Nokia Lumia Cyan update

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od myscho »

Program DP je stopnuty kvoli chybe s Cyan, este nemam ani ofiko Cyan a uz DP ma dostat GDR1 update :-D
Uživatelský avatar
eugenzo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 74
Registrován: čtv črc 25, 2013 14:12
Zařízení: Huawei Nova (dříve Lumia 925)

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od eugenzo »

Koho zajímá, co konkrétně přináší Cyan od Nokie, tak tady to je:
http://wmmania.cz/clanky/obecne/nokia-c ... phone-8-1/
TomSoft
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 324
Registrován: pát dub 30, 2010 7:07
Zařízení: LUMIA 950 XL
Bydliště: Karviná

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od TomSoft »

Kdyby si tam nikdo necpal ty DP verze, tak by byl život o něco jednodušší :)
Určitě si počkám na GDR1 až bude ofiko. Jinak jsem zvědav na ty "Live Folders" :D
VitoAMG
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte říj 01, 2013 6:14
Zařízení: Lumia 950 XL DS

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od VitoAMG »

Po té co jsem nainstaloval na L1520 aktualizaci na Cyan, tak mi přestal fungovat Glance Screen (Rychlý přehled), i když v nastavení změnim cokoliv, nic se nezobrazuje, na někdo podobný problém?
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od myscho »

TomSoft píše:Kdyby si tam nikdo necpal ty DP verze, tak by byl život o něco jednodušší :)
Skor keby to MS nepokaslal s BitLockerom :)
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od CageJ »

SmetyCZ píše:Tak prej příští týden GDR1

http://www.wpcentral.com/official-updat ... ek-preview
to sa dalo ocakavat..
3,5-4 mesiace uz budu od WP8.1, takze nacase
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Petulinek »

VitoAMG píše:Po té co jsem nainstaloval na L1520 aktualizaci na Cyan, tak mi přestal fungovat Glance Screen (Rychlý přehled), i když v nastavení změnim cokoliv, nic se nezobrazuje, na někdo podobný problém?
Musíš zaktualizovat systémové aplikace (např.přes SysAppusher) a rebootnout telefon
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Rehor J Zacek »

Nebo vynutit aktualizace ve Storu -- settings -- check updates
zipeta
nováček
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř čer 18, 2014 9:36
Zařízení: Nokia 1020

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od zipeta »

Chci si to ujasnit. Bude při update na cyan nutný návrat k WP8? Nebo to někomu jde i z Developers WP8.1?
Rehor J Zacek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 194
Registrován: sob lis 24, 2012 15:33
Zařízení: Nokia Lumia 1520, iPhone5, iPad4 32
Bydliště: Milevsko

Re: Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Rehor J Zacek »

První možnost je správně...
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od mato289 »

Petulinek píše:
VitoAMG píše:Po té co jsem nainstaloval na L1520 aktualizaci na Cyan, tak mi přestal fungovat Glance Screen (Rychlý přehled), i když v nastavení změnim cokoliv, nic se nezobrazuje, na někdo podobný problém?
Musíš zaktualizovat systémové aplikace (např.přes SysAppusher) a rebootnout telefon

mne zase nefunguje šetrič batérie..rovnaký problém so šetričom riešili aj na WPcentral..no asi si musím počkať na kompletný FW cez NSRT..
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od myscho »

zipeta píše:Chci si to ujasnit. Bude při update na cyan nutný návrat k WP8? Nebo to někomu jde i z Developers WP8.1?
Tak pokym MS neopravi bug s BitLocker, tak zatial jedine riesenie je downgrade na WP 8
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Re: Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od icepoint »

Sandra píše:Co je na nem nedodelaneho? To se ptas vazne? Vzdyt to pisu o radek vyse...
Ano,píše správně.System je nějak navrzen a pokud ti nevyhovuje,je tu vždy notif.centrum a volba jine platformy.Prehlednost dlazdic zprasit nacpanim do složky je u WP vazne ujete.Navic i silenych 8!!! komunikačních programu zabere jen místo jedné velké siroke dlaždice,neboli nula nula nic na uvodni obrazovce.Ne-li,je tu volba zastaraleho notifikacniho centra ala staré WM,android,iOS.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Krayzie »

V GDR1, ktore ma byt uvolnene bud. tyzden pre DP bude nativna moznost vytvarania zloziek, ktore by ale mali zachovat funkcnost live tile. Uvidime, co sa z toho vykluje.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Sandra »

Jak jsem psala již několikrát, moje domovská platforma je Apple celkově, jen jsem dostala chuť zkusit něco jiného na dobu ne příliš dlouhou, nejpozději do roka se vrátím s primárním telefonem k iOS. S WP si hraji a zjišťuji jak na tom je, baví mě to.
Každopádně možnost složek tu je proto, aby se věci související mohly dát do jedné složky. Notifikační centrum je tu proto, aby ukazovalo co se děje, což dělá, ovšem je potřeba ho dodělat. Dlaždice jsou celkem bezva, mnohem lepší než widgety u Androidu, ale k jednoduchosti a dokonalosti iOS tu stále ještě něco chybí. Jsou to drobnosti a pokud bude MS poslouchat své uživatele, dotáhne se to k dokonalosti, ale omlouvat nedokonalost tím, že to tak má být, je trochu krátkozraké.

Kayzie: jůůů, kéž by :-) WP8.1 DP používám (WP8 je pro mě totiž absolutně nepoužitelné, kdyby nebyla možnost nainstalovat 8.1DP, vrátila bych telefon hned druhý den po zakoupení), tak doufám, že to bude fungovat :-) Abych pravdu řekla, Lumia Cyan mě v zásadě nezajímá, spíše mě zajímá OS jako takový a ten z 8 na 8.1 udělal obrovský skok kupředu (hlavně nativní podpora iCloud, sice klasicky ne zcela funkční, ale důležité je, že chybička je jen jedna a to v posouvání času v kalendáři, jinak super).
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od relouth »

ty si proste mimo sandra..divas sa na wp z pohladu ios..a to je chyba,nevidis to objektivne ale subjektivne ..pre teba bude ios vzdy naj a preto by si mala najradsej vsetky systemy rovnake.. si hrozne konzervativna a nepochopila si funkcnost wp,ak si schovavas komunikacne nastroje do zlozky..nema zmysel sa o tom dalej bavit

tiez by som mohol kritizovat ios a jeho zastaraly mechanizmus,ale nepotrebujem to
Uživatelský avatar
Daniel Fibikar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1482
Registrován: pon úno 12, 2007 10:54
Zařízení: Microsoft Lumia 950
Bydliště: Liberec

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Daniel Fibikar »

Jak jsem psala již několikrát, moje domovská platforma je Apple celkově, jen jsem dostala chuť zkusit něco jiného na dobu ne příliš dlouhou, nejpozději do roka se vrátím s primárním telefonem k iOS. S WP si hraji a zjišťuji jak na tom je, baví mě to.
Tak se vrať rovnou, nebo v čem je háček, pokud ti něco vyhovuje, tak proč to měníš ? Zbytečně ztrácíš svoji energii.
Každopádně možnost složek tu je proto, aby se věci související mohly dát do jedné složky. Notifikační centrum je tu proto, aby ukazovalo co se děje, což dělá, ovšem je potřeba ho dodělat.
Složky jsou dle mě úplně mimo, nejsou vůbec k ničemu potřeba, však je jedno kolik live tiles máš a co neuvidíš na první pohled zobrazí notifikační centrum. Nevím co by se na něm mělo dodělávat, funguje tak jak má.
Dlaždice jsou celkem bezva, mnohem lepší než widgety u Androidu, ale k jednoduchosti a dokonalosti iOS tu stále ještě něco chybí. Jsou to drobnosti a pokud bude MS poslouchat své uživatele, dotáhne se to k dokonalosti, ale omlouvat nedokonalost tím, že to tak má být, je trochu krátkozraké.
Jednoduchosti a dokonalosti iOS ? Promiň ale co je na ikonkách na iOS, které nedokážou zobrazit žádný obsah, tak dokonalého ? Podle mě vůbec nic. Navíc se i na iOS potýkají s tím, že notifikují o nějaké události a z ikonky nezmizí symbol ani po prohlédnutí aplikace. Dle mě jsou tedy dlaždice s reálnou použitelnosti daleko dále, dokáží zobrazit obsah, rolovat ten obsah, informovat o událostech apod. V tomhle směru si myslím, že je iOS naopak jen jednoduchý, ale rozhodně ne dokonalý.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Re: Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Sandra »

Mmmm, naprosty souhlas, tohle na jablecnych forech nemame.

Pro ostatni: Me se WP libi, jen mu zkratka k dokonalosti lecos chybi. Mimochodem, pred chvili jsem zjistila, ze se mi Lumie kousla a at jsem mackala ci drzela cokoliv, nic se nedelo, pomohlo jen vyndat baterku a dostat se k ni je o nehty. Chapu ze to je jen telefon, ale to opravdu neni zpusob jak restartovat telefon bez vyndani baterky? iPhone se mi taky za ty roky parkrat kousl, ale tam staci podrzet power a home buton cca 10 sekund a restartuje se to, WP takovou trivialnost nema?
Minaro
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pát srp 23, 2013 9:43
Zařízení: Lumia 1020 White

Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od Minaro »

Mmmm, naprosty souhlas, tohle na jablecnych forech nemame.
Ale mate sam som si tym presiel ked som pisal o n900 na apple fore
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Re: Nokia Lumia Cyan update

Příspěvek od myscho »

Sandra píše:Chapu ze to je jen telefon, ale to opravdu neni zpusob jak restartovat telefon bez vyndani baterky? iPhone se mi taky za ty roky parkrat kousl, ale tam staci podrzet power a home buton cca 10 sekund a restartuje se to, WP takovou trivialnost nema?
Samozrejme, ze ma, staci podrzat tlacidlo na odomykanie (Power) alebo kombinacia volume down+power
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 hostů