Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Diskuzní fórum věnované smartphonům Nokia Lumia 930, 925, 920 a 900.
Odpovědět
ogarzlin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 57
Registrován: ned úno 20, 2011 20:32
Zařízení: Lumia 1520, Galaxy Note III, MacBook Pro
Bydliště: Zlín

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od ogarzlin »

Myslím že se musí zapnout. V kódech na obalu jsem to nikde nenašel. Každopádně jediný kdo má údajně verzi 2.2.0.0 je htcjirka. Jestli on nás ovšem trošku nelakuje, dle emailového dotazu ho nemá ani SETOS.

Edit:
Resp. neměl, koukám že na velkoskladě už zase černé verze jsou. Ale nevím HW revizi...
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od CageJ »

edkis píše:Ja som mal podobny problem avsak vidiet to bolo len na sivych a bielych plochach cize neslo o presvitanie led ale o vadny panel. Na ciernej ploche bol panel totalne cierny.
Obrázek
sranda je, ze tento zlty nadych ma spociatku mnozstvo telefonov, spominam si napr. na L800 ... To je tak ked clovek kupuje zhavu novinku bez odstranenia chyb...
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od SmetyCZ »

Na druhou stranu se dá očekávat, že výrobce disponuje solidní výstupní kontrolou a nezaměstnává slepce nebo negramoty.

Vzhledem k tomu, že Nokia není bůhvíjak na špici, by si mohla tohle ohlídat. Pokud sází na to, že si toho všimne/reklamuje minimum lidí, tak potěš koště.

A není to poprvé...
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Massik »

ogarzlin píše:
Má už někdo verzi hardwaru 2.2.0.0 ? Kde ji koupit? Stále narážím na 2.0.0.1. nebo 2.0.0.2.
To by mne taky zajímalo. Zatím jsem na netu nenarazil na nikoho, kdo by měl verzi 2.2.0.0 Maximálně mají 2.0.0.2
htcjirka ji pry mel, alespoň tu nebo na jinem foru o tom psal...
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

CageJ píše:sranda je, ze tento zlty nadych ma spociatku mnozstvo telefonov, spominam si napr. na L800 ... To je tak ked clovek kupuje zhavu novinku bez odstranenia chyb...
Je zajímavé, že spousta telefonů s AMOLED panely má žluté skvrny na černém pozadí a jedná se o vlastnost panelu, protože to vzniká při výrobě a nikoho to netrápí prakticky (namátkou Motorola Razr, Galaxy SII a SIII), ale jak je něco u Nokie, tak je to strašná hrůza, myslím, že někdy jsou lidé přehnaně přísní.

Navíc se to netýká všech L930 v revizi 2.0.0.1, ale pouze nějaké části a Nokia přislíbila SW fix. Pokud byl slíben SW fix, tak předpokládám, že se může jednat pouze o SW/FW chybu v nastavení displeje, který některé kusy mohou mít mírně jiný a potřebuje proto jiné nastavení.

EDIT: Berte to tak, že to prostě dělají Čínani a ta kvalita kontroly je menší a je to tak stejné u všech výrobců, různé revize telefonů vycházejí u všech výrobců ne jen u Nokie. Nechci hájit to, že mají problém, ale na druhou stranu mi někdy ty reakce připadají přehnané. Na jednu stranu všichni tlačíme na co nejnižší ceny a když to od výrobců začneme dostávat, tak se divíme, že to není úplně dokonalé... Kdyby to stálo 40 000 Kč, tak věřím tomu, že žádné problémy mít ty telefony nebudou, ale zaplatíte to ? Asi ne.
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Tomet »

Měl jsem L920, L925, teď mám L1020 a žádný problém jsem nepozoroval. Půl roku jsem se těšil na L930 a na vlajkovou loď je tam kompromisů víc než dost, natož abych ještě toleroval výrobní vady za 14t. Na nižší cenu jim kašlu. Raději bych dal za bezproblémovou L930 třeba 17t než číst v recenzích jaké je obrovské plus nízká cena a nemít žádnou.
Jak už jsem psal někdy v květnu, uvedení L930 dva roky po L920 za 2,5 x vyšší cenu mi nepřijde jako adekvátní nástupce v poměru cena/výkon. A to sem tenkrát netušil že budou problémy s displejem a přehříváním. L930 jsem vrátil a pořídil L1020. Foťák moc nevyužívám, takže bych raději něco jiného, ale není z čeho vybírat. Uvidím jaký bude HTC One s WP, ale nečekám žádnou hitparádu. Pokud nepřijde do Vánoc nějaký vylepšený model L935, tak asi vyzkouším po 4 letech s WP nějaký jiný systém.
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od imperator »

a pořídil L1020. Foťák moc nevyužívám
:tlem: :lol:
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Massik »

ogarzlin píše:Myslím že se musí zapnout. V kódech na obalu jsem to nikde nenašel. Každopádně jediný kdo má údajně verzi 2.2.0.0 je htcjirka. Jestli on nás ovšem trošku nelakuje, dle emailového dotazu ho nemá ani SETOS.

Edit:
Resp. neměl, koukám že na velkoskladě už zase černé verze jsou. Ale nevím HW revizi...
Třeba se spletl a měl 2.0.0.2, ale to nám potvrdí sám, až tu bude. Už jsem oběhl pár jejich prodejen a všude 2.0.0.1 :???:
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Re: Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Tomet: Po dvou letech za 2,5x vyšší cenu? L920 stála před dvěma roky 16 tisíc. Nemůžeš reálně srovnavat přece cenu při doprodeji modelu a cenu nového modelu.
Massik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: stř pro 05, 2012 15:19
Zařízení: Lumia 950 DS
Bydliště: Ústí nad Labem

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Massik »

Nevíte jakou verzi mají aktuálně v maxshopu?
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Tomet »

maxxz - a proč bych nemohl? Srovnávám aktuální nabídku na trhu s aktuální cenou. Vše chodí na všech zařízení stejně rychle a plynule. Že by na některou app ve storu nestačil výkon L920/925/1020 jsem nezaznamenal. L930 se od L920 skoro nikam neposunula, podle mě neodpovídá dvouletému nástupci, takže za co platit 2,5x víc? Samozřejmě každý používá telefon jinak. Já u L930 např nepociťuji papírově vyšší výkon, ale pociťuji ztrátu glance atd. Když někdo něco postrádá u nižších řad, má možnost připlatit si za vyšší řadu. V případě nedostatků L930 bohužel není u WP kam přejít. Mít L930 4,5" displej, tak bych si jí např představil jako pěkného nástupce L820. Ale nic, nebudu se opakovat.
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Protože to nedává smysl.

Je úplně jedno jak se systém na tom stroji hýbe, zařízení je ve všech ohledech HW lepší. Je to nový model a nelze srovnávat cenu 2 roky starého modelu ve výprodeji oproti novému modelu.
Tomet
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 311
Registrován: sob led 21, 2012 18:12
Zařízení: Omnia W

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Tomet »

No paměť je stejná, u foťáku jsem velký pokrok nezaznamenal, chybí glance a narostly rozměry. Při používání jsem lepší HW nepoznal, takže pro obhajobu ceny je třeba si pořád opakovat mám tam čtyřjádro, mám tam čtyřjádro ... :tlem: Když k tomu připočtu problémy s displejem a přehříváním, tak potěš koště :)
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Daniel Fibikar »

To že některé kusy trpí nějakým problémem nelze paušalizovat. Stejně tak první kusy L920 měli své problémy.

To, že při používání nepoznáš rozdíl je dáno systémem, který je dobře optimalizovaný i pro slabá zařízení, poznáš to u náročnějších aplikací i při spouštění samotných aplikací či her.

Fotoaparát samozřejmě podává výrazně lepší výsledky než L920, hlavně co se týká fotek za normálního osvětlení. Jediné v čem ztrácí je low-light, kde sice podává dobré výsledky, ale L920 díky velikosti čipu propustí více světla, takže prostě jsou snímky obecně světlejší na L920.
Svestka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 734
Registrován: čtv črc 23, 2009 18:40
Zařízení: Lumia 800

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od Svestka »

Nedá mi to a utrousím taky nějaké své poznámky.

Nový vs starý model
Nový model samozřejmě cenově nelze srovnávat se starým, už jen proto, že je nový, je na něj soustředěna reklama, telefon má nový design, papírově je nový telefon taky o kousek dál a tak je to přece se vším. Obecně cenu čehokoli mnohdy vůbec nemusí určovat papírové parametry, nebo o kolik překonává svého předchůdce, prostě stačí že je "nový".

Když se ale podívá člověk na praktickou část, opravdu aktuálně nevidím důvod, proč by někdo kdo vlastní L920/925 měl pořizovat nástupce, když se nad tím člověk ale zamyslí, není to vlastně dobře? Ten kdo chce mít novinku za každou cenu ať si jí koupí na druhou stranu je přece dobrá zpráva, že člověk není přemotivovaný ke koupi nového telefonu a bohatě si vystačí se starším kusem delší dobu. Nebo to má být zákazník nešťastný, že starší L925 se při srovnání s novinkou nehodí akorát jako těžítko? Tím spíš se vyplatí koupit starší model za 2,5x nižší cenu jak uvádí Tomet bez praktického rozdílu a všichni můžou být spokojeni. Nebo jaký je teda dokonalý scénář, jak by to mělo na trhu s mobily fungovat?

Začátek série musí obsahovat HW chyby
Jak je možné, že se najde tolik lidí, co omlouvají výrobce, že vlajková loď za 14 tisíc se musí doladit až za pochodu. Rozhodně by nemělo být normální, že výrobce naservíruje v této cenové relaci takové množství nedodělků a lidé budou ještě pokyvovat, že to je normální. Dokázal bych to ještě pochopit u low endu, kde se dá argumentovat tím, že máš za co sis zaplatil, ale u nejvyššího modelu výrobce to omlouvat nelze. Je jasné, že nikdy nebude žádná výroba 100%, ale očividné problémy s displayem u téměř každého kusu z prvních várek jsou neodpustitelné. Je úplně jedno, že je telefon vyráběn v Číně, dodatečnou kontrolu kvality si má zajistit vždy firma, která si v dané fabrice nechá výrobky zhotovit. Pokud nedokážou vyrobit vlajkový model za 14 tisíc, ať jej raději nevyrábí, nebo zvýší cenu.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od JirkaTom »

Svestka: Velmi dobře napsané. Souhlas. :-) :-)
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od TomSoft »

Taky souhlas, ale až ne tak s tím koncem....
Každá společnost, co vyrábí telefony má hlavně za úkol jen chrlit nové a nové modely a je jedno v jaké kvalitě, to se řeší až za pochodu. A dělají to tak všechny velké firmy jako Apple, Samsung, Nokia, LG atd...
Jeden můj dobrý známý dělá na vyšší pozici v obchodním oddělení Samsungu v ČR a vykládal, jak to chodí,
divili by jste se :)
Nikdo nedělá nějaké extra výstupní kontroly a je jedno jestli je tom mobil za 5 nebo 15 tis.
Tady je možná těch 10% lidí, co si nějaké té "vady" při výrobě všimnou, ale ten zbytek ani netuší vo co go,
tak jsou spokojeni a neotravují s reklamacemi :D
mikem930
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv srp 14, 2014 11:37
Zařízení: Nokia Lumia 930 WP 8.1 Update GDR1

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od mikem930 »

Ahojte majitelia WP zariadení.
Niečo vyše týždňa vlastním L930, ktorú som zakúpil u operátora (Orange.sk).
Pred Nokiou som mal všetko možné vrátane niekoľlých iOS a Android zariadení.
Toto je môj prvý WP telefón.
Pravdupovediac som sa na neho dosť tešil (od prvotných správ o "novej vlajkovej lodi Nokie") a čakal, kým bude v ponuke Orange.
Tlf je zatiaľ super, appky sú v pohode (mám takmer všetko, na čo som zvyknutý predtým v iných zariadeniach).
Stretávam sa však s jedným problémom. Neviem, či má niekto podobné skúsenosti ako ja, ale skúsim opísať.
Hrám online Asphalt8 cca 10-15minút a Nokia sa tak zahreje, že doslova páli v ruke. Inak celkovo zaznamenávam dosť vyššie zahrievanie spodnej zadnej časti ako u iných tlf.
Myslíte, že je to normálne alebo výrobná vada?
Díki.
grafic
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 88
Registrován: ned bře 11, 2012 14:06
Zařízení: Nokia LUMIA 950
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od grafic »

Chlapi, jak jste na tom s baterkou L930. V porovnání s bývalou L920 mi to příjde spíš trochu horší.

Mám 2 Exchange maily, 1x hotmail a 1x seznam po 2 hod, většinu aplikací na pozadí povypínanou (s vyjímkou WP Zpráv, Chronosu, počasí a podobných appek s live tile). Ve standby módu to zase tolik nežere, ale při používání IE procenta dolů vyloženě letí. Podobně dlouhá doba hraní např. Spider Solitaire zase tolik nežere > může být nějaká chyba v IE?

Jen dodám, že mám 8.1 Cyan (HW verze telefonu je 2.0.0.0) a dal jsem tam DP Update 1 bez továrního nastavení. Porovnání s ne DP Update 1 nemám, páč jsem ho nahodil prakticky hned po koupi.

Díky za váš feedback.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Nokia Lumia 930: Všeobecná diskuse

Příspěvek od JirkaTom »

TomSoft píše:Taky souhlas, ale až ne tak s tím koncem....
Každá společnost, co vyrábí telefony má hlavně za úkol jen chrlit nové a nové modely a je jedno v jaké kvalitě, to se řeší až za pochodu. A dělají to tak všechny velké firmy jako Apple, Samsung, Nokia, LG atd...
Jeden můj dobrý známý dělá na vyšší pozici v obchodním oddělení Samsungu v ČR a vykládal, jak to chodí,
divili by jste se :)
Nikdo nedělá nějaké extra výstupní kontroly a je jedno jestli je tom mobil za 5 nebo 15 tis.
Tady je možná těch 10% lidí, co si nějaké té "vady" při výrobě všimnou, ale ten zbytek ani netuší vo co go,
tak jsou spokojeni a neotravují s reklamacemi :D
Nakonec taky souhlas. Takže je to, jak ve Vesničko má středisková: "Má pravdu předsedo!" :-) :-)

EDIT: Ale nemělo by to tak být...
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 930/925/920 a 900“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot], Google a 19 hostů