí stránku, která bude zobrazena jako první po spuštění aplikace. Nastavte si vaši oblíbenou stránku jako startovní v nabídce Nastavení v sekci Zobrazení.
• Úroveň průhlednosti radarových snímků nastavená na stránce zobrazení detailu snímku je nyní také použita pro zobrazení na stránce Aktuální stav počasí.
• Obrysy území ČR a SR u podkladové mapy radarových snímků byly zvýrazněny pro lepší čitelnost.
• Drobná vylepšení a opravy chyb.

Detaily najdete v oficiálním článku: http://magazin.softimage.cz/letni-updat ... ows-phone/" onclick="window.open(this.href);return false;

Obrázek Obrázek

Oficiální stránky aplikace Meteoservis
Diskuzní fórum k aplikaci
Stránky aplikace na Facebooku
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Fce "Stiskněte znovu pro ukončení aplikace..." mě docela vytáčí :-\ Se to objevilo u WMM Jízdní řády a tam to je to stejné. Musí tam být...?
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Ano, chápu, že ještě jedno stiskutí stejného tlačítka, nakterém už stejně leží prst, je namáhavé a problematické... :)

Ale vážně: tato praktika není jen u Jízdních řádů, ale u mnoha jiných aplikací. Kromě toho, že zabraňuje náhodným a nechtěným ukončením při "dvojkliku" či letmém dotyku klávesy Zpět,souvisí především s tím, že mnoho uživatelů si zvyklo aplikace "nezavírat", ale opouští je tlačítkem "Windows" a ty jsou tedy uspané na pozadí. A pokud podporují tzv. FastResume (jako Meteoservis), tak jsou i rychle obnoveny při příštím přístupu na ně. Ostatně jde o doporučovanou metodu u WP8 a sám OS s tím počítá a aplikace na pozadí si šéfuje sám podle potřeby. Pro tyto uživatele je ukončení aplikace nežádoucí a tato praktika umožňuje se vyhnout nechtěnému ukončení (uzavření) aplikace.

PS. Pokud bych zaznamenal více podobných "lenor" toužících po jednostiskovém ukončování, jsem připraven v další verzi toto změnit a do nastavení přidat volbu pro vypnutí ukončovacího dvojkliku.
Uživatelský avatar
langpi999
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: čtv led 16, 2014 21:03
Zařízení: Lumia 1020 YELLOW

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od langpi999 »

Ahoj chválímn za aplikaci aomlouvám s ejestli se na toto už někdo ptal a je to tu někde zahrabaný o 20 stránek jinde na to nemám čas pročítat to. Ještě jednou moc děkuju a chválím aplikaci jen když je bouřka nebo je předpovídána, proč se v aplikaci nikdy neukazují že budou blesky? jakou bouřka? to mě v aplikaci chybí a musím tak mít speciálně další aplikaci což znamená další žraní dat,vetší spotřeba elektřiny,další zjištování polohy což nepříznivě působí na vydrž děkuji za objasnění každý by to jistě vítal...
Uživatelský avatar
langpi999
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: čtv led 16, 2014 21:03
Zařízení: Lumia 1020 YELLOW

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od langpi999 »

a děkuji že vyvíjíte pro windows phone,vážím si vaší práce a podpořil jsem jí verzí za 80 kč
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Re: [app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od hujer »

langpi999 píše:...proč se v aplikaci nikdy neukazují že budou blesky? jakou bouřka? to mě v aplikaci chybí a musím tak mít speciálně další aplikaci...
No, ono nejde ani tak o ikonu "s bouřkami", to je drobnost, ale bohužel současný formát a typ dat nám neumožňuje prognózu bouřek. Ono stejně jde spíše o údaj typu: možnost bouřek, jelikož jejich přesný vyskyt nelze nikdy spolehlivě tak dlouho dopředu určit.
Do budoucna se s tím samozřejmě počítá, ale základním předpokladem je přechod na nová data, který je v přípravě a má samozřejmě jednu z nejvyšších priorit.
Uživatelský avatar
langpi999
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: čtv led 16, 2014 21:03
Zařízení: Lumia 1020 YELLOW

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od langpi999 »

paráda vaše blesková reakce mně potěšila i nadále zůstávám u meteoservisu ... koukal jsem že u wp 8.1 se to nastahuje přes wifi a pak se to aktualizuje na dlaždici i ? to je vážně fakt super,předtím to dělalo jen při každém připojení k netu a u svátků taky tam i pri otevreni apky takle uplne samo což je fakt super!
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Marty04 »

Nechápu, co dělám špatně, ale proč mi dlaždice i zamykací obrazovka ukazuje město Praha, když tam mám nastaven Liberec?
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Re: [app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od hujer »

Chceš říct,že spustíš aplikaci, tam máš Liberec, aplikaci ukončíš, mrkneš na LT a je tam Praha?
Ověř přesně tento postup.
Marty04
smartguru
smartguru
Příspěvky: 702
Registrován: čtv led 02, 2014 21:59
Zařízení: Nokia 8

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Marty04 »

No, chtěl jsem ten dotaz smazat, jelikož jsem právě zjistil, že jsem se zasekl v nastavení a nevrátil se do aplikace, kde se vše aktualizovalo na Liberec... omlouvám se. Ale jinak super aplikace!
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Re: [app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od hujer »

To je standardní WP procedura, návrat tl. Zpět se nastavení uloží. Tak to běžně funguje u všech aplikací není-li tam tlačítko Uložit.
PS. Hodně zdaru s aplikací.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Radim Stehlík »

Dotaz na autora....
ani poslední verze se nezbavila samovolné změny místa předpovědi počasí.
mám nastavené Pardubice, ale jak se dostanu někam, kde je naprd signál, resp. Data, tak se to samo nastaví na prahu. A když se data chytnou na lepším pokrytí, jede to furt prahu. To je totální průser.
v oblíbených mistech mám pouze Pardubice.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Re: [app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,P

Příspěvek od hujer »

1) Za prvé
Jsem rád,že konečně píšete do fóra (i když neoficiálního) a pořád do hodnocení na Store, kde nemohu reagovat.
2) Váš problém je specifický a pokud vím,není nikdo s tímto problémem. Proto vás prosím o pokud možno co nejvíce informací.
3) Udejte svou verzi OS a taky další info jako verze aplikace a její edice.
4) Chybu nasimulujte a jakmile nastane pošlete zprávu přes menu O Aplikaci a zde sekce Podpora. Ve zprávě se odkažte na tuto naši diskusi.
Radim Stehlík
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 445
Registrován: čtv zář 19, 2013 19:24
Zařízení: Nokia Lumia 640DS

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od Radim Stehlík »

Bylo to na WP8.0
Dělalo mi to na poslední verzi ve Store i na předchozích (opravdu nevím, jaké edice jsem měl, prostě to co bylo v tu dobu na Store)
Ale dnes ráno jsem aktualizoval na WP8.1, tak tomu dám opět šanci a kdyby se to opět objevilo, dám echo.
Říkám si jestli nemám nechat počasí podle polohy, ale většinou mě zajímá jak je doma a ne tam kde jsem.
Asi zkusím obě možnosti.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Mám to u sebe taky a vždy na fixní místo (tedy ne dle polohy) a nic podobného se mi nikdy nestalo.
To nastavení na Prahu by mohlo znamenat, že došlo k resetu resp. vymazání informací uložených aplikací v tzv. isolated storage, kde se ukládá nastavení aplikace. A právě Praha je přednastavené místo, které se použije např. hned po instalaci a prvním spuštění aplikace. Bohužel ale toto chování nemohu ovlivnit a je to záležitost OS (zřejmě se tak někdy děje kvůli interním problémům s pamětí a pododobně - zkontrolujte zda máte dostatek místa na zařízení...).
Jestli tomu tak opravdu zjistíte tak, že po onom samovolném pře-nastavení na Prahu se "ztratí" i jiná vámi udělaná nastavení (třeba volba jednotek pro rychlost větru apod.)

Jak jsem u psal v přechozím příspěvku: Chybu nasimulujte a jakmile nastane pošlete zprávu přes menu O Aplikaci a zde sekce Podpora. Ve zprávě se odkažte na tuto naši diskusi.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od hujer »

Rád bych Vás zainteresované poprosil o malou výpomoc s dalším vývojem aplikace Meteoservis.

Jste-li ochotni, věnujte prosím několik minut svého života na vyplnění malé ankety (dotazníku), kterou jsme před chvílí spustili. Rádi bychom se totiž dozvěděli, co Vám v aplikaci chybí a co se Vám naopak líbí.
Vaše postřehy a tužby jsou pro nás a pro další vývoj aplikace důležité.

Kam se bude Meteoservis ubírat?
Vypňte prosím (zcela anonymně) tuto malou anketu: http://www.anketovnik.cz/1a0a565708d5e655" onclick="window.open(this.href);return false;
Předem Vám všem velké Díky.

Meteoservis má 6. narozeniny
Obrázek
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od TomSoft »

Dotazník vyplněn.
Přeji mnoho úspěchů a hodně spokojených uživatelů a blahopřeji k narozeninám :) :like:
martintrojanek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 242
Registrován: sob kvě 14, 2011 16:13
Zařízení: Nokia Lumia 1520 Black Windows Phone 8.1 GDR1 DP

[app] Meteoservis 2.x • počasí pro ČR a SR • (Lite,Std,Pro)

Příspěvek od martintrojanek »

dotazník vyplněn a gratulace k narozeninám :)
p.s. Už by jste mohli expandovat s aplikací na Windows 8.x pro počítače :)
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů