[app] Skype - známá komunikační aplikace

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od Flynn »

RedBull: Nainstaluj si aplikaci IM+ http://www.windowsphone.com/cs-cz/store ... e7d1fa76f8" onclick="window.open(this.href);return false; existuje i placená za 100 Kč. V ní je integrován Skype. Odzkoušej a uvidíš.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od Tade »

Myslím, že MS se vyřádil na uživatelích WP7 už dost. Toto si mohl odpustit. Ten systém zase tak starý není a jestli se nepletu, ještě nebyl oficiálně odstřihnut jako win XP. Mohl prokázat alespoň v tomto laskavost uživatelům WP7 a svůj produkt (Skype) podporovat i nadále. Je to ale samozřejmě jeho volba, bude dále házet klacky pod nohy svým uživatelům, kteří ho už tak za předchozí čin proklínali, byť byl možná opravdu nevyhnutelný. Nemyslím si, že je MS s WP v pozici, ve které je výhodné toto svým zákazníkům provádět.

Řešení je ale jednoduché. Stěžování nikomu nepomůže, i když se mu nedivím. Buď přejít na novější WP nebo pravděpodobnější přechod na jiný OS. :(
RedBull
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv kvě 04, 2006 20:52
Zařízení: Omnia W, HTC TyTN II

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od RedBull »

htcjirka píše:O Skype jsi definitivne prisel.Byl odstranen ze Store a jiz se tam nevrati.
Ono je taky dobre udrzovat soucasnou verzi OS, tudiz mit nevojesi telefon s novejsimi Windows Phone.
To je jako se zuby nechty drzet XP, taky uz nektere aplikace nefunguji ci nejsou podporovany.
To je demagogie. Podle ní bych musel každé dva roky kupovat telefon v řádech 5+ tis. k, nikoli proto, že je na něm nějaká porucha, ale čistě proto, že výrobce OS mě k tomu nutí z důvodu potřeby umělého zvyšování prodejů. Nejsem sám, koho to postihlo a tudíž i naštvalo - viz vlákna na http://community.skype.com/t5/Windows-P ... dows_Phone" onclick="window.open(this.href);return false;.

To co MS v posledních letech předvádí v obchodní politice WP (a zpětné nekompatibilitě) je naprostá katastrofa. Takže na*rat... Příští mobil bude zřejmě Android nebo Japko...

BTW: na XP Skype stále funguje. Procentuelní penetrace počítačů s XP na trhu je stále kolem 25%(!), daleko před Win 8/8.1, takže to taky asi o něčem svědčí. A u těch aplikací, které na XP "už" nefungují, často ani není o co stát (viz obsah současného winstoru...)

@Flynn:
Díky za tip. IM+ znám - problém je, že já potřebuju Skype především na volání do zahraničí a IM bohužel umožňuje jen chat...
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od mimonaut »

V současné době je podpora pro WP stanovena na 36 měsíců, po kterou budeš dostávat aktualizace systému. V době uvedení WP7 nic takového MS nesliboval. Krom toho při představení WP8 bylo jasně řečeno, že jádro systému je navrženo tak, aby vydrželo bez větších změn i jednu dekádu, takže bych se nebál, že nastane situace jako kolem WP7.
Pokud si myslíš, že na tom na androidu budeš lépe, jen do toho :-) Ale nemyslím, že po dvou třech letech budeš stále dostávat nejnovější aktualizace systému, které třeba spousta aplikací bude ke správné funkčnosti potřebovat. Třeba HTC loni nedalo aktualizaci na poslední android ani pro ROK STAROU vlajkovou loď za bratru 15 tisíc.
Pavel 97
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: čtv črc 24, 2014 20:06
Zařízení: Lumia 925 *Černá

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od Pavel 97 »

U Android dostaneš 2 maximálně 3 aktualizace systému a potom končíš.
SmetyCZ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1565
Registrován: pon čer 09, 2014 14:54
Zařízení: Huawei P9 Lite 2017
Bydliště: Plzeň

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od SmetyCZ »

Taky mohli ten Skype pro Windows Phone 7.5/7.8 prostě nechat tak jak je (ponechat ve Storu) a soustředit se na WP8 verzi.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od Flynn »

Podle hromady negativních hodnocení aplikace Skype na Marketu by se řeklo, že není o co stát. To určitě dobré jméno MS nedělá a je to dalším hřebíčkem do jejich rakve. Při tom na Androidu chodí Skype jako z praku a není si na co stěžovat. Tak také nevím, co je tohle za manýry.
RedBull, Tade: plně se s vaším rozhořčením ztotožňuji a protože k tomu zde občas něco napíšu, stávám se trnem v oku obhájcům WP a zdejším moderátorům. Nikoho nezajímá, jak jsem v minulosti systém obhajoval, kolik rad a informací jsem poskytl a kolik zde popsal zkušeností. Změnit názor a kriticky jej zde projevovat je zřejmě velkým proviněním a cenzura musí zasáhnout a odstraňovat nepopulární příspěvky a celá vlákna.
mimonaut: u Androidu je na výběr tolik aplikací, že vždycky i na ty se starým systémem nějakou seženeš. Např. Skype se dá použít hodně stará verze v češtině, která stále funguje a neobsahuje ona hrozná "vylepšení", která tam neustále přibývají. A to není jediný případ. Na WP zkrátka zpětně nic nelze sehnat a to je jeden rozdíl mezi jím a Androidem. A většina i nových aplikací je napsaná i pro staré systémy. Tady se dá říci, že takový telefon dřív zestárne fyzicky než morálně. U WP je to naopak. Ne každý má tolik peněz, aby si kupoval rok co rok nový telefon. Já tedy rozhodně ne.
RedBull
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv kvě 04, 2006 20:52
Zařízení: Omnia W, HTC TyTN II

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od RedBull »

Mě je celkem jedno co MS sliboval, jde o to jak se chová ke svým zákazníkům: tím, že ruší funkčnost stávajících aplikací na již běžících systémech - v tomto případě Skype vs WP7.5 - snižuje užitnou hodnotu celého zařízení. A nevěřím, že to dělá kvůli nějakým technickým potížím. Když to fungovalo doteď, roč najednou ne? Proč tu aplikaci nenechá proboha dožít? Kdyby k tomu tak přistupoval, pak by myslím ti uživatelé, kterých se to týká, neváhali svoje příští zařízení opět zasvětit OS od MS. Ale takhle natvrdo je ojebat a ještě v nich vzbudit pocit viny, že nebyli tak spotřební, aby hned běželi do obchodu a koupili novou Nokii?

wtf...

Dlouho jsem MS byl věrný: Qtek a HTC Tytn II s WM. TyTN se mi velmi libil, ale WM šlo do kopru. No dobrá, asi to myslí dobře, budeme jim věřit. Pak HTC 7 Pro a Omnia W na WP7.5. Zrovna levné ve své době nebyly. A když už by měla přicházet doba návratnosti investice, tak šup - a WP7 končí, ať žije WP8. A ten kdo má WP7 ať se jde klouzat. To už mě začalo opravdu hodně mrzet. No a teď tohle... Po tom všem už není jisté, že WP8 neskončí stejně, zvlášť když se objevují už zprávy o devítce...

Takže pohár mé trpělivosti s MS definitivně po létech přetekl. Když to nebude Android (osobně Google pro jeho agresivní politiku v otázce ochrany soukromí nemusím), tak to třeba bude Japko. Když tak koukám na manželku, která si v klidu už tři roky užívá bez problémů iPhone 4ku, začínám přemýšlet o tom, že bych měl asi své předsudky vůči této značce odhodit...
Sinpa
smartstar
smartstar
Příspěvky: 976
Registrován: sob zář 21, 2013 16:12
Zařízení: Galaxy S8 @ Lumia 950

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od Sinpa »

SmetyCZ píše:Taky mohli ten Skype pro Windows Phone 7.5/7.8 prostě nechat tak jak je (ponechat ve Storu) a soustředit se na WP8 verzi.
MS bude Skype stále vyvíjet a aktualizovat, tzn. museli upravovat i tuhle aplikaci, neb by po čase přestala sama pracovat.
Což se nejspíš právě stalo, tak ji radši rovnou stáhli.
RedBull
nováček
nováček
Příspěvky: 49
Registrován: čtv kvě 04, 2006 20:52
Zařízení: Omnia W, HTC TyTN II

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od RedBull »

Takže potvrzeno, Skype pro WP 7 končí:
https://support.skype.com/en/faq/FA3448 ... scontinued" onclick="window.open(this.href);return false;

Je to obalené jako obvykle kupou keců o "reliability" a "security", ale podstata je jinde: WP7 a jeho uživatelé jsou hozeni přes palubu - Skype app je jen začátek. Platí zde, že "každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán" - uživatelé WP7 Microsoftu dost pomohli, když pořízením zařízení s novou, nevyzkoušenou platformou, vložili do něj svou důvěru. Byli to v podstatě tak trochu nadšenci a fandové, kteří nepřímo rozjezd WP podpořili. A proto je potřeba je po zásluze potrestat - znehodnotit jim zařízení nekompatibilitou nových a znefunkčněním existujících aplikací (a služeb)...

Důvěra je ošemetná věc. Těžko se získává a lehko se ztrácí. MS si svou (nelze jinak) naprosto nekompetentní obchodní politikou kálí do vlastního hnízda. Bylo by ještě pochopitelné, kdyby kašlal na uživatele svých aplikací na jiných platformách (ale vzhledem k počtu portací třeba na Androidu si to asi nedovolí). Ale vysírat s uživateli vlastní platformy?. To mi hlava nebere... Doporučení typu "pořiďte si nové zařízení s WP8" je slušně řečeno ignorantstvím, ne-li nadutostí. Apropo: zachoval-li se k vám někdo tímhle způsobem jednou, je velmi pravděpodobné, že to udělá v budoucnu znovu. Takže být uživatelem WP8, moc bych si nepískal...

Ono vlastnit dva roky starou Lumii 800/900 (a takových uživatelů se na fóru Skype hlási spousta), která ve své době stála kolem 14tis. a postupně zjišťovat, že se z ní stává těžítko - na náladě nepřidá. Výsledkem je masivní annonce postižených uživatelů WP7 na fórech o tom, že odcházejí na jinou platformu. Tak tomu říkám strategický úspěch pro Microsoft...
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od Tade »

Souhlasím. Toto je smutné. Nechápu politiku MS, navíc ve chvíli, kdy mu klesá tržní podíl.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od Flynn »

Uživatelé se bohužel bránit nemohou a jediná možnost odplaty je přechod jinam. Ono to sice MS nijak moc neublíží, ale určitě ani nepomůže a nás může vědomí tohoto alespoň trochu uklidnit. Já jsem se již vybouřil před rokem, poté co jsem "prozřel", ale ještě půl roku jsem si říkal: "No co...". Ale to už jsem měl tablet s Androidem a to u mě urychlilo rozhodování o novém telefonu. Nějak jsem si odvykl od těch uniformních dlaždic a jsem vyléčen. Přeci jen mám raději, když je něco živé a veselé a to dláždění na mě tak rozhodně nikdy nepůsobilo. Vím, že tento příspěvek bude odstraněn, možná opět bez udání důvodu, ale co už?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od Flynn »

OT: A to si vezměte, že mám telefon odemčený a v něm custom rom, takže jsem jej povýšil nad cokoli, co mělo WP7.8, ale i první WP8. Nazýval jsem to WP 7.9 - k veliké nelibosti a zuření jednoho velice aktivního diskutéra na různých fórech a uživatele vždy té nejnovější a pokaždé té nejlepší Nokie. (Čert ví, jak to ten chlapec dělá, normálně si to smrtelník nemůže dovolit, ale mě napadal za to, že kradu, protože mám v HTC nokiáckou ROM včetně jejich aplikací.) Jenomže oni už ani vývojáři "homebrew" aplikací žádné aplikace nevyvíjejí. Těm to ale budiž, na rozdíl od MS, odpuštěno. Ti to dělali pro vlastní potěšení.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od htcjirka »

Ani s custom rom se pristroj s WP7.x na WP8 povysit nedal, jen opravdu velice, ale velice vzdalene.
Ty jsi pouzival nokiacke aplikace v HTC, coz warez je a byl, na tom neni co diskutovat ci to nejak okecavat.
Za homebrew aplikace te nikdo nepeskoval.
Proste jednou za cas je potreba upgradovat, Android v prvnich verzich je dnes take k nicemu.Navic zivotnost telefonu Microsoft s dalsi verzi vyrazne zvysil, jen "křečáci" to nehodlaji prijmout a radsi sestoupi na reklamosystem, budiz, kazdeho volba.
Ad narazky - i normani smrtelnik si "vzdy" nejnovejsi telefon muze dovolit, pokud dobre/kvalitne pracuje + ma odpovidajici zamestnani, tak si na to s prehledem vydela a i na mraky jinych veci.
K Nokii - neni to jen, ze bych mel rad Nokii.S novou 930 jsem vydrzel chvilku a dost me zklamala a vratil se rad zpet k predchozimu modelu.
Pusti-li se do WP i ostatni vyrobci napr. Sony s nejakym vodeodolnym modelem, moc rad jej vyzkousim a pokud bude vyhovovat, rád u nej misto nokie zakotvim.
Bokem si jeste hraji se Z30 (po WP me zaujalo nejvice a ma blizko k MeeGo) a semtam zkusim nejaky novejsi Android, ktereho mam plne zuby hned po dni ci dvou pouzivani.
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od Petulinek »

Asi bych se do toho neměl plést, leč jedna věc mi Jirko přijde jako nesmysl - normální smrtelník si "vždy" nemůže dovolit mít to nejlepší, nejnovější na trhu. Každý rok investovat nějakých 15 litrů do nejnovějšího founu je třeba možné pro dobře situovaného, slušně vydělávajícího pražáka, pro člověka z menšího města či vsi, kdy cena telefonu představuje měsíční mzdu, případně člověka s rodinou a dětmi, to zdaleka samozřejmé a možné prostě není, ten řeší důležitější věci...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od htcjirka »

Take pisu, ma odpovidajici zamestnani, tim bylo mysleno dobre placene a nutne to nemusi by prazak nebo misto v Praze ;-)
Nevim proc to Flynn nacal, asi zavist.I tak se povazuji za uplne normalniho smrtelnika.
Uživatelský avatar
p.a.Ť.o
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1029
Registrován: čtv čer 23, 2005 8:45
Zařízení: iPhone 6S Silver, Galaxy S20+

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od p.a.Ť.o »

Odpovídající zaměstnání... Inu, vydělávám dost, ale opravdu nevidím důvod, proč bych měl dělat upgrade mobilu každý rok. Nedělám to u ntb, tak proč u mobilu mám!?
Je to fail MS, a ne můj, že neumí přijít se systémem, jehož upgrade bude fungovat i na starších zařízeních...
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od Petulinek »

V pohodě, já se mezi vás plést nechci a ani nebudu, poperte se jak chcete :-)
Ale poslední připomínka, jak jsem ho tu tak četl, myslím, že v tom žádná závist nebude, prostě je na Tebe normálně nasranej :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od htcjirka »

Jo souhlasim, jak jsem psal horsi je to jeste v pripade navigace Navigon, kdy stala nemale penize a pokud ji chce uzivatel pouzivat nadale musi prestoupit na novy system, jinak vyhodil nejakych 1500kc.
U Skype, se casto meni protokol, tim ze se uz aplikace neupgraduje, byla znefunkcnena a tudiz stazena.
p.a.Ť.o píše:Odpovídající zaměstnání... Inu, vydělávám dost, ale opravdu nevidím důvod, proč bych měl dělat upgrade mobilu každý rok. Nedělám to u ntb, tak proč u mobilu mám!?
Je to fail MS, a ne můj, že neumí přijít se systémem, jehož upgrade bude fungovat i na starších zařízeních...
Vzdyt to je na kazdem, jak casto bude delat upgrade telefonu.Pak at ale nebreci.
S WP8 a dale uz toto nehrozi a podpora je mnohonasobne delsi, delsi nez zivotnost telefonu.
Petulinek píše:...že v tom žádná závist nebude, prostě je na Tebe normálně nasranej :-)
Jeho problem a boj. ;-)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Skype - známá komunikační aplikace

Příspěvek od Flynn »

OT: Jirko, žádná závist v tom není, ani jak říká Petulínek, nasranost a už vůbec ne nějaký problém a boj. Je to tvoje věc, co podnikáš se svými dobře vydělanými penězi a pokud máš rodinu (asi ne, jinak by to tak jednoduché nebylo), docela by mě zajímalo, co ona na to říká. Víme, že máš k mobilům blízko, dokonce snad se zabýváš jejich prodejem, servisem, anebo něčím takovým. Takže nebude u tebe problém si každou novinku "koupit", osahat si ji, přijít sem a pochlubit se s ní a třeba za měsíc zase s jinou, protože "nekup to", když máš tu možnost, co? Raději se neptám, kam se pak podějí ty odzkoušené telefony. A to se chystáš na další značky. Hlavně, že jsi spokojen a nemusíš tak, jako ostatní brečet, že neobnovují svůj park každých pár měsíců, jako ty. A svoje prognózy o tom, jak dopadne WP 8 a další řady, si raději vetkni za klobouk, aby ses náhodou v budoucnu neošíval, až se nevyplní.
Pokud jde o mě a o warez (raději bych, být tebou, pomlčel, předpokládám, že jsi právě v zaměstnání a psaním svých příspěvků do fóra si těžce vyděláváš své peníze :grin: ), tak nemohu za to, že custom ROM je v základu Lumia 800 se vším všudy, a že spousta aplikací už tam byla a další se daly instalovat. No co? V HW od HTC je SW od Nokie. To HTC jsem také musel zaplatit a stálo tolik, co Lumia. Myslím, že kdybys nebyl tak bohat, že bys byl první, kdo si telefon odemkne a nahodí tam jinou ROM. Budu tedy rád, když mě nebudeš označovat za zloděje, ono u těch Nokia aplikací i tak nebylo o co stát. Navigaci jsem nepotřeboval a jejich slavné Čítače dodnes nebyly opraveny i přes stovky nářků na to, že se samy vynulují a tím pádem jsou absolutně na nic.
A ke Skype: Ten nikdy nedotáhli do konce a byl to velmi chudý příbuzný tomu, co je i jako hodně stará verze pro Android, ale i pro iPhone. To i ten IM+, i když neuměl hlasovou komunikaci, byl mnohem lepší než nedodělek od MS a raději jej nakonec zcela zrušil, protože proč by si měli nechat nadávat za to, že ho neumí dát do kupy?
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů