Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Diskuzní fóra věnovaná modelům Lumia 1520, 1320 a fotomobilu 1020
Odpovědět
Uživatelský avatar
langpi999
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: čtv led 16, 2014 21:03
Zařízení: Lumia 1020 YELLOW

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od langpi999 »

Ahoj,najednou mi začalo blbnout nabíjení u mě 1020.. Nedavno mi telefon upadl z metru displayem na zem ale nemá z toho pomalu ani srameccek..jen malinký vlasový škrábanec na displayi mlada má 820 a asi jsme pomichali traficka od nabíječek mají každé jiné logo v těch popiskách ale nevím které je k jakým mobilu...mobil z datardu a nemam ho jeste ani 6 měsíců...je nějaká šance ze když řeknu ze to nechci opravovat ze mi dají fungl novy? I kdyby byl zaneseny konektor?? Na mobilu je vidět ze je s nim dobre zacházeno neustále v pouzdře atd a ten nešťastný pád není vůbec vidět na mobilu...diky za odpověď..zkousel jsem to jen lehce profouknout konektor jak z kabelu tak v mobilu a nepomohlo...mam to reklamovat?? Jak dlouho asi budu bez mobilu?nemam ho jeste ani 6 měsíců..??
motas
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 233
Registrován: pát pro 11, 2009 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od motas »

To že z pádu nemá téměř žádné viditelné následky nemusí znamenat, že se podělalo něco uvnitř, a na to se reklamace určitě vztahovat nebude.
Uživatelský avatar
langpi999
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: čtv led 16, 2014 21:03
Zařízení: Lumia 1020 YELLOW

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od langpi999 »

Mohl by nějaký dobrá prosím poslat foto své nabíječky těch popisku na traficku? Tak už zase nabiji v pohodě ale stejnak me stve ze povrzava ten zlutej rámeček vůči černému vsazenemu displayi mam mobil jeste ne 6 měsíců,vyplatí se reklamovat jak dlouho to může trvat nedají mi novy když jsem v lhůtě 6 měsíců? Jak to může tak dlouho trvat?:(
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ikdyby jsi uplatnoval narok vymeny, stejne to musi na posouzeni do servisu a tedy klidne trvat az 30dni.
Muze to trvat jen tyden, ale i dva nebo tri.Tohle ti nikdo s presnosti nerekne.

Obrázek

Jinak to musi dobijet i s nabijeckou z Lumie 820 a jinymi, tam bych problem nehledal.
AC-16E 0.15A Output 5V, 1A
Mohl se pri padu povycvaknout jen flex na desce, ktery vede ke nabijecimu konektoru.Druha moznost je odtrhnouti/natrhnuti od konektoru, je to jen velice mekky flex.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
langpi999
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: čtv led 16, 2014 21:03
Zařízení: Lumia 1020 YELLOW

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od langpi999 »

aha, tak zas eopet mi to nabiji mobil lezi naprosto v klidu,najednou s eodpoji nevim na ajk dlouho a pak zase zvuk ten typicky pro pripojeni telefonu k nabijece takze to dobijeni furt takle pada, a navic kdyz ho pripojim tak mobil nekdy i treba 5 sekund to uz ale maximalne tech 5 sekund nez rozpozna ze se pripojila nabijecka ale rozpozna vzdycky.. mobil mam presne 3 mesice a 4 dny.. dost me to stve a v pripade ze by byl natrzeny flex kabel tak mi to opravi a ja si to pak zaplatim nebo mi to neopravej? jinak traficko k 1020 ce nemam vubec takhle kulate..
Uživatelský avatar
langpi999
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: čtv led 16, 2014 21:03
Zařízení: Lumia 1020 YELLOW

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od langpi999 »

já to bduu reklamovat přes datard kde jsem ho koupil,je to lepší? asi zlouhavější ale že? a to mám říct tomu chlápkovi na reklamačním oddělení že si nepřeju opravu ale výměnu a že na to mám do 6 mesíců od koupi nárok? aby mě nevysmál?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Vcera jsem resil nestastneho kolegu, ktery zakoupil pred dvema tydny novou Lumii 1020 a kdyz se s ni nic nedelalo, jen lezela a byla na signalu, nic vic, zadny hovor,sms ani net byla za cca 16h mrtva, nekdy i drive.
Rikam mu vydrz, sedne si baterie a ono nic.Samozrejme po dvou tydnech stejny stav.Jelikoz uz jsem v minulosti 1020 s rychlym vybijenim resil zahy jsem si osvezil pamet a odhalil vynika, u 1020 celkem casteho.
Nebyla v haji ani baterie, ale xenon/flash modul.Po vymene razantni zmena - pri necinosti s vadnym modulem za 16h 100% baterie pryc.Vymeneny modul po 16-18h pri necinosti telefonu (jen na signalu, jak popisuji vyse) ubytek pouhych 5%.
Nize na obrazku je ta "mrcha".Dokonce v extremu se nekdy rozbije tak, ze trvale lehce sviti, videt v noci, to je pak telefon behem par hodin mrtvy, ale i to se "ji" deje.
Obcas je u 1020 vynikem rychleho vybijeni i samotny kryt, ktery obsahuje nekolik nevymenitelnych vlepenych elektronickych soucasti.

Obrázek
Northimn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: ned lis 03, 2013 21:58
Zařízení: Lumia 1020 White

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Northimn »

jaj... že bych se stavil na výměnu? :) stejně ji pošlu na reklamaci - dá se to nějak detekovat? myslím vadný xenon.
Dawe9669
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát črc 19, 2013 0:47
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dawe9669 »

Zdarec, chtěl bych se zeptat ještě jednu věc k foťáku. Mám rád, když výsledné snímky mají více saturované barvy a výsledný snímek je celkově živější i za cenu ztráty "reálných" barev. Nemáte někdo tip jak toho docílit i třeba jako výchozí nastavení? Občas v ProCam přidám trochu jasu, ale je to děsně do pomala jestli mi rozumíte. Díky moc Dave
Dadula117
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: ned srp 03, 2014 21:49
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dadula117 »

Čau, mám L1020 teprve pár dnů a několik věcí mi není zcela jasných, tak bych Vás jako zkušené uživatele rád poprosil o radu.
1. Když vyfotím fotku třeba jen na 5 MB, tak její velikost je cca 1,5 MB (což je jasný). Jde o to, že když jí pak odešlu v e-mailu jako přílohu, tak přijde zkomprimovaná na nějakých 450 Kb. V předešlé N8 to fungovalo v pohodě a fotky se odeslaly v plné velikosti. Jak tedy poslat mailem fotku, aby nebyla zkomprimovaná??? Přece nemůže být problém odeslat 2 MB přílohu. Nechápu.
2. Když vyfotím fotku na max. rozlišení a poté použiju ořez místo zoomu (Nokia camera) a dám uložit, tak se původní fotka odstraní. Jde nějak udělat, aby při ořezu zůstala i ta původní orig. fotka, z které výřez dělám???
3. Na ikoně Store nebylo žádné číslo aktualizace aplikací, ale při procházení obchodu jsem náhodou asi u 7 aplikací které jsou v telefonu uviděl možnost Aktualizovat. Poté při návratu na hlavní obrazovku už ikona indikovala číslem, že tam nové aktualizace jsou. Také nechápu. Jak tedy vůbec poznám, že jsou nějaké aktualizace aplikací, když je dlaždice Store sama od sebe nezobrazí??? Nebo to musím čas od času procházet všechny nainstalované aplikace ve Store a hledat, jestli nějaká náhodou nejde aktualizovat??? Hmmm, divné. U iOSu to funguje v pohodě.
Předem moooc děkuji, za případné vysvětlení a rady.
Diky David
Northimn
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: ned lis 03, 2013 21:58
Zařízení: Lumia 1020 White

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Northimn »

Po nainstalování GDR1 na moji L 1020 se mi lumia včera a dnes samovolně vypla... snad je to náhoda
Uživatelský avatar
mato289
smartguru
smartguru
Příspěvky: 535
Registrován: sob čer 22, 2013 11:07
Zařízení: Xiaomi Mi Max
Bydliště: Slovakia

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato289 »

to isté lumia 1520 a asi 2 náhodné reštarty za sebou...práve robím downgrade na Cyan a kašlem na celý DP a s tým spojené riziká..skrátka, telefón potrebujem mať 100% funkčný...
Uživatelský avatar
karel55555
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: ned úno 12, 2012 11:15
Zařízení: Lumia 930, Samsung Galaxy S9
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od karel55555 »

U mne vše v pohodě, jen asi nepatrně lepší výdrž baterie, no po jednom dni pozorování, K,
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

U me tez vse ok, doted zadna nestabilita, zadny restart.
mato_sk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned dub 03, 2011 20:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Dual SIM + Band 2

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato_sk »

Taktiez som nezaregistroval (zatial) ziadne problemy (klop...klop...klop na drevo :-)).
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Jinak italský TIM začína zítra s aktualizací Cyan právě pro 1020.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

Byl sem rychlejší :) Aspoň jednu novinku jsem sem dotáhl jako první :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

;-) :like:
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

Jinak je to fuk hlavně aby se to zase u těch taliánů nezaseklo..... snad budou ostatní 1020 následovat nějak více plošně.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nokia Lumia 1020: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Ja si myslim, ze to bude pro vice variant.
Odpovědět

Zpět na „Nokia Lumia 1520/1320 a 1020“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů